Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

irsina83
15. dec 2009

mojalili krasna fotecka, a ake velke je babatko?? sa tesim ze mas same dobre spravicky 😀

mata299
15. dec 2009

mib ešte niečo...práve som pozerala na nete, na čo je ten fraxik...čiže vlastne máš trombofíliu...aj ja to mám...ten fraxik je na riedenie krvi a pokiaľ viem, tak všetky lieky na riedenie krvi oslabujú steny ciev, takže vzhľadom k tomu, že je teraz maternica veľmi prekrvená, môže dochádzať k praskaniu cievok a následne ku krvácaniu....dlhodobo som brala lieky na riedenie krvi, teraz som vysadila, aj keď hematologička skoro dostala infarkt, ale výsledky som mala aj bez liekov ukážkove, akurát fibrinogén zvýšený, čo je v tehu normal...
ak ti ešte môžem poradiť, zožeň si čistú cviklovú šťavu a aj keď je hnusná, presne na toto zaberá a ešte na spríjemnenie...gumenné medvedíky, koľko vládzeš, ale musí to byť trebárs haribo, tie obsahujú najmenej chémie...gumenné medvedíky obsahujú kolagén a ten zas posilňuje steny ciev

mib
15. dec 2009

mati, gumene cukriky? tak to je aka paradna medicina. 😀 keby som vedela, ze to moze mat nejaky suvis s tym fraxikom, tak ho tiez hned vysadim. ale na zaciatku tehu som bola u hematologicky a potvrdila, ze mam pichat aj nadalej jednu denne. od dnesneho dna vysadim a snad sa to upravi. pevne tomu verim. 🙂

mata299
15. dec 2009

vysaď ich len ak ti vravela, že ich máš vysadiť.... 🙂
a gumenní medvedíci sú super, ja síce teraz nemám veľmi chuť na sladké, ale aj v hovädzine je nejaký ten kolagén.... 😀 ja mám teraz šialené chute, za normálnych okolností mäso neznášam a teraz mi furt behá po hlave sviečková

lutsine
15. dec 2009

ale nepise tam nic o materskej dovolenke, ja som zamestnana vo vlastnej s.r.o,v ktorej som aj konatelkou, co v takomto pripade?

mojalili
15. dec 2009

Ahojte dievcata, Elenka, dakujem za ten clanok, som brzda na taketo veci, tak som si aspon precitala na co mam narok...ja som jednoduchy pripad...ucim uz 3 roky od materskej, tak to bude v pohode....
IRSINA - babenko ma cca 8 - 9cm...povedal lekar, lem mi to nepovedal presne...nevadi......takze super, velmi rastie teraz, to je dobre....

lucia.kl
15. dec 2009

čaute babule,
môžem sa pridať?? nech si pišem aj s nejakými tehulkami a nepodporujem iba snažilky.

mojalili
15. dec 2009

Jasne Lucka, ved ci uz v pokrocilom tehulkovani🙂VITAJ

mata299
15. dec 2009

mojalili- si učiteľka?základka, stredná, vysoká?

leanax
16. dec 2009

Ahojte. Bola som minulý týždeň u lekára ultrazvuk ukázal, že som v 6 týždni, videla som malinkú machulku a byť srdiečko. Bol to krásny pocit. Ale mám aj nejaký silný zápal, tak mi doktor predpísal nejaké lieky (čipky zo spodu) aj roztok na výplach zo spodu. Doktor povedal, že musíme preliečiť ten zápal teraz, lebo neskôr môže poškodiť plod. Ale aj tie čipky sa nemôžu užívať v prvom simestri, ale sú vraj najmenej rizikové. Mám strach aby neublížili bábätku.Nedal mi ešte ani tehotensku knižku. Na kontrolu mám prísť až o mesiac v Januári aj na odbery a potom mi dajú tehot. knižku. Mne sa zdá ten mesiac nekonečný. Mali ste niekto nejaký zápal na začiatku tehotenstva? Ak áno ako to dopadlo? Je všetko ok?

barbina182
16. dec 2009

a mas aj vytok?

mata299
16. dec 2009

ahoj lea....neboj, lekár vie čo robí a bábu by neublížil, takže sa neboj....myslím, že mnoho žien má s výtokmi, zápalmi v tehotenstve skúsenosti...mňa hneď na začiatku chytila mykóza, taká slabšia...riešila som to lokálne canestenom a prešlo to

mimina
16. dec 2009

Caute baby....tak všetkým novým mamičkách gratulujem....ja som včera bolo už na druhej navšteve u pána doktora pekne sme si pokecali aj si zaspieval pri mojom sone 🙂......odporucil mi aj vitamini femibion 400 len som sa ho zabudla opýtať že či ich možem začat brat lebo na letáku je napísané že od 13 tt a ja som 12tt5d...nemáte s tým nahodou skusenosti?

Katja22 mne tehotenskú knižku dali keď som bola 10tt ale je to individuálne....

adka1986
16. dec 2009

ahojte 🙂 ako sa mavate v tejto strasnej zime? ja si idem pre tehotensku knizocku uz zajtra a neviem sa uz dockat 😉 snad budu aj vsetky vysledky z krvi v ok... uz sa tesiiiim 😎 a hned na druhy den to idem povedat aj veducej v robote, no som zvedava na reakciu 😀

jaruska8
16. dec 2009

Jaj baby, idem na vychádzku, konečne ešte dáke darčeky pokupovať. 😉 Mojalilly je učka na základke, tuším na prvom stupni, viem to, lebo ja som tiež, ale na druhom. 😉

alienka22
16. dec 2009

ahojte len som vas prisla pozdravit 🙂 nech sa vam dari,

4. januára idem na sovj prvý UTZ tak mi prosim drzte palce, aby bolo vsetko v poriadku.

leanax
16. dec 2009

Ahoj barbina182: výtok som mala, ale myslela som, že to je príznak tehotenstva. Bol bledožltý a zapáchal. Vyčítala som na internete pokial zapácha tak ide o infekciu a to sa mi potvrdilo. Ja som išla na preventívnu prehliadku. Nemala som problémy so zápalom, nič ma nebolelo, nesvrbelo.

mojalili
16. dec 2009

Ahojte zienky,
Leanax - ja mam kvasinky, beriem Candibene a mam to v takoms tadiu, ze mi to vyvolavalo krvacanie, tak to musi ryhhlo lekar preliecit...
DIEVCATA, NEVIETE NIECO O PANCAKE???

mojalili
16. dec 2009

pardon, PANCAKE, je na Julovkach, kto tam chodi, vie, preco sa pytam..pardon 😕 🤐

mata299
16. dec 2009

jaruska8 no paráda...tak si asi založíme teachersclub 🙂 😉 🙂
ozaj dnes som bola u kozmetičky a viac asi počas tehu nepôjdem, nejak sa potom blbo cítim a bolelo ma všetko viac ako zvyčajne

jaruska8
16. dec 2009

No, mali by sme popremýšľať. 😉 😉 Ale nie, ešte to!! 🙂 🙂 Ja mám stále žltobiely výtok, no našťastie nesvrbí ani nezapácha, ale je ho pomerne dosť, ako pred ovulácoiu, ale stále. 😉 😉 Hlavne, aby to bolo jediné, čo ma trápi. Dnes som začala 12tt, tak nech už je ten prvý trimester za mnou, dúfam. 😉

lumimi
16. dec 2009

zdravim, možem sa sem k vám pridat?

lucia.kl
16. dec 2009

tak som si vas doítala, sa mi cez deň nechcelo isť k počitaču. tak k tym učiteľkam tu už chyba len na výške, ja som uča v materskej škole, vzhladom k tomu že čakám dvojčatá, tak teraz doma na rizikovom už mesiac a strašne sa nudim ☹

kika333
16. dec 2009

ahojte, ja som si dnes robila baby test len tak pre istotu a vysli mi 2 ciarky hned ale jedna ciarka slabsia, pred dvoma tyzdnami boli rovnako silne, moze to nieco znamenat? sa bojiiim, aj ked je pravda ze prvy test bol pasik a ten dnesny kazetka.......moze to byt tym?
asi sa zbytocne stresujem ale aj tak mam strach

mib
16. dec 2009

baby, to som zvedava, kto vas bude zastupovat, ked sa vsetky ucitelky chystaju na matersku. 😀 😀 😀 decka ovladnu skoly. 😉

mati, s kozmetikou velmi opatrne. uz davnejsie mi vravela kozmeticka, ze cistenie pleti je v tehotenstve bolestivejsie a v krajnom pripade by mohlo vyvolat aj nejake komplikacie. kasli na plet. 😉 co sa tyka toho mojho fraxiku, tak doki mi povedala, aby som ho vysadila. od vcerajska nepicham a v pondelok uvidime, co dalej.

mib
16. dec 2009

kika, ktora ciarka bola svetlejsia, C alebo T? na testoch, ktore som si robila ja je napisane, ze nie je dolezite, ak je jedna ciarka svetlejsia ako druha.

lucia.kl
16. dec 2009

podla mňa je najlepšie stále si robiť jeden a ten istý test, tam máš istotu ale najlepšie je uplne sa prestať sledovať, lebo si ešte niečo nahovoríš a náhodou vsugeruješ. všetko je v poriadku, to si musíš stále hovoriť.

mojalili
16. dec 2009

MIB - keby nebolo mojich deticiek v skole, ktore mam tka rada, tak by som davno sa hodila na rizikove, ale co ked ich mam rada a som rada, ze chodim do prace za nimi...i ked ma dnes srali 😠

MATA - ucim na ZS, tretiacikov a AJ...🙂

mib
16. dec 2009

mojalili, to si krasne napisala. 😀 tretiaci su pekne cisla, ti proste musia vymyslat. do kedy chces ucit? teraz ked mas tie problemy so zapalom, neodporucil ti doki zostat radsej doma?