Používame cookies. Viac informácií tu. OK
syslica
5. okt 2011

@zuzulienka31 Zuzka, ja mám síce syslíkov v škole a škôlke, ale pre inšpiráciu skús pozrieť sem: https://www.modrykonik.sk/forum/predskolacik/ake-tvorive-cinnosti-robia-3-rocni-v-skolke/
No osobne si myslím, že ťa nemusí trápiť, keď sa len chlapci spolu hrajú, aj vzájomnou interakciou sa učia dosť, poprípade by si mohla zapojiť do učenia-hry oboch, pretože Miško už nie je malé bábo. Skúste pracovať s obrázkovými knižkami, drevenými puzzle, počúvať hudbu, popritom tancovať a spievať, hrať na nejaké nástroje, trebárs hrnce 😉 - to je len pár takých, kde sa dajú zapojiť obaja chlapci. A ešte mi napadli také sezónne hry, teraz jesenné robenie Gaštankov, maľovanie a otláčanie nafarbených spadnutých listov, maľovanie na kamene ... syslíci toto robievajú veľmi radi, v podstate sa hrajú a pritom aj všestranne rozvíjajú. Len sa nestresuj kvôli tomu, že Kubko má už 3 = mal by sa niečo začať učiť. Najväčší prínos škôlky v takom ranom veku je socializácia dieťaťa - teda, že sa naučí žiť v kolektíve rovesníkov, nie v učení 😉 . Ešte má času dosť... a rovesníkov môže predsa stretávať aj na ihrisku či v materskom centre.

zuzulienka31
autor
6. okt 2011

Dakujem, pozrela som si diskusiu, co si pripojila, tiez tam bolo dost inšpirácii, ďakujem pekne 🙂
Tak nastastie mame v svojom okoli rovesnikov, s ktorymi a stretavame, tak nie je Kubko uplne sam ;)
Ja som hlavne myslela na to, aby ked o rok nastupi (teda dufam, ze uz nastupi) do skolky, aby nebol velmi "po zadu" oproti kamosom, ktorí do škôlky chodili od tohto roku...
Este raz dakujem za odpoved 🙂

hannah78
6. okt 2011

Tu začni písať odpoveď...

Odošli