Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
11. júl 2010

@vi3ka ani nehovor ja uz teraz sedim s vylozenymi nohami, som dnes behala, kolace pomahala starkej piect, cestovala a mam uz dost, nohy mi akosi dnes opuchli co u mna nebolo zvykom tak musim oddychovat do konca tyzdna lebo v piatok mam poradnu tak nech je vsetko oki...
no uz by Alexik nemusel trapit tu nasu Pepppe uz jej prajem nech uz ide von malinky nech ho uz ma pri sebe... je to ozaj o drzku v takomto teple... to si dobra ze si vydrzala na tej svadbe, inak saty ktore si mala na sebe ti velmi svedcali, dobry vyber... no ja som sa vytancovala naposledy na nasej svadbe v aprili v 5 mesiaci tehotenstva... 😀

avila
11. júl 2010

@lulu4 akojky 🙂 No fakt, to puchnutie noh a pripadam si ako ozruta. A vsetko ma tlaci, boli... My pojdeme do poradne vo stvrtok, najradsej by som utekala zajtra kvoli tym prietokom, ale nebudem chaosit radsej. To Mg beriem zodpovedne, tak vydrzime 😵

No na SP mam od teraz svoj nazor, boli tam zlate, to nemozem povedat, presli so mnou vsetko, ale na zac. tehu mi podali nespravne info a ... teraz sa s tym uz neda nic robit. Co uz 😒

A ty si soferovala? Ja ked idem, tak mi vymolenevadia, ale ked som ako spolusediaca, tak mi vadi kazdy kamen 🙂

vi3ka
11. júl 2010

@lulu4 nooo, tak to si sa pekne nalietala. šetriť sa treba. tak tak, len oddychuj, nohy hore, nejaký kýblik zmrzliny k tomu a pohodička ako sa patrí 😀 😀
ďakujem za tie šaty, ale skoro som ich ani nekúpila keby so mnou nebola sestra. tej sa veľmi páčili, ale fajne bolo v nich na tej horúčke.
počuj, čo myslíš, dá ma doki na MD v tom 32. tt čo sa chodí pre rizikové, alebo až v 34. tt? ja som síce od začiatku na PN, ale nie som riziková (tam boli iné veci vtedy), tak len tak rozmýšľam, že kedy ma dá na MD.

lulu4
11. júl 2010

@avila no uz sa tesim ze sa nam telo po porode postupne vrati do formy lebo toto je uz niekedy ozaj na porazku, hlavne tie opuchy ma stvu, tiez si potom pripadam divne...tie prietoky to ti verim, ja by som tiez trosicku stresovala ale ked beries podstivo to Mg bude dobre neboj.. ved keby nevyzivovala placenta maleho oni by ti nariadili skorsi porod sekciou...
to je mile s tou SP nespravne info na zaciatku a potom ku koncu si mili clovece trhni nohou uz sa s tym nic neda.. ach jaaaj... no som zvedava ako ja pochodim..
ja som nesoferovala ale kamoska ma brala lebo ona ma tiez v tom istom meste rodinu tak isla ich pozriet tak sa opytata ci nejdem aj ja som vzadu sedela s jej 8 mes. dcerkou...
ozaj a ty si bola kedy vybavovat pediatra? neviem kedy mam ist lebo teraz je aj cas dovoleniek aj v auguste tak aby som si to nenechala na poslednu chvilu, vies mi poradit? a ty si na zapareniny kupila tu rybaciu masticku mne ju lekarnicka poradila, je v takej modrej tube okolo 2 Eur stala a vola sa mast s rybim olejom...

lulu4
11. júl 2010

@vi3ka no vidis esteze bola segra s tebou, dobry vyber fakt... ja mam take letne vzdusne dobry strih nie su ani tehotenske a nosim ich, je mi v nich v tychto horucavach velmi dobre...
co sa tyka tej MD ja by som sa na to aj opytala mozno dokiho, ale ked si od zaciatku PN nemal by to byt problem aj ked nie si rizikova... ja idem akuat zajtra zaniest papier na SP kvoli MD a od nedele sa mi uz zacina...

vi3ka
11. júl 2010

@avila no s tými výmoľami to mám rovnaké. ked šoférujem ja, tak sa bejby ani nepohne, ale keď sa s niekym veziem, tak vtedy to s ním narába v tom bruchu že až.
mimochodom používaš nejaký krém, gél alebo niečo na tie opuchnuté nohy? mne sa osvedčil taký jeden krém z oriflamu, tak s tým mi muž masíruje nôžky. a kŕče do lýtok v noci nemávaš?

romini
11. júl 2010

Caute baby uz sme doma z porodky mame Ninku 3770 g a 51 cm porod bol hrozny baby strasne ma to bolelo bola som bez epiduralky a myslela som ze si skocim z okna keby tam nebol muz tak som hotova. to sa neda opisat aka to je bolest hrozna mala som pocit ze sa roztrham na kusky.

elko69
11. júl 2010

@romini no blahozelaaaaaaaaaaaaam mamina..krasnu dcerku mas 🙂 a teda dobra babisko..z toho si nic nerob aj aj som sla bez epidural a tiez som povedala ze tam uz nejdem ked nebudem mat epi...a ako to prebiehal porod???opis cele...

vi3ka
11. júl 2010

@romini Jéééé romini krásna je princezná maličká 😀 určite ste hrdý rodičia. no tak to celý tatko tá vaša ninka, bacuľaté líčka po oteckovi a pekná po mamičke. júúúj, aj ja chcem 😉
tak to ti verím, že to muselo byť hrozné, ale tak si treba povedať, že za ten uzlíček šťastia to stojí. no nie? a mliečko máš? dlho si rodila? daj nejaké info, ak to nie je príliš osobné.

zabkaevka
12. júl 2010

@romini : aj ja sa pripájam k gratulácií 🙂 je krááásna NInka, a dnes má meninky, tak všetko naaaaaj, hlavne zdravíííčko po celý život 🙂 tak to bude mať blízko, oba sviatky, narodky aj meninky.

Nooo vidím že nad tou epidurálkou sa treba zamyslieť, aj mňa sa už teraz pýtajú či ju budem chcieť, keď ja som ešte o nej nič nepočula, tak iste sa budem pýtať dokiho.

Inak včera som mala konzultácie s pôrodníčkou, vlastne nemala veľa času, išla na cisársky, a tak mi urobila ultrazvuk len, ale to stačí, maličká je v poriadku, s tatinkom sme videli pišulku 🙂 jeeeej krásna je, aj tváričky, nožky, .. 1200g máme, dosť plodovej vody, prietoky sú OK, takže paráááda, som happy. O mesiac sa mám zase ozvať.
Dnes to vyzerá na fakt teplo, tak sa nezabudnite chladiť, a veeeeeľa piť 🙂

katrin31
12. júl 2010

@romini mala je naaadherna..gratulujem..ty si mala vyvolavany ze? ten vraj boli viac. sestre vyvolavali prvu a vraj to bolelo ovela viac ako ked to pride samo..ale uz to mate za sebou a mala je krasna...

kabulko
12. júl 2010

@romini, gratulujem k nadhernej malinkej, hlavne ze uz mas potom 🙂 , teraz si uz mozes vychutnat maleho drobceka pekne doma
@romini ty si rodila v ruzinove, ze? ake to tam bolo? mala si zazmluvneneho lekara? bola si na nadstandarde? ako je to s podlozkami a vlozkami? a malinkej davali nemocnicne veci, alebo si jej davala svoje vlastne oblecko? mali tam aj odsavacku? prepac, ze som ta zahrnula otazkami, len aj ja sa tam chystam rodit, tak chcem vediet co a ako.
maj sa krasne aj s malinkou

lulu4
12. júl 2010

NAJNOVSIE INFOSKY:
Zhruba pred hodkou a pol sa Pepppe narodil dlhoocakavany pokladik Alexik s krasnymi mierami 4190g a 53cm. Su v poriadku, Pepppe pise, ze porod bol dlhy a dost bolestivy, ale uz je z nej stastna mamina 🙂
GRATULUJEEEEM

lulu4
12. júl 2010

@romini Ahoj Gratulujem ku krasnej vlasatej dcerke 🙂 je rozkosna... verim, ze porod bez epiduralky musi byt teda sila ale mas to uz za sebou a uz sa budes len tesit z malickej... inak aj mna by zaujimalo co sa ta pytala Kabulko ze ako je to s ruzinovom? ci si bola spokojna? ci si zazmluvnovala dokiho? ci sa da dostat na nadstandart a ci davaju tie podlozky a vlozky alebo treba kupit? odpovies nam prosim potom naraz? a ty si neuvazovala pred porodom nad epiduralom ten si uplne vylucila? dakujem za odpovede

zabkaevka
12. júl 2010

@lulu4 : jeeeej krásnu infošku si priniesla, aj @pepppe gratulujeeeeeem 🙂 z prajem veeeeeeľa zdravíčka 🙂

kabulko
12. júl 2010

@lulu ahoj, aj ty planujes rodit v ruzinove?
@peppe sa to tahalo asi uz odvcera ked tu vobec nebola, konecne to ma za sebou, sa musi teda fakt tesit 🙂

lulu4
12. júl 2010

@kabulko praveze neviem este som viac menej rozhodnuta pre Kramare ale teraz na inom fore pisala jedna kocka ze tam lezi a ze je to tam masaker nemaju kam davat tehulky lebo ze tam nieco prerabaju ci co, tak za takych podmienok by som tam nesla aj ked ja mam este chvilu cas a dovtedy to moze byt zase ine tam.. tazko povedat ale nechcela by som sa tlacit na izbe s neviem kolkymi... chcela by som ten nadstandart...a preto este zvazujem ten Ruzinov, tak uvidim ci nam Romini odpise co a ako, ked budes mat nejake info tak mi daj prosim aj ty vediet, ak ta mozem poprosit napis mi radsej do IP to si skor clovek vsimne lebo nie ku vsetkemu sa spatne takto na fore vraciam ked tu nie som zrovna... diky

lucia.kl
12. júl 2010

@kabulko
@lulu4 ja som rodila v ružinove pred troma tyždňami, tak napišem aj ja svoje dojmi. vložky aj podložky boli na oddeleni pri sestričkach volne k dispozicii, takže kupovať nemusite - odporučam až na domov - vložky. babatka obliekaju do nemocničnych vecičiek - každy deň dostavali čiste, na deň je pridel 5 plienok ale miniete viac, tak to si zoberte a ja som mala aj deku, sme ju využili lebo bola zrovna zima. zazmluvneneho lekara som nemala a bola som na štandarde ale mala som sa ako na nadštandarde, bola som sama na izbe 😀 sestričky su super aj na oddeleni aj na novorodeneckom pomôžu s čimkolvek len treba poprosiť a pýtať sa ak mate otázky. maju aj odsavačky elektricke, treba si pytať u sestričiek novorodeneckych.
@pepppe - gratulujem k Alexikovi, tak už ho maš konečne pri sebe 🙂

@romini gratulujem k Ninke. som zvedava na tvoje postrehy z nemocnice a ake to je doma .-)

kabulko
12. júl 2010

@lucia.kl dakujem za info 🙂, ja som pre ruzinov rozhodnuta od zaciatku, lebo kramare ma neskutocne desia 🙂
a ake plienocky si kupila detickam do nemock? ja som kupila zatial jeden balik tych newborn pampersiek, vobec neviem kolko mam toho kupit

kabulko
12. júl 2010

@lulu jasne, ked budem mat nejake info tak ti dam vediet, ja teraz zhanam aj info na porodnikov, chcem si niekoho zazmluvnit, ty nad tym neuvazujes? inak ja som vsetkymi 10 za epi 🙂
obdivujem baby, ktore to zvladli bez toho, ja si tak neverim, tak pre istotu
@lulu chces aj niekoho k porodu? ja by som brala manzela len ten sa este nevie rozhodnut

kabulko
12. júl 2010

@lucia.kl baby sa maju ako? posluchaju? ako ti papaju?

lutsine
12. júl 2010

@pepppe blahoželám k malému Alexovi 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
12. júl 2010

@kabulko plienky som kupovala 1 pampersky - nakolko mam dvojčata bol predpoklad že budu male, stale kupujeme tieto najmenšie ale kupujem v DM - babylove vydu o polovicu lasnejšie alebo boli v poluse a tesku huggis v akcii - kupon na zlavu 2€ mali k nim na regaloch, plienky su od 2-5kg a to ešte chvilu potrva kym budu mať a rataj s tym, že denne minieš aj 10 plienok....
baby papaju dobre, sme na UM a krabica 600g mi vystači na 3 dni ☹ teraz ako je tak teplo piju každe 2 hodiny, takže sme začali davať aj čajik.

čo sa tyka zazmluvnenia si lekara, podla mňa su to zbytočne vyhodene peniaze, všetci lekari su super, ja som narazila na toho čo mal zrovna službu a bola som spokojna, dokonca sa bola potom ešte pozrieť na nas na ddeleni...

kiwi82
12. júl 2010

@pepppe aj ja blahozelam, fakt krasne miery 😉 Alexik je poriadny chlapisko. tesime sa na fotky.

kabulko
12. júl 2010

@lucia.kl a nevies ako sa vola doktor co ta odrodil?

lulu4
12. júl 2010

@kabulko nad tym zazmluvnenim moc neuvazujem lebo sa ozaj moze stat ze nestihne prist k porodu alebo mu nieco do toho pride zatial co som pocula od bab co tu pisali o Ruzinove a Kramaroch lebo len tieto dve porodnice ma zaujimaju tak nemali zazmluvnenych a chvalili si nahodonych lekarov co mali akurat sluzbu... no moj mm pojde k porodu co sa moc tesim ale ci to tam zvladne je uz otazne lebo on je z krvi a tak taka padavka 😀
a nad epi tiez velmi uvazujem lebo nie som hrdinka, ked je ta moznost, ano vzdy je tu riziko ked ti to zle pichnu a podobne ale tak kde nie je uz dnes riziko a mozno ju ani nebudem potrebovat ved peniaze za nu vratia ked ju nepichnu aspon tak hovorili na kramaroch...

kabulko
12. júl 2010

@lulu4 o vrateni penazi za nepouzitu epi sa hovori aj v ruzinove,
uz si vybavujes veci ohladne materskej?

lucia.kl
12. júl 2010

@kabulko to veru netušim, bola to doktorka taka blondinka staršia nižšia ale meno fakt neviem...

lucia.kl
12. júl 2010

@lulu4 neboj mm to pri porode zvladne, on ti bude sedieť cely čas za hlavou takže krv moc neuvidi a po porode môže isť hned pozrieť na babatko, moj mm to nezvladol až keď sa vracal od deti za mnou, to už krv videl a rovno išiel domov 😀

kabulko
12. júl 2010

@lucia.kl a mm bol od zaciatku rozhodnuty ze pojde k porodu? lebo ten moj furt vymysla, mam z neho nervy