Mám si dať zmenšiť prsníky keď som ešte nerodila?

duska1122
22. sep 2009

ahojte, ja sa v poslednom case nad tym dost zamyslam. aj so zdravotnych dovodov aj estetickych. uz som skusala aj chudnut ale napriek tomu ze vsetko ostatne mi schudlo tak prave prsia ostali rovnake. som sa len tak informacne pytala dr a povedal ze v mojom veku je lepsie najprv odrodit lebo by cela operacia vysla navnivoc. ste tu niektore ktore o tom uvazujete, alebo ste si dali urobit,?

adriana1980
7. mar 2012

@ruzi27 Ahoj.Teraz neviem,či psychologovi alebo psychistrovi,ale myslím,že by ti to preplatili celé.

adriana1980
7. mar 2012

@zuzana06 Ja som si to chcela zaplatiť celé,ale on mi povedal,že si zaplatím iba operáciu a ostatné mi dá cez poisťovňu.Tento doktor je vlastne primár chirurgie ruky,ale robí aj plastické operácie.Ja som sa k nemu dostala cez jednu známu,ktorej tiež zmenšoval prsia a bola spokojná.Ja som vlastne aj ležala na chirurgii ruky.Všetci behali s obviazanými rukami a na mňa tam pozerali,že kedy mám operáciu,keď nemám obviazanú ruku? 😵

ruzi27
7. mar 2012

@adriana1980 tak to musela byť sranda 😀 - 🙂 tak to račej pôjdem za psychológom ako za ortopédom a čakať tam od rána na vyšetrenie otras u nás všade je toľko ľudí a tam sa objednám a idem.Tak skúsim ísť za psychológom a uvidím čo povie či ma pošle za psychiatrom.Chcem sa ťa opýtať ešte či máš veľke jazvy či to ich vidno či to sú pod prsiami diki prepáč že ťa vždy otravujem. 🙂

adriana1980
7. mar 2012

@ruzi27 Ahoj.Neotravuješ.Jazvy mám okolo bradaviek(zmenšoval mi ich),potom zvislo dole od bradaviek a pod prsiami.Najvýraznejšie mám tie pod prsiami,ale nie je ich vidieť a že časom zblednú.Ale keď mám podprsenku alebo plavky,tak ich nie je vôbec vidieť,Ale ja som mala naozaj velké prsia.85H

ruzi27
7. mar 2012

@adriana1980 a teraz máš aké číslo keď sa môžem opýtať a manželovi to nevadí?a ešte keď je zmena počasia tak ťa tie rezy nebolia alebo nesvrbia lebo ja mám tri cisárske rezy za sebou a keď je zmena počasia tak ma niekedy bolia a nikedy svrbia a vždy mám to miesto okolo rezu necitlivé.Necítim si to misto ty všetko cítiš aj bradavky lebo som niekde čítala že niekedy sa môže stať že bradavku už nebudú také ako pred tým .
@adriana1980

adriana1980
7. mar 2012

@ruzi27 Tak samozrejme,že jazva je jazva.Tie si necítim,ale bradavky áno.Pri zmene počasia nemám žiadne problémy.Košík mám teraz C a manžel je maximálne spokojný 🙂

zuzana06
8. mar 2012

@adriana1980 dakujem za odpoved, najlepsie by bolo, keby som si mohla vybrat, ze dnes zavolam a o tyzden uz by som mala nove a hlavne mensie prsia 😀

ruzi27
8. mar 2012

@zuzana06 no to by som chcela aj ja tak,že zavolám a idem nemám čas si to rozmyslieť a báť sa nestihnem a už by som mala po operáci to by bolo najlepšie 😀 😅

adriana1980
8. mar 2012

Ja by som si to veru nerozmyslela.Taká som šťastná a spokojná.Najviac som sa bála bolesti po operácii a tá sa akosi nedostavila 😉 .Tak super

adriana1980
10. mar 2012

@janette4 Ahoj.No jak si dopadla?Spokojná?

janette4
10. mar 2012

@adriana1980 ahoj.super,včera som prišla domov.sú paráááááádne,krásne liliputky 😀 😀 😀

ruzi27
10. mar 2012

@janette4 jáj blahoželám!!!!!! 😀 🙂 no povec aké to bolo.Bolelo to keď si sa prebrala?Joj jak ti závidím 🙂 v dobrom 😀 😀 😀 aké máš teraz číslo keď smiem vedieť? 🙂

adriana1980
10. mar 2012

@janette4 Tak sa teším s tebou.Všetko v poriadku?Hojí sa jak sa má?

4ocka
10. mar 2012

Baby,pripajam sa do klubu. Ja som po dvoch porodoch ukoncila velkost F-G. Keby som mohla,odrezem si z nich sama kusok..kupujem drahe podprsenky,no aj tak sa mi staci zohnut a su vonku. Ide mi to na nervy. Muz zatial zleho nic nepovedal,ale ja uz..som s nervami na konci. Zatial nejake bolesti az by ku krku vystrelovali nemam,skor krize ma hrozne bolia,chystam sa coskoro na preventivku,tak sa popytam lekara co a ako..ved to sa neda s takymi prsiami poriadne zit :'( a kde vsade zmensuju prsia,teda ci plasticky su vo viacerych mestach ci ako to je?

adriana1980
10. mar 2012

@4ocka Ahoj.Tak tieto problémy dobre poznám.To asi my všetky,ktoré sme tu.Myslím,že zmenšenie ti urobia na každej plastickej chirurgii,ale radšej si pozri odporúčania.Keď to chceš mať cez poisťovnu,najlepšie je ísť za ortopédom,ktorý ti napíše odporúčanie.

janette4
11. mar 2012

@adriana1980 ,
@ruzi27 ďakujem.

@ruzi27 Teraz mám asi tak C-ko,možno ani to nie,lebo podprda,čo som si kúpila (85C) je mi trochu veľká a to tam mám ešte napchanú gázu.ale ešte nemajú svoj konečný tvar,ešte sa myslím trochu "usadia" ,že @adriana1980?Predtým som mala 85G.
Bolesti jasné že boli,ale dalo sa to vydržať,po operácii som sa zobudila na bolesti,ale dávali mi aj lieky od bolesti,na 3tí deň som ich už ani nechcela.teraz som 6ty deň po operácii a bolesti už nemám.sem tam ma síce zabolia,keď sa zabudnem a spravím pohyb,ktorý by som nemala,ale inak v pohode..najhoršie je pre mňa spanie na chrbáte s vyvýšeným hrudníkom,nikdy som na chrbáte nespala,takže moc toho nenaspím,ale pár týždňov vydržím a potom to už bude v pohode.Narkóza bola tiež v pohode,zložila ma už náladovka,takže ani netuším,kedy ma brali na operačku.operácia trvala 3hodiny a som ľahšia o takmer 2kg,z jedného mi brali 880g,z druhého 780g,lebo jeden bol väčší.ale je to fakt ohromná úľava.doma sa to všetkým páči,keď som prišla domov,mamina mi hovorí"a ty si kde nechala tie kozy?šak si si niečo mohla aj doniesť domov" 😀 😀 😀 😀 Manželovi sa zdajú moc malé,ale bude si musieť zvyknúť 😀

@adriana1980 hádam je to v poriadku,na prvú kontrolu idem teraz v utorok,ale svrbí to jak ďas,takže asi sa to dobre hojí.a spravil mi jednu dobrú službičku,odstránil mi aj všetky znamienka,ktoré som v okolí prsníkov a podprsenky mala,takže nemusím vyhadzovať peniaze navyše,keď by som si ich dala spraviť u nás.

adriana1980
11. mar 2012

@janette4 Super.Aj mne vybral všetky znamienka 🙂 .Veru,teraz som si spomenula na to strašné svrbenie.A bála som sa aj poriadne poškrabkať,aby som si nepotiahla štich.Ale to je najmanej.Drž sa

ruzi27
11. mar 2012

A má tu niekto skúsenosti z Košicami alebo z Popradom kto tam bol si zmenšiť prsníky.Nech sa ozve lebo neviem kde mám ísť bojím sa,že natrafím na neskúseného chirurga.Nejaké odporúčania.Ďakujem

biankaka
12. mar 2012

ahojte kočky ja som jedna z vás ktorá mala väčšie prsia, ale už som po operácii a dúfam že budem spokojná, bola som v bystrici u červeňa, a momentálne mám mesiac po operácii, všetko je ok, prajem vela odvahy, nebojte dá sa to zvládnuť

ruzi27
12. mar 2012

@biankaka Ahoj chcela som sa opýtať či si išla cez poisťovňu alebo si si to hradila sama?

biankaka
12. mar 2012

Ahoj, ja som si to hradila sama , síce mám problémy s chrbticou, ale chcela som isť k Dr.Červeňovi do BB a tam sa nedá cez poisťovňu, je to velmi dobrý odborník, stálo ma to 1690 eur, len som trošku sklamaná, tvar pekný šitie super, len keby mi odobral o jedno číslo viac, síce ešte mám prsia opuchnuté tak len dúfam že sa o to číslo scvrknú, predtým som mala velkosť 80 F a teraz asi budem mať také D čko a prosila som ho o B čka a on mi stále hovoril že aspoň C čko tak uvidím, odoberal mi z jedného 400g a z druhého 450g. 😝

biankaka
12. mar 2012

@adriana1980 prosím ťa tebe kolko ubrali, akú si mala velkost pred a po, dakujem krásne a mohla by som ta poprosiť aj o foto, aj ja by som ti poslala, dakujem

adriana1980
12. mar 2012

@biankaka Ahoj.No to ti bohviečo nezobral.Ja som mala 85H a teraz mám 85C.Zobral mi z jedného 1300g a z druhého 1200g.A ešte tá cena!!!Mna to stálo 850euro.Ostatné dal cez poistovnu.Ked sa chce,všetko sa dá.Mne sa zdá,že si platila strašne vela.Mne sa potom už nescvrkli,stále mám rovnaké,akurát sa trošku usadili,tak vyzerajú prirodzenejšie.

janette4
12. mar 2012

@biankaka tiež si myslím,že si platila hrozne veľa na to koľko ti zobral.mne hneď na konzultácii povedal,že mi spraví C-ka,lebo menšie by mi už nepasovali k postave,že to treba aj adekvátne k postave.

biankaka
13. mar 2012

@janette4 môžem sa opýtať kolko meriaš a vážiš? Ja meriam 165 cm a mám 72kg. Tiež ma stále presviedčal že k postave sú dobré, ale ja sa nedokážem zbaviť toho pocitu, že som ich chcela jednoznačne menšie, som z toho smutná, manžel aj kámoška ma presviedčajú že to je ok, ale vy čo to máte za sebou ma určite pochopíte že ak sa už rozhodneme podstúpiť tento zákrok tak chceme aby to stálo za to. Ja som len na operáciu čakala od mája. Na konzultácii som bola 20.5.2011 a termín zákroku som mala 9.2.2012. Kočky myslíte že mám o svojej nespokojnosti povedať aj doktorovi. pretože keď som bola dvakrát na kontrole tak ma presviedčal samozrejme aj so sestričkou že sú super k mojej postave a že sa mi ešte zmenšia. Kočky ak mi dáte súkromný mailík pošlem vám foto a velmi rada by som chcela vedieť váš názor. Ďakujem som velmi rada že aspoň tu sa môžem vykecať z toho čo ma trápi. Prajem vám krásny deň.

janette4
13. mar 2012

@biankaka mám 162cm a 61kg(pred operáciou 63).ja som si tie svoje tiež pred odfotila,po ešte nie,lebo ešte vyzerajú jak po dobrej nakladačke,ale keď už budú pekné,zase si ich odfotím

ruzi27
14. mar 2012

Čaute kočky troška odbočím od témy teraz som pozerala jedno video ako vybrať správnu podprsenku je to video na youtube a som z toho teraz mimo pozrite si to.Tak už teraz neviem aké číslo podprdy mám.Tam je jedna slečna čo jej poradila Dečka že nemá Cečka a ja mám D ale oveľa väčšie prsia ako ona tak ja neviem asi mám zlú podprsenku tak potom budem mať asi F.Musím si isť kupiť väčšiu.Vedeli ste si kúpiť dobrú podprsenku?

adriana1980
14. mar 2012

@ruzi27 Ja som si hlavne dávala pozor,aby mi sedel obvod.Potom som už len pýtala najväčšie košíky.Ja som hlavne potrebovala hlboké,lebo som mala strašne velké prsia a celé mi ovísali.K to mu ešte široké ramienka,aby sa nezarezávali do pilec.Ale kolkokrát sa mi stalo,že aj tak mi prsia z nej vychádzali a vyzerala som jak idiot.Keď podprsenka stala menej ako 40eur,tak mi bola proste na houby

biankaka
14. mar 2012

@adriana1980 už som poslala foto na mail, teším sa na info.

janette4
14. mar 2012

@adriana1980 tiež sa mi často stávalo,že keď som skúšala podprsenku,v obchode mi sedela,ale nosením povolila a všetko mi to kypelo von,príp.pretekalo spodkom 😝 v zime sa to ešte dá schovať,ale v lete som iné nerobila,len napravovala podprdu.

baby,čo ste po, po akej dobe vám vybrali všetky stehy?
@biankaka ty už máš všetky vonku?už aj nejako funguješ?myslím so zdvíhaním a tak.