Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
11. sep 2010

@zabkaevka no spanok dnesny sa dal tak ze kazdu chvilku som fukala nos a pila lebo som mala sucho v ustach a tym som behala na zachod.......ale co uz narobim v pondelok to vidim ze bezim po antibiotika nejake lebo kedze nemama krcne mandle uz citim hrdlo takze moje priedusky dostanu teraaz riadne zabrat 😒 nemam ani chut v ustach nic neci tim .......sama radost ☹ a co sa tyka toho tak uz si pootvorena mala je tam kde ma uz byt cioze kazdym dnom ocakavaj ze to pride 😀

lutsine
11. sep 2010

su tu nejake nove babatka?

pepppe
11. sep 2010

@katrin31 gratulujem k babaatku 😉

lucia.kl
12. sep 2010

@katrin31 aj ja sa pripájam ku gratuláciam 🙂

vi3ka
12. sep 2010

ahojky žienky 🙂 čo nového? ako nedeľujete? ja pomaly chystám obedík, manžel spinká a aj bobko v brušku spí 🙂 stále jej dohovárame, nech už ide vonku, no ona je asi parádna, lebo sa jej nechce. asi tuší, že vonku je už zima a v brušku je jej krásne tepľúčko 🙂 zajtra ma čaká poradňa aj ctg, tak som zvedavá, čo mi doki nového povie. baby už viem ako ste sa cítili, keď ste mali pár dní pred termínom a ono stále nič. včera sme boli zagratulovať spolužiačke na svadbe a každý: " ešte si celá?...a my sme si mysleli, že už to máš za sebou a iné dobre známe vety. no čo im poviem. nechce sa jej.
ale už ju mám tak nízko, že keď idem po schodoch, tak si nohami normálne že tlačím na bruško. masaker.

tak pekne oddychujte, hoc na takom počasí, to bude skôr zaspatý deň že? pa 😉

vi3ka
13. sep 2010

ahojte 🙂 no vidím, že si píšem zase sama so sebou 😀 😀 tak ja len, že som teraz volala detskej lekárke, či nás vezme, keď sa drobček narodí, tak že nás berie. to je samozrejmé 🙂 som rada, že je to vybavené, len nech už bobačik príde na svet. 🙂 ja idem o chvíľu na ctg a na poradňu.
čo dnes robíte, že tu nikto nie je? idem ešte hodiť veci do práčky keď je dnes tak relatívne slnečno a pekne. možno mi to vyschne.
tak pekný deň kočky

@zabkaevka tak čo? ešte nerodíš? ako ako?

zabkaevka
13. sep 2010

ahoooj kočky 🙂 tak u nás celkom slniečkovo to vyzerá, ale zato nie je ktovie ako teplo. No dala som do prania, také dve várky chcem vyprať, viete chcem aby bolo všetko popraté, nech manžel nemá s tým oštaru. A prezliekala som posteľ aj uteráky, utierky, noo nakopí sa to.
Včera som mala návštevu, prišla mamka, teta a babka, mysleli si že mi treba pomôcť s upratovaním, žehlením, a neviem ešte s čím, no nebolo čo im dať robiť. Ešte aj obedík som ja varila, no jasné pomáhali, a aj som upiekla koláčik, tak vraveli, že taký relax deň už dlho nemali. Boli totiž u nás od 10ej do 16ej. Ale super že došli, podľa plánu mala len mamak prísť, no aj oni sa pridali, čo mi nevadí, pretože neboli už veeeeľmi dáááááávno. A potom jasné prídu keď maličká príde na svet 🙂 Juuuj no veru @andrea0903 už to čakám každú chvíľu 🙂 vo štvrtok mám ultrazvuk, tak som zvedavá koľko maličká váži a ako som zo spodu, ak dovtedy nepôjdeme 🙂

@vi3ka : jeeej tak daj vedieť ako dnes, iste je všetko OK a možno hmm už aj si ťa nechajú 🙂 ja ešte nerodím 🙂 ale keďže som pootvorená, tak to môže prísť už hoc aj dnes 🙂 nooo to viem presne na čo myslíš s tým búchaním bruška o kolená po schodoch 🙂 Musím trochu smutne povedať že manželík odmieta sexíkovať, bojí sa jak malý o maličkú, a že bude v napätí a to vôbec nebude ono, hmm neviem s ním pohnúť ☹ ale jasnééé ja to vydržím 🙂 keď doteraz som vydržala 🙂 len sa cítim už pomaly ako panna 🙂 chichichichi

avila
13. sep 2010

Baby, uz aj ja som za vas netrpezliva 😀 Maminky, co vam robili na 1. prehliadke po 6-nedeli? Je to OK?

zabkaevka
13. sep 2010

@avila : hmmm asi aj my zo seba 🙂 aspoň ja áno, ani dnes to nejako nevyzerá že by som mala ísť rodiť 🙂 chichi A pritom periem, upratujem, chodím po schodoch. Maličkej sa asi fakt páči v brušku 🙂 Hmm tak to je neviem čo sa robí na tej prehliadke, keď zistíš daj vedieť, nech vieme aj my dopredu 🙂 Ja sa toho len dsím, ako ma nastrihnú a potom zošijú čo teda potom bude vidieť nejaké javy ☹

zabkaevka
13. sep 2010

kočkyyyy, kde stee? išli na prechádzky keď tak svieti slniečko?? Ja som pred chvíľou vstala, juuj ako fajne som si zdriemla, hodinku a pol.
@vi3ka : hmm vyzerá to, že si ostala v nemocke a schyľuje sa ti to 🙂 teším sa s tebou 🙂
U mňa zatiaľ nič sa nedeje, maličká mrví v brušku ale zlatá je, nepučí sa veľmi 🙂

lucia.kl
13. sep 2010

@avila len ma skontroloval že ako sa to zahojilo, ja osom bola asi dva tyždne po pôrode, dostala som zapal a mykozu ☹ takže po 6nedeli skontroloval aj to

vi3ka
13. sep 2010

@zabkaevka tak kde evi, ja a v nemocnici? čosi čosi.... 😀 hoc nedbám aj hneď keby už malá chcela ísť von. vieš čo, išla som okolo pol jednej na ten monitor a potom ešte k svojmu dokimu, no mal veľa ľudí, tak mu to trochu trvalo a potom ešte sestra prišla, lebo sa doma nudí, tak sme boli v pizzerke posedieť, tak až teraz som došla domov. 🙂
doki zhodnotil, že výsledky mám všetky dobré, jedne tabletky už nemám brať(asi tie, čo bránia pôrodu), ešte vo štvrtok mám ísť na ctg aj k nemu, že uvidí sa, či pôjdem do nemocky až 20tého, alebo aj skôr. ale toho 20tého to istí, potom ma určite napichajú a tak deň-dva dajú vyvolávačku. aspoň to ma teší, že budúci týždeň už budem určite mamou 🙂 🙂 🙂 ja sa fakt popri tom ako na malú čakám nestíham ani stresovať z pôrodu. nemám kedy. stále sa sledujem, či sa niečo neudeje a ono nič. len už fakt nevládzem, už je to fakt totálny vrchol celého tehu. doki zhodnotil, že aj tak sa dobre držím a zvládam to. a už som len kilo pribrala, takže celkové zhodnotenie za tehu 15 kg. celkom v poho nie? aspoň si myslím. 😉
hej a čo sa týka toho sexu, tak aj ja som sa tak cítila ako panna 😀 no veď keď sa manžel bojí, tak to ho radšej netreba do toho tlačiť. a je dobre, že je taký ohľaduplný, že si to vie aj odoprieť, než by mal byť taký, čo si to vyžaduje tehotná-netehotná. no nie?

dydynka
autor
13. sep 2010

@avila tak u mna je vsetko v poriadku,,vsetko ok zahojene 😉

avila
13. sep 2010

@zabkaevka Vopred sa toho neboj, ono to az tak strasne (ten nastrih neboli), robia to ked tlacis a to necitis, len som tusila, ze mi to prave robia. A sitie je uz nic oproti vsetkemu... Potom to hojenie trosika trva, ale co by clovek neurobil pre svoje babo 😉

vi3ka
14. sep 2010

dobré ránko ženičky 🙂 tak od včera sa mi začal suchý nácvik okolo bábätka - môj drahý manžel mi ochorel. 😒 tak sa musím o neho starať, obskakovať... chúďatko moje. to chlapi sú horší pacienti ako my ženy. že mám pravdu? ani za boží svet nechce ísť k lekárovi, no ja ho tam vezmem hoc aj násilím 😀 len som smutná z toho, že keby sa teraz bambuľka pýtala na svet, tak on by nemohol ísť k pôrodu. ☹ ☹ ach jaj, čo už.

@lulu4 kde si drahá? asi nemáš čas popri Vladkovi. pridaj nejaké foto, info ako sa máte. pa

lulu4
14. sep 2010

@vi3ka ahoj no veru moja uz chapem preco vsetky maminy pisali vyspi sa kym sa da.okolo maleho je toho vela najma v noci dava zabrat napr.tuto mal hnacku tri krat nalozil tak ze sme mu zadok rovno v umyvadle umyvali.potom sa 2x pogrckal tak som ho prezliekala a na zaver sa cely precikaĺ aj perinku, takze tolko dnesna noc.mm isiel chudak do prace ako troska.ale pomaha mi aj ked maleho este neprebaloval to nechava na mne.tak nie kazda noc je taka maly vie potiahnut aj 4hod.vkuse ked sa napapa.mam stale malo mliecka,tak papa aj nutrilon.inak sa mame dobre,tesime sa.dnes ho mozno zoberie svokruska na prvu kratku vychadzku v kociku.ak ti ma kto pomoct po porode tak to neodmietni je to skvela pomoc.ja tu mam cely tyzd.svokru je to obrovska pomoc.fotka je pridana jedna.

zabkaevka
14. sep 2010

ahoj kočky 🙂 dnes opäť slniečkovo vyzerá, aj keď len málo stupňov
Kočkyy, od rána cítim také pichanie v podbrušku, najmä na bokoch a tvrdne pritom bruško. No nebolí to veľmi. A potom to zase prestane. Tak už 4 krát to cítim. To sú tie skutočné kontrakcie ??? Mám volať dokinu, či fakt to ešte nie je ono.
@vi3ka : a ja že už si tam 🙂 no jasné, vydrrž, termín máš tento týždeň, tak možno to príde presne 🙂 a nebude treba žiadne vyvolávačky 🙂
aaau zase to pichá v bokoch

vi3ka
14. sep 2010

@zabkaevka júj moja, žeby to už na teba prišlo? skús jej fakt zavolať, či je to ono. ako mi povedal môj doki: radšej falošný poplach skoro, ako ozajstný neskoro. 🙂 potom nám daj vedieť, ako si dopadla. držím palce, ak je to ono.

avila
14. sep 2010

@zabkaevka ked to budu kontrakcie, zistis, uvidis, toto vyzera byt ako cvicne ale uz sa to moze coskoro spustit. Ono ta bolest sa bude pravidelne opakovat a bude castejsia a bude sa stupnovat. Urcite ich spoznas 😉

@lulu4 fiha, to mate makacky. Ti poviem, ze ja by som pri sebe nezniesla nikoho. Ja som bola sama s Malym od zaciatku, len na 2. den mi mamina prisla naskrabat zemiaky a tak, aby som zvladla varit, bo som sa este ledva hybala. Ale uz 3. den doma som prala, zehlila... Ja som taka, vsetko chcem po svojom, ostatni ma znervoznuju... A potom mal mm dovolenku 2 tyzdne, uz kem sme boli doma dlhsie a to bola uzasna pomoc, varil len on, tak som si mohla robit okolo bytu a maleho v poho.

Ono sa budu tie intervali papania predlzovat, tak sa vyspinkame aj my viacej. Nas Matusko vstava pribl. o 3 rano a potom okolo 7. V noci hned zaspi, rano malokedy. Oto viac je to vzacnejsie 😉 Drzim palce, aby bolo mliecka az az 🙂

vi3ka
14. sep 2010

@lulu4 no tak to si mala "super" noc. ešteže ti manžel aj svokra pomôžu. no ja neviem, kto by mi pomohol, keďže svokra pracuje, mama pracuje, sestry sú v škole... možno si zoberie niektorá voľno, aby mi pomohla. 😉 jej, ale závidím ti také starosti, lebo už aj ja by som chcela. viem, znie to smiešne nie? ale keď ja už chcem mať malú pri sebe. ako dlho si bola v nemocnici? fotku som už videla, je zlatučký, podaril sa vám, nech pekne rastie a je zdravý.

zabkaevka
14. sep 2010

@avila , @vi3ka : noo vyzerá to že sa to opakuje, ale také slabo bolestivé to je. Ak to príde eše dva krát, tak jej cinknem. a najmä vtedy keď sa bolesť bude stupňovať. idem si ľahnúť, nech to vnímam riadne. Ozvem sa 🙂

vi3ka
14. sep 2010

@zabkaevka stopuj si to. ja som mala niečo podobné keď som bola v nemocke. veľmi mi tvrdlo bruško, tak mi sestrička kázala sledovať intervaly medzi tvrdnutiami. tak si sleduj tvrdnutie/bolesti - prestávka - tvrdnutie/bolesti. tú prestávku si sleduj aká je dlhá a keď budeš volať dokine aby si jej vedela povedať.

avila
14. sep 2010

@zabkaevka pre istotu cenkni a na porodke by Ti mohli zaznam natocit, drzim palce 🙂

vi3ka
14. sep 2010

@zabkaevka no ako ako? už si v nemocnici? júj myslím na teba. ak sa do večera neozveš, tak ti napíšem sms. drž sa moja. 🙂

lulu4
14. sep 2010

@vi3ka no to teda bola super noc,tomu ver.ale tak nie kazda je taka nastastie,napr.teraz spinka ako anjelik napapany. No mne tiez svokra este pracuje ale zobrala si na tento tyzd.dovolenku za co som jej vdacna.kazdy den obed donesie,uprace mi,malemu sa venuje aby som sa mohla vyspat.tak po sekcii ziadna sranda s tou jazvou hore dole vstavat.vcera som bola na vyber stehov-musim si teraz davat bacha.a ty ako?uz sa ti to nezadrzatelne blizi,kedy mas poradnu ze co nove?aj nieco citis ze by to mohlo prist?

zuzu1111
14. sep 2010

Baby boli ste niektorá chorá počas tehu? Čo ste užívali? Mňa trápi už týždeň taký hnusný suchý dráždivý kašeľ. Moja obvodná je veľmi opatrná - nič mi radšej nechce predpísať. Odporúčala mi len také babské recepty - cibuľový sirup, čaje s citrónom a medom....Ale vôbec to nezaberá.
V lekárni mi poradili sirup Stodal, je to homeopatikum. Nemáte skúsenosť a ozaj sa môže? Lebo tetuška v lekárni sa až nejako veľmi presvedčivo netvárila, keď mi ho dávala. Alebo čo iné pomohlo vám?

vi3ka
14. sep 2010

@lulu4 no zlatá svokra. to ti verím, že si musíš dávať viac pozor, aby ti stehy nepovolili. a manžel má akú prácu keď vstáva ráno nevyspatý, keď malý je nepokojný? môj robí na stavbe a už teraz hovorí, že ak bude malá v noci veľmi nepokojná, že pôjde spať do obývačky, aby v práci nespadol z lešenia 🙂 jeho kolegovi sa stalo, že sa pri bábätku nevyspal niekoľko nocí a potom s ním spadlo z lešenia, no našťastie sa mu nič nestalo, tak ja to tiež nebudem riskovať. len dúfam že malá bude v tomto po tatkovi - spokojná, kľudná a zaspatá 🙂 uvidíme.
no kráti sa to neskutočne, ani sa mi veriť nechce, že sme už na konci. len klasika ako vy všetky ostatné už maminy, ani tej mojej kočke sa nechce ísť von. síce termín až v piatok, ale stále nič. už sme mali jeden planý poplach, no v nemocnici ani čiaročka kontrakcie a otvorená tak na prst. ešte vo štvrtok idem na ctg aj na poradňu a tam sa uvidí, kedy nástup do nemocnice. s určitosťou najneskôr v pondelok nástup, ale radšej by som bola, ak by to prišlo spontánne. ja už mám pocit, že to príde od 2. septembra, no stále nič, no ja už sa nechám len prekvapiť. 😉

vi3ka
14. sep 2010

@zuzu1111 ahojky. ten sirup Stodal si kľudne daj. akurát včera som si vzala z nemocnice letáčik s homeopatikami, ktoré môžu tehotné a ten sirup tam je. takže si ho daj. skoré uzdravenie 🙂

zabkaevka
14. sep 2010

kočkyy niič. prešlo to. ešte raz bolo také slabé pichanie a potom už nič. už som is chystala číslo, že zavolám, či teda mám nabehnúť, ale prešlo to a odvtedy nič.

zabkaevka
14. sep 2010

volala som aj s pôrodníčkou tak vravela, že keď sa to opäť objaví tak jej mám volať. chichi 🙂 možno to fakt prichádza a teda takto to začína 🙂 teššším sa už