Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

lulu4
12. júl 2010

@avila no ja som tiez zatial len tu mast kupila na zadocek a sudocrem nie som si povedala ze naco aj aj, ved uvidim aka bude ta rybilka a ked to bude zle az potom vymenim za inu ale toto mi vyslovene lekarnicka poradila ze kupuju zeny vsetko mozne ale ze tato klasika je dobra... tak uvidime...
ja si tiez myslim ze uz teraz pediatri nechodia po narodeni dietata za nim domov ze musis ty prist, ja som este nevybavovala ale uz by som asi mala lebo predsa leto prazdniny cas dovoleniek aby som pochodila vobec chcem ist na polikliniku tu pri nas nedaleko su tam zevraj 4 pediatri tak som zvedava ako pochodim...
zajtra idem do nemocky na skolenie o dojceni a o starostlivosti o dieta... som zvedava co to bude zac 😀

romini
12. júl 2010

No baby tak dakujem za gratulacie. Jak mi to ubehlo som stastna mamina aj po takom porode bolestivom ako som mala nikomu neprajem. Bez manzela na sale by som to nezvladla. Rano mi zaviedol dr. vyvolavacku taku tabletu zacala som sa otvarat a mat male kontrakcie o dvanastej uz dosli riadne asi kazdych 5 min. myslela som ze umieram, a pak kazdych 5 min. Potom mi odtiekla voda to som myslela ze som sa pocikala. ja uz som nevladala s dychom museli mi dat aj kyslik bola som hotova, ledva som vytlacila malej hlavicku vobec mi to neslo. ale nakoniec sa podarilo a mame krasnu Ninusku.

lulu4
12. júl 2010

@romini ahoj ja zvazujem kramare alebo ruzinov no teeeda takze na sestonedeli su take otrasne sestricky a co nemaju skusenosti s dojcenim alebo sa im nechce vysvetlovat? to je teda sila... dobre je ze tam aspon tie vlozky a kosele davaju... lebo neviem kolko si ich nakupit ked je take teplo lebo keby idem na Kramare tam nedavaju vobec...
aspon ze ti babka s tym kojenim pomohla.. dobre ze mas mliecko...

lulu4
12. júl 2010

@romini juuj s tym kyslikom ma ani nestras ja mam aj astmu a velmi sa bojim lebo ja dycham blbo aj bez tych bolesti co opisujes, no ci to zvladnem teda... fuuu to bude...

romini
12. júl 2010

@lulu4 nechod do ruzinova ako fakt ja nie som fajnovka ale mam rada ludsky pristup a uz vobec v porodnici kde sa to vyzaduje najviac. Im sa nechcelo co ti poviem. Maju nocnu a spia v kupelke pre babatka v kreslach a ked chces prikrm pre male tak este su nasrate ze si ich zobudila chapes? to co je toto.

romini
12. júl 2010

@lulu4 no to povedz pak porodnikovi ze mas astmu ja astmu nemam a ledva som dychala potom uz ani to ne a dali mi kyslik.

lutsine
12. júl 2010

ahojte. Takze dnes 12.7.2010 o 21:50 sa nam narodil syncek Maxim s mierami 3800g a 51 cm. Teraz lezim povinne 2 hod. Do nemocky sme isli o 18tej s tym ze ma bolia krize,doki povedal ze sme na 3 prsty otvoreny a ideme rodit, o pol 7 mi praskli plodovku a potom zacali silne bolesti ,velmi mi pomohla fit lopta a tepla sprcha a manzel pomahal masazami,rodili sme spontanne aj s nastrihom a sitim,to boli najviac. Papa

lutsine
12. júl 2010

a este ze po odteceni plodovky som mala kontrakcie kazdu minutu cize riadny zaberak,ale zvladla som to za necele 3-4 hodinky od prichodu do nemocky.

lucia2244
12. júl 2010

@avila vdakaaaa,trosku ma to vylakalo,ale som zvedava na utz 😉

dydynka
autor
13. júl 2010

@lustine tak sa tesime stebou,,,sa to konecne rozbehlo tie porody,,to si mala super porod potom,,,gratulujem ku chlapcekovi a nech ste zdravy,,,drzkajte sa,,,
@romini tak ja som na kramaroch nemala problem s personalom,,,a na sestonedeli uz vobec,,,,
@lulu4 fakt chod radsej na tie kramare,,, 😀 ked citam co pise romini tak ja som sa tam mala super oproti nej

kabulko
13. júl 2010

@romini, @lutsine gratulujem k detickam, uz to mate konecne za sebou

kabulko
13. júl 2010

@romini, to si mala teda fakt blbu skusenost v ruzinove, no ja teda este radsej porozmyslam, kam pojdem 😒 . ktoreho doktora si mala zazmluvneneho? a ako dlho si bola v nemocke?
uz na tie kofy sestricky nemysli, hlavne ze ste obidve zdrave, mala je nadherna (tie vlasky su uzasne 🙂 ), malinka papa dobre? predpokladam ze mliecka mas dost, vyssie si tusim spominala ze si musis odsavat 🙂 ,
-juj, tak vam zavidim baby, co to uz mate za sebou, ja sa tu plazim v tych teplach s tym bruchom, ide ma porazit ☹ , hold ale musime nieco vydrzat pre tych nasich krpcov 🙂

kiwi82
13. júl 2010

@lutsine blahozelame k maximkovi krasne miery ma, nech ste zdravi a stastni 😉

pegas174
13. júl 2010

@avila dakujem, s drahym sa velmi tesime. no zadarilo sa nam v druhom cykle, co som az prekvapena lebo som mala strach ze to bude dlho trvat. mne lekarka ani krv nebrala, nic, len pozrela ultrazvukom. uz sa neviem dockat dalsej kontroly, to by sme mohli byt uz asi nejaky 7 tyzden.
pocity zatial v podstate ziadne, ja som mala brusko uz pred tehu, ale tesim sa ked mi zacne vytrcat take prave tehu brusko
😀

avila
13. júl 2010

@schumianca gratulujem 🙂 🙂 🙂 Obdivujem tvoj klud, ja som hned v ten den volala dokimu, samo, na 2. den som uz lezala na UTZ, jasne, ze nebolo nic vidiet 😅 , ale krvicka sa zobrala 😉

Prajem krasne a bezproblemove tehulkovanie 🙂

lucia2244
13. júl 2010

@pegas174 ajoj...dufam,ze nevadi ked sa spytam,ale z tvojho prispevku som pochopila,ze si na zaciatku tehu,spravne???
aj ja som len v 7tt a ty v ktorom,teda ak smiem vediet....pekny dnik 😉

lucia2244
13. júl 2010

@schumianca jeeej velikanska gratulaaacia a vitaj medzi nami,ja som tiez na zaciatku a test som robila pred tyzdnom a pol a tiez // 😉
kedy ides k dokimu???

besna
13. júl 2010

Ahoj pegas.... ja som na tom uplne presne ako ty ako tak citam 🙂 Sice sme sa snazili vyse roka a uz som sa pomalicky rozhodovala na ktory CAR sa poberieme , ale nakoniec sme sa dockali... :o))

Tiez som na prvej prehliadke absolvovala len ultrazvuk a bola som uplne happy ked mi to lekarka potvrdila... :o) TEraz som prave v siedmom tyzdni a zajtra idem na druhu prehliadku ale krv by mi brat este nemala. Som sa jej na to vyslovene pytala bo ja na to potrebujem psychicku pripravu kedze sa strasne bojim injekcii 😝 😀

lucia2244
13. júl 2010

@besna gratulujem 😉
a v ktorom tyzdni tehu uz ti to bolo vidno na utz???lebo ja idem tento tyzden (7tt) a bojim sa ked este nic nebude vidno 😒

pegas174
13. júl 2010

@lucia2244 no vyzera to asi len na 5-6 tyzden, neviem presne, posledna mrcha zacala 31.5.
minuly utorok som bola u lekarky a povedala ze to este urcite nie je 6 tyzden, takze asi tak

avila
13. júl 2010

@lutsine tak tak rychlo to slo, ni? Jeeej, tesim sa s tebou a gratulujem, zvladla si to super 🙂 Uz mas Maximka pri sebe a krasne vazil 🙂 Muzik predychal pri Tebe, zvladal?

Tak teraz uz aby som sla ja... Dohovaram Matuskovi, ale sa tvari, ze nepocuva...

pegas174
13. júl 2010

@besna mne vlastne lekarska vyslovene nepovedala ze je to tehu, bola tam bodecka velka 4 mm a povedala ze je este skoro a ze sa este neda hovorit ani o plode
tak dufam ze 22.7. co idem na dalsiu kontrolu uz krpec narastol, zatial sa citim v poriadku a nemam ziadne problemy, obcas si zmeriam teplotu ci nahodou neklesla

besna
13. júl 2010

@lucia2244 Luci este nie je vidno vobec nic :o))) ani zle mi nebyva akurat som stale smadna a casto chodim na wecko... 🙂

kocky ak chcete vediet v ktorom presne tyzdni ste skuste tuto stranku http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=142 Zadate 1.den poslednej mrchy a budete presne vediet, dokonca aj termin porodu. A sedi to presne, som si to ovedovala u lekarky... Ja mam podla toho za sebou 6tt + 4 dni. Takze prebieha 7tt.

besna
13. júl 2010

@pegas174 No mne to potvdila uz pred dvoma tyzdnami a vlastne ked som tam sla bola som si uz ista aj ja bo som si robila domace testy... Dve ciarky bili do oci hned po prvej sekunde... 😀 A ja som mala uplne pravidelny cyklus, Nikdy nemeskal viac ako 2 dni, preto som si bola ista 🙂 🙂 🙂

pegas174
13. júl 2010

@besna no ved aj ja som si robila testiky predtym ako som volala lekarke, vsetko krasne pozitivne
podla tej kalkulacky co si sem hodila som 6+1

lucia2244
13. júl 2010

@pegas174 ajoj no aj ja som mala poslednu mrchu 31.5. a idem na prvy utz teraz vo stvrtok,takze to bude asi 6tt+3den,myslis,ze uz tam bude daco vidno???inak test som robila pred tyzdnom a pol a hned dve krasne hrube ciarky...ufff mam z toho stresy,lebo ide aj moj priatel...

lucia2244
13. júl 2010

@besna ale na utz uz bolo vidno 🙂 ci?

pegas174
13. júl 2010

@lucia2244 no ja myslim ze nejaku bodecku uz uvidis, ja som bola u lekarky pred tyzden a malo to 4 mm,
tak drzim palce
takze pokial vsetko pojde dobre tak rodime spolu 😀

besna
13. júl 2010

@lucia2244 Lucka jasne ze bude nieco vidiet... JA som videla uz pred tymi dvoma tyzdnami. To som bola v 5tt. Sice to bola len len vacsia bodka ale bolo.... Kua ja sa tak tesim na zajtra... Vraj budem vidiet uz aj ako srdiecko bije... 🙂

lucia2244
13. júl 2010

@pegas174 no uvidime,ci nieco uvidime na utz,ale ak bude vsetko ok,budeme rodit tusim aj presne na den 🙂