Mám depresie z otvárajúcich sa škôl - je to na antidepresíva?

depressed13yogirl
12. apr 2021

ahojte babenky, trápi ma taky problem ze teraz sa otvárajú školy a som hlboko v depresiách. Mam začať užívať antidepresíva?

tyrkysova_kobyla
12. apr 2021

@depressed13yogirl kvoli comu mas s tym problem?

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@tyrkysova_kobyla nemam rada ludi, bojim sa spolocnosti

danim
12. apr 2021

@depressed13yogirl tie lieky ti vie predpísať len psychiater a ten ti určuje aj liečbu. Prečo sa to pýtaš nás? Pýtaj sa toho lekára. ( podľa spôsobu tej otázky som si istá, že toto nie je reálny problém, ale nuda ).

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@danim podla sposobu odpovede som si ista ze u teba pomoc nenajdem, nechcem to dako riesit ani s rodicmi ani s nikym koho poznam. pride mi to tak ze som pre nich otravna. takze neviem ci to chcem riesit so psychiatrom 🙂

gertrudka222
12. apr 2021

@depressed13yogirl ked mas taketo psychicke problemy, tak treba navstivit odbornika!

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@gertrudka222 bojim sa to riesit s niekym inym a uz dupľom nie s odbornikom

danim
12. apr 2021

@depressed13yogirl a s kým inym to chceš riesit??? Keď nie s psychiatrom ? Veď to nie sú lentilky. Prvú cast mojej odpovede si si neprecitala? Tam máš radu. Psychiater stanovuje liečbu. Je to lekar ako každý iný. Keď budeš mat problém so zubami, neprídeme ti ho vytrhnúť ani ta neposleme ku gynekológovi, ale k zubarovi!

Pýtaš sa či máš začať jesť antidepresíva - odkiaľ ich chceš zohnať ak nie na predpis od psychiatra? Keď treba a máš problém vyhľadaj odborníka, pomôže ti.

alenah31
12. apr 2021

@depressed13yogirl antidepresíva sú zásadne na predpis - vie ti ich predpísať len odborný lekár - psychiater, tie ľahšie lieky možno aj psychológ. Keďže nie si plnoletá odborný lekár ťa nevyšetrí - potrebuješ odporučenie pediatra - to sa vydáva do rúk zákonnému zástupcovi - rodičovi a ten je nutný ako doprovod (pri vyšetrení byť nemusí). Alebo skús niektorú z anonymných liniek pre deti kde po telefóne pomáhajú prekonať deťom a adolescentom niektoré ľahšie fóbie alebo aspoň zmierniť ich príznaky.

bebemonika
12. apr 2021

@depressed13yogirl o antidepresíva rozhoduje psychiater, nie je to tak, že sa sama rozhodneš. A pokiaľ sa školy neotvárali si depresiu nemala? Nejak sa mi to nezdá.

felicita027
12. apr 2021

Aké antidepresíva bez psychiatra chceš užívať alebo kde ich chceš vôbec zohnať? 😂 Predpokladám, že nejdeš do 1.ročníka ZŠ tak brala si ich aj predtým ako sa zavreli školy?

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@felicita027 brala som ich aj predtým

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
felicita027
12. apr 2021

@depressed13yogirl
tak sa poraď s tým, kto ti ich aj predtým predpísal

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@bebemonika mala, celkovo zo spolocnosti ludi, úzkostné stavy v blízkosti ludi atd. mala som aj mojho psychiatra ale ten išiel na dôchodok, bol jediny komu som sa zdoverila. teraz uz nic 🙂

danim
12. apr 2021

@depressed13yogirl podľa toho čo píšeš si VYMYSLAS ! Nerob si z takej vážnej témy srandu, lebo ta to dobehne.

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@danim keď si to myslis tak ta nechám v tom, ale viem ako sa citim 🙂

danim
12. apr 2021

@depressed13yogirl tak potom aj veľmi dobre Vies čo obnáša začať užívať antidepresíva a ako sa sleduje liečba a ako sa vysadzuju. Nerob z nás idiotov na 99% klameš. Keď tvoj pov psychiater odišiel do dôchodku, agendu po ňom niekto prebral.

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@danim ano len nie je to ten istý človek, ktorému som verila 🙂

sisa_s
12. apr 2021

@depressed13yogirl a co cakas od tejto diskusie? Mam ti recept vypisat alebo co? Ved bud sa s tym popasujes bez liekov, alebo pojdes k psychiatrovi, ziadna ina moznost neni

danim
12. apr 2021

@depressed13yogirl isto si mala k dispo aj psychológa ... a keď ti nový psych nevyhovuje, zmeniť sa da. Ale píšeš hluposti, lebo keď si už take lieky užívala Vies čo treba robiť ... my ti lieky nepredpiseme.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danim
12. apr 2021

@cocolino234 veď ani nevie... a keďže jej to tu kazím, lebo som ju hneď konfrontovala faktami, tak je nahnevaná, lebo zábavka nebude mat 20 strán..

Autorka daj si Rusko a chod sa von vyvetrať.

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@danim aj rusko aj nemecko kludne

bebemonika
12. apr 2021

@depressed13yogirl a to si tie antidepresíva prestala užívať len tak? Vieš, že sa to nemá. Ak si ich teda naozaj už niekedy brala.

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@bebemonika moj zdravotný stav sa po nich extremne zhoršil, brala som ich 1,5 roka a bola som ešte väčšia troska ako pred tym 🙂

danim
12. apr 2021

@depressed13yogirl vidíš mne mobil rúško bez diakritiky hneď prepise na Rusko a ty trápna ma ešte ideš zhodiť, že napises štáty- to by si hlavne mala vedieť, že štáty sa píšu s veľkým začiatočným písmenom 🤭 fakt už bez do tej školy, vidíš kde smerujes.. radu som ti dala, už konaj ako myslíš.

depressed13yogirl
autor
12. apr 2021

@danim radu si cenim, len si sa celkom chladne zachovala tym ze si ma obvinila ze si vymyslam. dakujem aj tak aj keď tvoja rada bola celkom zbytočná a celkom toxická 🙂

bebemonika
12. apr 2021

@depressed13yogirl tak ale správny psychiater by mal vidieť, že ti lieky nesadli a mal ti ich vymeniť.

asia83
12. apr 2021

@depressed13yogirl Nie. Lieky na drzosť. Netuším ale ako sa volajú. Malé rozmaznané decko, ktoré sa nudí a baví na účet dospelých žien. To si. Keď si chceš s niekým pokecať, oslov seberovné. Toto nie je fórum pre deti.

felicita027
12. apr 2021

@asia83 myslim ze nazov jej nicku hovorí za všetko... Skoro každý deň tu vidím ako sa detičky nudia 😂 už fakt by im mohli otvoriť školy