Mám problém s debetom

smejulinko
9. jan 2013

Dobry den.
Na svojom ucte mam v minuse dost casto debet. Teraz planujeme zobrat uver na byvanie. Chcela by som sa opytat, ked chce zobrat s partnerom uver na byvanie ci robia banky problemy s debetom pokial ho mam v minuse. Kto ma s tym niekto skusenosti.. ci s tym robia problemy ci nerobia ... ak ano ako to mam riesit. prosim Vas pomozte mi s tym....dakujem

smejulinko
autor
9. jan 2013

Potrebujem to cim skor vediet.. ci to mam vyplstit alebo neriesit... dakujem moooc

petraxy6
9. jan 2013

@smejulinko podľa mňa by to ne´mal byť problém, veď ti to oni ponúkli a za to že si v debete im platíš. Ale v banke ti na to odpovedia, či je lepšie to vyplatiť.

smejulinko
autor
9. jan 2013

A ja si myslim ze by to nemal byt problrm je to sluzba k uctu a to uz je na mne ci ju vuyzijem casto ci nie.. ved si za to platim.. nema s tym skusenosti ale ked uz chceme uver tak to chcem riesit

dadi21
9. jan 2013

Aj ked som momentalne na MD som zamestnana v banke...nie je s tym problem, len sa ti to rata ako splatka teda celkova suma/12... Teda aspon u nas to tak funguje a to sa ti zapocita ako mesacna splatka "uveru"( debetu). Takze ako problem to nevidim

kafanka5
10. jan 2013

Mne to problem robilo,vyplatit som to musela.

ivani
10. jan 2013

samozrejme ze je to problem, a problem je uz len samotny fakt ze mas povoleny debet na svojom ucte, ja som musela doniest potvrdenie o zruseni povoleneho precerpania, inak by mi vysla horsia bonita klienta

stanislavao
10. jan 2013

@smejulinko my sme ziadali uver od jednej banky a oni si zistili, ze v druhej banke mame minus na beznom ucte a tak sme uver nedostali. cize problem to moze byt. beru to ako uver, aj ked je to len sluzba k uctu. pokial budete chciet brat uver, tak budte v pluse, to by mohlo pomoct. ze presne v tom case, ked si to oni budu zistovat, tak nebudete mat nikde minus na ucte.

alenah31
10. jan 2013

@smejulinko ahoj, my sme brali v SLSP úver na bývanie teraz v novembri a žiadny problém to nebol🙂 v žiadosti bolo treba uviesť čo všetko splácame a okrem leasingu na auto sme uviedli aj prekročený limit karty - z možných 1500 eur bolo minutých cca 600 eur - a to nám vyškrtla, že to tam nepatrí. Dokonca po schválení úveru nám o tú časť neposlali menej - úver nám poslali na úplne nové číslo účtu, s ktorým my nemáme možnosť hýbať. Bankou povolené prečerpanie osobného účtu u nás do úvahy ako dlh nebrali, ale to závisí od každej banky - treba pozrieť podmienky pre získanie úveru danej banky - každá má iné 😉 😉

babulka1978
10. jan 2013

Treba uviest vsetko, co splacate....oni to aj tak vidia v systeme, kedze banky su prepojene cez uverovy register.......znamej to spravili tak, ze z hypo jej hned po prevode penazi na ucet stiahli tu debetnu ciastku na ucte (samozrejme s ich suhlasom). Zalezi to od babnky....vsade su ine podmienky....len im vzdy treba povedat vsetko......