Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

nanulik
27. feb 2010

ja používam z dm taká biela flaša so zeleným vrchnákom a som spokojná

elko69
27. feb 2010

ja pouzivam dove intim mydlo....

jaruska8
27. feb 2010

Dydy, ja mám malú napravo a nemám chuť na sladké a nemám ani strašne zlú pleť, tak si vyber, ja som miešanec. 😉 😉 😉 😉 A možno budeme šokovaní, že na 4D uvidíme pipíka. 😉

pepppe
27. feb 2010

a co jaruska kedy ides na 4d??ja 10 marca,,,takze sa uz tesim 😀

avila
27. feb 2010

Nanulik, ja pouzivam to iste 🙂 Pride mi fajn kvalita aj cena a strasne dlho vydrzi. Baby, priserne som sa objedla. A objavila som super bezkofein. mletu kavu. Ak budete mat niektora zaujem, napisem nazov. Mne chuti viac ako instantne.

Posledny tyzden mi brusko dost vyhuklo, uz aby som sa zbavila kabata a vetrovky 🙂

Anjelik, tak potom OK a inak, co si robila?

susika
27. feb 2010

nanulik-a to už máš aj tehu knižku? ja len teraz v sredu idme na sono, lebo ked som bola, bola som len 3tt+4 a ehu knižku u nás davaju až ked bije srdiečko.t ak dufam, že bude....to len rpeto, že mne by potom vychádzal termin 18.oktober:))
inak, len sa tak hcem spýtať, neche mi to konik vyhladať.už od prvého týždna mi býva hrozitánsky zle a neviem už čo s tým. už včera to bolo asi najneznesitelnejšie.snažím sa ležať, vtedy je to lepšie, jem len tak, aby sa nepovedalo. podchvíľkou neičo žujem, pijem čaj už na hektolitre po troche...ale pri malej nejde odpočívať.treba sa jej venovať, chodiť von a variť..to je to najhoršie. pachy....čo vám pomohlo?prípravkov je isto vela, ale ten naj....

dydynka
autor
27. feb 2010

no baby ja sonm sa prave tak nejedla,,mali sme na obed brindzove halusky,,,,tak som si na nich pochutila,,,len dufam ze mi nebude zle 😅

avila
27. feb 2010

Susika, to Ti neporadim, mne takto zle nebyvalo... Snad len, var pri otvorenom okne 🙂

Ozi, super stranka na vybavicku, vybavovacky pre babatko www.dietaaja.sk. Ked som si pozerla, co treba do porodnice... vsak pomaly lodny kufor mi bude malo...

jaruska8
27. feb 2010

Peppe, ja idem až 25.3., lebo môj doktor robí 4D až po 25tt, tak vlastne na kontrole mi ho urobí. 😉 Zdá sa mi to večnosť, už aby to bolo. 😉

susika
27. feb 2010

škoda.ved ani mne nebývalo pri prvom tehu a toto druhé je uuuuplne opačné. malu ani som envedela, že nosím v sebe, dokonca som aj na bicykli bola, ešte ked nebolo bruško.tak idem do lekárne, snad neičo poradia

xpetka1x
27. feb 2010

susika no mne tiez byva zle pri prvej dcerke to bolo lepsie teraz mi je blbo furt..no pachy to je sranda ja som bola v dm drogerii dole vo vtacniku tam mi doslo zle z tych pachov tak som bezala von a pred vtacnikom som sa vygrckala 😒 no to bol trapas kukali vsetci pomne ze aka ozranka 🙂 hi to som ete brusko ani nemala no. na to nezabudnem nikdy..
a kukomu chodis na gyndu??pozeram ze si z okolia Pd?? kde byvas ak smiem vediet

kiwi82
27. feb 2010

susika, daj si do vyhladavaca na konikovi temu tehotenske nevolnosti a tam ti to uz nieco vyhodi.
ja som brala torecan cipky, na predpis od lekara.

pepppe
27. feb 2010

noo to je za chvilku,,,,ja uz teraz stresujem bo skoro za mesiac mame svadbu 😉 a ja sa bojiiiiiiiiiiim,ako to dopadne 😀

xpetka1x
27. feb 2010

peppe no to neni bohvieco sa tehotna vidavat

pepppe
27. feb 2010

noo tak neni,ale mali sme to mat najprv v auguste ale postastilo sa toto,tak sme to dali skor,ale tak nejako vydrzim 😉

elko69
27. feb 2010

juj baby ked citam o tych vasich nevolnostiach zatial sa neostavili a dufam teda ze uz ani nedostavia...no len dufam ze pri druhom tehu sa tiez nedostavia - teda chcem druhe tehu :D

lucia.kl
27. feb 2010

čaute.
tak moj manžel už sa začína tešiť na dve dievčatká, už sa s tym zmieril 😝
ja použivam intimne mydlo s dm s aloe vera a som docela spokojna

susika
27. feb 2010

😀 elko-každé tehu je iné. pri malej sa to dalo vydržať, párkrát am ponaťahovalo, ale vysadila som tehu vitamíny nalačno a bolo v pohode.

teraz či jem alebo nie, tak otras. dnes soms a dočítala, že treba vela cukrov, hlavné tých prírodných, nakupila som nejako intuitívne hrozno a hrušky 😀 😀 😀 a boal som v lekárni, maju aj čaj, ale vraj to je slabé a aj tabletky so zázvorom.na webe som našla aj homeopatiká...ae magistra mi vravela, aby som si skusila uvariť čaj z čerstveho azzvoru, tak som študovala recepty, ako ho uvariť, aby som s neublížila. a asi nakupim aj cocacolu-píšu, že pomože
😀

xpetka1x-ja som priamo z PD. a ty? ako si už daleko?že ak dlho sa mám an to pripraviť. ja to tak sleduje, že mi býva najhoršie každý druhý den, tak sa na zajtra vobec neteším.mne ešte až tak že by som vrcala nebolo, iba dnes ma tak fajne natiahlo, že som aj utekala,a le nejako len vzduch...malá kukala ako puk, že čo sa mame stalo...

kiwi-ved práve, že som to tam zadavala kadejako a aj tak nič nenašlo.a si mám zly prehladavač.ale potom som vygooglila niečo
😀

xpetka1x
28. feb 2010

ja som na zac 13 tt a tiez ako kedy niekedy mi je kazdy den niekedy kazdy druhy niekedy try dni nic a potom cely den.. naposledy to bolo hlavne z ovocia vsetko slo von aj celozrnne vyrobky idu von..no moje dieta je proti zdravej strave 🙂

elko69
28. feb 2010

susika ja pijem colu stale a dokonca kamoske pomahalao ze vzdy mala rano na stole pohar coly a keksik nejaky,to hned rano zjedla a vypila a vobec jej nebolo potom zle....

xpetka1x
28. feb 2010

ja som tiez pila coca colu ale aj tu som vygrckala!!!

no ten hokej hroza juuj tak namto nevislo....

susika ja som tiez byvala v pd na zapotokoch

elko69
28. feb 2010

aha no ked byva niekomu az tak zle tak asi vygcka vsetko co zje a vypije 😒

kiwi82
28. feb 2010

ahojte, pekny den prajem,
tak ja som vracala tak 2 - 3 krat denne ale bolo jedno co. ci to bolo nejake masko alebo len vianocne oblatky s medom. tie cipky torecan mi trochu pomohli ale aj tak to treba len vydrzat. po prvom trimestri sa mi kus ulavilo ale este stale to neni ono.ja som skusila aj tie zazvorove tabletky ginger ale fuuuuf, este horsie mi bolo jak som si s prepacenim odkgrgla tak normalne mi vysla zazvorova para z pusy a to bolo hnusne a este ma ten zazvor aj palil v zaludku. susila som aj take zazvorove cukriky ale uz ta chut a vona ma napinala.
tiez som popijala kolu a perlive mineralky, niekedy aj sladke perlive vody, matovy a harmancekovy caj po duskoch.
co sa tyka toho mocoveho mechura tak zajtra mam mat vysledky z kultivacie mocu, tak dam vediet ako to dopadlo ale aj tak som si vcera kupila v lekarni Uroval manosa. mozu ho brat aj tehotne a kojace zeny. tiez je to brusnicove a navyse obsahuje tu D- manosu. pre info :
D-manosa je monosacharid s netypickou konfigurací, který se v malé míře nachází v některých druzích ovoce. Přirozeně vyskytuje v některých druzích ovoce (hrušky, jablka) a má vlastnosti, které je odlišují od ostatních cukrů - není prakticky metabolizována, a tak není na ní významná inzulínová odpověď. Na druhé straně je masivně vylučována do moči. Tam na sebe „váže" bakterie, které pak ztrácejí svojí schopnost uchycení ke sliznici močového měchýře.
no a osahuje aj tie kanadske brusnice. zatial to beriem len druhy den, ale potom dam vediet, ci su ucinne.

kiwi82
28. feb 2010
susika
28. feb 2010

ahojte. no dnes som sa ráno zobudila do uplnej pohody. pre istotu som si uvarila zázvorový čajik z čerstveho zázvoru a pijem pomaličky. zatial je to v pohode, len neviem, kolko ho možem za den vypit, aby toho nebolo vela. viem, že zázvor by sa tehu vela nemal, lebo vyvoláva krče....

včera som sa riadne večer dotlačila toho hrzna aj hrušky🙂)obre mi to padlo🙂)asi, že sa žaludok nestihol vyprazdiť, tak je zatial OK.klop,klop......uvidíem po obede🙂)

xpetka1x-no, ja práve bývam na Zapotokoch. rpedtým som bývala 20 rokov na severe a v okolí PD posledné roky a tu som teraz asi 7 rokov.....kde sa nachádzaš teraz?a kde si rpesne bývala?

pepppe
28. feb 2010

ahojte babulky,co ako sa dnes citime ja super,celkom krasne je vonku,, 😉 jajha nech uz len pekne je,lebo sa uz do bundy nezmestim,,,vsak 5kil navyse robi svoje aj babka mi dnes povedala ze som pribrala 😠 nooo to som velmi do svadby nechcela,ale co uz ,,,asi ma manzel buduci ani nezdvihne 😉

xpetka1x
28. feb 2010

susika no byvala som blizko jantaru.. teraz byvam v cigli ak poznas?? 🙂

a koho mas gynekologa?? a kde si rodila prvu dcerku?? ja v Bojniciach pri Hudecovi

avila
28. feb 2010

Pepppe, ani mi nehovor, idem kuknut hned na pocko, ci sa otepli, bo ja uz mam s obliekanim tiez problem ☹ A neboj nic, vsak zhadzovat budeme potom, teraz sa pre kilecka navyse neoplati stresovat 🙂

kiwi82
1. mar 2010

ahojte, dobre ranko,
tak moje vysledky z kultivacie mocu su negativne. tak neviem preco ma ten mocovy mechur stale pobolieva 😠 Mozno mi len tlaci maternica na mechur. skusim brat este tie brusnice a uvidim.

lutsine
1. mar 2010

Asi ta babatko kope do mechura a ty to este necitis....