Mamičky - farmaceutky (študujúce aj pracujúce). Ste tu?

tirsten
2. mar 2008

Tak, mamicky. Ukoncili ste farmaceuticku fakultu alebo mozno este aj studujete? Zapojte sa. Piste.

j.a.k.a
29. mar 2008

usanka akeho stareho mas syna?

usanka
30. mar 2008

tomi bude mat v maji 5 rokov,pozeram, ze ty mas 2 deti,ale je medzi nimi taky rozdiel, ze si asi pracovala medzi materskymi. vratila si sa do lek. alebo firmy? Budes doma do 3 rockov malej? A co Jakubko,ako prijal sestricku? Mam pocit, zeTomi by mal na zaciatku urcite problem.

j.a.k.a
30. mar 2008

ano medzitym som pracovala v lekarni, nastupila som, ked mal Jakubko rok a 8 mesiacov, teraz planujem zostat doma dlhsie, pretoze Jakubko nastupuje od septembra do skoly a bude sa mu treba viac venovat
sestricku prijal velmi dobre, vobec sme este nemali ziadnu ziarlivostnu scenu, co sme s manzelom ani necakali, ze to moze ist aj bez toho 😅
on je velmi rozumny a este kym sa Katka narodila, tak sme sa s nim vela rozpravali o tom aku starostlivost si babatko vyzaduje, a ze kolo neho sme sa riadne naskakali, ked sa narodil apod., tak to tak aj pochopil, ze ked sa mu sice uz menej venujeme, ze to nie je kvoli tomu, ze ho mame menej radi 😎
a ty kedy planujes druhe?

j.a.k.a
30. mar 2008

a co vy ostatne baby uzivate si pekneho pocasia? 😀
my sa tiez chystame na logy, ale az za obedom, teraz varim 😝

yesno22
30. mar 2008

ahojte....my sme si dnes dali v meste poobede zmrzku, priznam sa, ze aj maly si lizol...ale len trosku 😅
teraz uz spinka, a ja by som mala zehlit ale nechce sa mi 😉

mimakro
31. mar 2008

zuzula 28, môj manžel je vojak a to je iná diagnóza. Ešteže nemá veliacu funkciu, inak by sme boli doma v pozore 😀 A má oprávnenie viesť tanka. Super, nie? Sa môže zísť, niekedy. 😀

keity
31. mar 2008

čauko kočky,
po dlhšej pauze sa opäť hlásim.. 😀 😀
konečne som už poslala oznam o nástupe na MD na komoru...mám spozdenie len páááár mesiacov...

v našom mini meste ďalšia lekáreň 😅 ...už to začína byť pre mňa záhadou...a že vraj nie posledná 😖

keity
31. mar 2008

u nás sa tiež nežiarlilo ani nežiarli na malú sestričku....našťastie....alebo zatiaľ????...uvidíme...

j.a.k.a
1. apr 2008

keity, ja som este tiez neposlala oznam o nastupe na MD 😀
ako ste na tom s kiahnami?

j.a.k.a
1. apr 2008

..no a co sa tyka otvarania novych lekarni, neviem kedy to skonci...

sonoga
1. apr 2008

nase mestecko vraj patri k tym, co maju najvyssi pocet lekarni na pocet obyvatelov. a este sa otvaraju lekarne dalej. no, aspon vacsinu lekarni vlastni (realne) lekarnik a niekto iny. a chu u nas otvorit v Hypernov e lekaren. vycapili tam platove podmienky, ze veduci lekarnik do 45000,- , co dost poburilo ludi, ze ake mame vysoke platy. lenze na to nepozeraju, ze dotycny by tam musel byt 7 dni v tyzdni od 8:00 do 21:00. Mne to staci v nasej lekarni, a to mame malu lekaren na sidlisku. ja tam som officialne od 7:30 do 17:00 (sice teraz ked som na materskej nie), neofficialne odchadzam mozno o 18:30-19:00 a to mi staci. a ked mame o piatej zatvarat a prave vtedy prichadza autobus, tak sa mi nahrnie vtedy do lekarne najviac ludi.
j.a.k.a, keity, tak vase male babatka uz mali kiahne. ako dobre, ze? Mirko mal kiahne ako stvorrocny, vtedy od neho chytil moj synovec 8-mesacny. lenze je mila mamicka s nim behala hore.dole po meste, nesedela s nim doma, chytil bronchitidu a uz sa to s nim vlecie cely cas. stale je chory a aj ked este nechodi do skolky, imunitu uz ma dostatocne dosratu.

zuzula28
1. apr 2008

caute dievcence, co je nové? u nás zavládla upratovacia nálada...prehadzujem celý byt hore-dole, už som sťahaná ako "koník"... 😝
Zariaďujeme malémi izbietku (izbou sa to v paneláku nedá nazývať), zbavovali sme sa starého nábytku...rozhodli sme sa kúpiť si umývačku, lebo keď vidím furt plný drez, je mi blivno... 😠 A začína nám blbnúť náš "starý křáp" telkáč, vypadáva obraz, tak ak dožije...špekulujeme s mužom ako to finančne vykrijeme...no neviem, neviem 😅

mimi - v každom prípade tank sa rozhodne zíde 😀 😀 zlaté 😀 😀

a lekárne...GA má 16 tisíc obyvateľov a máme ich "zatiaľ" 9 kusov, skvelé... 😠

zuzula28
1. apr 2008

oprava: vykryjeme, hanba 😖

j.a.k.a
2. apr 2008

ja sa tiez chystam kazdy tyzden na velke upratovanie 😝 ...nakoniec to skonci tak, ze som rada ked povysavam a utriem prach 😅
nam tiez zacala blbnut telka a pracka, tak sa tesim, nech aspon neodidu naraz, ale aspon s mesacnym odstupom 🙂 ,pretoze bud nebudem mesiac prat, alebo pozerat TV 😀 😀

j.a.k.a
2. apr 2008

sonoga ja som sa s malou nepohla z domu skoro 3 tyzdne, len aby sa nic neskomplikovalo, ale poznam ten typ mamiciek, ktorych dieta ma dva dni 40tku a na treti su von, alebo v "nakupnom stredisku", sak ved uz mu nic nie je 😕

j.a.k.a
2. apr 2008

dnes je tak uprsano a mala este spi, co je nezvyk u nas, ale asi chytila od Jakubka nadchu, lebo ked som isla spat, tak sa neustale vrtela a pocula som, ze zafufnana 😠
tak sa tesim ....uz sa mi podarilo vytvorit jej v noci spankovy rezim a zasa sa to narusi, tak budem moct zacat od zaciatku 😒
uz koncim, lebo tu zapisem celu stranu, tak vam zelam pekny uprsany den 😉

sonoga
2. apr 2008

no, Zina je chora. davam jej sinupret. a viete co? to malo alkoholu co tam je sposobuje, ze lepsie spi. totiz, ked som jej jeden vecer pred spanim dala sinupret (aj keby som nemala), tak sa zobudila len dvakrat, potom som jej nedala, tak bola kazdu chvilu hore a vcera som jej opat dala, tak sa zas zobudila len dvakrat.

j.a.k.a
2. apr 2008

sonoga: tak si predtym ako ju budes davat spat ulej a budes mat fajn noc 😀 😀
ale nie a co je jej, nech sa cim skor uzdravi
moja Katka ma nadchu a dufam, ze to neprejde do nicoho ineho 😖

sonoga
3. apr 2008

no, aj Zina ma asi nadchu. ale upchaty nos nema, len jej v nom chrci a kasle (vykasliava). asi to chytilia odo mna. ale ona zas nevyzera, zeby jej to nejak velmi vadilo. nech sa aj Katka co najskor uzdravi.

susik77
4. apr 2008

ahojte baby, zdravim po dlhom case 🙂 manzel bol nastvaty, ze moc konikujem, tak mi ho blokol 😒
dnes cestujeme svokrovcom do Bratislavy na vikend 🙂
zuzi: moja vzdial.
sesternica vlastni lekaren v Galante 🙂 inak, ked budete mat tu detsku izbicku, hod inspiracie do albumu, aj my chceme zariadovat tak v lete 🙂
yesno-marti: my sme v Prahe velmi spokojni, uz tu mam aj kamaratky-kupili sme byt v novostavbe, chodim kocikovat s babami. 🙂 a je nas tu aj vela spoluziacik z farmacky, ale vacsinou su este baby bezdetne, v stadiu hladania, kupovania al. zariadovania bytov, vacsinou tu chcu vsetci zostat 🙂

yesno22
4. apr 2008

ahojte....
my sme este kiahne neabsolvovali aj ked by som to uz radsej mala za sebou 😅 a posledne dni sme akosi plynulo presli na jedno denne spanie+spinkame rano dlhsie...tak som rada...
zubky ziadne na obzore, prerezava sa nam prava dvojka 🙂

susik-zuzi...ja som bola po skole tiez orientovana na zapad, ale dva dni pred promociami mi zomrela moja milovana starka a starky zostal sam, tak som s nim bola cele leto a nakoniec som sa rozhodla pre Kosice...studovala tu vtedy moja sestra a tak nasi kupili byt, aby sme nemuseli platit podnajom...no a stretla som tu aj svojho uz manzela, mali sme tu obaja pracu, byt a tak nebolo co riesit a som celkom rada, uz som si zvykla, mam tu kamosky, vacsinou uz s detickami... 🙂

miracle
5. apr 2008

No kde sa asi flakam....

do prace a spat....ale uz len par tyzdnov....

yesno22
9. apr 2008

ahojte...zda sa, ze vsetky sme maximalne zaneprazdnene...alebo jarna unava? 😀

susik77
9. apr 2008

ahoj, ja zhanam uz dovcu na leto-nej. apartmany v bibione 😉

sonoga
8. máj 2008

Ahojte. Pozeram, ze tu dlllho dllllho nikto neprispel.
tak ja vam zreferujem, co sa u nas stalo za ten mesiac. Zina ma za sebou dve ockovania Prevenarom. boli sme na malom vyletiku v Prahe. brali sme cela rodina antibiotika, lebo detom vysli zle vytery a museli sme sa preliecit vsetci. V sobotu sme dobrali poslednu davku. jeeej. o tyzden v nedelu ideme do Humenneho, budu Mirkovi vyberat nosne mandle, takze buduci tyzden nas cakaju predoperacne vysetrenia. A zda sa, ze Zinu caka dalsia davka ATB, kedze sme boli na vyter, lebo mala opat problemy a dnes sme tam volali, tak vraj tam nieco rasi, ale este nevedia co a na co to je citlive. mudrejsi budeme zajtra. tak teraz nasim najvacsim problemom je asi udrzat Mirka dalej od Ziny, aby od nej nieco nechytil, lebo do operacie musi byt zdravy. zatial to nebude problem, lebo prisla teta Alena a ta ma teraz maleho trojmesacneho psika, tak Mirko ani doma nie je.
tak. to je asi v skratke tak vsetko.
a vy?

zuzula28
8. máj 2008

soni, tak to sa držte, nech vám všetko pekne hladko brebehne... 😉 A budeš s malým v noci v nemocke?

zuzula28
8. máj 2008

a my máme od včera zapálený pipíšik, ale dnes už sa mu to prepuncium uvolnilo a dostalo sa to biele von, chvalabožku, lebo pán doktor urológ nás nahováral na ATB sirup (nie, nie, nie), ale sme sa dohodli, že počkáme do pondelka... 😒 Dnes to ešte dedušo pokukal odborným očkom a boli sme v lekárni zobrať Fucidin crm., tak dúfam, že to zaberie...ešte mu to ráno a večer potriem Betadine sol.

pozdravujeme Alen 😵 😵 a čo majú za psíčka?...a bábajko kedy bude? 😕

sonoga
8. máj 2008

no, v humennom v nemocnici sa chceme dohodnut tak, ze v noci bude Kristian (lebo Zina je este na mne zavilsa, teda ani nie tak na mne, ale na mojom mlieku) a cez den by som bola v nemocnici ja. uz sme si rezervovali hotel 200m od nemocnice. ak nie, tak tam bude musiet ostat Kristian cely den, lebo Zina v noci reve na plnu hubu, ked ju nenakojim. a to aspon 3-krat.
Alena si kupila Norfolk teriera, ci ako sa to vola, original s papierami. Neviem, kedy planuju deti, ale zatial asi nie.
Mirko mal tiez zahnisany pipik, ale ako stvorrocny. doktor mu stiahol predkozku, hnis sa uvolnil, potom sme mu to natierali Framykoinom a oplachovali harmancekom, po tyzdni na kontrole mu vysiel opat trochu hnis, ale odvtedy je vsetko OK.
aj vy sa drzte, nech nemusite brat ATB.
Zine sme davali Zinnat, ale islo to do nej nasilu. uz sa jej asi vsetko protivi a mozno sa aj boji, ze ked jej davame jest, ci tam nieco hnusne nie je. Lebo okrem Zinnatu sme jej davali (a opat davame) aj sinupret, Fenistil a Cebion-C

yesno22
9. máj 2008

ahojte 🙂

nam sa blizi dovolenka...tesime, tesime...a konecne nam prisli murari na stavbu, tak dokoncujeme domcurik-kosturik... 😵 ...roboty mame ako na kostole, ale vpred nas taha vidina nedelnej rannej kavy na terase v zahrade, nuz makame a nestihame ostatne 🙂
Jakub je od vcera s mojimi rodicmi, vzali si ho na prazdniny...prvykrat zaspaval a spal celu noc bez mamky a zvladol to na jednicku, ak neratam trosku placu okolo polnoci 😉 ak to pojde pekne cely vikend, zacnem ho posielat na prazdniny castejsie 😅

Zinuske a Miskovi zelame skore uzdravenie a Mirkovi drzime palce 😉

zuzula28
9. máj 2008

yesno, díky 😵

a kam idete dovolenkovať? Nech môžme troška v dobrom pozávidieť... 😉