Mamičky extrémne živých detí

dudinka21
20. feb 2009

Ahojte chcela som založit túto tému, pretože mám nenormálne živého syna... Ked vidím ostatné mamičky ako dietky položia do ohradky, alebo postielky na chvilu im vždy závidím.. Moj nieje sekundu v klude cez den málo začal spávat ale to vyzerá, že je vyspatý- stále sa hráme, bláznime a večer ja už unavená ako psík sedím v jeho izbičke a on plný energie od spánku daleko sa na mna usmieva.. Tak som chcela založit tému ako to zvládate, ako sa hrávate, čo vymýšlate a podobné bláznovsta.. Na druhej strane si hovorím, všetko sa raz vráti a to že mu teraz venujem tolko času sa niekde odzrkadlí no nie??

dudinka21
autor
22. feb 2009

ja to presne poznám my sme fakt dlho váhali, či ho tam dať,ale keby nieje tak ja si to neviem predstavit. Keby ho nemám nič neurobím v postielke ked ma nevidí nechce byt, teda tam nechce byt ani ked ma vidí... ohradku rozbíja má takú sedačku z tade vyskakuje v stoličke pokial nepapa ho to nebaví , a keby ho dám na zem tolko sa prehadzuje že si milion krát tresne hlavu.. ja nehovorím, že nemajú pravdu, ale kolko veci by sa nemalo a robí sa?? No nie..Ale jej to nevysvetlím...

mamutka
22. feb 2009

na "kde ma das tam budem" poznam verziu "kde ma vrhol, tam ma drhol" ale to sa sem asi nehodi 😀
ja choditko nechcem, ale co s nim budem robit ked bude vacsi? co si ho dam na voditko ako mi bude pod linkou zametat dlazku, pod gaucom tatkove krabice presuvat? sa bojim ze sa niekam zakvaci. Ale vzdy si poviem, len nech je takyto akcnacik, keby ostal moc kludnejsi, to uz by musel byt vazne chory...
Ja som pocitala kolko prespi volakedy. mal asi dva mesiace a z 24 hod prespal 10, v lepsich dnoch 11 hod, to moc podla tabuliek nebolo, varit som hadam uz aj zabudla, upratujeme ledva ledva, hlavne ze sa maly smejka 😉
Ale zato nevieme co je plac, nebyt prdikov obcas. Stale sa pestujeme a hrame, su aj take co maju pokoj od dietata ani nie preto ze je- kde ma das tam budem, ale nechaju vyrevat, vraj pluca cvicit a mozno maju aj zive hrave dietatko, len to nema drobcek komu ukazat 😢 toto moja svokra nam vycita, ze mu plac nedoprajeme.....no nezabit ju? raz ju zavrem holu v zime na balkon, nech si pluca pocvici placom a my ju nechame tak, par hodin...

alon111
22. feb 2009

ja keby som nemusela tak ho nepouzijem ale ja mam dalsie dve a tym sa musim tiez venovat.a s tou svokrou si ma dostala 😀

dudinka21
autor
22. feb 2009

ja keby som nemusela tiež nepoužijem.. aj som dlho myslela, že nepoužijem no nakoniec sme ho nejako kúpili a nejako sa mu tam zapáčilo!!!!
Nuž.....presne s tým plačom, ked čítam, že nechajú plakať aj 2 hodiny až ma mrazí... Ja ked plače 5 minút v aute a nemožem ho utíšit tak mám výčitky.....

dudinka21
autor
22. feb 2009

inak som založila túto tému preto, že sú tu mamičky, čo chápu živé deti... máme podobné problémy.. ja sa už málokedy zapajam do tých diskusií, lebo ked nieje podla niekoho tak sa tam stále len háda.. no do tých chodítok som neodolala...

mamutka
22. feb 2009

ale si zla zla zla, lebo aj ked si povodne chodak nechcela, mas doma tigra a obcas sa ti ulavi ked ho tam lupnes 😀 uz som citala aj reklamu na stvorhodinovy plac 😒 to su zase babatka extremne mrtvych mamiciek, aspon dusevne. a teraz ma niekto virtualne zamorduje!
alon, mojej milej svokricke venujem cele state v inej teme, vlastne uz nemam na to cas 😀

alon111
22. feb 2009

moja starsia tiez bola v chodaku a sam ortoped mi povedal ze taku rovnu chrbticu a pekne drzanie tela este nevidel.tak to co tu nejaka jesitnica povie neberiem vazne 😉

dudinka21
autor
22. feb 2009

ved viem som najhoršia... ale štastná a aj syn je šťastný.. a to je pre mňa hlavne mať štastnú, zdravú rodinku.. a užívat si s nim každú sekundičku dňa ktorú možeme byť všetci spolu""""

dudinka21
autor
22. feb 2009

no idem za anjelom... o 20 zaspal a už 2 krát bol hore!!! To je čo?? Ja už neviem, čo je spánok ale nechápem to, že napriek všetkému na syna nikdy nekričím ani nenerváčim... A to ja som bola taký spachtoš, že keby mi toto niekto pred tým povie neuverím...

alon111
22. feb 2009

a ja som stastna na tretiu.dnes sa tiez dobre nepozabijali lebo sa im pacila obom jedna omalovanka pricom taku istu mali tiez hned vedla seba 😉

tomaslavka3
22. feb 2009

Dnes nas anjelik s rozkami hodil do taniera mojej najstarsej dcere psa/mame malickeho ratlika/tak sa jej opytala,ze co s tym jedlom,co ostalo v tanieri,no ta mala Slavka jej okamzite odpovedala"dam ti tam hovno!"a smiala sa tomu,akoby povedala vtip a my na nej az nam slzy tiekli.

tomaslavka3
22. feb 2009

alon-tak omalovavanka?u nas pyzamko presne to iste som oblielka Selynke a Slavku som obliekala druhu,hucala a utekala ju vyzliekat,lebo ona si zmyslela mat to ,ktore bolo oblecene ako prve,no nedovolila som.

dudinka21
autor
23. feb 2009

no takže ten moj expert dnes rozbil nerozbitný pohárik z umelej hmoty!!!!
jemu dat niečo do ruky!!

alon111
23. feb 2009

moj syn dnes chcel piskoty s cajom.tak ako "dobra"mama som mu to dala a za ten cas co som malu prebalovala tak mi oliver urobil z rozmocenych piskot cesticku z kuchyni cez chodbu az do obyvacky.moj maly bob stavitel 😀

dudinka21
autor
25. feb 2009

dnes sme behali po doktoroch a malý hádzal úsmevy na všetky strany bol zlatý no a teraz sme prišli a bol taký unavený, že spinká.. som v šoku, no idem ten šok prekonať, aby som sa stihla najest, kým bude čerstvý...
tak pekný dník s našími drobcami!!!!

mamutka
25. feb 2009

jo, nas bubo sa v noci o druhej zobudil, som nakojila, prebalila, vycapil na mna velike vyspate oci, ale totalne odychnute, som si povedala, ze no nazdar, hodinu sa bude chciet hrat....a hral sa do piatej rano 😀 tri prebalenia, dve kojenia, nove baterky v hracke vyminal, ako ju zurivo zneuzival, rano ma az oci stipali, ani som ich nevladala otvorit. Esteze bol taky laskavy a o piatej ma uz k zabave nepotreboval, dajak v postietke postupne zaspal. no zlatusik moj nadherny 😀 😀 😀

dudinka21
autor
25. feb 2009

tak noci ja radšej nekomentujem... fakt nestačím si zuby umyt a už je hore.. hroza no raz vyrastie, no nie...

mamutka
25. feb 2009

jo, vyrastu a potom nebudu spavat, lebo za zavesom bude bubu a neskor nebudeme spavat od strachu uz vobec, lebo budu v noci flamovat 😉 jak moja mama vravi, vyspim sa az v hrobe 😎

dudinka21
autor
25. feb 2009

ale ved preto sme ich mali... to kolko sa na NOM nasmejem zatieni všetky tie noci a dni a starosti,, je to náš zlatušik...

mamutka
25. feb 2009

joj, ved to, tolko rehotkania co mame popri kojeni, hrani, po prechadzke ked vysvetluje hrackam ako bolo 😉

alon111
25. feb 2009

no my sme mali vcera horor oliver na seba vylial horuce mlieko.tolko kriku a placu som este nezazila.celu ma dohryzol,doskriabal a okopal co so mu drzala na silu ruku pod studenou vodou.zienky on sa dnes rano zobudil a nic.pytam sa ho ci ho boli rucka nie, on asi ani nema nervove zakoncenia.najhorsie bolo ze plakali vsetci traja a ja som tiez k placu nemala daleko.este sa nam nic take nestalo napriek tomu ze su zive nejako sa nam take nehody vyhybali.zvlastne je na tom to ze som pred vcerom zistila ze mam panthenol po zaruke tak som vcera poslala kupit novy ako by som vedela ze nieco sa stane

oli1
25. feb 2009

Ahojky, tak ja sa pripojím. Náš drobček nikdy velmi nespával, nazačiatku to boli koliky, a potom ten svet okolo. Keby ste ho videli, ako sa ho snažíme niekedy uspať na rukách, pretiera si očká, pusinku otvára, ale ako sa priblížime k postielke, tak rozcabrí oči, že on nič, on predsa nie je unavený, on nespí, on sa len tak okato nudí. Cez den skoro dve hodiny zábavy, samozrejme s maminkou, potom 30min spánok a znova dokola. Som tajne dúfala, že ked bude troška väčší, že sa zahrá sám, ale vyžaduje velkú pozornosť. No čo, hádam sa aspom naučí rýchlejšie hovoriť, ked tolko kecáme.

mamutka
25. feb 2009

nas mysli ze uz hovorit vie, aj 5 min dokaze vysvetlovat jednej hracie nieco, pekne nahlas 😀 tak krasne to preziva, ruckou daco opisuje, aby to ta hracka pochopila, intonaciu pekne doladuje, no nadhera 😀 nech len vysvetluje, uz ani neskusam ist ho uspat v normal case, lebo potom bude v noci hore a santit, radsej teraz vydrzim este 2, 3 hodky

tomaslavka3
25. feb 2009

dnes sme boli u doktorky so vsetkymi tromi detmi od rana som stresovala,ako tam vydrzime samozrejme,ze so Slavkou.Az som zavolala radsej dr.,ze idem s trojickami,ci nas nemoze zobrat ako prvych.Ako na prekvapenie Slavka bola vzorna,ukazala vsetko,co jej dr.kazala a este aj povedala dr."mja boji bjuško".V lekarni stala ako 5penazi a zato dostala od lekarnika 3 lizatka.Prisla domov a chvalila sa vstekym,ze ona neplakala .A bola fakt najlepsia. 🙂 🙂 🙂

dudinka21
autor
25. feb 2009

oli1 ja som si tiež myslela, že ked bude vačší... no už máme skoro 9 mesiacov.. teraz to je ale asi zúbkami... pred chvílou som ho preniesla tak držte palce!!!
inak som dnes u doktorky stretla pani, ktorá malá to isté, vraj dcéru 2 hodiny uspávala a po 10 minútach bola hore.. tak som sa opatrne spýtala dokedy a ona že ešte aj ked mala 2 a pol roka tak museli spat s nou.. tiež že bola strašne živá že v rodine bola jediná taká... takže tá vedela o čom hovorím..
mamutka my sa vždy uspávame pri paneláku.. aspon mi to taak nepríde zapnem panelák sadnem na fitloptu a ide sa na vec... potom ešte vždy počkám, kým sa prvý krát zobudí to je chvilka, lebo aj tak by som nestihla zaspat.. tak idem umyt zuby kým je čas.. držím palce aj Vám:::
Snád Dobrú nocku!! 😀 😝

patricia1971
25. feb 2009

dudinka pozor,nech ťa nekameňujú,že uspávaš na fitlopte!!!!! 🙂 🙂 🙂....veď vieš,robím si už srandu zo všetkého,lebo keď to niektorá moralistka prečíta,tak ti bude mudrovať,ako to robíš zle.....ale zatiaľ sa tu neháda,aspoň to....lebo keď urobím kuk 😠 do niektorých tém,to je brutus.....dudinka a moja sa tiež stále budí,niekedy aj 15krát za noc,sice zo sna,ale u nás fičí flaška s čajom,trošku si cucne,šup dudlík a spinká...kojím až ráno po 4 hod......dúfam,že ma niekto za toto nesfúkne,že ako môžem dávať čaj.....baby,ja sa už len dnes musím smiať,ako sú niektoré mamičky primitívne a neustúpia.....dúfam,že sem neprídu.... 😀

wien
25. feb 2009

ahojte. mne synček spával vždy len 20-30 minút a potom vždy aj 1,5 bol hore. v pol roku spával 3xdenne po 30 minútach a v noci bol 2-3x hore 😝 v 7.mesiacoch sme mali nočný tréning na spanie celú noc a asi po 1,5 týždni sa upravilo aj denné spanie. ale inak je strašne čulý, všade je ho plno, odkedy stojí, tak je trištvrte dňa na nohách, z prebalováku mi uteká, že mu ledva plienku vymením a dakedy s ním musím pri tom doslova bojovať. to je potom kriku 🙄
v ohrádke tiež nevydrží, denné spánky má 2 - väčšinou dokopy asi 2,5 h a to predtým rúčkuje aj pol hodinku po obvode postieľky a niečo si rozpráva alebo výska 🙂 keď varím, tak je väčšinou v papacej stoličke alebo u mňa na rukách - ak je to práve možné. keď to možné nie je, ide do ohrádky, aj keď tam väčšinou vyrevuje. čo už. navariť sa musí.
našťastie ho ja uspávať nemusím, zaspáva sám - aj to sa naučil v rámci učenia spania v noci. predtým zaspával zásadne len na prsníku 😝
no ale ináč sa nesťažujem 😀
od malinka je síce na mne nalepený, ale zato nemá cumeľ, ani často neplače, len mrnčí a pofňukáva, takže v podstate je to pohodička. aspoň budem mať dobrú kondičku, keď už bude behať sám 😝

alon111
25. feb 2009

ja sa kazde rano bojim ze bude treba ist k lekarke .uz len ta cesta je horor,a pri lekarke kazde jedno robi presne to co nema.najpr sa nechcu vyzliect potom zasa obliec a vzdy ideme z ordinacii tak ze jeden ide smykajuci a ja ho taham za ruku.proste katastrofa.ale doma vzdy povedia ockovi ze boli ako anjelici 😉

dudinka21
autor
25. feb 2009

no wien my tiež dudlík nemáme od narodenia ho nechcel..
patricia no tu sa neháda.. sú tu maminy s podobnými problémami,takže si nič nevyčítame!!!
no ved sa aj bojím napísať... ale to hádam možem nie? ved ja si ničím kríže, kĺby a syna nedokážem nechat vyplakat skúšala som to asi 2 krát, ale nedokážem.. a vraj som pohodlna!! no na rukách ho už tak neunesiem tak som si našla zlepšovák!!!
moj tiež vstáva v rámci spánku.. on niekedy zo sna úplne spustí a koniec.. a oči zavreté.. a on sa budí stále na to, že kope nohami.. ja ho položím a on kope a z toho sa začne prebúdzat-- ale už som si zvykla.. akurát, že ocina vyhnal do druhej izby,, to mi chýba sa pritulit-- ale aspon si to budeme potom viacej vážit...
alon no aj my sme tak plakali brali nám krv z hlavičky.. strašne..

beelinka
25. feb 2009

Dudinka fit lopta je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer ja by som sa bez nej asi ukamenovala sama. nie kazde dieta sa vie naucit spat 😀 A my teraz pijeme cajik na spanie a buvali sme uz pat noci dva krat do siedmej raz do osmej a dva krat siestej 😀 A raz max. dva krat sme dali v noci dudku 😝 ja len dufam, ze nam to vydrzi aspon s nim vladzem aj cez den.