Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

susika
1. júl 2010

a ked ten týžden končím, tak som napríklad 23+7? alebo 24+0? z toho mám dilemu, lebo potom sa neviem dopracovať , aký týžden budem 26.7..či už 28tt alebo koniec 27tt.oneskorene idem na glokozový test a mne s vidí, že už budem zasa na hraničnom týždni 28tt

kiwi82
2. júl 2010

@susika ahoj po 23+6 nasleduje 24+0, to znamena ukonceny 24 tt a 24+1 zacinas 25 tt.

tinkarisko
2. júl 2010

Ahojte baby ako sa mate vsetky? 😀 A co hovorite na teplo?

lutsine
2. júl 2010

Pekne ranko, dnes ma caka poradna a kontrola zaroven....potom sa ohlasim.

avila
2. júl 2010

@lutsine budeme cakat, ozvi sa a drzim palce 😉

Baby, ste toho popisali... Vcera som bola s mm na mensiu prechadzku, som isla tak priserne pomaly... Som coraz lenivsia, idem robit obedik pre muzicka. Aj vy tak neznasate porcovat maso? Je ho kustik ale uz teraz sa mi dviha zaludok 🤐

vi3ka
2. júl 2010

@romini no presne to, čo si napísala. dakujem

pepppe
2. júl 2010

@lucia.kl jojha ja zatial nic,neviem ci mam ist na nejaku mega turu alebo co 🙂 ale tak dnes som si dala aj tu sprchu,ale pochybujem,,,, 🙂
@lindus1 noo to bude unoverzalna,tu jedna pani na bazari predava za 4eura,,no nekup to 😀

avila
2. júl 2010

@pepppe mozno sa Alexko drzi toho terminu, mozno je datailista, co ty vies 😉

vi3ka
2. júl 2010

kto chce čerešne? dnes mi ich toľko doniesli, že neviem čo s nimi.

pepppe
2. júl 2010

@avila 😀 😀 vidis to ma nenapadlo,este to by som brala 😉 presne na termin,alebo mozno caka na 7.7,,super datum a chce byt ako mamicka ja som 8.8 😉

pepppe
2. júl 2010

@vi3ka mnam ,,,nerob chutky,,,,,,tiez by som si dala,musim stihnut este pred porodom nieco take jest 😀

vi3ka
2. júl 2010

baby aj vy tak bábätkovsky voniate? ku mne sa sestra stále túli, že voniam ako bábätko. hlavne v oblasti pŕs. hm? 🙂

zabkaevka
2. júl 2010

ahooj kočky 🙂 som späť z poradne. hmmm všetko v poriadku 🙂 tak som happy, som zavretá, mimi je OK biije srdiečko, hlavičkou je dole. Akurát mi ju nepremeral, vraj nebudúce, ale asi budúci týždeň idem k dokine u ktorej potom chcem rodiť (kázala mi sa u nej ukázať raz za mesiac kým nebude k nej chodiť), a iste mi ona urobí morfologický ultrazvuk, takže v poho 🙂
@vi3ka : juuj vidíš to som ešte chcela dnes kúpiť na trhu okrem zeleninky, čerešne alebo višne ☹ zabudla som na to. hmm zatiaľ neviem o tom že by som voňala bábätkovsky, to asi až po pôrode, keď budeme mať mliečko a pri sebe miminko, niee ??

avila
2. júl 2010

@vi3ka no to veru neviem, musim sa spytat mm 😀 Ja mam chut sa sprvhovat aj 3x do dna, len ptom sa cela olejujem proti striam, tak je o zdlhave. Inak pri dlhsom stati (varenie, zehlenie) mi dost tvrdne brusko. Ktovie, kedy sa nas Matusko rozhodne prist. Bozinku, to je uz tak blizko 😕 Nechyta vas niekedy panika?

avila
2. júl 2010

@zabkaevka tak super a uz sa aj otocilo, nemalo by uz zmenit polohu, to je fakt super 🙂 Ani nas nemerali a ak vydrzime, tak az o 2 tyzdne budu, kedze bud. tyzden mi sono robit nebudu. Ale vsak neva, vie ze je ho dost 😀

lutsine
2. júl 2010

@avila ahoj, tak poradna dopadla ok, doki vravel,ze to vyzera na spadnutie,uz mi nekazal ani brat tabletky pre istotu, otvorena som stale volne na prst, hrdlo skoro spotrebovane,este tam trosku zostalo...tak uvidime kedy sa maly prihlasi.

avila
2. júl 2010

@lutsine Tak stale dobre, ale uz je to o hodinach, co? Ako sa citis, nervozna alebo natesena? Ja by som sa nevedela na nic sustredit. Manzel telefonuje kazdu chvilu ci ani nie?

lulu4
2. júl 2010

@lutsine ahoj citam ze mas po poradni a ze uz mas porod pomaly na spadnutie, to musi byt uz take neviem si predstavit uz budete kazdym dnom v ocakavani... hlavne nech ti vsetko dobre dopadne a daj nam vediet...

pepppe
2. júl 2010

@lutsine drzim palceky 😉 takze sa uz chystas porodit drobca??? 😉

kiwi82
2. júl 2010

@lutsine tak to budes mat uz zachvilocku Maximka pri sebe. aj ti doktor nariadil nejake specialne opatrenia? klud, lezanie alebo nieco take? a citis sa uz ako pred porodom? 🙂

lindus1
2. júl 2010

ahojte kocky,
tak aj ja mam dnes za sebou poradnu aj ultrazvuk... babo je uz stabilne dole hlavickou, ma 2400 gramov a ze je o tyzden vacsi, takze mozno to pride skor alebo sa nam narodi maly macko 😀 inak vyzera byt vsetko ok, sme zatvoreni, tak som rada...
jeeeej a konecne som dnes dostala kufrik na poradni, na drzovku som si ho vypytala 🙂 a vraj dobre, ze hovorim, ze mali posledne dva, chapete? inak je tam cumlik, taky pekny tyrkysovy, vzorky prasku, avivaze, bazova mineralka budis (ako dobre, lebo som bola smadna 🙂 ) a nejake letaciky a casopisy.....

moniciak
2. júl 2010

ked tak na vas pozeram fakt ste tu vsetky uplne na zaciatku tehotenstva 😀

lutsine
2. júl 2010

ahojte,no nic mi nepovedal,vraj magnezko mam pobrat do nedele potom uz mam vysadit,dostala som vagikrem na tu moju mykozu. Nespominal nic o lezani alebo setreni sa,ale aj tak oddychujem na gauci a nic nerobim. Osobne by som to rada potiahla aspon 10 dni. Takze kludne sa to moze stat ze sa to otvaranie na chvilu zastavi. Ale vsetko je na drobcovi.

vi3ka
2. júl 2010

@moniciak nič sa neboj, my sa tu čoskoro preriedime, pôjdeme do inej témy, do vyššieho levelu 😀 a už tu budete len tie fakt na začiatku tehu. vieš, my sme si tu na seba nejak zvykli. že baby? 😉

zabkaevka
2. júl 2010

@avila : a to už od terraz bude mimi dole hlavou?? nebude sa ešte pretáčať 🙂 ?

pepppe
2. júl 2010

@moniciak no uz sme neni na zaciatku,ale ideme stouto temou od zaciatku zalozenia,,,a nejak sa nevieme snou rozlucit 😉

zabkaevka
2. júl 2010

@vi3ka : jeeej ty si už 30t, tak ja od zajtra budem 29. tak si to rátam, ty si o 8 dní skôr. Jeeej ja sa už veľmi teším kedy prekročíme 30tku 🙂

vi3ka
2. júl 2010

@zabkaevka 😀 no neuveriteľne rýchlo to letí že? pamätám, že ešte nedávno sme boli v nejakom 17. tt a už sa to kráti aj nám. ešte vydržať 2 mesiace (ak sa im nebude chcieť ísť skôr von) a budeme mať naše zlatká pri sebe 😀 júúú tak sa teším

zabkaevka
2. júl 2010

@vi3ka : noo presne, aj sestričke dnes na poradni som vravela, že sa pamätám, ako dlho trval čťas medzi dvomi poradňami a teraz akoby to rýchlejšie išlo 🙂 juuj a hlavne všetko je OK. TO že tvrdne bruško, tak to sa dá zvládnúť, mangeB6 veľmi pomáha, takže snáď okrem toho nebude nič čo by bolo treba riešiť. Jaaaaj a okrem cukru, teda mám dobrý aj výter zo spodu, čoho som sa bála, nechcela som brať zo spodu tabletky, brrr

romini
2. júl 2010

caute babule no my este nic furt cakam ci pride nejaka bolest alebo nieco a nic....asi sa malej nechce tak ako Dydynkynej..... 😉