Mamičky - farmaceutky (študujúce aj pracujúce). Ste tu?

tirsten
2. mar 2008

Tak, mamicky. Ukoncili ste farmaceuticku fakultu alebo mozno este aj studujete? Zapojte sa. Piste.

zuzula28
3. mar 2008

tirsten, co mame pisat? 😕 Ja som 4 roky po [chvalabohu stacilo 😀 ] a teraz na materskej...ale straaasne sa tesim do prace...

susik77
4. mar 2008

ahoj, ja 7 rokov po 🙂

sonoga
4. mar 2008

ahojte. ja som skoro 2 roky po, tiez som na materskej. a uz pomaly chodim do roboty. na striedacku s mamkou (kedze u nej pracujem). len neviem, kde si mamka oddychne viac. ci v lekarni alebo doma so Zinou 😀

j.a.k.a
5. mar 2008

Ja 10 rokov po momentalne tiez na materskej
tirsten a odkial si?

zuzula28
5. mar 2008

sonoga, jaka - v dobrom vam zavidim, ze uz mate dve deticky, ked si predstavim, ze este raz cely ten kolotoc od znova a potom dvaja diablici v jednom byte...normalne mam z toho niekedy strach 😕

j.a.k.a
6. mar 2008

zuzula ja som mala prveho hrozneho certa, nevyspali sme sa pri nom apod., tak som sa druheho hrozne bala, preto mam aj taky vacsi rozdiel, ale teraz to s 2 detmi zvladam lepsie ako predtym s jednym 😀

j.a.k.a
6. mar 2008

tie, ktore ste na materskej, kedy sa planujete vratit naspat do prace?
pracovali ste predtym v lekarni, alebo vo firme?

susik77
6. mar 2008

jaka: ja vo firme, chcem sa vratit, ked bude mat mala 2 roky. u nas je lepsia rodicovska na 2 roky, tak sa mi to vyplati...a mala je strasne ziva a spolocenska. chcem pracovat na ciast. uvazok 3 dni v tyzdni.

zuzula28
6. mar 2008

jaka - moj maly je strasne dobrunke dietatko, tak to druhe asi uz len "horsie" moze byt... 😀 a ked to bude 1+1 a pokope....pomoooc. 😲

ja som robila v lekarni a strasne ma robotka bavi, neviem sa uz dockat navratu do prace, bo ja teda nie som zienka domaca, ale nemam inu moznost ako po dvoch rokoch, lebo tu prosim pekne nie su jasle... ☹ A to je skoda, lebo to som si ista, ze maly by to zvladal uuplne v pohode tak v 1 o 1/2 rocku ☹

zuzula28
6. mar 2008

tirsten nas sem navnadila a jej nikde? 😕

zuzula28
6. mar 2008

sonoga, no mamka asi v lekarni si viac oddychne, nie? 😀 😎

j.a.k.a
6. mar 2008

Ja som pred materskou robila tiez v lekarni, zatial som dohodnuta, ze este tento rok 2008 zostanem doma, nuz a potom sa uvidi, maly totiz nastupuje do prvej triedy, takze mam trochu obavy, ako to potom zvladnem

susik77
6. mar 2008

zuzi:moja mala je tiez sikulka a strasne spolocenska, ale obavam sa , ci sa jej to nezmeni po roku a nebude maminkin maznacik...

keity
6. mar 2008

ahojte "kolegynky"!!!!

jeeej susik,idem hneď kuknúť na tvoju veronku,ako ste podrástli...ešte chodíš na augustovky? vlastne teraz augustové bábätká? ja už len veelmi zriedka mrknem... od vianoc som písala tak max 5x...ach jaj,kde sú tie staré pokľudné časy,keď sa dalo koníkovať a koníkovať...

j.a.k.a ,my sme sa nedávno "stretli " v ovčích kiahňach....

zuzula28
6. mar 2008

susik, ako doktorat? 😕

zuzula28
6. mar 2008

ahoj keity, tak uz nas je sest... 😀

keity
6. mar 2008

ja som 8 rokov po...lekáreň...zatiaľ ma to späť do práce neťahá...naplno si vychutnávam svoje zlatíčka ..s ninkou som bola doma 2,5 roka a neviem si predstaviť,že by to bolo kratšie..

susik,veronka je krásna!!! taká chutnučká bacuľka ako naša simi.. 😀
hneď vidno ako sa dobre o ne staráme 😎
všetky samozrejme...

zuzula,2 deti sú oveľa lepšie ako jedno..neboj,smelo do toho vhupni a uvidíš...tiež som tomu nechcela veriť a je to ozaj tak....

sonoga
7. mar 2008

zuzula, u mamky to bude asi na rovnako. je jedno, ci je doma alebo v lekarni. aj tak je unavena. mozno neskor, ked uz nebudem kojit, alebo budem kojit iba rano a vecer (a samozrejme v noci asi 10 krat), tak budem chodit na cely den do lekosky a mozno bude mat mamka nejaky system, ze si aj oddychne. ja si napriklad neoddychnem, lebo ja stavam aj v noci, ale ona nebue musiet. ja by som mozno ostala dlhsie na materskej, ak by som robila v inej lekarni. ale mne je luto nechat mamku samu v lekarni. a preto aj pocas celej materskej sme nosili domov pocitac a spracovavala som recepty do poistovne, kedze my to normalne cez tyzden nestihame.
no, ked sa narodil Mirko, myslela som, ze on je ten horsi z dvojice. potom sa narodila Zina a bola strasne zlata akludna. aj mi pekne v noci spala, az som si musela odstrekovat mlieko. a asi po 2 mesiacoch sa to zmenilo a v noci stavam kazde 1,5-2 hodky.

susik77
7. mar 2008

ahojte kolegynky, krasne sa nam to tu rozbieha 🙂
ahoj keity 🙂 som rada, ze si sa ozvala 🙂 mas krasne obidve dcerky, cele po mamine 😉 na augustovky chodim, sem-tam, este chodim na Slovenky v Cechach II, aj sa stretavame 😉
zuzi: doktorat zatial stoji, ale musim uz rozbehnut-zhanat literaturu.inak, moja susedka mi slubila, ze ma znamu v lekarskej kniznici v Prahe, ze mi pomoze 😉

sonoga
7. mar 2008

chcem sa opytat, budete si robit atestaciu alebo nie?
ja by som si chcela urobit doktorat, len ma asi bude musiet do toho niekto dohnat, lebo tak to vyzera, ze sama si prihlasku nedam.

susik77
7. mar 2008

sonoga: ja nie-robim vo firme. ale chcem si urobit doktorat-uz mam prakt. cast hotovu 🙂

j.a.k.a
7. mar 2008

no super uz je nas zasa viac 😀
ja uz mam aj po atestaciach, aj po doktorate, ten som si robila pri starsom, ked som bola na materskej, bola to super zmena pre mna 😉
mne sa tiez zatial nechce moc do roboty, pri Jakubkovi som nastupila naspat do prace, ked mal rok a osem mesiacov, lebo mi uz bolo veeelmi dlho doma, teraz ani neviem ako to uteka a vravim si , ze sa este do konca zivota narobim dost😅

keity
7. mar 2008

presne tak,moja reč..práce si ešte užijeme až až...ale detičky nám budú takéto maličké a milučké a prítulnučké len raz ...a veeeelmi rýchlo to prejde...

doktorát som stihla rok po skončení,potom šup-šup hneď najbližší termín na atest a šup-šup na materskú 😀

keity
7. mar 2008

na ktorej katedre a u koho si robíte doktoráty baby? držím palce....

susík,dík....

sonoga,si nejaká podozrivo plná energie 😅 ,fičíš naplno...aj ako mamina aj ako pani magistra...daj tip ako to všetko zvládaš...vstávať v noci s 2hod.frekvenciou by ma totál dorazilo... 😅

sonoga
7. mar 2008

plna energie? ani velmi nie. v noci som kazdu chvilu hore. ked chodi Mirko do skolky, tak este musim rano o pol siedmej vstat (a vtedy na potvoru Zina spi 😝 ) a pripravit ho. momentalne rodicia byvaju vedla v byte, tak ho vezmu do skolky (manzel robi v KE, takze je kazdy druhy den doma). A okolo obeda sa oblecieme a ideme do lekarne, kde vystriedam mamku. z lekarne pridem okolo siestej a potom su dve moznosti co sa stane: bud presvihnem cas, ked som unavena a zaspim az po polnoci (ako teraz) alebo zaspim tak tvrdo, ze ma nic nezobudi (toto si dovolim len vtedy, ked viem, ze pride manzel domov a postara sa o Zinu) a samozrejme po dvoch hodinach sa zobudim vyspata a nemozem zaspat asi tak do poltretej. kedze do lekarne chodim len druhy tyzden a to sme este medzitym boli na dovolenke, tak to zatial zvladam, ale raz sa na mne ukaze ten nedostatok spanku 🙄 . len dufam, ze nie ked pojdem autom niekde na dlhsiu (ale aj kratsiu) cestu.

sonoga
7. mar 2008

a este, ked si budem robit doktorat, tak na katedre organizacie a riadenia farmacie. tam som si robila aj diplomovku, na ktorej som tak makala a nakoniec som zistila, ze som k nicomu nedosla, ale hlavne, ze moja diplomova veduca s nou bola tak spokojna a uz ju aj niekolko krat pubikovala.

zuzula28
8. mar 2008

ahojte, ja si robim doktorat na logii, teda "robim" 😅 ...potkany sme uz za ucelom ziskania vysledkov pomordovali, ale kto to spracuje a sa nauci? 😝

keity presne, najlepsie je sup-sup, ale samozrejme, ked som ja skoncila, tak 2 roky prerabali zverinec podla predpisov EU, potom sme kooonecne spravili prakticku cast, zacala som po praci chodit 2x do tyzdna na anglinu...svadba, tehotenstvo...a teraz cakam, kedy ma konecne niekto kopne do zadnice, nech sa rozhybem...A ked podla noveho namiesto atestacie staci 5 rokov praxe a je to zajedno, tak sa mi ako chce ist atestovat? Takto... 😕 😕 😝

zuzula28
8. mar 2008

sonoga, tak nahodou si supermama, tiez mas toho hojne... 😉

sonoga
9. mar 2008

zuzula, ked si chcem robit doktorat, ako treba zacat? prihlasku uz mam vypisanu, len ju nechcem posielat, pokial nepojdem za svojou diplomovou veducou. ako si zacala ty? to bude sranda, tentokrat uz s dvoma detmi, chodit do BA.

susik77
9. mar 2008

ahoj sonoga: jasne, najprv si vsetko dohovor s tou diplom. veduciu- ked som si robila prakt.cast. povedala mi, nech si to zaplatim az ked si budem ista, ze to do toho roku stihnem...