Mamičky, externé alebo denné štúdium?

dahlia23
28. jún 2008

čaute baby, určite sa medzi vami nájdu mamičky - študentky. môžete, prosím, pridať svoje postrehy, chystám sa od septembra na VŠ a chcem vedieť čo ma čaká. ďakujem!!!!

samaneviem2
1. sep 2015

@jani_uk nemyslim hocijaku- ide o to, ze dochadzat sa mi da iba do RK, BB alebo ZA- aby som necestovala celu noc na vikend...takze moznosti je malo, pretoze urcite nechcem hocičo- skôr niečo ekonomické alebo jazyky...alebo.... sama sa neviem rozhodnut 😀 najradsej by som nieco ine, ale kedze uz nemam 18 a nekoncim strednu, nemam moznost len tak odist daleko studovat a nechat tu pracu, rodinu, byvanie... 😕 😠 😀

waitinka7
1. sep 2015

Ja by som rada sla studovať externe, len na to nemám peniaze....ono si to nemoze hocikto dovoliť.

samaneviem2
1. sep 2015

u nas by sa na to peniaze nasli, ale mne je luto tych vikendov, kt. odoberiem sebe a priatelovi, taktiez dietatko by sa muselo odlozit... a mam pocit, ze hlavne to dieta stale dalej odkladame, lebo treba tolko inych veci najskor- praca, byvanie,teraz mozno skola... obavam sa, aby som ho mala do 5 rokov 😀 😀 😀

jani_uk
1. sep 2015

@samaneviem2 No, cokolvek len nie Sv. Alzbetu! 🙂 Ja by som tiez chcela ekonomicku externe skusit na buduci rok, uz mam jednu VS, ale zda sa mi, ze kvoli robote a perspektivy potebujem aspon bakalara v oblasti ekonomie. Ale, sa bojim trosku jak to bude, robota, do toho mozno prie mimino... no, ale skusila by som to.

samaneviem2
1. sep 2015

@jani_uk pripominas mi mna 😀 a aku mas vyhliadnutu ak sa msiem spytat? alebo mozme cez postu popisat...

sardinka333
1. sep 2015

Študovať popri deťoch nie je nič moc. Hlavne ak si ,,poctiví študent,, a odbor ťa zaujíma a nechceš ,,to vychodiť,, len koli titulu...lebo aj také spolužiačky som mala, v štátnej správe potrebuje titul aby išla v tabulkách vyššie tak študuje resp. snaží sa preplávať, opísať, preliezť skuškami....
Ja som študovala ,,dištačne,, - piatok, sobota boli prednášky a skušky už podla terminoch v AISe. Piatok bol fajn lebo syna som dala do MŠ a dceru mi cely den stražila mama...deti po práci vyzdvihol manžel a staral sa o ne kým som večer neprišla...Soboty sa od rana do večera staral muž - kedže v piatok som prichadzala až večer unavena a v sobotu sa pokračovalo tak muž aj varil, proste všetko okolo detí. Takže popri deťoch jednoducho potrebuješ pomoc a chápavý a tolerantný partner je podla mna doležitý lebo človek potrebuje podporu. Druhá vec je priprava na skušky - ja som s 3 ročnou dcerou chodila bežne do pedagogickej knižnice, takže všetko popri krpatej. Na konzultácie k bakalarke som išla občas s dvomi deťmi 🙂 ked som nemala stráženie. Večery tiež, žiadne že že uspavanie 2 hodiny jednoducho okupat, napapať, rozpravka a spať...ja som sa musela isť učiť na skušku kedže nie som typ, ktorý sa len pozrie na poznamky a už mu naskaču do hlavy 🙂Takže chce to organizáciu, doslednost a vytrvalosť...kolko krát mamičky trkotali na ihrisku a ja som sedela s malou v piesku a čitala poznamky. Takže asi toto ťa čaká...tak držím palce, dá sa to zvladnuť ale nebude to jednoduché.

jani_uk
1. sep 2015

@samaneviem2 Nieco z tohto: financny manazment, ekonomika a manazment podniku, a este neviem ci by mozno nebolo najlepsie uctovnictvo, ale neviem ci to uctovnictvo nie je trosku zbytocne, lebo to robia aj bez VS. Zacinam pracovat v tej sfere, tak by som chcela okrem skusenosti mat aj vzdelanie, aspon tie tri roky, nejde mi o titul, ten mam, len nie v tejto oblasti 🙂 A nad cim si ty rozmyslala?

samaneviem2
1. sep 2015

@jani_uk no ja by som najradsej tiez nieco s uctovnictvom alebo manazmentom, ale mne ide praveze o ten II. stupen. Vaham aj kvoli tomu ako si napisala, ze vela ludi robi ucto bez skoly, tak ale na druhej strane nikdy neviem kedy sa mi nejake vzdelanie predsa len zide... Este som premyslala aj nad jazykmi, ale externe je len prekladatelstvo v BB a na to si netrufam... a tebe je jedno v akom meste by si studovala alebo si tiez kvoli vzdialenosti na niektore obmedzena?

jani_uk
1. sep 2015

@samaneviem2 Ja som momentalne v BA, a tu budem urcite nasledovnych zopar rokov 🙂 Takze BA. A preco by si si netrufla prekladatelstvo? Ked mas talent na jazyky, to by zrejme nebolo velmi narocne. Ci, ty si v BA tiez?

samaneviem2
1. sep 2015

@jani_uk praveze nie, ja som stred SR, cize je to o to tazsie... je pravda, ze mam statnicu z anglictiny, ale neviem ci som az tak dobre na tom, aby som si dala dalej prekladatelstvo... aj ked zacat od nuly ekonomiu alebo manazment asi tiez nie je bohvieco 😀 ty mas super, ze si priamo v BA a moznosti na externe studum mas vela, mna by to stalo cestovania 4 hodiny tam a 4 spät, cize cez tyzden praca, vikendy skola, rodina nikde...

fazulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fazulka7
17. nov 2015
Používateľ fazulka7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fazulka7.

Chodíte niekto tiež na PhD??? Potrebujem sa niečo spýtať