Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
10. aug 2010

no zenule tehule idem ja spat kedze v noci som spala len prudke 2hodinky.......som hotova...........vecer som tu jak na konikovi.......musim vyuzit kym som doma sama 😀

krisruska
10. aug 2010

Ahojte, dúfam, že sa k vám môžem pridať 😀
Som, ako všetky tu, na začiatku tehu v 5tt. Prišla som si k vám po radu. Mám diagnotikované PCO a otočenú maternicu. Mávam bolesti v podbrušku, ako pri silnejšej menštruácii a občasné pichanie. Môj lekár je na dovolenku a keď som bola u zastupujúceho, ten mi predpísal nejaké lieky a odporučil mi dovolenku alebo PN! Baby myslíte, že nemám riskovať a ísť sa dať vypísať k obvodnej? 😖

lucia.kl
10. aug 2010

@krisruska nie všetky sme tu na začiatku 😀 tie naše začiatky su už pekne ďaleko. 😀 😀 čo sa PNky tyka, tak to najviac zaleži na tebe ako sa citiš, ja som mavala bolesti v podbrušku tiež dosť dlho a hlavne v čase ked som mala mat menzes. ja som bola doma od 5tt na odporučanie obvodačky hlavne kôli mojej praci a slabšiemu dňovemu špineniu. Kedy sa ma vratiť tvoj dr. z dovolenky??? pripadne si zober do toho času PNku a potom sa porad s nim...

lucia.kl
10. aug 2010

@krisruska no a inak , vitaj 😀 😀 a prajem prijemne tehulkovanie...

krisruska
10. aug 2010

Ahoj Lucia, no už som si všimla, že ste tu pokročilé tehule 😀 O to lepšie mi budete vedieť poradiť 😉
Rozhodla som sa presne ako si mi poradila. Zajtra idem k obvodnej vypíšem sa na tento týždeň a v pondelok už príde môj doktor a nechám si od neho poradiť!
Ja mám celkom dobrú prácu a je práve obdobie bez stresov 🙂 , problém mám len v tom, že dochádzam dosť z ďaleka za prácou a to kaž. deň 1h30min tam a 1h30min späť!
Ďakujem za pekné privítanie 😀

lucia.kl
10. aug 2010

@krisruska ja už niesom tehula ja už som maminka na začiatku 🙂 😀

krisruska
10. aug 2010

Dvoch krásnych detí, že 😉

vi3ka
10. aug 2010

@lucia.kl heej? to stačí až potom? tak to je potom fajn, že sa netreba teraz plašiť. ja to ešte nechám svokre zistiť, ona s tým robí, tak uvidíme. ale ďakujem za radu 😉

vi3ka
10. aug 2010

no poslušne hlásim 😀 z dnešnej poradne: očakala som sa tam 3 hodiny, kým som prišla na rad, lebo môj doki je dnes prvý deň v práci po 3 týždňovej dovolenke. 🙂 no popočúval bábätku srdiečko, pokecali sme si, papiere na MD mi ešte nedal, až 24.8. keď idem na ďalšiu poradňu, kde mi bude brať aj ten výter na streptokoka. a dostala som zákaz porodiť do poradne 😀 😀 😀 zábavný to človek. a k tej vete od hematológa, čo som tu dávnejšie spomínala mi povedal to, že túto vetu píše pán doktor už 20 rokov 😀 😉 že sa nemusím nijak stresovať kvôli tomu, ale že určite ma nebudú držať tehotnú až dokým to na mňa samé nepríde, ale že si pôjdem o pár dní skôr poležať do nemocky, kde mi spravia krvný obraz, aby predišli nejakým komplikáciám. tak toľko asi k dnešnej poradni.

lulu4
10. aug 2010

@vi3ka no tak si potom dopadla super na poradni, v podstate same dobre spravy 😀
ja som bola dnes v nemocke na tom CTG monitore ale nevedela mi nic sestricka povedat lebo zevraj ona s tym nerobi takto podrobne ze to mi zajtra na poradni zhodnotia... ale ze to mam asi fajn... potom som skocila za anesteziologom, pokecali sme o EPi, dali mi vyplnit papiere, rovno som si zaplatila 106 eur a mam to vybavene, este o tyzden mi maju zobrat krv aby mali cerstvy krvny obraz na tu epi...
pediatra som malemu vybavila este vcera tak mam uz vsetko nachystane..
len kadernicka mi dnes nevysla, mala som ist teraz o pol siestej ale nic z toho, az v piatok, tak snad dovtedy neporodim a nebudem na prvych fotoch ako stara sediva pani, lebo mne od 18tky sediveju vlasy 😝

andullinka
10. aug 2010

@lulu4 tak moj dnesny CTG monitor sa doktorke nejako nezdal, tak si ho mam prist zajtra rano zopakovat 😒 . Dufam ze si ma tam nenechaju... Ale dobra sprava je - mame uz 3000 gr. 😉

lulu4
10. aug 2010

@andullinka juuujha a co sa mala moc hybala alebo ze by si mala uz kontrakcie? vies co na poslednej poradni mi robila ctg monitor moja dokina a vtedy sa maly hybal ako besny tak mi povedala ze sa to neda tak moc dobre vyhodnotit akoby chcela... tak preto sa pytam ci sa moc mala nehybala? potom sa nemusis bat len to chce zopakovat...
jeeej tak to mate krasnu vahu, no ja netusim kolko teraz maly vazi, ako som vsetko vedela u mojej dokiny tak teraz neviem nic ale zajtra sa co to popytam na poradni...hlavne ze som tu epi dnes vybavila...daj vediet co ti teda zajtra povedia, aj ja ti napisem IP po poradni ak sa dostanem domov lebo teraz len trpnem nech ma tam nenechaju....

vi3ka
10. aug 2010

@lulu4 veď aj ja som rada, že dnešná poradňa dopadla na výbornú. ešte dúfam, že všetky vyšetrenia čo ma ešte čakajú dopadnú na výbornú, aby som sa mohla už len vytešovať a čakať na našu Peťku. 🙂
takže si sa rozhodla pre epi hej? no u vás je to trochu lacnejšie, u nás to stojí myslím 130 euri, ale u nás je k tomu nadštandardný box grátis.

rusalka22
11. aug 2010

@lucia.kl Tak toto je sok, nasa fazulka sa rozdelila na dve, cakame dvojcatka, ja tomu nemozem uverit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 len sa bojim ci to tehotenstvo zvladnem, ako si to zvladala ty?

slniecko174
11. aug 2010

@rusalka22 gratulujem k dvojcatkam 🙂 aj ja cakam dvojicky 🙂

zabkaevka
11. aug 2010

ahoooj kočky 🙂 opäť ako stále najprv predpúoveď počasia v KE : slnieeeečkovo 🙂 takže supeeer
@vi3ka : supeer správičky, tak parááda, len škoda že tie MD papiere ti už nedal. Si predstav, že ja som mala v piatok ísť na proadňu, tiež na poslednú, a teraz som tam volala, sa preobjednať na zajtra, kvôli piatkovým plánom na kúpanie sa v MR, a nik mi tam neberie, potom ma to prepojilo na vrátnicu a pani mi povedala že majú dovolenku. Tak som v šoku, pretože však majú objednané pacientky, hmm a tak mi dala číslo do vedľajšej gyn.ambulancie, ale tam mi ani sestrička nedvíha ☹ noo som z toho smutná. Neviem čo teda robiť. Iste budem ešte tam vyvolávať, nooo hmm ak majú fakt dovču, tak zase až o týždeňordinuje ten môj gyn. Nooo tak a ja som mala plán, že zajtra mi k dnešnému dňu ukončí PNKu, na štvrtok a piatok vezmeme starú dovču a od sosboty MD. Hmm

@lulu4: aj ja som akurát včera volala pediatričke, že či je možné si ju dohodnúť, tak vravela, že to stačí len nahlásiť v pôrodnici a potom jeje mám volať po narodení mimi, a príde na návštevu. Treba niečo ešte viac?? nevravela nič viac.

@rusalka22 : parááádička 🙂 neboooj zvládneš, však koľké zvládli, len kľuud a bude všetko OK 🙂

vi3ka
11. aug 2010

@zabkaevka aj u nás to vyzerá na slniečko, ale šťastie, že bývam viac na severe, že je tu o trošku "chladnejšie" ako u vás na juhu 🙂 😎 no aj ja sa teším, že to takto pekne dopadlo. hovoril mi, že tie papiere stačí aj tak dať až ku koncu mesiaca, takže toľko počkám. a ty máš PNku ku určitému dňu, či ju máš otvorenú? veď keď ju máš otvorenú, tak si kľudne choď na to kupko, či sa bojíš, že ti príde kontrola? ak nebývaš priamo v KE, ale niekde v okolí, tak pochybujem, že ti príde nejaká kontrola. pozri ja som od marca na PN a za celý čas nikto nikde...klop klop klop. 😉 no je to trochu blbé, že si išli na dovolenku a pritom ťa objednali na deň keď tam nebudú. môj doki vedel kedy ide a preto ma objednal až teraz po dovolenke.

akurát mi včera mama doniesla krásne mimi vecičky, ktoré ešte mala doma. kopu košieľok, svetríkov, čiapočiek a neviem čoho ešte 😀 tak sa z toho teším. manžel hovorí, že či sa mi to všetko do tej skrine vmestí? lebo ešte od krstnej donesiem obrovský kôš s vecičkami a ešte svokra nepoprala veci, takže ešte odtiaľ. úúúúúúúúúf. ešte, že mám jednu takú poloprázdnu skriňu pre prípad, ak by sa mi do tej pre mimi nezmestilo. 😀 😉

lulu4
11. aug 2010

@zabkaevka ahoj nie netreba nic viac okolo toho pediatra... staci ked tam zavolas a suhlasi s tym ze mozete potom po porode prist ze vas zoberie ako svojich klientov ja som sa hned na to pytala ze ci este beru novych klientov, ze ano, takisto mam len jej meno a adresu v nemocke nahlasit ked sa budu pytat aby jej vedeli poslat vysledky z nemocky a potom na druhy den ako prideme domov sa mam s nimi dohodnut ci pojdeme na prvu prehliadku my tam alebo dojde dokina k nam...
aj tu to dnes konecne vyzera na pekny den, mozno dokonca aj horuci... no ja som od rana ako sialena nechapem co mi je, len upratujem a upratujem a varim si... hovorim si ze pred kazdou poradnou radsej upracem keby si ma tam uz chceli nahodou nechat nech ten byt nevyzera akoby tam padla bomba... 😀

lulu4
11. aug 2010

baby dnes mi drzte palce idem na 2 poradnu do nemocky nech si ma tam hned aj nenechaju nech sa aspon na tyzden este dostanem domov.. ja chcem tak po 20tom rodit to by mi uz vyhovovalo..... ale tak uvidime... kazdopadne sa potom nejako ozvem.... ale nechcem malovat certa na stenu 😝

andrea0903
11. aug 2010

@zabkaevka ku pediatricke staci to co ti povedala v nemocnici pri odchode nadiktujes jej meno a do troch dni ju musi pediatricka myslim malu vidiet niekedy priamo na ambulancii ale su aj lekarky ktore pridu az domov 😉 no zeny tak ja sa tento tyzden nabeham po tych doktoroch to vam poviem.v pondelok som bola na to stastne 4D vcera na poradni dneska na hematologii kde som vystala dieru pretoze tam bolo milion starych babiek a dedkov ktori boli taky ochotni ze ma nechali dve a pol hodiny stat na nohach....som myslela ze odpadnem nohy mam tak opuchnute ani si ich necitim akokeby mi niekto polamal clenky.......no a zajtra idem zase na tu slavnu hematologiu po vysledky a v piatok opät na gyndu.........ved ale ja uz som hotova a este sa trepat po tych autobusoch no katastrofa 😠
@vi3ka neboj este nebudes stihat prat a zehlit a bude sa ti zdat este ze malo mas.......
@rusalka22
@slniecko174 blahozelam vam k dvojcencam verim ze to stastlivo donosite 😀 😀

andrea0903
11. aug 2010

@lulu4 neboj bude dobre drzim palceky potom sa nam urcite ozvi a keby nahodou.....tak stastlivy prichod na svet a rychly porod 😅

vi3ka
11. aug 2010

@lulu4 držím palce. a to prečo ideš dva dni za sebou na poradňu do nemocky? to sa nechodí len jeden deň v týždni?
no aj ja som mala včera upratovací deň, uvidím, či ma to aj dnes takto dostane 😀 😀 😀

vi3ka
11. aug 2010

@andrea0903 😀 😀 teraz periem raz - dvakrát za týždeň a to sme dvaja a potom keď budeme traja, tak to sa bude prať aj každý druhý deň asi. veď bábo treba asi miliónkrát za deň prezliecť že? 😀 ešteže nemusíme tak prať ako naše mamy-vyprať v prášku, potom v aviváži vyplákať a potom ešte v čistej vode a tak do žmýkačky. uf ešte si to pamätám 😒 🙂
a prečo chodíš na hematológiu? pre istotu? či máš zlé výsledky? no ja všade kde sa musím očakať v čakárni, tak idem s tým, že starý-nestarý človek, poviem, nech ma pustí sadnúť, lebo ja by som to určite neustála ako ty 2 hoďky na nohách. ani v autobuse ak musím ísť teraz ani za svet nevstanem nikomu, ešte by som sa tam dakde vycapila na dlážku pri prudkom zabrzdení a treba mi toho? aspoň sa nemáš kedy nudiť tento týždeň čo?

andrea0903
11. aug 2010

@vi3ka ty kokos to hej neviem este ake mam vysledky ale robia pokusy ci to nema daco s krvou ked ta placenta sa furt poberie svojim smerom uvidim zajtra ale prognozy ze nejake mnam injekcosky do brucha ze asi budem mat............tak sa neviem dockat 😖 😖 no a stym pranim ak budes mat len latkove tak peries kazdy den to iste podbranicky a dupajdy ale ked budes mat jednorazovky tak kazdy druhy den zhruba.ale to kazdy podla svojich moznosti ja pred osmimi rokmi pri starsej dcere som mala latkove iba plienky lebo tie teraz dostupne znacky boli dost vtedy drahe a navyse sme pili umele mlieko tak som sa snazila usetrit kade tade korunku ale ti poviem ze mala som dost zehlenie pranie den co den odvtedy nenavidim zehlit a preto to robi moj muz ktory pri tom nastastie relaxuje 😀

zabkaevka
11. aug 2010

@vi3ka : jeeej tak to tiež bude mať kráásnu výbavičku 🙂 mne ešte zajtra by mali prísť dva balíky, čo som objednala cez bazar tu na koníku, ale nové vecičky, tak sa teším, ale to už väčšie som objednala, hmm nevedela som odolať 🙂
S tým gynekológom, ešte je taká možnosť, že dovču majú dodnes, teda sestrička s tou dokinou čo dnes slúži, a môj doktor ktorý slúži zajtra a piatok, má riadne poradňu, tkaže možno zbytočne sa zlostím nad tým. hmm no počkám do zajtra, a hneď ráno volám, a potom tam pôjdem.

@lulu4 : držkaj sa, a nebooj pustia ťa ešte domkov, ak náááhodou niee, tak už to vydrrrž 🙂

zabkaevka
11. aug 2010

@andrea0903 : jeeeeeeeej to je zlaté, že ti muž relaxuje pri žehlení, a vieš že aj ja 🙂 ja to ľúúúbim Ešte presne plienky potrebujem dožehliť a mám všetko 🙂 potom odfotím uložené vecičky v skrini 🙂

lulu4
11. aug 2010

@andrea0903 dakujem si zlata, aj tebe nech sa dari 😵
@vi3ka no ja tam nechodim kazdy den len teraz to tak vyslo, inak mam poradnu raz za tyzden a to kazdu stredu len ten CTG monitor robia zvlast v inej ambulancii a tam sa treba objednat tak to som mala v utorok- vcera 😀

lulu4
11. aug 2010

@zabkaevka dakujeeem a nad cim sa rozculujes co si si chcela zazmluvnit doktora k porodu a ide na dovolenku? to ti pridu uz aj tie bodynka s tymi nadpismi co si tu na koniku objednavala?

andrea0903
11. aug 2010

inak zeny si predstavte ze za tych 5,5mesiaca som pribrala len 4kila a to vyzeram jak balon na melonovej brigade 😀 doktorka ze to bude zas kopui vody v tele tak ale dobre aspon sa to po porode rychlo odplavi........dufam

vi3ka
11. aug 2010

@andrea0903 tak ti prajem, aby si mala dobré výsledky. no kdeže látkové, na to by som asi nemala nervy. 🙂 no ešteže teraz sú tie jednorázovky cenovo prístupnejšie že? svokra do mňa hučala, že nech látkové používam, ale jej hovorím, či sa zbláznila, že ja nebudem každý boží deň prať plienky a nič iné. a ani žehliť by sa mi to toľko nechcelo. ja keď nemusím, tak nežehlím, ale nikto iný to za mňa neurobí. keby som mala takého muža jak ty, čo i navarí, napečie a ožehlí.... ojojoj, to by bolo sveta žiť. no uvidíme, možno sa za pár rôčkov vycvičí 😀 😀 😀

@zabkaevka nooo evi, tak to ešte budeš mať čo prať nie? ale teba to asi baví že? no vidíš, tak možno sa zbytočne rozčuľuješ. ako hovoríš, zajtra zavolaj a budeš vedieť. ste tu riešili pediatričku.... ja som sa pýtala kamošky čo nedávno rodila, že to tiež stačí len povedať v nemocke koho som si vybrala a na druhý deň po prepustení treba prísť na poradňu s malou. no možno ešte neskôr dokine zavolám, či môžeme k nej chodiť, ale myslím, že keď je obvodná, tak by ani netrebalo nie? či?