Mama ma neznáša. Má niekto podobný problém?

kizzy
12. aug 2011

Snad som dobre zaradila 😒

Nazov temy hovori asi za vsetko.V prvom rade podotknem,ze som si s mamou nerozumela uz davno,ked som mala nejaky problem,sla som za otcom.mozno je to zvlastne,ale citila som z jeho strany vzdy vacsiu podporu a ochotu ma vypocut,ako z tej maminej a bol mi celkovo akysi blizsi.zakazdym mi povedal na vsetko svoj nazor,pochvalil ma za vysledky v skole,vedel si somnou zazartovat,ak som bola smutna, no aj tak mi tak celkom nedokazal nahradit mamu,ktora ma nepocuvala.Jemu som sa hanbila povedat,ze som zalubena,alebo ma trapi vyrazka na cele.pamatam sa,ako som mame mozno este ako 13rocna pri nedelnom vareni obeda povedala,ze sa mi paci jeden chapec z nasej skoly.nijako na to nezareagovala,nastala chvilkova pauza a potom akoby mimochodom,mi na to odvetila,aby som doutierala riad.Zavidela som spoluziackam,ked rozpravali,ake maju s mamou kamaratske vztahy,ako sa s nou rozpravaju o svojich „frajeroch“ a neviem co vsetkom, a pritom mna sa moja mama niekedy ani neopytala,aky som mala v skole den.ked som mala 15,nasla som si svoju „prvu lasku“.Bolo tazke priznat sa jej s tym,nevedela som,ako to vezme,ale nechcela som,aby sa to dozvedela od niekoho ineho a tak som jej to povedala.Aj napriek tomu ze ten chlapec nefajcil,nepil,nedrogoval, bol slusny a dokonca mala moznost sa s nim aj porozpravat ked po mna parkrat prisiel domov,zacala mi zakazovat chodit za nim do mesta a o siedmej vecer som vzdy musela byt doma.Pritom som nespravila nic,za co by som si to zasluzila.Tiez som nikdy v zivote nebola opita,ani som nefajcila,pocuvala som ju.Milovala som dni,ked odisla k mame na vikend,ocino mi daval „vacsiu slobodu“.Raz som prisla domov neskor a tak mi cez cele velkonocne prazdniny zakazala chodit vonku.Ani nemusim pripominat ze som ten tyzden preplakala a citila som sa pred mojim chlapcom trapne,lebo som jednoducho nemohla vyjst z domu.
A potom po par mesiacoch sme sa rozisli ☹ Ja viem ze po nom pridu ini,lepsi,no samozrejme som z toho bola strasne smutna.Velmi som ho mala rada a nedokazala som sa zmierit s tym,ze je koniec,cele dni som len plakala a nemal ma kto vypocut.Pytal sa ma ocino,co mi je,no hanbila som sa mu s tym priznat,bolo mi to trapne a aj ked sa ma na to pytala aj mamina,nedokazala som to povedat ani jej.Ocino mi na druhy den povedal,ze sa nemam bat,ze to preboli a ze pride este vela chlapcov.Nic som mu nevravela,ale pochopil.
Citila som sa po tom strasne,mala som pocit,ze nikoho nemam,nikoho nezaujimam,ze ma nik nechape,ze ma nik nechce a vtedy som sa prvykrat porezala.Teraz po rokoch si uvedomujem,ze mam problem.Nenavidim sa,strasne sa neznasam, lutujem sa..neviem kedy to zacalo,no jednoducho sa nemam rada a casto si hovorim,ze chcem umriet.Nikomu som o tom, ako sa citim a ze som si ublizovala nehovorila, bala som sa,ako by to vzali. No mama s tym jeden den vyrukovala,aby som jej ukazala ruky a vtedy som vedela,ktora bije.Tak ako namna vtedy nakricala,namna snad nekricala este nikdy.Vkuse dookola kricala,preco som to spravila a ci si vobec uvedomujem,co robim,ze ma posle na psychiatriu.Nevedela som,co jej povedat,ci pravdu,ze mi vadi ako sa chova,ale bola som sama zmatena a zrazu som nevedela,preco.Ked som jej cez slzy povedala,ze je niekedy lepsie citit fyzicku,ako psychycku bolest,zacala sa namne smiat,ze o tom nic nemozem vediet.
Dnes mam uz 18. Mama sa somnou nebavi.Naposledy namna pred par mesiacmi nakricala,ako vzdy,kvoli malickosti,ked nevedela najst kondicioner,ktory ona sama predtym zaniesla do kupelne.Na to jej vecne obvinovanie,ze za stracanie veci mozem ja som si uz zvykla,upratujem doma a tak ked jej nieco zmizne alebo nieje na tom mieste,kde by malo,mozem za to, aj ked to ona sama odlozila inde,ale nepamata si. Za ten kondicioner som dostala facku a uz somnou neprehovorila.Je mi z toho strasne. ☹ Snazila som sa s nou porozpravat,ale nic, je tvrdohlava, ma svoju pravdu a ignoruje ma. Aj otec sa jej pytal,co tou fackou vyriesila,co z toho ma, a ona na to,ze dobry pocit. Ked skladam jej veci,povie mi,aby som zmizla a to je cela jej komunikacia somnou.Neperie mi veci,ked spolu ranajkujeme,vsetkym spravi kavu,caj,mne nie.Ako,viem si vsetko spravit aj sama,ale citim sa hrozne, ako mi robi naprotiven a vyslovene dava najavo,ako ma neznasa ☹ nechce sa mi ani zit a neviem co mam robit,ako sa snou porozpravat,ked sa somnou rozpravat nechce a zo vsetkeho ma obvinuje.Ma niekto podobny problem ? Prepacte,ja viem ze je to trochu dlhe...asi som sa len potrebovala vyrozpravat.

andreafarkasova
13. nov 2015

Ahoj je mi ta luto ale ja to tiež nemam lahke mama je už 12 rokov rozvedena z mojim biologickym otcom a teraz si nasla ineho muza s ktorym ma dieta 7mesacne uz a poslednu dobu kasle na mna ale dokazem sa s nou porozpravat este ale uz to predsa nieje to co byvalo + k tomu este aj babka na mna pinda stale cosi hovory ale da sa to prezit nie je to az take zle

richardnemeth
3. dec 2015

@petula8
Ja viem ze mam len 14 rokov a som chalan no neviem si to predstavit.naozaj to musis mat tazke aaa ja byt tebou asi by som si zmenil telefonne cislo a odstahoval sa.a ak ty dal facku brat nic v zlom ale je to ubaziak.

A aj ja by som nieco povedal moja mater pk mne stale reve.ja zdravo sportujem rannne treningi poobednajsie trenimgi hned zo skoly na trening.vecer dojdem domov naozaj s alen naucim podstatne a lahnem.ale to sa neda lahnut si v klude.stale ma buzeruje s hovadinami a nehovori uz ani prosim ale rovno na mna krici za kazdu hlupos.ked je piatok tak si zapnem nachvilu na pocitaci net max 1 hod lebo sa chcem zivit sk rapom a trochu aj zistuje videa atd.no a zasa prichadza buzerovanie sprav hento sprav tamto sprav onento a uz mi to lezie na nervi.viem ze sa nechce hadat ale chce ma to prinutit nasilu.viem ze obaja robime chybu aj ja aj ona.no a zasa totu je co som sa stihol registrovat a napisat toto po mne krici po 8 min co kricala na mna pred tym.a pritom si v pohode rozumiem so sestrou s otcom tatko je uplne super aj segra ale mamka ach jaj.ja viem kazdy si povie ze to je pubertou ale mi sa vidime len vecer na 4 h a cez vikend a cez ten vecer ma sthine uplne dokoncit.pordte mi ako ignorovat uz nedokazem a ked ma fakt naserie tak tolko nervov mam ze tolko som nechital za cely tyzden.help me please

qidko
10. jan 2016

Ahoh viem Ta pochopit ako zle sa citis moja matka bola taka ista pochadzam s piatich deti no nenavidela len mna vecny krik a bytka co som urobila bolo zle ked som mala 17 vyhodila ma s domu vtedy mi pomohol znami terajsi manzel poznala som ho dva tyzdne ponukol mi ze mozem ist k nim on byval srodicmi je odomna starsi o 9rokov jeho rodicia ma prijali 22 rokov som s manzelom ale ani raz mi svokrovci nedali pocitit za akych podmienok som k nim prisla a to s "holym"zadkom mam ich rada ked mi zomrel otec na pohrebe mi vykricala ze co zanim placek ked nebol mojim odcom vobec sa nerozpravame ked stretne moje deti tvari sa ze ich nepozna ale vies co moja ak Ti nema kto poradit skus psychologa neublizuj si robis zle len sebe a nestoji zato ak budes chciet pokecat ozvy sa myslim na Teba

richardnemeth
15. jan 2016

@ootaznik ja mam taku istu mamu. Musiš to niajko predychať v poslednej dobe jej uplne prepina. Napr sedim na sedačke a pozerame telku večer. A ona povie že mam prepnuť ovladač je medzi nami a je leniva este aj prepnuť. Ha ale to nieje všetko najvtipnejšie bolo keď mňa a segru zobudila o 12 že mame vivenčiť psov to keď už vstala tak to nemohla sprvait ona. No v poslednom čase sa mi zda že ma strašne veĺa energie ale je leniva. Dnes som došiel večer domov pol dňa sme boli na kramaroch a potom sme išli domov. Po cete sme išli okolo obchodu. Spytal som sa ze či nejdemw do obchudu či nepotrabujeme volačo lebo keď dojdem domov večer budem rozbyty z treningu. Nešli sme večer do obchodu. Aspoň kebyže má auti ale ne ona sa boji jazdiť. Prišli sme z obchodu bola na 1h na stacionarnom bicykly a psi si otvorili dvere do dvora. Povedala že mam isť zavrieť dvere že ona nejde lebo je spotena ale to bolo oukej keď som došiel domov spoteny a idem pol kilometra do obchodu a naspat. A ešte ma aj bolia kolena lebo pred tyždňom sme mali sustredko na ktorom sme nabehali za 4 dni 62 km. Takže ma boleli kolena. Tak to je asi všetko. Čaute držta k daĺsiemu dňu a prežite ho v pokoji ;)

sensen12
17. feb 2016

moja ma 60 a je zla jak cert,uraza vsetkych,nonstop sa vysmieva,posmieva,vydiera emocionalne cely zivot,nastastie uz som desat rokov mimo,a aj tak staci behom minutoveho kontaktu urazat,ale teraz uz dva mesiace s nou nekomunikujem a nemienim ju uz nikdy vidiet a ak nahodou zacne a stretneme sa,tak to co jej poviem,to neskonci dobre

didishow
3. mar 2016

nedočítala som cele a ani nestrebalo ja to mam tak isto ☹

panskrecok
7. aug 2016

Ahoj,mam taky istí problem a v kuse ma za svetko bije a kričí,mam 14 rokov.Su prazdniny a ja mozem byt max.do pol 11 inac ma zbije do otrasu mozgu jak minule ze som ledva spadol do postele aby som nespadol.je to normálne?;/

richardnemeth
18. sep 2016

Uprimne pocase som zistil ze tieto problemi s rodicmi su hovno....momentalne dva najhorsie problemi su zamotat sa do drog alebo sa zamotat do obchodu s ludskym mesom momentalne vytahujem istehk cloveka z drogovej zavyslosti a zistujem ze problem typu hadka s mamou je este torticka :D tak prajem prijemny vecer

sasskia3
4. okt 2018

Vidím že niesom sama kto si mysli že ho vlastna mama neznaša.Mne raz povedala že nech konečne sa zobudim a rozvediem s manželom.To uz mame 7 a 5 ročnu detičky a čakame tretie človek sa može aj pokrajat a jej to je jedno len aby mala sluhov okolo seba.Ja už mam len mamu a brata ocino mi zomrel ked som mala 14rokov takže bola som maznačik ocinkov ale to ju nwopravňuje aby mi ničila moj život.Byvame v rodinnom fome no neda sa uz minuli rok sme za vlastne poprerabali že bude dobre.... nie zasa všetko vadi..... neda sa to jednoducho preto sme sa rozhodli ze ideme preč manžel pracuje preč bud 2 tyždne v robote 2 dni doma alebo ked nieje sezona tak 10 dni v robote podotykam 12h denne a 4 dni doma takže nieje to povalač ktory nic nerobi a len jej vadi.takze robime čo sa da aby sme prežili v dnešnej dobe ale ako si našla priatela zo švedcka všetko naruby.... dava jej hrozne rozumi takže dufam len že sa nam všetko podari..

Sorry za pravopis

123hop
13. okt 2022

@syringa Dobry den, viem ze je to 11 rokov, no trapi ma podobna situácia a zaujimalo by ma ako ste sa s tym nakoniec vysporiadali vy. Ci to ma vychodisko, alebo nie.... Ak by ste sa ozvali bola by som vam velmi vdacna

miriam11
13. okt 2022

@kizzy daj jej toto prečítať. ❤️

lalia6789
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
14. júl 2023

Strašné co tu citam