Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

nechsazadari
4. feb 2011

@gmartina - ahojky, včera som prešla z tehotenských nevoľností k nevoľnostiam z prežratia 😅 Takže sa idem krotiť a jesť s rozumom. Aspoň sa pokúsim. Momentálne, čiže v tehotenstve, sa tiež snažím rôzne nebezpečenstvá a riziká síce nepodceňovať, ale nestresovať sa zbytočne. Načo sa strachovať skôr, ako niečo dohrmí. Potom bude času dosť. Dúfajme, že nedohrmia! Na diaľku ti hladkám bruško (je to také bezkontaktné, tak snáď neobťažuje), aby mu nebolo ľúto 😝 😀 😉 Idem na čajík so známou, tak sa snáď vonku nevysypem po včerajšom snežení.

gmartina
4. feb 2011

@nechsazadari no dakujem za pohladkanie, díky bohu, že hladíš bruško a nie žalúdok 😀 tiež nám dnes poriadne nasnežilo a tiež sa chystám vonku, no to bude zasa šmykľavo...ja som si našla brigádu, takže makám jak odušu a teším sa, že mi konečne budú plynúť dni rýchlejšie a nemusím ani vyliezť z domu.. čo sa týka toho prežierania - ja mám posledný týždeň taký prežierací, a každý den si hovorím, že nebudem a furt niečo...včera som prinútila manžela, nech zje tú čokoládu, inak by som ju zožrala ja...nei že by sa hneval, bol rád, že konečne mu niečo ostalo 🙂

nechsazadari
5. feb 2011

@gmartina - juch, som si dnes priskočila k tebe do 14 týždňa 😀 U nás boli nakoniec tie chodníky celkom v pohode a dnes už nie je po snehu skoro ani pamiatka. Aspoň sa nám lepšie pôjde na návštevu k našim do susedného mesta. Včera ma brutálne bolela hlava a tak idem dohnať čo som včera neporobila. Máš brigádu na doma? A čo také (alebo akú oblasť) ak sa môžem spýtať? To je fajn, že máš aj niečo na vyplnenie času aj z toho peniažky budú 😎

gmartina
5. feb 2011

@nechsazadari pekne si priskočila 🙂 za chvíľku ti ale stejne odskočím 😀 aj u nás je dnes príjemne, sneh zliezol, tak dufam, že sa už tak skoro neukáže. My dnes ideme na oslavu, sme pozvaní do historickej reštiky, tak sa veľmi teším, už sa pomaly chystáme. Inak ja som pracovala v marketingu, takže teraz robím len také jednoduché práce, ako vkladám dotazníky a tak. Som práve rada, že konečne budú nejaké peniaze, lebo to na podpore nie je žiaden med. okrem toho sa snažím teraz pomáhať pri rozvoji jednej firmičky, tak ak sa rozbehneme, tak by to bol super privýrobok popri materskej. drž palce, nech to vyjde . Inak tiežby som mala poupratovať, ale tak som sa vrhla do práce, že som nič nestihla, je tu riadny bordel, ale kedže to musí byť skoro hotove, tak vydržíme v neporiadku a radšej budem sedieť nad prácou. a čo ty? aké máš plány na víkend?

nechsazadari
6. feb 2011

@gmartina - boli sme včera u rodičov a zastavil sa aj brácha s drahou, tak sme zopár hodín posedeli, pokecali a zasmiali sa. Keby si videla, ako brat prezeral obrázok zo sona... myslím, že vôbec nepochopil, ako sa na to má pozerať. Alebo zasa len šaškoval, jeden nikdy nevie 😝 😀 Teraz sa idem vrhnúť na nedeľný obed a keď sa počasie veľmi nezvrhne, tak pôjdeme na prechádzku. A pekný víkend za nami 🙂 Zajtra idem zasa ku kožnej, ale už sa mi to dosť zlepšilo, tak som rada. Peknú nedeľu a pozdravy Spíďovi!

gmartina
7. feb 2011

@nechsazadari no neviem, ako to máš s bratom, ja som tomu svojmu radšej ani nič neukazovala - také kraviny ho nezaujímajú 🙂 ale videla som viac ľudí, čo sa na ten obrázok divali veľmi divne a evidentne čakali pointu, ktorú nepochopili...no čo už 😀 ja som celý víkend pracovala, ani sa mi variť nechcelo, tak som vytiahla včera manžela vonku, najedli sme sa v reštike...a dnes už od rána zasa pracujem, ale musím si dať pauzu, lebo už ma bolí chrbát aj všetko, tak sa idem pustiť do pondelnajšieho obeda. Ako si dopadla u lekárky? už je to lepšie? všetko ok?

nechsazadari
7. feb 2011

@gmatina - a už si mi zasa odbehla do 15 týždňa! 😉 U lekárky v poho. Zobrali mi krv a cca o týždeň im cinknem, či ešte žijem. Dnes bolo u nás krásne, tak miesto, aby som si to trochu užila, tak ma (hypochondra jedného) rozbolela hlava a tak som ledva umyla riady a schrupla som si pri Housovi. Je to trošku lepšie. Čo si dobrého varila? Mňa k zajtrajšku napadlo len, že "granatírmarš"...Ništ mušt, ale som rada, že ma vôbec niečo napadlo 😝

Zdravím aj všetky ostatné tehulky! Ako sa vám darí baby? Drobčekovia v bruškách poslúchajú? 🙂

lucatko87
7. feb 2011

takže dnes ma prepustili z nemocnice ako hroziaci potrat ...od stredy tam so mnou nikdo nic nerobil urobili mi v stredu rano utz s tym ze male je v poriadku a od vtedy nic..v sobotu som zacala krvacat cisto cervenu krv nikdo nic az ked som na nich nahucala aj to mi len lekar pozrel na bruchu ziadne vysetrenie ani utz nic...dnes ma pustili zasa bez akehokolvek vysetrenia...ako nenechadzam slov...zajtra idem k inemu lekarovi

stanka04
7. feb 2011

@lucatko87 Drzim palce s novym lekarom! Ked uz sa v takom pripade neunuvaju....je mi to luto 🙄
@damka Damka,uz som aj naspat zo SVK,bola som len sama na otocku,muz mal pracu.Ale suchy rohlik som mala stale v ruke 😀

Inak kocky,UTZ zazitok,miestami som mala pocit,ze malemu to srdiecko vyskoci z hrude 😅 Uz sa neviem dockat o mesiac..Muz si fotky vystavil na nocnom stoliku a hodinu na tie "machulky" pozeral a chvalil sam seba,co to stvoril 😀
A prisla som na to,ze tazkou spavostou a unavou trpim len tu,doma som tych par dni vstavala dost skoro a fungovala bez problemov do noci...Drzte sa 😉

gmartina
7. feb 2011

@lucatko87 zrovna som ti chcela napísať, ako sa máš a veľmi si ma prekvapila...ako sa cítiš? je všetko ok? ten prístup lekárov je naozaj strašný, to sa ani popísať nedá...práve tam, kde človek najviac potrebuje zistiť, čo sa deje, na nho kašlu....možno dobre, že si doma, veľa lež a dávaj na seba pozor....myslím na teba a držím palce, nech je všetko v poriadku..ozvi sa, ako sa ti darí

nechsazadari
8. feb 2011

@lucatko87 - no pekne! 😖 😠 Ja by som bola vyplašená, len keby sa špinenie objavilo a nie to krv. Veď ak to nič nie je, tak nech človeku vysvetlia prečo sa to deje! Veru, len utekaj k inému lekárovi. Držím palce, aby bolo maličké v poriadku a aby ťa už nič takéto nepríjemné počas tehu nestretlo! Opatruj sa!

gmartina
8. feb 2011

@nechsazadari ..no ty si ale vynaliezava 🙂 zrovna granadir napadol aj mna, varila som včera a ostalo aj na dnes 😀 ešte aj jedálničky budeme mať rovnaké ...práve sa chystám do obchodu, a už teraz uvažujem, čo na zajtra....joooj keby mi ten manžel aspon pomohol - mám chuť na to a na to...ale on nieeee, jemu je to jedno..tak sa trápim sama....tak ked sme spoločne navarili ten granadir, tak skus dat nejaký další tip 🙂 inak vytiahnem z mrazaku prsia a z chladničky por a urobim nejaké kuracie kusky a la čo dom dal s porkom 🙂

lucatko87
8. feb 2011

baby takže bola som u noveho lekara malicke je uplne v poriadku ma 1cm som 7+1 srdiecko krasne bylo...len mamm nejaku ranku na krcku maternice ale ze to sa casom upravi robili mi kompletne odbery ekg a citologiu...som velmi rada ze som vymenila lekara tam kde som lezala mi dokonca ani len utz neurobili pri prepusteni nic..ako uz sa radsej nevyjadrujem..som rada ze sme zdravy... a vy ako baby..vsetko piiiste

gmartina
8. feb 2011

@lucatko87 no mám ohromnú radosť ...to je perfektné!!! jooj no vidíš, všetko je ok, aj srdiečko bije 🙂 tak snád to najhoršie máš za sebou a teraz už bude len a len dobre....držím ti palce

nechsazadari
9. feb 2011

@lucatko87 - to je dobre, že problém nebol u maličkého a môže si pekne rásť. Že to je úžasné vidieť biť srdiečko?! 😎 😵 😵 Je na nezaplatenenie mať lekára, na ktorého sa môžeš spoľahnúť a nie MuDr. Ingnorantus. Dávaj si na seba pozor a už len krásne a pohodové tehulkovanie želám! 😉
@gmartina - chi,chi som jednoducho vo všetkom o pár dní pozadu 😀 😀 😀 😀 Rozmýšľala som, že ja zasa vytiahnem z mrazáku čo som navarila v časoch nevolností - kuracie na smotane a ananáse. Ešte uvidím, či si nevymyslím niečo iné, ale malo by byť mäso, lebo keď je to bez neho, tak drahý po chvíli behá po byte a hľadá niečo na dotlačenie. A inak tiež detto : navar čo chceš (čo sa ti varí dobre), mne od teba chutí všetko... 🙂 Práca na doma odsýpa?

lucatko87
9. feb 2011

moc vam všetkym dakujem...kazali mi kludovy rezim tak len polahujem...a vy ako baby ako sa dati??

gmartina
9. feb 2011

@nechsazadari na víkend som si vymyslela segedin 🙂 čo ty? prácu som už dokončila, čakam na dalšiu, je to skor narazovka nie praca na stale. Ty máš niečo v mrazaku? ja nič, všetko, čo navarím sa zje hned, ked nie na večeru, tak Aleš doje na druhy den...mrazak u mna znamena pizza a mrazena zelenina...čo ty? ako traviš dni?

nechsazadari
9. feb 2011

@gmartina - nakoniec som sa dohodla sama so sebou, že na to kuracie nemám chuť. Tak som vytiahla z mrazáka kúsok bravčového čo zostalo od nedeľných rezňov a spravila som ho so šťavičkou plus tarhoňa. A dokopala som sa upiecť koláčik zo zvyšných mandariniek ale to, že mám doma aj želatínu som si len namýšľala- tak vybehnem do obchodu. Inak som sa dnes šľachtila a okrem iného som zrušila moju rašiacu inteligenciu - už som zasa komplet blond 😀 😝 Na mrazáku sa nám mimochodom nazbieralo z čias, keď som dokázala niečo zjesť len raz. Inak mi bolo zle. Takže môžeme dorážať 🙂

damka
9. feb 2011

ahojte dievcata, tak ja mam asi tu najsmutnejsiu spravu.... nase babo sa nevyvinulo... dnes som bola na kontrole a placenta bola pradzna ☹ ☹ ☹ zajtra idem do nemocnice na zakrok... vam vsak drzim vsetkym do jednej palceky, nech sa vam dari a nech donosite tie najkrajsie babatka na svete! lucim sa s vami zatial... papa

nat28
9. feb 2011

@damka ahoj. neviem ci si ma pamatas, este pred par dnami som chodila do tejto temy no a v piatok som bola na kyrete. Cakala som dvojvajecne dvojicky. Jedno zomrelo v 10tt a to druhe az v 11tt. Odvtedy chodim ako telo bez duse, stale len placem a neviem ako mam zit dalej. Citim sa akoby som prisla o srdce aj dusu. takze viem ako sa citis. To nepochopi nikto, len ten kto si tym presiel. Je mi to luto

zora256
9. feb 2011

Ahojte tehuľky!
Ja som už v 18.tt.Veľmi sa na maličké tešíme,je to naše prvé bábo.Zo začiatku mi bývalo zle aj 3-4krát za týždeň,ešte min.týždeň mi bolo raz zle,ale už tento týždeň nie.Schudla som 5kg,zatiaľ som nič nepribrala,zato bruško sa už ukazuje.Pohyby som začala cítiť už v 17tt.A vy ste niekto na tom podobne?

gmartina
9. feb 2011

@nechsazadari no a ešte aj pečieš? klobuk dolu! mne sa tak neeeeeechce...okrem toho som dospela do štádia, že furt by som len jedla a jedla a teda mám aj strach niečo napiecť, isto by som to hned zjedla...takže radšej sa držím od pece čo najďalej, už teraz sa desím toho, koľko priberiem...najhoršie je, že doteraz som ani poriadne nejedla a už som nabrala 4 kg, tak ak začnem jesť, tak skončím ako sud 🙂 a to nechcem...na nákupy teraz tiež chodím každý den namiesto prechádzok 😀 proste si chodím vyvetrať bruško a dnes bol naozaj krásny deň, ako stvorený na nakupovanie 🙂

gmartina
9. feb 2011

@damka veľmi ma to mrzí...ani nevieš ako...ja viem, že teraz sú to len prázdne slová, ale keď znovu otehotnieš, tak na to zlé zabudneš a budeš sa tešiť na nového drobčeka..ver, že viem o čom hovorím a možno aj preto som teraz taká zo všetkého vystrašená, lebo mám obavy, čo všetko sa môže stať....drž sa, budeš teraz potrebovať veľa sily....

gmartina
9. feb 2011

@zora256 ahoj ahoj, tak ty už cítiš pohyby? no to musí byť nádhera, ja si na to ešte musím počkať ....to máš teda hodne aktívne bábatko 🙂 ja som tehotna kratšie, ale zle mi nebolo vobec a preto nechudnem, len priberám...dufam,že nepriberiem viac ako je nutné...a už teraz sa teším, ked uvidím svojho drobca zasa

stanka04
9. feb 2011

@damka Je mi to ľúto 😢

europa2
10. feb 2011

@damka Uprimne mi to je ľúto,nezufaj a hlavu hore,viem,že to asi pocujes od každého a myslím si,že za všetky baby tu ti môžem poďakovať za to ako nám to praje,,,ešte raz veľa šťastia do ďalšieho tehulkovania

nechsazadari
10. feb 2011

@damka, @nat28 - babenky veľmi vám želám, aby tie otrasné pocity rýchlo odozneli na znesiteľnú mieru a aby náplasť v podobe vášho dokonalého človiečika prišla len čo to pre vás bude vhodné. Veľa síl a skoro dovidenia na koníkovi v niektorej z tehulkovských tém!

@zora256 - mne zle bývalo a v takej miernučkej forme ešte býva- ale to už nič. U mňa nebolo z čoho chudnúť(hoci vylepšovať- ojojóój, bolo by čo 😝 ), tak si pozvoľna priberám a dúfam, že v takom 16.- 17. týždni by sa tiež mohlo niečo vyskytnúť. Nuž ale keďže si popredu, ako zdroj infošiek budeš asi slúžiť ty 😀 Už by si sa čochvíľa mohla aj dozvedieť čo čakáte, že? Budeš chcieť vedieť?

@gmartina - no pečiem- mám také nutkanie spracovať zvyšné ovocie do koláčikov, aby som ho nevyhodila. Tak sa potom vyhodí aspoň kúsok koláča, lebo to dvaja nepojeme... Ekonomické, čo? 😒 😀 Ja dnes asi skočím do knižnice. Tiež je vonku pekne, tak sa snáď k tomu dokopem. Varím fazuľovú omáčku, tak snáď fazuľa rýchlo zmäkne a ja vypadnem von. 😎

jancikes
10. feb 2011

@damka
ahoj..je mi luto ze to takto dopadlo :(
ale verim ze coskoro budes medzi nami opat! 🙂
drzim palce moc moc , maj sa zatial peknbe a opatruj sa!.

kubkomatko
10. feb 2011

ahojte baby, môžem sa k vám pridať??? 🙂

gmartina
10. feb 2011

@nechsazadari vy dvaja nepojete koláč? manžel by kludne zjedol cely plech, takže vyhadzovanie u nas nehrozí 🙂 on je strašne na sladké...čo kecám na sladké, on je na všetko, jedol by stále a chutí mu... odkedy som doma a varím, začína priberať aj on 😀 tvrdí, že zo solidarity, ale budem to musieť obmedziť 🙂 ja dnes robím kurča, zajtra sa zastaví segra, tak bude variť ona - to bude ale pohoda 🙂 inak, ja som skočila do antikvariatu, kupila som dve knižky a nemožem sa dokopať do čítania 🙂

@kubkomatko jasne, že možeš, vítam ťa a bezproblémové tehotenstvo želám 🙂