Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

jaruska8
16. aug 2010

@dydynka Nuž, malá si zvykla na fľašku, z tej ide mliečko rýchlejšie, nemusí sa namáhať a preto sa jej nechce sať a tým pádom máš menej mliečka, lebo malá nesaje, tak dáva prsníkom signál, že nemusia tvoriť veľa mlieka.

dydynka
autor
16. aug 2010

@jaruska8 no nevadi uz,,hlavne ze je spokojna a ze uz lepsie haja,,,ostatne mi nevadi 😀

jaruska8
16. aug 2010

@dydynka Presne, hlavné, že je malá spokojná. 😉

zabkaevka
16. aug 2010

ahoooj kočky,
tak dnešná deň som mala zase vybavovací, straašne dačo, všade čakať treba, chodiť po schodoch, teplo bolo, niektorí taaaaak strašne smrdeli. brrr kupovanie je otrava ☹
ALe máme sa fajn, dávali sme pozor, idem sa napapať, a konečne ľahnúúúť 🙂 paaa zajtra

avila
16. aug 2010

@vi3ka no na mna ten olejcek nezabral... Ja mam svoje mliecko, zatial je ho dost, musim poklopat 😉 Matusko krasne pribera. Zajtra ideme do poradne, ak uvidime kolko sme za tyzden nabrali.

Prechadzka akosi nevysla. Zostali sme zakliesneni v aute, v tom najvacsom lejaku sa mi zasekol kocik a tak nas prisla vyslobodit mamina moja 😀 Ale v tej chvili mi do smiechu nebolo. A zmokli mi vstky plienky na balkone, som zvedava, do kedy to teraz bude schnut 😠
Matusko akurat tlaci do plienky 🙂

pepppe
16. aug 2010

@andrea0903 🙂 lebo moj dr povedal,ze ma che vidiet prvy 😉 jajha aj by som chcela sex ale strasne sa bojim otehotnenia 😀 jajjha musim si dat predpisat antikoncepsiu,inak to nevidim 😉
@dydynka noo takze ste sex este nemali??? jujha chudaci chlapi 😀
@jaruska8 nooo a co ty??uz sa citis fit po cisaraku??malinka je nadherna aj dydynkina 😉

andrea0903
17. aug 2010

@pepppe no hej ale vies jak to je .........ver tomu ze ak k tomu dojde tak to na prvykrat nebude hned hopahej 😀 😀 😀ale fakt total jemne cize tehotenstvo ti urcite hrozit nebude a aj ta prva prehliadka nebude moc prijemna tak mas na vyber ci muz alebo lekar a lieky hej daju sa dat rozne ale az po prvej mrske.......no ja som este cela a moj muz uz je teraz hotovy my nesexujeme lebo nemozme uz od polovice maja 😝a kde je este do porodu do skoncenia sestonedelia.......chudak no pojde mu to hadam aj cez usi 😝 po cisaraku je to vyhoda zdola si v poho ale brucho ta jazva ti zas nedovoli az tak vela zakadzym ked sa brucho napne 😉takze ako vidite zeny oba sposoby porodu maju svoje pre aj proti ked sa jedna o sex po 😎 😎inak zeny ta vcerajsia burka tu v KE mala svoje ciii pred branou nam vyvratilo 30rocny strom rovno na chodnik minulo to tesne auto..........vcera som mala navstevu a tak sme vsetky koceny aj s detmi stali na balkone(mam zaskleny 6metrovy balkon) a sledovali co sa deje vonku no poviem vam to bol masaker...........vtaciky vonku mali problem lietat ich hadzalo hore dolu.........ludom veci z balkonov lietali krizom krazom no hruza.......jaj tak tolko no ja dnes idem po vysledky na gyndu z vyteru ale mam pocit ze mam mykozu co je dost blbe teda a este idem na odber krvi na Hematologiu tak som velmi zvedava lebo budu uz komplet vysledocky z genetiky.....potom dam vediet...pekny den zenule 😉 😉

dydynka
autor
17. aug 2010

@pepppe nie nemali,,,vcera som aj uz chcela vyskusat ale tak ma hrozne bolela hlava ze som bola rada ze lezim 🙄

avila
17. aug 2010

Baby, nezartujte o takych vaznych veciach 😀 Ja sa odvazim asi tak o ... rok? Netusim.

zabkaevka
17. aug 2010

ahooj kočky 🙂 u nás v KE celkom sa vyčasuje, hádam bude fajne počasie, a nevráti sa tá kalamita zo včera, čo aj @andrea0903 popisovala. Noo bolo to brutal. A u nás ešte k tomu sme nemali prúd od 19ej do 1ej v noci, takže hmm zaľahli som skôr.
Taaaak pridávam sa k tomu problému so sexíkovaním, u nás tiež nič, od februára ☹ ☹ najprv sme nechceli obaja, potom manžel a teraz už nemôžeme, aj keby sme veeľmi obaja už chceli, hmm tak ten mesiac plus šestonedelie bude veeeľmi dlhé v tomto smere. No hádam to vydržíme. Nepýtala som sa dokiho ako to je,ale niekde som čítala že sa neodporúča teraz ešte v 8. mesiaci. A v 9. už môžeme??

Inak dnes som sa pustila do zametania a zmývania a dala som aj prať, idem aj žehliť, takže veselo 🙂 neviem čo ma pochitilo, no nejako samo od seba mi to dnes ide 🙂 ale jasné s mierou a opatrne 🙂

vi3ka
17. aug 2010

ahojte ženušky... tak čo to na vás všetky prišlo? sexovať by ste chceli 😀 ? aj jaaaa 😅 😝 😀 uf, ale ešte treba chvíľku vydržať. môj muž je na tom celkom v poho. hoc by aj chcel-samozrejme ako každý chlap-ale bojí sa, no zvláda to statočne. 😉 hoci ako hovorí evka, že v 9. mesiaci by sa už aj mohlo, ale my to radšej nebudeme riskovať, lebo keď mi doki povedal, že aj tak pôjdem skôr do nemocnice si poležať pred termínom, aby ma mali pod kontrolou, tak to radšej ani skúšať nebudeme.

@zabkaevka ty počúvaj, príď aj do nás poupratovať 😀 ty si akčná akoby si ani tehotná nebola. no síce aj mňa sem-tam chytí upratovacia mánia, ale to len občas, ale dnes by už trebalo, no taaak sa mi nechce. 😝

baby zajtra idem na druhý odber na hematológiu, tak dúfam, že budú lepšie výsledky. jajáááj. celé tehu v podstate nič vážne a až teraz ku koncu to príde.

vi3ka
17. aug 2010

och baby a už asi aj na mňa prichádza tá nočná nespavosť. 😒 dlho nemôžem zaspať a potom keď sa v noci zobudím na wc, tak mi to tiež trvá, kým zaspím. hrúúúúza. a dnes som sa zobudila na to, že mi malá tak zatlačila na žalúdok, až ma naplo na vracanie, ale našťastie to prešlo. no dáva mi tá moja malá kozička zabrať už.

andrea0903
17. aug 2010

zeeeeeeeny ciiiiiiiii viete co som akurat citala? si predstavte ze vcera pocas tej burky bolo v Madarsku tornado..........ta toto uz je fakt no coho sa mi este dozijeme?jaaj a sused mi tu zerie nervy od januara preraba jednoizbovy byt a v jednom kuse vrta tak ja neviem ci si z toho robi hrad alebo nechapem to uz........ 😠

pepppe
17. aug 2010

@andrea0903 noo hadam ta prehliadka nebude az taka boelstiva 😀 vsak uvidime kto uvidi skor,ci dr abo mm 😀 jujha chudatko tvoj muz,,,to musi byt pre neho teror,,tolko nesexovat 😀 😀
@avila ale no hadam ta to tolko neboli .....ja by som veruze uz aj chela 😀

zabkaevka
17. aug 2010

@vi3ka : chichi OK prídem 🙂 ja som taký trochu maniak na upratovanie a pranie, predtým som to tak často nerobila, teda len raz z týždeň, max dva krát, keďže som chodila do robotky, teraz keď som domka, a som tehu však nemôžem tiež tak často akoby moja mánia "chcela" 🙂 juuj ale to už dobree je dso mnou, rpedtým som bola fakt "Monk" 🙂 každý večer záchod som čístila, každý druhý deň zmývala, každý víkend okná 🙂 hmm tak som sa už ukľudnila. Ale je fakt že mám rada čisto a sviežo doma 🙂
Tak ja chcem manželíka zlákať na sexíkovanie,a le fakt až keď prekročíme 8. mesiac 🙂 a po prehliadke u pôrodníčky, inak ešte dva mesiace, tak neviem neviem. ALe jasné, ak mi povie dokina že nesmieme, tak ☹ hmm vydržíme 🙂

vi3ka
17. aug 2010

@zabkaevka tak ťa čakám 😉 😉 nooo, tak to si potom vystihla toho Monka, ak si taká čistotná včelička 😀 😀 ešteže máte domček, keby si mala taký dvojizbák ako ja, to by si mala za 5 min. hotové 🙂 teraz si to zredukovala a možno keď príde bábätko, tak ani toľko času nebudeš mať na upratovanie. 🙂
myslíš, že teraz sa dá manžel nalákať, keď zo začiatku ako si spomínala sa bál a on nechcel? možno ešte viac sa bude báť, či náhodou neublíži bábätku.
cííí, tak to je taká dráždivá téma. ach jááááááááááj. 😲 😲 😀 už nech je október xi xi inak ako sa cítiš. nechodíš ešte naširoko? lebo ja už po pár krokoch chodím jak keby som mala medzi nohami loptu a už len funím 🙂 už som mužovi povedala, že ďalšie dieťatko si naplánujeme tak, aby som tie posledné mesiace prežívala buď v jari, alebo koncom jesene. určite už nechcem zažívať takéto teplo v tomto stave. 😒

vi3ka
17. aug 2010

jáááj, moja bambuľa má dnes asi tancujúci deň. asi sa chce celá natiahnuť, ale už nemám miesto v brušku. 🙂

zabkaevka
17. aug 2010

@vi3ka : no veru drááždivá témička 🙂 Vydržíme nejak, všaaak kočky 🙂 Hmm zatiaľ nechodím, a mala by som?? to akože ti bruško tak kleslo, že musíš dávať širšie nohy? zatiaľ som také nebadala, len to, že sa mi trochu ťahšie dýcha a menej zjem, a potom mi je už ťažko. No to je niič 🙂 to v poho 🙂 aspoň toľko nepriberiem už 🙂
Tak ja len dúfam, že manželíka ukecám 🙂 alebo zvábim 🙂 uvidíme (pssst dám vedieť 🙂 )
Dokončila som žehlenie vecičiek, teda dnes už len plienky a perinky som mala. A idem ešte urobiť zoznam čo nám chýba. Už len také že osuška, žinky na umývanie, hmm a ani neviem ešte čo. Tento týždeň vyvarím cumlíky a fľašky, hmm a tak isto už asi veci do nemocky dám do kufra, nech to je fakt poruke (zatiaľ to je len na polici v skirini).
Tak mi by sme chceli tiež druhé bábätko, no nevieme zatiaľ kedy, o tom sa budeme rozprávať asi hmm o pol roka 🙂 chceli by sme chlapčeka. No neopovážim sa povedať že si to budeme nejako plánovať, keďže teraz to bol pre nás zázrak po dlllhom snažení. Ale potom iste sa budem chcieť obrátiť na Dr. Jonáša, aby vypočítal termíny, pretože aj keď sme nešli podľa toho, aj tak to presne podľa toho vyšlo. Ale fakt to až po pol roku.

avila
17. aug 2010

Da sa upratovat aj pri babetku, baby, len je to take na etapy. Napriklad som zehlila na 3 krat, medzitym sme sa nosili, papali 😉 A ozik, dnes nas na poradni vazili, od minuleho tyzdna sme pribrali 300 g 🙂 🙂 🙂

lindus1
17. aug 2010

caute baby, tak ja neviem, co sa deje, ale moje babo si dnes asi robi zo mna srandu....
rano o stvrtej som sa zobudila na dost silne bolesti v krizoch a v pravidelnych intervaloch som mala stahy bruska, pri ktorych mi ta bolest vystrelovala do krizov... tak som to zacala o pol siestej pocitat.... k tomu sa pridal taky slaby tmavohnedy vytok, tak som sla o pol desiatej na porodnicky prijem, kde ma napojili na ctg monitor, ktory zaznamenal hned na zaciatku kontrakciu a potom uz nic... tak ma poslali este na sono, prietoky boli ok a pytali sa ma, ci tam chcem ostat, lebo ze to moze byt takto aj dva dni, tak som povedala, ze radsej budem doma cakat ako v nemocnicnom prostredi.... inak som vraj otvorena na prst..... tak som prisla domov, uvarila obed, lahla spat (lebo od stvrtej som hore) a teraz mi zacinaju znova taketo stahy, ale bolesti su silnejsie, no je to tak raz za pol hodku, tak neviem, co sa zas deje alebo nedeje, kedy to uz normalne vypukne..... len dufam, ze to takto nebude trvat tyzden 😀

andrea0903
17. aug 2010

@lindus1 no moja moze to trvat aj den tyzden nie a je mozne ze o chvilku to naberie taky rychly spad ze sa nenazdas a do rana budete traja 😀 len pocitaj ak to chces urychlit tak sa poprechadzaj po schodoch a co najmenej sed na ritke aby si maleho nevtlacala spät kazdopadne ti drzim palceky 😝 😝 😝

lindus1
17. aug 2010

@andrea0903 diky, no kiezby to radsej islo rychlejsie ako pomalsie.... inak fasa pocit, ked prejde ta kontrakcia 😀

vi3ka
17. aug 2010

@zabkaevka nie, nekleslo mi bruško, ale malá je už taká ťažká a ešte plus tie vysoké teploty, tak ja len nezvládam chodiť na takomto počasí, tak chodím "naširoko" 😀 zase nie až tak brutálne, ale pociťujem to takto.
uf, tak už to máš za sebou-prípravu výbavičky-ja to vyváranie fľašiek a cumľov asi nechám na potom. ešte uvidím, či ma to náhodou aj skôr neschytí a budem vyvárať 🙂 ja už mám veci v taške do pôrodnice, ale stále mám pocit, že mi tam niečo chýba, no neviem čo by to mohlo byť. také že pohár, príbor a papuče dám až dodatočne, keď pôjdem do nemocky. a čo si si kúpila na ranu po šití, ak budeš rodiť klasicky? ja mám dettol, aspoň to nebude tak štípať ako so septonexom. a kupovala si si aj nejakú mastičku na bradavky, ak by bolo treba, či ani nie? zatiaľ mi každá kamoška povedala, že ona si to nekupovala, že sa to dá prežiť. a veď keby dačo, tak pošlem muža, nech to kúpi. no nie?

a s druhým bábom vám budem držať prsty. druhé už by malo ísť ľahšie splodiť ako prvé. aspoň si myslím. my plánujeme až tak o 5 rokov cca, ak to samozrejme nepríde samo a skôr 😀 chcela by som si užiť teraz malú, potom ak bude práca trošku popracovať a tak ďalšie baby, veď som ešte v podstate mladá, takže času dosť.

vi3ka
17. aug 2010

@lindus1 jej linduš, tak to už budeš mať čoskoro za sebou. držím ti prsty, nech to prebehne hladko-obratko. potom nám nezabudni dať vedieť, ak budeš mať čas, ako ste na tom. drž sa moja 😉

dydynka
autor
17. aug 2010

tak dneska sme boli u ortopeda a uz nemusime viazat na siroko,,chvala bohu,,mala sa aj lepsie citi,,,zajtra ma caka ten gynekolog tak uvidime co a ako,,, 😀

andrea0903
17. aug 2010

@lindus1 tak pobehni po schodikoch moja a to sa rozbehne jak nic pripadne ak si trufas na sexik tak to bude max.rychlo.........a ten pocit po prejdeni kontrakcie je fakt na nezaplatenie hlavne tie ktore budu prebiehat kazdu chvilku 😀 😀

lulu4
17. aug 2010

ahojte vidim ze ste preberali zaujimavu temu okolo sexiku no na to obdobie sestonedelia sa vobec netesim ale tak musime zvladnut co ine nam ostava... my sme mali naposledy sexik v 36tt sme akosi obaja dostali chut inak je mm opatrny a neziada si lebo sa tiez trosku viac boji aby neublizil krpcovi alebo mne... tak je zlaty... no maju to aj ti muzi tazke.. 😀 😀 ale tak vydrzime uz... mozno zacneme zase tento tyzden resp. buduci ked sa maly nebude k nicomu mat.. ved od zajtra to uz mam len za 11 dni a som zvedava co mi povedia zajtra na poradni...
@dydynka super ze uz nemusite balit na siroko, urcite velka ulava aj pre dieta... drzim palce u gyndosa nech je vsetko oki

@lindus1 fuuha takze u teba to uz takto pomaly vypuklo... to ti ta hlienova zatka asi odisla, ked si mala ten tmavohnedy vytok... aj ja by som sa rozhodla ako ty naco dva dni tam trcat ked to moze tolko trvat ved uvidis ked budu tie kontrakcie pravidelnejsie zas tak pojdes zas na prijem... budem drzat palce nech to mas coskoro za sebou... ved aj mna to caka 😀 ja mavam zatial len na vecer take bolesti bruska ako pri silnej MS a to je vsetko... ale maleho citim stale velmi vysoko akoby pod rebrami neviem ci si mysli ze tadial je ta spravna cesta von 😀 😀 ved som zvedava co sa dozviem zajtra na poradni

lulu4
17. aug 2010

@andrea0903 to si robite srandu s tymi kontrakciami ked tam davate smajlikov to myslite ako ironicky lebo neverim ze je to super pocit naozaj? 😀 😀 baby vy potvory 😀

lindus1
17. aug 2010

@andrea0903 no neviem, chodim hore dole po byte a zapisujeme to, uz to vychadza, ze su tie bolesti kazdych 10 minut, ale niektora je silnejsia, ina slabsia... a stale mi to vyraza len do krizov, do bruska ani velmi nie,tak neviem... kym to nebude kazdych pat minut, tak budem doma cakat... inak teraz kukam, ze tu prvu spravu som pisala 16:30, tak sme trosku postupili za 4 hodiny 😀 slak ma trafi, ked v noci pridem na prijem a povedia ze nic sa nedeje a mam ist domov.....
@vi3ka diky, ked to uz bude, urcite napisem 🙂

lindus1
17. aug 2010

@lulu4 ten super pocit som myslela, ked ti prejde ta kontrakcia, hned je svet krajsi na chvilu.... 🙂
a hlienova zatka mi zatial neodisla, zevraj sa len hrdlo pomaly otvara, tak ze to preto, tak mi to bolo rano vysvetlene.... ze pokial zo mna nepojde cista krv, tak sa nemam bat....