Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

soni1
18. apr 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Dnes som 14 DC. Dni predtým som si robila ovu testy a vyšli pozitívne, samozrejme, že sme ten čas s mm aj využili.Od včera večera mi je však nevoľno, točí sa mi hlava, na zvracanie, únava, som úplne slabá, vôbec nie som vo svojej koži. Na to, že by som mohla zostať tehu by boli asi tie príznaky príliš skoro, nie? Neviete mi poradiť?

elko69
18. apr 2010

soni neviem ako to je v tychto veciach lebo ja som si ziadne ovu testy nerobila,nam sa to podarilo len tak,ale moj epriznaky boli meskanie menstruacie 4 dni, blest prsnikov a taka predmenstruacna bolest bruska a biely vytok....mne zle ani nebyvalo od zaludka takze ten sprievodny jav sa vbec u mna nedostavoval...

happy8051
18. apr 2010

soni1 ahoj..., tehu samozrejme byt mozes, ale aj nemusis moze ist len o nejaky vykyv... skus testik podla toho dolky DPO teoreticky mozes byt...
inak tato metoda ovulacie... sa da pouzt pri pravidelnej MS, ale to asi vies 🙂

susika
18. apr 2010

soni-ja som tiež išla na istotu, len ja som ovu test nerobila, jednoducho som vedela, že mam plodné dni a zle mi bolo od začiatku.od porodu ma prsia pred menzesom nikdy neboleli, iba podbruško a teraz mi bolo zle, prsia ko balony a podbruško tak isto. na druhý den od meškania som si urobila test a na štvrtý som už bola u dokiho...až potom som niekde čítala, ež s chodí až okolo siedmeho dna..no, vyšetril ma, aspon mi urobila j preventívku, ktorú som nestihala a tehu sa potvrdilo. a zel mi bolo od prvého dna až do asi 10tt a je mi z niektorých veci stale.pri prvom tehu mi ostalo zle až koncom prvého mesiaca a bolo mi asi do konca tretieho a potom už pohodička...
xpetka1x-keb to bolo len v utekaní.dnes sme sa nemohli dostať od preliezok, so´m ju vzala na ruky, že ju to prejde, začala ma plieskať po tvari, pichla mi do oka, potom som ju niesla pod pazuchou ako vrece zemiakov, ale vyšmykovala sa mi, čo sa trepala, tak som ju od hračkarstva po ten prvý butik vliekla, že ved gate ma odolné a super material stačí utrieť len vlhkou handrou, no nepomohlo ani to, tak som ju nejako odvliekla pod pazuchou. normálne mam presilenú pravačku, no a mladá ma dnes trest, žiadne rpeliezky, ja ju takto trepať zakaždým nebudem, vonku tak krasne, ale nehrozí s nou ísť dnes už von.doma som to ledva ustala, sa mi hlava točila a srdce až niekde v halve buchalo, ledva som lapala po dychu.keby bol moj doma, to by bolo azsa papulovania, že to s nou neviem a čo ja viem, čo, lebo pri nom sa nejeduje. no ved jasné, vidí ho raz za štvrť roka a detsko viac jeduje toho, s kým je stale....a o cirkuse v obchode mi ani nevrav. musim kupiť topanky na jar, neviem, ako to zvladnem, elb o ona nič nové neche a robí taký cirkus, že mam čo robiť....

pepppe
18. apr 2010

ahojte tehulky_🙂) co ako nedelnujeme??my dobre,manzel ide hrat futbal a ja budem doma vegetit🙂som si poprala a teraz som sla kukuk na net...vcera sme boli na vylete ,v zoo bolo super,len som do kopca uz nevladala ist,heh som funela,,,strasne toto....jajha uz mam od zaciatku tehu13kg navyse ☹ tipujem ze to skonci na 20 ☹

elko69
18. apr 2010

Pepppe tak ja som mala v pondelok 7 kg, ale teraz to este len asi u mna zacne takze sa toho bojim...ale tak hadam do 15 kg sa zmestim...uvidime...

dydynka
autor
18. apr 2010

ahojte babule....ked hovorime o tych kilach tak ja som pribrala od zaciatku 9 kil......

peppe kde ste boli v zoo?ja by som sla rada do brna 😀

elko69
18. apr 2010

dydy a uz vie skolko vasa zubrienka vazi??

dydynka
autor
18. apr 2010

nie este neviem,,,dufam ze sa to na najblizsej poradni dozviem,,ma mi robit aj ultrazvuk

elko69
18. apr 2010

tak potom daj info... 🙂

no idem ja zalahnut k telke..tak papa tehulky 😉

mirkita
18. apr 2010

soni, ja som mala podobne priznaky mozno aj par dni skor, neboli vsak velmi vyrazne...akosi som to vsak tusila 😉 dnes som si spravila test lebo som mala vyslovene nutkanie plus dva dni. som mala na bielizni velmi jemne hnede skvrnky...a na teste sa na mna usmiali dve ciarky 🙂
ako prve som citila asi pred 10 dnami strasny smad, caste cikanie, dychcanie a cudne pocity a mala som hnacku asi 3 dni po ovulacii a potom o 3 dni zas - bolo to cudne, nevedela som si to nijak vysvetlit ...
sprav test a uvidis 🙂
teraz , ked som mala dostat kramy, citim tlaky v bruchu a trosku bolest v prsiach, zatial nic horsie
...sme s manzelom dost prekvapeni, vyslo nam to "na prvy sup"...tak sa bojim trochu aby este vsetko nedopadlo inak, ale to je asi normalne

avila
19. apr 2010

Ahojte zenicky, som nebola cely vikend tu... uz byvame konecne 😀 😀 😀 Dnes strcim muzikovi fotak do ruky konecne, aby som nieco aj zacapila.

Lulu, Ti uniklo 😉 Budeme mat chlapceka - Matuska. Dufam, ze sa to uz nezmeni, bo natahovat babe kapsace (som take super na mesacne cca kupila 😀 ) by som ozaj nerada 🙂

Zabkaevka, supis, ze mimi je OK, tesim sa s tebou 🙂 No co, doma si oddychnes, precitas cosi, co si uz mesiace odkladala a hlavne sa budes setrit. Ved za male to stoji,

Inak desny sen som mala. Ani sa nepytajte radsej. Aj vy mate take desive niekedy ohladom mimi? To bude ten podvedomy strach, co stale mame.

Lutsine, ja mam odsavacku mlika Avent a neboli tam pohariky, ale na kurze nam poradkyna hovorila, ze tie VIA pohariky su dost drahe a rovnako posluzi aj vyzivovy poharik, ktory je podstatne lacnejsi 😀

jaruska8
19. apr 2010

Ahojte, Avila, aj ja som mala minule strašný sen. ☹ ☹ ☹ Z toho si nič nerob. 😉

xpetka1x
19. apr 2010

baby od ktoreho tt sa moze chodit do nemocnice cvicit na fit loptach

avila
19. apr 2010

Mne doki odporucam po skonceni I. trimestra a tak som tusim aj zacala.

lindus1
19. apr 2010

ahojte kocky,

xpetka ja chodim cvicit sukromne, nie do nemocnice a na preukaze, co mi dali, mam napisane, ze najvhodnejsie je zacat od 15 tt... ja som zacala v 14 tt, ale boli tam aj kocky, ktore zacinali v 12 tt... inac jedna kocka, co je tam teraz, ma 10 dni pred porodom a cvici ostodvesto 😀 zlata je... som zvedava aka budem ja ohybna ku koncu 😀

dydynka
autor
19. apr 2010

ahojte kočeny,,ja co takmer nevarim som sa rozhodla urobit tvarohovu tortu,,som zvedava co stoho bude 😀 bojim sa ze to nestuhne a bude to len taka brčka 😀

lulu4
19. apr 2010

Avila, aha tak som si fakt nevsimla ale si to nemala zmenene v pase pri foto, tam som vzdy kukla a mala si tam ani srnka netusi 😀 😀 tak gratulujem ku chlapcekovi, veru veru potom by si mala kapsacovu slecnu 😀
no my ideme dnes s mm na ten morfologicky UTZ tak som tiez napata ci sa male ukaze alebo sa bude zatajovat.. tiez by sme uz chceli vediet co cakame 😀 ked budem vediet tak sa ozvem

avila
19. apr 2010

Drzim palce, tfuj, tfuj 🙂 Ja som sa malemu stale prihovarala, ze nex sa otoci pekne, ze ho uz chceme vidiet a posluchlo 😀 Tak skus, odskusane to mam ale len na sebe 🙂 To asi nie je moc reprezentativne... Uz sa neviem dockat o 3 tyzdne, ked pojdem znovu, teda ci sa to potvrdi.

Daj hned vediet🙂

vi3ka
19. apr 2010

ahojte kočky. aký ste mali víkend? ja som mala oslavovací 😀

pred chvíľou som sa vrátila z poradne. dnes mi UTZ nerobil, ale nabudúce bude, takže beriem aj manžela, nech sa pokochá našou malou radosťou 😉 a verím, že sa nám aj ukáže, čo čakáme. pýtala som sa sestričky, že na čo mi minule brali krv, takže boli to tie triple testy a sú chvála Bohu negatívne, takže som veľmi rada.

dnes je taký hnusný upršaný deň... idem si asi ľahnúť, lebo som nesmierne unavená. tak dobru noc 😀 😝

zabkaevka
19. apr 2010

ahooooooj kočky 🙂

avila : jasné mimi mi stojí za všeko, neberiem to ako obetu, ale ako posunutie ostatných vecí, ako kariéra a zarábanie peňazí, na potom 🙂 teraz potrebujem myslieť na mimi, a byť v poho, aby som mu vedela dať všetko pre zdraví vývoj. Niečo viem podokončovať v práci aj počas PNky, a ostatné ma netrápy 🙂 Nech sa zaučí kto chce a ako chce, ja som tiež všetko sama sa naučila.

vi3ka: ako dlho si čakala na výsledky krvi na triple testy. Mne na ne brali krv v piatok, tak budem tam asi volať tento piatok či už majú výsledky.

dydynka : ako torta?? mňaaam dala by som si. Ja som v sobotu piekla bublaninu, celý pekáč, a zostalo z toho asi 5 ks. A to sme na to boli len dvojko s magelom 🙂 keď to je jeho obľúbený a ja teraz tiež si dám mňamky. Aj keď nemusí byť veľmi sladké. Ale proste niečo pod zub 🙂 ako včera o 10ej večer 🙂 chichi

vi3ka
19. apr 2010

ahoj zabkaevka.
tiež asi tak ako ty. o týždeň na to mi kázali volať o výsledky. verím, že ich tiež budeš mať negatívne. tak som sa dnes tešila, že či mi bude robiť UTZ a že sa možno ukáže, čo čakáme, ale nič z toho. ☹ nabudúce...

lulu4
19. apr 2010

ahoooojte kočky, tak sme dnes po morfo ultrazvuku a babo sa nam stale otacalo chrbtom ale nakoniec dokina zahlasila, ze vidi bimbaska a vajcaky - takze cakame chlapceka 🙂

vi3ka
19. apr 2010

lulu 😀 blahoželám k chlapčekovi! ďalší chlapec 🙂 len nech ste zdraví

lulu4
19. apr 2010

vi3ka: akoze dalsi chlapec? my cakame prve dietatko 😵 ci ty myslis akoze dalsi tu na koniku? podla mna sa to tak vyrovnava, sme tu tak pol na pol by som povedala 😵

vi3ka
19. apr 2010

no jasné, že to myslím akože tu na koníku 😀 😀 😀

lulu4
19. apr 2010

vi3ka: a ty si co myslis ze cakate? alebo co by si chcela? hmm? a dakujem za gratulaciu 😵

elko69
19. apr 2010

lulu4 blahozelam teda... 😉

pepppe
19. apr 2010

lulu gratulujem k dievcatku 😉 super,,,,a meno??uz mate?

pepppe
19. apr 2010

dydy boli sme v ba,,,,,,,bolo super,len som nevladala do kopca slapat 😉 jajha radsej ani na tie kilecka nemysliet,,,13je hodne vela a to som este neskoncila