Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

simonka28
20. mar 2010

este som zabudla.no vcera som tak spadla,ze som kolena zodrala do krve,gate roztrhala ale nastastie nic vazne!to ten hnusny strk co sypali cez zimu 😠

pepppe
20. mar 2010

simonka,,aspon ze je vsetko ok,musime si teraz davat ozaj viacej pozor ako volakedy,,,stym spanim to mam aj ja,,neviem ako si mam lahnut,bo ten moj ma vecer len kope a kope 😉 asi zneho bude taky nocny vtacik 😀 a za noc idem na wc aj 4krat ale to ked musim vstat stej postele,no hruza ozaj neivem ako to bude vdakom 35tt,asi sa ani nezdvihnem 😀 mne sa sexovat tiez nechce,hadam sa to po porode zmeni,lebo chudacik priatel 😉

elko69
20. mar 2010

pepppe no kamoska praveze stale sexuje s manzelikom a hlavne teraz ked je v termine aby male rychlo vyslo a nic :D :D no postupne sa veru vsetky zvacsujeme..a ty tu tehu ciaru uz mas tiez??

zabkaevka neboj on alebo ona sa este ukaze v tom 14 tt by to ajtak mozno nebolo este 100%,nie?je to krasny polad ked to vidis hentak 3D aj mne sa vytisli slzy do oci ked som videla nasho Jakuba 🙂

simonka28
20. mar 2010

mam taky dojem,ze to brusko ma pritahuje k zemi ☹ a to neni az take velikanske ako pri prvom.hadam s tym sexom po porode to bude ako pred tehu,som to akurat vcera drahemu spominala.mne to momentalne fakt nic nehovori,to bude zmenou tych hormonov 😒 mavate kocky aj vy take vseliake sny,ze o detoch,prebudite sa cele dolakane a pod.?mne sa dnes v noci taky skaredy snival az som sa skoro rozplakala ☹

avila
20. mar 2010

Baby, dnes som sa kus suchla do bruska... Tak som sa zlakla. A to pri otvarani sprostej skrine. Nie a nie odhadnut potrebnu vzdialenost teraz 😉

Dnes bolo kraaasne.

simonka28
20. mar 2010

avila s tou vzdialenostou mas pravdu ☹

avila
21. mar 2010

Dobre rano mamicky 🙂 Male kope o 100 sest, aj mm ho uz zretelne citi aj vidi. Mu hovoril, ze ak je chlapec, nex kopne dva krat, ak dievca - tri krat 😀 Nekoplo ani raz, nas drzi v napati 😉

Zajtra idem na cukor, dnes den bez sladkeho... ako to vydrzim?

lutsine
21. mar 2010

Pekné ránko 🙂

elenka.k
21. mar 2010

Avila potom daj vedieť ako to prebiehalo.... ja idem až v apríly. Aj mňa bábo už poriadne kope, až vidno taký výpukel, možno rúčka al. nožka. Tak sa držte baby! Konečne je tu jar.... 🙂

elko69
21. mar 2010

simonka28 ja mavam vselijake,napr.dnes v noci asi 5 snov a uplne blbosti a teda hnusne sny,nic sa chvala bohu netykalo mojho Jakubka ale teda jako poviem ti ze som bola asi kazdu hodinku hore dnes...hnusna noc...

avila drzim palce na zajtra,potom daj vediet ako si to zvladla...da s ato vydrzat bez toho sladkeho ten den ale tak ja som si tusim aj dzobla z niecoho ale len trosicku...hihi

jaruska8
21. mar 2010

Ahojte babenky, ja som mala dnes sen o malej, som bola ne prechádzke a vybrala som ju von, že ju popestujem a nevedela som, ako ju mám chytiť, aby jej hlavička neklesala, bolo to divné, tam mi v sne cudzí ľudia radili, ako ju chytiť. 😝 Hrôza. Inak nemávam nejaké zlé sny o deťoch.

pepppe
21. mar 2010

elko ja tu ciarku este nemam,ale brusko uz je krasne 🙂) velke rastie rychlo, 😉 ja idem na cukor vo stvrtok,ako mam vydrzat den bez sladkeho?vsak to sa predsa neda 😝 mne sa take sny nesnivaju,mne len take hororove,vrazdy a tak,a a pritom nic take ani nepozeravam 😠 vecer o 22 ma tak mali kopal,jujha az sa mi brusko natriasalo,,drahy to citil,to bolo nadherne pre neho,chudacik sa stoho nevedel nejako spamatat 😉 ale to bude vecerne dieta,vsak cez den slabucko a vecer na plny plyn 😀

simonka28
21. mar 2010

ahojte kocky 🙂 mne sa tuto noc nastastie nic nesnivalo 🙂 len ma hrozne boli chrbtica a hlava ☹ jooj idem si kawicku urobit a na zahrade si ju vypit 😉 peknu nedelu vam prajem 😀

elko69
21. mar 2010

pepppe neboj to zvladnes,nakup si teda radsej nejake ovocie a namiesto sladkych veci papaj to,a ja osm si tiez dala trosku sladkeho a nic sa nestalo,cukor mi vysiel dobry....ta ciara sa myslim ukaze kazdej tehulke,nie?jednej neskor a jednej skor asi,moja sestra je uz v nejakom 33 tt a tiez ju nema este..

ja mavam tie sny tiez skor take hororove a to tiez vobec nepozeravam uz take filmy odkedy som tehulka...

irsina83
21. mar 2010

caute...ja som si nasla hnedy vytok vcera tak som letela na pohotovost, ze ked sa to bude opakovat ze sa mam vratit ale krvny obraz mam dobry a ani bielkoviny nemam v moci tak som usudila ze lezat mozem aj doma a zajtra rano idem k mojmu dr... stale sa mi nieco objavuje, ani neviem co je to bezproblemove tehu...len dufam,ze aspon bambulka je v poriadku...uvidime co zajtra...myslim si ze som prechladnuta lebo som si mocila nohy do studenej vody kvoly opuchom...a este k tomu aj moj zvyseny tlak ☹ tuto noc som ani riadne nespala...
peppe neboj vydrzis bez sladkeho, kup si hrusky v tescu, take dobre som tak kupila v kosicku uplne sladunke 😉

kiwi82
21. mar 2010

ahojte, pekne popoludnie prajem,
dievcata, ako casto pocas dna citite pohyby babatka? asi je to individualne. ja pocitujem to bublinkovanie 2-3 krat denne. ale mozno aj viac, len to nezaregistrujem.
a este jedna otazocka, ktorym tyzdnom tehotenstva zacina siesty mesiac? lebo vsade sa inak pise. a ked sa pise napriklad od 22 tt tak to znamena ukonceneho alebo uz 21 + 1 tt?
dakujeeeeeeeeeeeeem

avila
21. mar 2010

Ahojky,

baby, mne doki povedal, ze ani ovocie nemam papat den pred. A just mi ide na chut ako na potvoru... Ale vsak nejak vydrzim. Horsie, ze tam mam ist na 7, to znamena, ze sa najem az o nejakej 9 az 10 a to si skutocne neviem predstavit.

Moje male vstava so mnou, zaspava so mnou, sme zosynchronizovany 😀 Ale kazdym dnom kope castejsie, teraz akoby bol priecne, bo ho citim aj na jednej aj na druhej strane.

A baby je tu jar a konecne zeleninka 🙂 Uz som kupila cibulku a cherry paradajky, mnami 🙂

dydynka
autor
21. mar 2010

noooo mne sa tam mala kotula cely den,,,,skoro stale,,,mava take prestavky ze hodina ale inak ju citim skoro stale,,,a hlavne ked si lahnem na bok,,,

a siesty mesiac zacina 22+2 tt

pepppe
21. mar 2010

ja toho mojho tiez citim skoro stale,aj teraz mi tam sramoti,spekulant moja malinky 😉 baby nejako to bez tych sladkosti vydrzim,mne nepovedala,ze ovocie nemozem,tak ma smolu ,bo si ho dam,aspon nieco a mne kazala den predtym napsoledy jest o 18hod,to bude teror,ja jedavam aj o 22 vsak je to aj na mne pootm vidiet,ze jedavam 😀 uz je zomna gulajuca sa gula...........irsina drzim ti placeky na zajtra,,neboj malinka sa ma vo vnutri dobre,tak sa zajtra drz a napis nam co a ako

avila
21. mar 2010

No to je fajn peppe, o 19:00 som sa napratala. Som ta teraz precitala ☹ Tak dufam, ze vsetko bude OK. Inak som nervozna ako pes bez sladkeho...

dydynka
autor
21. mar 2010

no nieco mi hovorte o tom sladkom,,,ja sladke musim mat kazdy den,,a vela sladkeho,,,a ked ho nemam tak zurim 😅 este neviem ake som mala vysledky s krvy,,,tak dufam ze budu ok a sladke si budem moct uzivat,,, 😀

elko69
21. mar 2010

jakoze mne nic nezakazal doky ani sladke a ani jest naposledy o 18 hod den predtym ako som sla na cukor..ale teda nejedla som lebo aj segra vtedy nejedla tak som to urobila ako ona...

zabkaevka
22. mar 2010

ahoooj kočky, tak máme tu jar, to je super, hneď lepšia náladička, keď svieti slniečko, síce trochu pofukuje vietor, ale nič to aspoň zvyšky snehu a blata z neho vyfúúka. Juuuu mi s manželíkom pozorujeme fotečku mim aj tri krát do dňa, tak sa z toho vytešujeme 🙂 potom fotečku zoberie a priloží k brušku, cca takú asi veľkosť má ako na fotke, takže pozerá kde asi je uložené 🙂 zlatý 🙂

Kočky, my sme uvažovali, že asi nenastúpim do práce, ako som chcela, vlastne ani doki veľmi nebol nadšený minule keď som mu to vravela, a vypočítali sme si to z finančnejs tránky,t ak to nie je až tak strašné. Sociálka prišla celkom v poho, a ak by som chodila do práce, je to o 250€ viac, no z toho treba odpočítať cestovné a stravné a stresovať sa, ráno o 6ej vstávať, a potom nespať poobede kedy mi najviac treba, hmmm asi to oželieme, a fakt ostanem doma. Viem aj tu porobiť súrne veci,a prípadne dvakrát do týždňa zbehnem do práce počas vychádzok, aby som aj zaučila kolegyňu. Tak ešte nad tým budem rozmýšľať, a jasné, dokiho názor bude dôležitý, aj keď je pravda, že ChvalaBohu všetko je OK, ale istota je istota.
Fuuuha koľko píšem, prepáčte 🙂 🙂

vi3ka
22. mar 2010

čafte kočeny 😉
pekný deň čo? ja som dnes bola na poradni, ale na bábätko sa pán doktor nepozeral ☹ ☹ ☹ som smutná, že som ho nevidela. idem sa objednať na 4D, lebo chcem zase vidieť naše mimčo. doktor povedal, že minulé výsledky mám v poriadku, tak som rada.
ženy, prečo mám teraz volať o výsledky krvi? minule som nemusela. neviete, čo teraz vyšetrujú?
zatiaľ pa 😎

avila
22. mar 2010

Vie3ka, neviem... bo mne robili krvne testy len na zac. tehu, tak neviem.

Baby, som sa vralila z glukozy 😉 Nebolo to az take strasne. Bola som uz strasne smadna, bo rano zvyknem vypit aj dva pohare caju. Tak som to vypila skoro na ex 😀 Chutit mi to nechutilo nejak extra, ale da sa. Skor potom dve hodiny sediet na nepohodlnej nemocnicnej sedacke, bez vankusika pod krizami a hrozne sa mi driemalo... to bolo desnejsie. Prva cesta bola domov - napapat sa a keksik k tomu 😀

My mame vsetko v poho, tak dufam, ze v praci budem az do zaciatku MD, bo pri prerabani peniazky idu prec tak rychlo...

xpetka1x
22. mar 2010

ve3ka no teraz by sa mali robit triple testy nie?, pozeram ze mame skoro rovnaky termin.. mne est eani raz nebrali krv mam prist 31.3 na krv na 4 skumavky to mi budu brat na a potom o 2tt zas na krv + poradna a to asi na triple testy tie sa robia medzi 16 az 20tt a su na geneticke a vyvojove vady

vi3ka
22. mar 2010

xpetka, vidíš, ani som si to nejak neuvedomila, že sme tu dve s podobným termínom 😉

no vidíš, asi máš pravdu s tými triple testami. vieš, keď to nikto nič nepovie, že načo sa berie krv. hlavne nech to všetko dopadne dobre. tak už len vydržať do budúceho týždňa. a na ten cukor musí ísť každá mamička, či sa to tiež od niečoho odvíja?

xpetka1x
22. mar 2010

musi ist kazda a dokonca ta maminka co ma v rodinke silnych cukrovkarou tak sa chodi skor...

avila
22. mar 2010

Vie3ka, ja som zabudla, no ano tripple testy 🙂 Samo, ze tie som mala tiez. Inak jedna moja znama podpisala reverz, na cukor nesla. Vidite, co by za to dali zienky v UK 😀

zabkaevka
22. mar 2010

avila : nooo to prerábanie poznám, ako žerie peniažky. No ja som na PNke od zistenia tehotenstva pre istotu, ChvalaBohu aj my máme výsledky OK. NO a teraz mi prišla prvá sociálka tak som milo prekvapená, že to nie je až tak drasticky malé. A pravupovediac sa mi páči byť domka, v kľude, vstávať kedy chcem a ľahnúť kedy chcem. Sem tam zájsť do práce, ak niečo horí a nevedia si rady. Bude mi ľúto, že čo som ja dobre rozbehla, bude niekto iný pokračovať, ale mne je teraz dôležité mimi,a le to iste aj tebe 🙂 My sme s manželom na tento krásny zázrak čakali veeeeľmi dlho, neúspešne prešli 3 krát IVF a podarilo sa nám nakoniec prirodzene 🙂 Ale pracujem domka, a to je fajn, pretože som rada " v dianí" a v obraze 🙂

Kočky ja som bola na krv v 8.týždni, vtedy brali do 5 skúmaviek, to sú vraj vstupné testíky, biochémia, krvná skupina, Rh faktor, protilátky, ... a mminulý týždeň mi brali pri prvom 3D, a to budú zase porovnávať s výsledkami NT hodnoty. A potom v 16.t. áno to sa robí na triple testy. A ďalej neviem.