Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
25. aug 2010

baby co ste mamicky pridala som sem tu novu temu nech si mame kde menit skusenosti,,, 😀

vi3ka
25. aug 2010

@andrea0903 no vidíš, aspoň nebudeš mať mindráky z rozmerov. ani si nerob, hlavné je, že bábo v bruško je v poriadku a pekne rastie 😉

no baby mňa dnes trochu vystrašili na tom ctg. som si tam poležala, kým ten papierik vyšiel a potom sa ma sestrička pýtala, či idem teraz k svojmu dokimu, tak hovorím, že nie. že potom to mám ísť ukázať tam v nemocke na ambulanciu. druhá sestrička mi to vzala dnu a potom vyšla, že mám ísť hneď za svojim doktorom. ktorý samozrejme už neordinoval, resp. ordinoval v jednej dedine, takže teraz čo? som si už namýšľala, že čo sa deje. potom som sa neskôr dovolala sestričke u môjho dokiho a ona kľudne, že príďte zajtra. to je ok. tak som z toho mimo.

vi3ka
25. aug 2010

@dydynka a ako sa volá? aby som potom vedela 🙂

dydynka
autor
25. aug 2010

no bohuzial mi ju zrusili adminky konika,,,tak nic potom,,,sak mozme aj tuuu 😀

lulu4
25. aug 2010

ahojte kočky, tak som zase doma aj ked som mala zas na male kvoli tlaku ale dr. vie ze ho mavam premenlivy tak mi kazala doma merat 3x denne, mne tam vzdy vyskoci ale tento krat sa necudujem lebo mi ho merali po Hamiltonovom hmate a strasne to bolelo... ale tym sa ma zevraj narusit vak blan na ktory nalieha hlavicka tak som zvedava ci mi to nieco spusti alebo co... nastastie som nekrvacala zatial... ale odvtedy ma dost bolia krize a som uz unavena ako slak lebo v noci som zase toho moc nenaspala... dohodli sme sa ze ak do vikendu nic tak v pond. zase poradna a ze sa dohodneme co dalej... tak ja uz neviem....hadam ten Hamilton pomoze...
akurat varim leco namiesto toho aby som si isla lahnut... som ja ale pripad

zabkaevka
25. aug 2010

@vi3ka : noo veru tak mám dole bruško, ale už dlhšie, neviem asi posledný mesiac. Aj ja cítim že to bude skôr ako termín, ale dúfam, že také dva týždne si ešte užijem tehulkovanie 🙂
@andrea0903 : mne ultrazvuk robil gynekológ na každej poradni, ale len ten obyčajný. Na 3D som bola v 13tt a v 27tt (tu som nemusela ísť ale chcela som nech aj manžel mimi v 3D) a medzitým som bola ešte na morfologickom ultrazvuku, u tej pôrodníčky, ona tak si pzoerá svoje budúce rodičky raz za mesiac od 6. mesiaca a to som bola v 29 a 33tt.
@lulu4 : tak si pekne meraj tlak a kľuud, všetko bude oK, každá je individuálna tehulka, takže nerieš že si nejaký prípad 🙂

avila
25. aug 2010

@lulu4 dava sa aj hned po narodeni pre pridavky na deti a prispevok po narodeni dietata. Po 28 dnoch vybavujes priplatok k prispevku. Uz cakas kazdy den, vsak? Ja uz som bola strasne nervna vtedy. Ty ako, v poho?

@pepppe no chlapisko to je 😉 Ale aj z materskeho mliecka su niektore deti poriadne baculate. Lepsie ako keby neprospieval, ni?

zabkaevka
26. aug 2010

ahooooooj kočky 🙂 dnes u nás slniečkovo vyzerá, aj keď ešte teraz je chladnejšie na bosé nohy.
Idem na poslednú poradňu ku gynekológovi 🙂 , no trochu musím počkať, mám veľmi nízky tlak, tak pijem kávičku a ťukám chvíľu 🙂
Točila sa mi hlava tak som si zmerala, mám len 88/60 ale za to tep 99. hmm je možné že tlakomer čo mám nie je úplne presný, ale max. rozpätie je 5 plus mínus. takže aj tak je to dosť málo. Uvidím koľko mi namerá sestrička, ale po káve sa mi to možno trochu upraví. Aj včera večer som cítila že sa mi točí hlava, tak asi aj vtedy som mala nízky.
Inak dnes som spala vynikajúco, ani cikať som sa nezobudila, a nemrvila som sa 🙂 Za to manželík kým zaspal, tak vyskúšal všetky možné polohy. A že po kom sa maličká v brušku tak mrví 🙂 chichi

lulu4
26. aug 2010

@avila aha dakujem takze hned po narodeni by sa mal ist manzel informovat aj na UPSVaR a tam mu daju nejake tlaciva a k nim prilozit aj ten rodny list hej? a na socialku prosim ta treba len na to oddelenie kde sa vybavuje II. pilier alebo aj tym kde sa vybavuje materska lebo tuto v BA to mame zvlast v dvoch budovach na uplne inom konci mesta ako u blbych... tak teraz neviem ci to treba poslat aj tam kde som bola osobne odovzdat papier na matersku alebo sa uz mam zaujimat len o ten II. pilier a tam si ist vyplnit tlaciva a zaniest rod. list, to ma trosku metie, neviem ci toto budes vediet poradit?
s tou nervozitou ani nevrav, veru som uz ako na ihlach uz dost dlho spolu s mm, ten uz ma toho tiez dost ved mam uz zakazane volat mu do prace uz len ked to pride... vcera sme boli na poradni urobili mi ten hamiltonov hmat bolelo to ako slak a ze sa mi moze tym rychlejsie spustit porod tak som sama zvedava ale odvtedy mi to nejako udrelo do krizov bolia ma... a dnes sa tam idem trepat sama MHD na monitor co sa uz dost bojim sama ale co mam robit nema kto so mnou ist dnes 😖 a bodaj by to do toho terminu do toho vikendu bolo si velmi zelam lebo zas sa tam trepat v pond. a riesit co bude to nechceeem ale tak nevyberiem si, dietatu sa v tomto pripade neda rozkazat?
a vy ako? aj si stihas porobit veci popri Matuskovi ja neviem varit, upratat spava ti aj v noci aj cez den dobre, no v ramci moznosti maleho babatka samozrejme? pytam sa preto lebo ja budem musiet citat knihy na diplomovku a zacat ju pisat ze ci sa to pri takom malom clovieciku vobec da?

lulu4
26. aug 2010

@zabkaevka ahojky aj tu vyslo slniecko a vyzera to byt na pekny den... aj mne by sa po dlhom case spalo dobre keby nebolo toho ze som asi 5 krat bola na wc nechapem z coho ved som tolko nepila uz je to ozaj so mnou divne uz som chodievala tak max. 2 x za noc ale tuto noc som zase trhla rekord takze sa zase hlasim ako nevyspata matoha s kruhmi pod ocami... ja sa ich uz asi nezbavim a to mi do toho 8. mesiaca bolo tak dobre... dnes ma o 11tej caka ctg monitor zase v nemocke tak som zvedava ako dopadneme... bolia ma krize od vcera po poradni ale inak nic ine... tak hadam sa to uz pomalicky rozbieha... nech to mam do vikendu za sebou... a tu svadbu mate uz tento vikend ze? tak sa zabav v ramci moznosti a hlavne sa tesim na foto ked budes nachystana ako ti to bude svedcat 🙂

zabkaevka
26. aug 2010

@lulu4 : juuuj tak áno už to u teba vyzerá na začiatok nového začiatku 🙂 parááda 🙂 držkaj sa, ešte chvíľu vyzdrrž, len teraz asi prídu najväčšie bolesti.
Áno svadba je zajtra už. Áno v piatok, sestra tak chcela 🙂 takže dnes po poradni idem k našim a budem ešte dirigovať posledné prípravy 🙂 a jasné, dám sa odfotiť 🙂 včera som skúšala ešte raz šaty, hmmm hviezda zo mňa nebude, ale v poho, netrápi ma to 🙂

pepppe
26. aug 2010

@avila presne ale tak co mu nemam dat jest??vsak ked place ze uz je hladny nemozem len tak na neho pozerat

jaruska8
26. aug 2010

@kiwi82 Držte sa, malá je nádherná!!!!!!

avila
26. aug 2010

@lulu4 akurat som sa pytala mm, tak na socialke bol len za ten II. pilier. To len k nahliadnutiu im treba ten rodny list. Inak tu vo Zv mu dali este aj taky papierik, kde vsade ma ist. Pozri si tento link http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...

Ja viem, ako to je, ja som uz bola na nervy a muz mi volal kazdu chvilu, ze uz rodis? No bolo to akt o drzku. Da sa stihat, len vsetko je to take trhane, ze konecne, ked si sadnes, tak vtedy zaplace a tak... Proste rezim uz urcuje babetko, nie my 😉 Drzim palce 🙂

lulu4
26. aug 2010

@avila dakujem si zlata, ze si sa na to spytala aj za ten link... ved mm bude mat co pobehat a on akurat tieto urady neznasa ked je tam 5 minut uz je nervozny... ale bude musiet zvladnut ako aj ini oteckovia 😀
no ved hej to je uz o inom uz vsetko urcuje ten maly uzlicek a nie my... ved zvykneme si zvykli si ini tak aj my... len nech stiham ako tak pisat pri drobcovi tu diplomovku budem si to musiet nejako zatriedit ten cas ked bude spinkat...

zabkaevka
26. aug 2010

ahoj kočky
tak dnes ste toho veľa nepopísali 🙂 inokedy nestíhačky čítať.
kočkyyyyyy ja som dnes K.O. aj keĎ som nič nerobiloa len dirigovala ale psychicky som unavená. No v skratke : ráno som boal na poslednej poradni, dopadla super, vraj nie som ešte otvorená, len to tam je už mäkké, že teda sa to pomaly pripravuje. Krvné výsledky mám ukážkové, až sa veľmi čudoval, že stav železa sa mi napravil na ešte lepšiu hodnotu ako som mala na začiatku tehu. A hovoril že to tak až nezvykne vybahnúť. Takže mne z toho vyplýva že ten stredný odber, a teda výsledky museli urobiť zle, keďže prvé a tretie sú veľmi dobré a to stredné bolo katastrofické. Hmm nič to, hlavné je že už nemusí teda brať železo. NO a potom som celý deň riešila veci ohľadom sestrinej svadby ale ako som písala len psychicky nie fyzicky.

Ale čo sa chcem opýtať!! ako zistím že mi odtiekla plodová voda?? totiž som bola cikať, a dosť dlho som cikala a tak asi 7 sekúnd akoby to nebolo cikanie, ale len zo mňa išlo. NO možno to bolo cikanie, len už necítim tak močenie, neviem.. možno si nahováram, a jasné že mi nemohla takto odtiecť plodová voda, to asi potom ešte by mala odtiecť ďalšia, ak by to náááhodou bolo toto. Všaaak ☹ ?? stresujem trochu. A potom po odtečení plodovej vody sa dostavia kotrakcie?? juuj ešte tak málo vieeem. Maličká sa pekne hýbe, aj teraz sa moja mrví. Už idem si ľahnúť,mám dosť, trochu neskôr nakuknem, či ste mi odpísali, ak ste tu niektorá 🙂

lucia.kl
26. aug 2010

@kiwi82 blahoželám a prajem vela vela dobrého a už len samé radosti s malou 🙂

lucia.kl
26. aug 2010

ahojte,
baby čo ste ešte nerodili a aj tie, čo mate detičky okolo velkosti 56 - 62 nahodila som kopec vecičiek do bazaru, tak si môžete kuknuť...

veronkaj
27. aug 2010

ahojte tak som tehulka máme hcg zvýšené na 64,99 takže to ide hore 🙂

zabkaevka
27. aug 2010

ahoj kočky 🙂 dnes ešte u nás pod mrakom, ale vraj sa má vyčasiť na 27stupňov 🙂 mňa to teší, ale sestru veľmi nie, nemá rada teplo a ešte k tomu keď bude v svadobných šatách, nalíčená, učesaná , tak jej iste bude teplo.
Takže pomaly sa chystám na svadbičky, resp. ešte len na prípravy na ňu, idem so sestrou o 13ej na vlasy a makeup, takže celkom fajn začiatok 🙂 Snáď vydržím celú svadbu, alebo aspoň tak do 1ej.

Inak kde ste???? niet to nikoho od rána ☹
To čo som včera písala, tak to som si v sebe tak trochu vyriešila, že to nebola plodova voda, ale cikanie 🙂
Pekný dník vám prajem, ohlásim sa niekedy v nedeľu. Paaaaa

andrea0903
27. aug 2010

@veronkaj gratulujem moja tak predsa super 😀

andrea0903
27. aug 2010

@zabkaevka plodova voda je nekontrolovatelna na to prides ....pekny svadobny den zelam a tvojej sestricke do manzelskeho zivota zelam 😀

avila
27. aug 2010

@lulu4 za malinko, moj mm nenavidi urady, je tiez strasne nervony uz ked vidi 2 ludi v rade, ale zvladol ukazkovo, az som sa cudovala. A ked mi telefonoval, vedel, ze nemoze byt podrazdeny, tak celkom v poho to bolo... Zvladne aj tvj, oni sa len tak hraju, ale kedmusia, tak dokazu zazraky 🙂

@zabkaevka zbadala by si, keby Ti cela odtiekla. A ak len cvrk, to je v norme, plodova voda sa dotvara. A ked sa mala hybe, tak je vsetko OK. Ak by To odtiekla, ihned utekaj do nemocky, mali by sa spustit kontrakcie. Hlavne pokoj - ale viem, ze aj ja som stresovala.

avila
27. aug 2010

Baby, co mate mimca, aj vam este neskor zakrvacal pupcok? Nam uz 2 krat posledne 2 dni, len trosicka, ale aj tak... Na poradnu ideme v stredu.

zabkaevka
27. aug 2010

@andrea0903 , @avila : kočky ďakujem, ukľudnili ste ma úúplne 🙂 ešte som domka, tak za pol hodinku vyrážam. Akurát pijem kávičku a maličká v brušku už nacvičuje tanečky na večernú svadbu 🙂 aspoň ona si zatancuje, keď maminka bude asi sedieť 🙂

andrea0903
27. aug 2010

@avila no rozhodne nie.........ja som im to zacsto sitila liehom a vetrala ael malej pre nieco podobne robili este v nemocke drenaz pupocka.....bolo by dobre s tym zajst

veronkaj
27. aug 2010

a moja dcéra sa ako teší no len tatko nerátal s tým, že sa nám to vôbec podarí a nie ešte tak rýchlo takže ten trochu rozdýchava 😀

andrea0903
27. aug 2010

@veronkaj potom si uprav udaje a bud tehulenka s nami

veronkaj
27. aug 2010

andrea ale ja som o týždeň neskôr mala ovu takže asi by som to mala prispôsobiť aby to ukazovalo správne ako to rátajú lekári. lebo inak by som bola podľa zač. menz. v 5tt a takto som 4 tt.
no idem

lucia.kl
27. aug 2010

ahojte. pridala som nove fotky do albumu 🙂