Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

gmartina
16. jan 2011

@lucatko87 ahoj, no to ja neviem, mne nikto hcg nemeral...keď som šla k doktorovi na potvrdenie, tak som bola v 6. týždni a už bolo malé vidieť, takže nič nebolo treba merať 🙂

lucatko87
16. jan 2011

ja som podla krvi v 3 tyždni..na ultrazvuku este nevideli....ty si teraz v kolko??

gmartina
16. jan 2011

@lucatko87 mne začína 11. týžden teraz... a tak skoro to na ultrazvuku ešte nevidieť, veď ja som bola v 6. týždni a malo to len 2 mm 🙂 tak ti blahoželám

andrea0903
16. jan 2011

@lucatko87 ak si nie si ista tyzdnom skus si kupit ten novy tehot.test kde ti ukaze aj dlzku tehotenstva chodi to aj v reklame teraz

nechsazadari
16. jan 2011

@gmartina - No predbiehaš sa, predbiehaš 😀 😀 😀 😀 Ja idem 1.2. Už aby to bolo! Zdar, zdar, zdar!!!! 😝 😀 😀 😉

@lucatko87 - ide o to, ako presne vieš, kedy prišlo k oplodneniu. Na nete nájdeš aj tabuľky hcg, ak ťa to zaujíma. Mali sme IVF, takže vieme úplne presne kedy bolo vajko oplodnené. Na 11. deň po transfére embrijka do bruška som mala hcg 127 a na 14. deň 1159. A blahoželááám! 😉

damka
16. jan 2011

Ahojte dievcata, som tu nova. Som v 5+3tt a strasne sa tesim. Moje tesenie vsak prerusilo slabe spinenie, tak som utekala v piatok lekarke, ktora mi povedala, ze sa o nic nejedna, ze je to iba stara krv. Predpisala mi Utrogest 1xtabl. vecer vkladat a na cely tyzden ma vypisala. Dnes je nedela a mam pocit, ze to uz trochu ustalo. Mate niektora tiez take skusenosti? Na ultrazvuku som mala malicku bodecku, mam uz aj foto doma, tak sa neviem vynadivat 🙂 Vo stvrtok idem na kontrolu...

lucatko87
16. jan 2011

podla tych tabuliek by som mala byt v 3 tyzdni...som zvedava toho 24 ci uz bude vidiet....strasne sa tesim...dufam ze bdue všetko v poriadku

mary021
16. jan 2011

Ahojte dievčatá.Som tú nova sme v 9 tt a tešíme sa lebo po 2,5 roku sa nám to konečne podarilo.

damka
17. jan 2011

gratulujem mary, po takom dlhom case je to uz zasluzene 🙂 my sme skusali cca 8 mesiacov a uz to mi pripadalo vecnost. az ked som rezignovala a povedala, ze kaslem na vsetky ovulacne testy a vitaminy, hned v ten mesiac sa nam zadarilo ;)

rebecca16
17. jan 2011

@lucatko87 ahoj ja som bola na kcg v 5tt a mala som okolo 4 300..myslim. 🙂

martinafin
17. jan 2011

Ahojky,vidim,ze odkedy som tu bola poslednykrat sa tu nik stary nezdrziava....vsetkym vam babiky drzim palce,zacina vam to najkrajsie obdobie vasho zenskeho zivota.....a krasny darcek o 9 mesiacov

l_enus_h
17. jan 2011

🙂

mary021
17. jan 2011

Damka .Ahoj no pre mna je to také neskutočné stále nemôžem tomu úveríť , že sa podarilo, ale 8.2.idem na daľší ultrazvuk tak som zvedavá a mam aj obavy lebo pred troma rokmi sme príšlí o dvojičky asi v takomto týždní .

damka
18. jan 2011

@mary021 joj, to mi je velmi luto, neviem si ani predstavit, ake utrpenie to muselo byt, tak sa tesim teraz s tebou, ze to konecne klaplo. Neboj, bude vsetko ok, netreba na nic zle mysliet. Aj ked ja mam tiez stale obavy, predsa len je to nieco, co v podstate nemozes nijak ovplyvnit a iba dufat, ze bude vsetko tak ako ma byt! Ja idem teraz vo stvrtok na kontrolu, lebo som minuly tyzden zacala trosku spinit, tak ma lekarka vypisala, ale myslim, ze uz je to OK, uz to ustalo, ale aj tak som v napati... Dam potom vediet! A ty ako sa inak citis? Byva ti aj zle? Mne chvalabohu zatial vobec 🙂

@martinafin dakujeme 🙂

sonike
18. jan 2011

@martinka8361077791 nejaké špeciálne polohy sme nerobili,klasiku.My sme sa snažili skoro dva roky,už som si myslela všeličo,že sa nám ani nepodarí.A prišlo to keď sme na to nemysleli.Je to o psychike - naozaj.Všetko dobré,nech sa ti splní čo si najviac želáš. 🙂

sonike
18. jan 2011

damka to ti závidím,že ti nie je zle,mne do 7 týždna tiež nebolo,ale teraz si to "vychutnávam" každý deň.Ale poviem vám baby,včera som bola u lekárky a mám aj prvú fotku a pre tú malú fazulku tú nevolnosť vydržím. 🙂

dai
18. jan 2011

hm, u nas napriek mojmu veku to funguje tak, ze vysadim antikoncepciu a otehotniem 🙂
sonike, mne bolo zle pri malej a teraz tiez... moj gynekolog mi nato hovori ze aspon viem ze som tehotna 😝 a zbytocne nepriberam v obdobi kedy nemam preco priberat 😀 inak mne to tiez vzdy zacalo okolo 7-meho tyzdna...

jancikes
18. jan 2011

ahojte dievcata , tak aj ja sa pripajam medzi vas 🙂
akurat vcera som zistila ze som tehotna🙂)) hned 3 testy som si spravila a dnes este jeden a vsetky pozitivne🙂)) podla vypoctov som na zaciatku 5.tyzdna:)
nam to vyslo po 3 . mesiacoch🙂))
zatail sa tiez citim ok, hlava ma iba trosku pobolieva...zle mi neni, klop klop.no dufam ze ani nebude 🙂))

damka
18. jan 2011

@sonike ja som teraz v siestom, tak uvidime, co ma caka v siedmom, ci sa tiez budem "kamaratit" so zachodovou misou 😀 dufam, ze nie 😉 hihi. ale presne ako pises, pre babo sa da vydrzat vsetko 🙂

@jancikes gratulujem a aj trochu zavidim, ze uz po 3 mesiacoch ste boli uspesni, my sme si veru museli pockat chvilu, ale to cakanie malo tiez uspech 😀 ale napriek tomu sa tesim, ze vam to tak rychlo klaplo a nech ti nebyva zle a vsetko dobre dopadne!! bola si uz aj u doktora?

lenulka34
18. jan 2011

ahojte aj ja som tu nova a som teraz v 8 tt 🙂

lienka1
18. jan 2011

tiez sa pridavam, aj ja som v 8-9 tt 🙂

lenulka34
18. jan 2011

@lienka1 no tak to ma tesi 🙂 sme asi rovnako tehotne 🙂 ja cakam prve tak to asi moc prezivam.

jancikes
18. jan 2011

@damka

u doktora som este nebola...som totiz v uk...a viem ako to tu funguje...staci tak o 2 tyzdne sa ist ukazat..beztak mi povie ze mam prist v 11.tyzdni...lebo oni tu pocas tehotenstva nikdy nevysetruju zvnutra....iba ked rodis sa prvykrat dokto na teba 'pozrie'.....
no ja som tiez rada ze sa nam to podarilo tak rychlo...a velmi sa tesim ...

mary021
18. jan 2011

Damka. cítim sa dobre vôbec mi nieje zle iba klasika ťažoba na žalúdku zle ale ani pri synovi mi nebývalo zle, takže súper.Len mam strašnú chúť na sladké jedla ako dúkatové buchtičky atd.Môj muž je úž teraz s toho na nervy, že som len na začíatkú a takéto vymyšlačky na jedlo. 🙂

gmartina
18. jan 2011

@damka mne zatiaľ vobec zle nie je a vlastne ani neviem, že som tehotná 🙂 nemám žiadne príznaky, je to úplná pohodička...takže ani k tebe to nemusí prísť 🙂 je to inak nádherný pocit čakať na to malé a ešte ani nemať problémy

damka
18. jan 2011

@jancikes no to ma podrz. Ja som v Nemecku, ale tu ma zobrali ihned a hned ma doktorka vysetrila, urobila ultrazvuk... Nevedela som tiez ako to tu chodi, preto, ked som si urobila test a vysli //, tak som hned volala do ordinacie a ti mi povedali, ze ked mam cas, mozem prist aj v ten den, lebo tam mali fugu. A kedze robim polcas a akurat v ten den som nerobila, tak som tam hned sla. Ja by som sa asi zblaznila nevediet, ci je vsetko ok. Ale tak asi vedia ti lekari aj v UK co robia 😉 hihi. Ja som sa vlastne aj cudovala, ze ma doktorka hned posadila na sono, ale ona bola podla mna viac zvedava, ci sa tam uz nieco ukaze, asi ako ja 😀 A bol tam maly hrasok - ako moj muz hovori 🙂 Hrasok pre chlapca a kukuricka pre dievca, kedze mame 2 varianty 😝 A ako dlho si v UK? Ja som predtym zila takmer 3 roky v IRL, teraz DE, som zvedava, kde skoncime 😉

damka
18. jan 2011

@mary021, @gmartina babulky dufam, ze ma tie nevolnosti obidu, bola by som rada 😉 uvidime, ci sa tie nevolnosti dedia, lebo aj mojej mame byvalo zle ked bola tehotna, aj mojej sestre, chuda, ta sa nevedela od wecka poriadne ani len odtrhnut ☹ ale tak prezila to a teraz ma uzasnu Emmku, co uz beha a vymysla 😕 😀

gmartina
18. jan 2011

@damka neviem, či je to dedičné, ale moja mama bola na tom stejne ako ja 🙂 žiadne nevoľnosti ani nič pri prvom dieťati, potom to už bolo horšie 😀

gmartina
18. jan 2011

@nechsazadari ako sa máš? nejaké novinky? čo bruško? už to je vidieť? ako sa má Mišánek? 🙂

lienka1
19. jan 2011

@lenulka34 kazde tehotenstvo je svojim sposobom jedinecne, tak aj ja toto moje druhe pezivam asi ako ty 🙂