Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

adelinka123
11. feb 2011

@lucatko87 a krvacala si silno ci slabunko nahodou kebyze sa mi nieco take stane nech sa moc nelakam vies 🙂 no ja budem asi rodit v Skalici a to od koho si pocula ze tu je dobra porodnica? podla mna najhorsia aka moze byt .....akoze nerodila som tu este ale rodilo vela mojich kamaradiek znamych a aj rodiny a nikdy nemali dobre skusenosti ono ten personal ze je nanic ked rodis sa o teba nejako ani nezaujimaju a doktor pride k porodu vecsinou az ked je uz vidiet hlavicka akoze ziadny zaujem no strasne a primar je strasny.....uz to nieje odbornik ale nezodpovedny doktor to mi teda hovorili vsetci ale ako chces a v malackach nie je porodnica?

adelinka123
11. feb 2011

@balazica26 a ty si uz niekedy potratila ked beries na udrzanie?alebo ako to mas ale to asi krvacas iba z toho krcka nie?ci ako?ja som objednana az 4.3. takze to je este daleko :D nedockava som ale vydrzim 🙂

eminka2510
11. feb 2011

Ahojte baby tak ako citam troska tek vsetky to tak super znasate ... a mne byva stale tak strasne zle ... ☹Dufam ze to coskoro prejde ...

lucatko87
11. feb 2011

@adelinka123 no ja rodit v skalici urcite nebudem ja budem rodit v ba na antolskej len tak som to pocula od nikoho konkretneho...
vies co bolo to skor spinenie ale v nemocnici som zacala krvacat cisto cervenu krv ale z nikym to tam ani nehlo ako katastrofalny pristup tam kde som lezala...v malackach porodnica nie je..ale aj keby bolo po tejto skusenosti urcite by som tam nerodila

lucatko87
11. feb 2011

@balazica26 ahoj presne neco taketo podobne mam aj ja...a ako sa citis??aj ja beriem duphaston

adelinka123
11. feb 2011

ja som zas cula ze ta sukromna nemocnica v malackach je super vsetci len lutovali ze tam nie je porodnica asi kazdy ma nikede ine skusensoti a vzdy sa najdu aj pozitiva aj negativa si myslim 🙂

zuveru
11. feb 2011

ja som lezala v malackach bo som spinila a mozem povedat ze sa starali ukazkovo a sestricky uplne super.... az na tu kuchynu 🙂

lucatko87
11. feb 2011

a zda sa vam normalny ten pristup ako sa zachovali ku mne,??ale aj tak je lepsie podla mna chodit pocas tehotenstva k tomu istemu lekarovi ktory vas aj odrodi🙂

lucatko87
11. feb 2011

vsade sa najde podla mna neco pre a proti

balazica26
11. feb 2011

@adelinka123
@lucatko87
áno, mám za sebou už jeden potrat v septembri... aj vtedy som brala duphaston, ale priroda to chcela inak... teraz už našťastie nekrvacam... tri dni po tom ako som zacala brat lieky som prestala špiniť... a vyzera že v tomto smere je to vporiadku...
ako sa citim ... no...zle mi moc nebýva...skor také nechutenstvo... a raz mam chut na sladke, potom na mäso, na slané, na kyslé... niekedy by som vypila rieku a inokedy ma naťahuje aj pri pomysleni na čaj... 🙂 občas páli záha...teda dosť často...nafukuje ma... som ako balón...aj ked by sa zdalo, že sa na mne zacina ukazovat tehu-bruško, skorej je to všetko, čo cez den pojem 🙂
strasne som zvedava na verdikt doktora pri dalsom sone... a mam aj obavy... ale aj verím, že to bude vporiadku... ja mam ešte aj pretočenu maternicu... ale to zacneme riešit až ked sa babo udrží 🙂 nemate niektora tento problem?

lucatko87
11. feb 2011

@balazica26 to ma mrzi moja co sa ti stalo prvykrat...ja berem duphaston a nikdy som este namala potrat ta lekarka mi ho dala hned jaksi automaticky ale verila som jej...teraz berem este aj ascorutin...teraz ideme na kontrolu az 9.3 na prvy velky ultrazvuk tak som zvedava tesime sa ale zaroven sa bojim ze nebude neco v poriadku...moja tebe prajem nech vsetko dobre dopadne..verim tomu ze hej🙂))

balazica26
11. feb 2011

@lucatko87
no...mohli by sme obe šťastne porodiť v septembri... a čakáte vytúúžené bábo? alebo sa pritrafilo? a ten ascorutin berieš načo?

lucatko87
11. feb 2011

balazica26 hej hej mne posunuli termin vychadza to na koniec septembra...hej hej vytuzene aj ked v tom obdobi sme to brali ze ked to pride tak to pride...ascorutin bo som krvacala...

balazica26
11. feb 2011

@lucatko87ja este ani termín presne neviem... nic neviem..... juj, neviem sa dočkať informácií. Musím ešte vydržať... a ty ešte krvacas?

lucatko87
11. feb 2011

@balazica26 ani ja neviem presny termin ale tak cca...ani ja sa uz neviem dockat aj knizky ani tu este nemam...uz nastastie nekrvacam...len obcas mi zakrvaca ten krcok maternice..ale uz je to ovela lepsie...aj v vnutri citim ze je vsetko fajn..dolezita je aj psychicka pohoda podla mna...

balazica26
11. feb 2011

@lucatko87
určite pohoda je velmi dolezita... ja som vpohode az na tie obavy, čo ma prepadnu raz za čas.. no ja si myslim, ze knizku ece nedostanem ani v piatok.... už som jednu mala a asi som ju tiez dostala prilis skoro...

lucatko87
11. feb 2011

@balazica26 radsej nech su si isty nie,,?a si spokojna zo svojim gynekologom??ja som menila...a ta si ma aj odrodi...ja idem teraz az za mesiac tak to uz snad dostanem knizku to ideme aj na ten 1screening tak sa tesime

balazica26
11. feb 2011

@lucatko87
No... čítala som, že si mala nejakú zlú skúsenosť... ja som mala tiež donedavna ineho doktora, ktorý mal za chrbtom v ordinacii same diplomy... asi si tym vyrovnaval komplexy... bol neschopny... pri zapaloch som si musela vypytat ja niečo pre partnera... inak by som tam chodila už ako na klavir... on bol čudný... odflakol aj moju kamošku, ktora kvoli nemu prišla o vaječník, a takmer aj o život, ked jej povedal, že je uspešne tehotna a nakoniec mala mimomaternicove... a zacala krvacat...nastastie prisla dost skoro na urgent a hned ju operovali... potom bola v nemocnici asi dva mesiace. Mna stale strašil s tou obratenou maternicou... a nakoniec som aj tak potratila, takze som si povedala, že bude asi lepsie zmenit a mat niekoho istejšieho... a teraz mam takeho mladeho doktora, ale snazi sa mi vsetko vysvetlit... no bola som zatial u neho dvakrat... duhykrat ako tehotna s krvacanim... kde ma hned zvozil, že som mala prist skorej... tak uvidime ako sa to vykryštalizuje ... 🙂

veva82
11. feb 2011

@lucatko87 preboha a to ti nadali ani nijaké lieky?To je prístup....asi by som im pekne vynadala

veva82
11. feb 2011

@lucatko87 no dočítala som sa že máš duphaston a ascorutin tak sme na tom rovnako.A ležkám doma....som rada že je mimi ok a neboj sa treba myslieť pozitívne.Ja som začala špiniť v 6tt a strašne som sa vyľakala kedže mám za sebou 2 potraty.Ale zatiaľ je všetko ok a tešíme sa bábätku a dcérka súrodencovi.Nestresuj,bud kľudná a budete ok

veva82
11. feb 2011

@damka viem čo prežívaš a je mi to veľmi lúto,ja som to prežila dva krát.Držím ti palčeky dostaneš sa z toho.Ja som po kyrete otehotnela po 1.menštruácii teraz a je to najlepší liek i ked sa veľmi bojím že čo ak......
Držkaj sa a bud silná

veva82
11. feb 2011

@adelinka123 ahoj ja som pri prvej dcére do druhého mesiaca nevedela že som tehu kedže som brala antikoncepciu a tak som otehotnela.A to ešte v bare redbuliky a vodky som lupala do seba.Ked som sa dozvedela,že som tehotná a v 8tt hned som s fajčením sekla i ked to bolo ťažké a tak som si sem tam potiahla jeden dva šluky ale nie dlho a mám zdravú a krásnu 6ročnú dcérku 🙂Potom od tretieho mesiaca až do pôrodu som zvracala zo všetkého takže potom som na cigu nepomyslela 🙂 Teraz som mala 2 neúspešné tehotenstvá ale tam som prestala hned fajčiť a skončili aj tak potratom......potom som sa trápila,začala normálne fungovať zas kávička s cigou.....a zas ako som sa dozvedela že som tehu som hned prestala a ani nemám chuť a poriadne mi to smrdí.No mám zážitky z nemocnice,tam si tehuľky vypalovali zobák o prietrh...a nielen ciganky ale aj biele a pozor niektoré tam ležali kôli rizikovému tehotenstvu.Takže je to diskutabilné......ale nefajči lebo ževraj hrozí otrhnutie placenty a tým aj potrat plodu

adelinka123
11. feb 2011

@veva82 Dakujem velmi za radu no ja dam cigu denne lebo som strasne nervozna snazim sa ale raz za den si musim potiahnuz ale snazim sa dalej 🙂ale uz mi zacina byvat obcas po tom zle tak uvidim snad a dufam ze to dokazem 🙂

gmartina
12. feb 2011

@kubkomatko dočkáš sa toho...dvakrát takú smolu mať nemôžeš....ale ver, že presne viem, ako sa cítiš...tiež som precitlivelá a bojím sa, aby sa to neopakovalo ☹

nechsazadari
12. feb 2011

@gmartina - dnes idem šaškovať s rebierkami a v prípade potreby dorazíme tú omáčku zo včera, lebo ešte zostalo. A zajtra asi bude kuracie mäsko v smotanovo medovej omáčke. Je to hrozne jednoduchá a hrozne dobručká omáčka 😝

Pekný víkend všetkýýýým! 😎

lucatko87
12. feb 2011

@veva82 tak tak moja len lezme...musi byt vsetko v poriadku nie??a ty uz v pohode uz nekrvacas ani nespinis??kedy ides teraz na kontrolu??

kubkomatko
12. feb 2011

@gmartina juj si zlatá, kiež by si mala pravdu 😉 Ale ja tomu už tiež verííím, že to tentokrát dotiahnem(e) do šťastlivého konca..

lucka1987
12. feb 2011

ahojte tak som nahodne nasla vasu temu.. pridavam sa k vam... a dufam ze to pekne dotiahneme do konca ako ma byt...
ja som mala v novembry MA v 10tt. (po roku a pol snazenia 😖 ) a potom ani neviem ako sme hned otehu po prvej mrske...
uz sme si teraz odlezali dva tyzdne na infuziach, koli krvacaniu.. takmer sme o drobceka prisli.. no vsetko sa napravilo a som na PN (ma tu ide urvat doma 😠 )
a citala som ze beriete duphaston a ascorutin a tak.. ja tiez a mam k tomu aj magnezko... tak dufam ze to len pomoze.. teda ascorutin uz som dobrala lebo uz nespinim ani nic

zora256
12. feb 2011

eminka2510
Neboj prejde to,aj mne bývalo zle od 6tt do 17tt.Niektorým to prejde do 12tt a niektorým býva zle ešte aj pri pôrode.
Pomohol mi harmančekový čaj ukludňuje žalúdok,ale aj Bebe keksíky ešte pred vstaním,a najme ak som si odgrgla,tak potom mi už nehrozilo,že to vyrátim.Skús čo Ti bude dobré,a neber to tak tragicky,ja som s tým schudla až 5kg a tak až tak veľa nepriberieš,proste ja som to brala s humorom,že mám očistu,lebo mne potom bolo treba isťaj na veľkú.Slepačia polievka je tiež fajn mne po nej bolo dobre.Tak to vydrž,bude aj lepšie! 😉

gmartina
12. feb 2011

@nechsazadari šaškovať s rebierkami? ako to dopadlo? to musela byť dobrota...ja som navarila ten segedin, bol perfektny, ostane aj na zajtra chvalabohu, takže nemusím vymýšľať. Dnes mám návštevu, už sa na nich teším, posedíme, pokecáme, zahráme hry a bude. U nás je dnes hnusne, prší, tak sa nám stejne nikam nechce. Ako sa má Míšatko? 🙂 Nejaké novinky?

@kubkomatko no, treba tomu len veriť, stejne viac nemôžeme...dotiahneme to do šťastného konca a počkaj, ja už budem mať drobca doma a ty ešte budeš čakať na ten veľký deň 🙂 uvidíš....ako sa cítiš? všetko v poriadku?