Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
17. júl 2010

trochu som smutná z toho, že mi teta včera povedala, že má veľa vecičiek na oblečenie pokúpené 🙂 niesla som totiž včera ukázať mojej mamke nové vecičky, a ona prišla. a pritom sa mi nezdá, keď s tak pozerám po iných fotoblogov, Veď mimi potrebuje oblečenie na každý deň aspoň dve vecičky, nieee? a aj tak, som happy že som toľko kúpila a takých fajných vecičiek, čo u nás ani nedostať, však nebude jediné mimi v najbližšej rodine, a taktiež aj my chceme ešte jedno 🙂

avila
17. júl 2010

Baby, moj oblubeny detsky obchod je do konca jula zatvoreny 😠 A to som tam mala vyhliadnutu vanicku a plachticky. No nic, ide sa improvizovat.

@pepppe no klobuk dole. Ja som zvedava, ako rychlo a hlavne KEDY to bude u nas. Iste je, ze bez muza nerodim 😀

zabkaevka
17. júl 2010

@avila : ňoo tak to šup šup inde kupovať 🙂 veď možno o chvíľočku to už budeš potrebovať 🙂

lulu4
17. júl 2010

@avila veru aj ja sa tesim z toho ze vladinko ma peknu vahu, nech rastie moj zlaty ale uz nie moc, xixi stacilo by keby mal do 3300g ale to mozem asi tiez len snivat 🙂 k tomu streptokokovi ja tiez netusim co teraz z toho robia taku vedu a preco je tak vela pozitivnych, ty si to mala negativne? ved aj mama so starkou sa cudovali ked som im o tom rozpravala ze kedysi ozaj nic take nezistovali a bolo dobre, ze teraz uz vsetko prehanaju...
inak vy si idete dat ten odber pupocnikovej krvi?
k tomu zhorseniu pleti a kvality vlasov, ja som tiez zvedava co nas caka pri dojceni ani nehovor... hlavne teraz som rada ze mam pevnejsie nechty a rychlejsie mi rastu a hlavne mi pocas tehu menej padaju vlasy co je zazrak u mna... keby to tak aj ostalo 🙂
no a k tomu obchodiku tvojmu oblubenemu zatvorenemu tak hadam nieco objednas aj inde.....
skus www.mimibazar.sk/katarinah5 alebo www.mimibazar.sk/natasha od jednej som brala obliecky do postielky a od druhej paplonik, vankusik a plachtu nepremokavu do postielky ale maju aj bezne frote tusim skus pokkukat mozno ta to zaujme a hlavne maju dobre ceny, nic predrazene...a vanicku sme kupili my v Hypernove raz ked tam boli akcie na detsky tovar peknu taku bielu obycajnu

lulu4
17. júl 2010

@zabkaevka z tvojej tety a jej poznamok si nic nerob ja som uz na adresu mojej vybavicky pre maleho pocula tiez take podobne poznamky ze naco mi tolko toho bude aj ked nemam toho az tak vela ked som tu videla v albumoch u inych bab to som sa az za hlavu chytala... jasne ze potrebujes pre mimi aj na prezlecenie ved sa ogrcka niekedy aj gate prekaka a pod... to sa neda aby si mala pat veciciek a do nemoty ich prala ved to by aj teba porazilo a hlavne ako pises aj my planujeme urcite este druhe babo takze nebudem musiet potom tolko toho zhanat

lulu4
17. júl 2010

@pepppe nooo tak ste sa tam nakoniec s tami stretli to je super, hlavne ze to ma uz aj ona za sebou chuda ved si toho dost vytrpela tiez... sa musi velmi uz tesit, nech ich uz tiez pustia domkov... zvladli ste to obe krasne aj ked teba teda ten Vas Alexik riadne potrapil moja, esteze si mala toho mm pri sebe, ja chcem aby tam tiez strasne bol zatial sa ma k cinu ale aka bude realita uvidime...

lulu4
17. júl 2010

baby co na dnes chystate ja neviem kam s mm ist, ale to teplo ma vobec nelaka a mam nohy ako pampusiky tak neviem, k vode radsej eee lebo sa bojim infekcie nejakej tak co robit??? ide ma porazit z tohto 😠

andrea0903
17. júl 2010

@zabkaevka osmy zacina od 32tt. a keby si chcela poznam u nas na Furci vola sa doktorka Marta Rubovicova ma atestaciu na nedonesene deticky je na poliklinike vychod Marsala Koneva 1.......to len keby nahodou niekto mal zaujem

zabkaevka
17. júl 2010

@lulu4 : nooo veruu nebudem si z toho robiť ťažkú hlavu, však ja som to kupovala nie ona, nemá sa čo do toho starať 🙂 My sme domka sa mangelíkom, teraz najlepšie je v obývačke, tam máme chládok, ako s klímou 🙂 no "ušla" som na chvíľu hore do spálne k PC 🙂 ale najeme sa a ideme do mesta, mangelík che aby sme kúpili vírivku 🙂 takú nafukovaciu, na hot aj cold vodu. Hmm teší sa ako malý chlapec že som dovolila 🙂
@andrea0903 : Ďakujem za tip, ak nenájdem nikoh tak si rada nechám poradiť s tou dokinou na furči.

zabkaevka
17. júl 2010

@andrea0903 : jaaj a čo sa týka toho začiatku 8. mesiaca, vidíš to ja nikdy neviem podľa čoho mám ísť? v jednej tabuľke, ktorú má vo fotoblogu aj vi3ka, je to od 31tt. Hmmm nevieeem

pepppe
17. júl 2010

@avila noo bez neho ani do porodnice teda nechod 😀 tak uz radsej na to nemyslim,ale dalo to riadne zabrat,prechadzka to nebola,ale stala za to,,,, 😉 ta bolest ta je uz prec,ale alexik je tu snami,,,konecne spekulant nas 😀
@lulu4 noo uz to ma aj ona pekne zasebou 😉 hadam ju pustia tu nedelu a napise nam,som jej povedala,ze sa tu vidime 😀

avila
17. júl 2010

No tak plachticky uz kupene, zltu a bielu som nakoniec kupila. Zelenu nemali a som si povedala, ze uz kaslem, inde nejdem 😉 Uz len na opratie cakaju. No a maminka si kupila knihu... po dlhej dobe nieco pre seba. Bo s oblecenim pre mna to je teraz tazke, so zavistou pozeram svoje fotky spred roka 😀

@lulu4 no ved mamka bola na poradi posledne so mnou a cumela, ze co nam tam robia, ze jej len popocuvali malinkeho ozvy tesne pred porodom a bolo 😔 . No a neviem ci som to mala pozitivne ja. Mi len suchla papier s vysledkami do ruky a nekomentovala (sestra). Musim sa spytat zas vo stvrtok (ak vydrzime 😉 ). My sme boli v klimatizovanych shoping centrach, na viac som sa dnes nezmohla. Vecer sa hadam pojdeme prejst. Sprchujem sa 3x do dna a furt som spotena. Ja uz chcem ochladenie 😠

lulu4
17. júl 2010

@avila no vidis tak si nakoniec tie plachticky zohnala a v nejakom inom obchode? aj my sme s mm rozmyslali ze pojdeme do nejakeho toho shopping centra kde je klima ale nemali sme v plane nic kupovat tak potom zahlasil ze co by sme tam robili... potrebujem iba potraviny nakupit to zbehneme asi zajtra do tesca alebo tak... cely den sme trcali v obyvacke zabedneny s ventilatorom ale dalo sa to vydrzat... o tom sprchovani mi nieco hovor ved si hovorim ze uz budem mat taku vysusenu kozu lebo teraz sa stale nekremujem iba brusko s olejcekom...
takze si si kupila nejaku knihu? a aku? ja som za posledne 2 tyzdne precitala dve pozicane a nemam zase co citat musim nieco zas pozicat alebo kupit... xixi kym je este cas...dnes varil mm tak som bola rada a velmi dobre navaril na mna teraz aky pozor dava len sed a nohy si vyloz ved ich mas opuchnute ani mi nedovolil pomaly po byte behat 😀

andrea0903
18. júl 2010

@zabkaevka jeden tehot.mesiac trva 28dni cize presne 4t. a tak pocitaj pocitaj stale 4-8-12 atd. 😀 je to tehotenskych mesiacov je 10

avila
18. júl 2010

@lulu4 mne vcera muzik toez varil polievocku, tak som ani dnes nemusela 🙂 Zato som vyprazala karfiol, hroznu chut som mala... tak to bola makacka 😒

Som si kupila, Jodie Picoult sa vola ta spisovatelka, v UK som sa na nu naucila, tak citam vsetko od nej, k comu sa dostanem. V slovencine neviem ci ju dostat. Len musim docitat este terajsiu knihu (Zahur, Coelho) - velmi ma nechytila 😖

Ja sa tez olejcekujem 🙂 Aky olejcek pouzivas? Ja babylove z DM.

Peknu nedelu 🙂

lutsine
18. júl 2010

ahojte, dnes nas uz konecne pustili domov. Sledovali nas pre bilirubin,ale nastastie vsetky odbery boli v norme. Narodili sme sa 12.7.2010 o 21:50 hod s mierami 3800 gr. a 51 cm. Porod bol v pohode, do nemocky som sla o pol siestej vecer, lebo ma pobolievali krize a maly sa strasne vystrkoval vonku cez brusko,tak sme ho isli dat skontrolovat a uz si nas tam hned nechali,vraj sme na 3 prsty otvoreny t.j. 6 cm a porodime este v ten den. Tak mi dali klistír, o pol siedmej mi praskli plodovu vodu, o pol osmej zacali kontrakcie v minutovych intervaloch, rychlo sme sa otvarali, cely cas som bola s manzelom v sprche, skakala na fitlopte a sprchovala sa horucou vodou. Cele to trvalo dve hodiny, potom sme uz isli na salu a na 3 zatlacenia bol maly na svete. Moje kontrakcie mi dost vyzarovali do chrbta a tlacilo ma hrozne na konecnik. Ale stalo to zato. 🙂

andrea0903
18. júl 2010

@lutsine blhozelame drzte sa 😀

pepppe
18. júl 2010

@lutsine gratulujem k drobcekovi 🙂

simonka28
18. júl 2010

ahojte maminky 🙂 som tu dlho nebola a kukam,ze mae dalsich drobcekov 😉 pepppe to bol riadny valibuk-je nadherny-gratulujem! 🙂 takisto aj lutsine gratulujem!my sme boli vcera na grilovacke,zastihla nas velka burka tak sme ostali aj spat na chate,maly bol poslusny 😉 konecne dnes je tam chladno bo po tych horucavach bolo na case! 😅

simonka28
18. júl 2010

inac som kocky zabudla dodat,ze uz vobec neni cas tu pisat-aspon u mna ten den prebehne straaasne rychlo! 😒 a ete som cela,ze sak secke ktore sme tu zo zaciatku pisali-pepppe,dydynka,elko69 to uz mame za sebou-fajn,vsak? 😅

lucia.kl
18. júl 2010

ahoj. využívam čas, keď sa mm venuje deťom a nahádzala som fotky do albumu, nejak už teraz moc nestíham sem písať akurát keď krmim, tak čítam 😀 😀
gratulujem novým maminkám 🙂

kiwi82
19. júl 2010

Ahojte dievcata, dobre ranko a pekny novy tyzden prajem.
@lucia.kl velmi pekne fotecky. dievcata su krasne a tie vlasky co maju, uzastne 😉 to im mozes uz aj sponky davat 🙂
My ideme dnes na monitor a ku porodnicke, tak uvidime, co noveho. potom dam vediet. zatial papa

30lenka
19. júl 2010

@pepppe gratulujem tak si sa dockala 😀 drobcek je krasnucky vidno ze ste sa snazili dobre 😀

30lenka
19. júl 2010

maminky dobre ranesko sa praje a dalsi dnik pred nami 😉

zabkaevka
19. júl 2010

Ahoooj kočky 🙂 tak áno, dnes to vyzerá na dýchatelnejšie počasie. Ale dúfam, že letné počasíčko už neodišlo.
@lutsine : parááááda, gratulujem, krásne miery 🙂
@kiwi82 : teraz pozerám že má zmenenú profil fotku, jeeeeej 🙂

30lenka
19. júl 2010

😀 konecne dosiel aj vzduch ktory sa da dychat 😀

lutsine
19. júl 2010

@pepppe ahoj,chcem sa spytat,ako casto papa tvoj maly, ako casto ho prezliekas,co pouzivas pri kupani -my sme zatial umyvali len cistou vodou a po tom sme povytierali tie miesta kde hrozi riziko zaparenim liehom,osetruje sa nejako aj pupcek? este nam neodpadol......ak viete tak poradte aj ine baby.... 🙂

dydynka
autor
19. júl 2010

@lutsine pupcek osetruj tiez liehom a potom krasne odpadne,,,ja malu umyvam iba v cistej vode a neskor zacnem mydlom,,a ja malu prikladam casto,,hlavne v noci,,cez den dlho spi tak to aj po dvoch -troch hodinach,,no rano a vnoci aj kazdu pol hodinku,,,

zabkaevka
19. júl 2010

juuj kočky ako dobre, že je tu z nás mix, aspoň sa priučíme od čerstvým maminiek.
Ja tak viem, že prvé dni domka, je treba áno len čistou vodou, a potom postupne len mydlom, ja som kúpila Niveu Baby. a na pupčok, mi poradili takú špeci gázu kúpiť, ale najprv ošetriť liehom. tá gáza pomáha aj na to že sa o pupčok nič neotiera, a tak to nedráždi mimi 🙂 hmm ale k tomu kojeniu neviem 🙂

kabulko
19. júl 2010

cafte baby, mam otazku, dnes som bola na poradni a vraj mam skrateny krcok - len teraz neviem ze ci o 2,5cm alebo na 2,5 cm. znamena to nieco vazne? nic mi nehovoril,mam len furt magnezium si davat a ani minehovoril ze ci mam lezat. nemala ste to niektora? som trocha vystresovana z toho