Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

kika333
17. dec 2009

ahojte, ktory test je lepsi s citlivostou 10 alebo 20

mib
17. dec 2009

kika, pokial som to spravne pochopila, tak ten s citlivostou 10 je lepsi, lebo uz pri nizsej koncentracii hcq v moci ti zisti tehu. ale ty si 9tt. preco sa pytas?

romini, nemusis sa nicoho obavat. ja som to sice neabsolvovala, ale dve kamosky mi to farbite vylicili. vraj je to absolutne v pohode. nie je to prijemne, ale nie je to nic, coho sa treba vazne obavat. 😉 ides na amnio?

pepppe
17. dec 2009

takze baby nakoniec som sla k doktorovi,som si vystala pekny rad ale vsetko je ako ma byt 😉 doktor ma pozrel len rokou,krv nevidel vraj to mohlo byt len zo sliznice,alebo som mohla mat poskrabanu posvu,vraj so sexom opatrne teraz,,cize vsetko je ok a v utorok idem na poradnu,fuuuuuuuu mi strasne odlahlo,dnes uz ziadna krv na toaletnom,chvalabohu

nina88
17. dec 2009

Ahojte... ja nastastie ziadna krv ani nespavost, ale som uz druhy krat chora... ☹ nebola som chora ani nepamatam a teraz uz druhy krat... tak sa bojim,ze sa to zopakuje... uz ziadne nakupne centra ani vianocne trhy radsej... asi sa doma zblaznim, ale do jari to vydrzim snad...

kika333
17. dec 2009

mib: lebo pred dvoma tyzdnami som si robila test s citlivostou 10 a boli silne ciarky a dnes som si len tak robila s citlivostou 20 a vysla jedna ciarka slabsia, tak ja teraz stresujem ze co ked klesa HCG...jaj ja uz som aj revala ☹

lucia.kl
17. dec 2009

baby ja vam dam info k tomu poisteniu. plati sa socialke ako dobrovolne nemocenske poistenie a musi sa platiť najmenej 270dni pred porodom, ak si zamestnanec tak si platiš rozdiel sum 1070€ (to je max z čoho sa da platiť a z čoho sa potom vymeriava materska) a hrubej mzdy v praci mne vyšiel tento rozdiel na nejakých 670€ a z toho platim 23€ poistne na mesiac a mala by som dostať matersku okolo 600€ takže ak ste doteraz neboli dobrovolne nemocensky poistene a už ste tehulky tak je tam mala šanca, že by sa vam podarilo do porodu byť poistene 270dni.

adka1986
17. dec 2009

ahojte babulky, tak som teda dnes bola u gyndy pre tu tehotensku knizku, ale bol to taky sok, ze som doteraz plakala... musim zmenit lekraku, ostala som uplne zaskocena, ten pristup bol strasny, nic sa ma ani nespytala, ako mi je, alebo co, priatela hned vyhnala prec, ze ma musi vysetrit a je to neeticke, no odpadla som... ked som jej povedala, ze sa mi pred tyzdnom spravili 3 herpesy na puse, a ze ci to nemohlo uskodit, odvrkla mi, ze jasne, ze kazda infekcia moze poskodit plod, a sposobit aj potrat, takze ma strasne upokojila ☹ no fakt mi bolo strasne a tesila som sa, ked opustim tu ordinaciu... idem sa dat asi k nejakemu sukromnemu, lebo za tieto nervy mi to nestoji... a to som sa tesila uplne neuveritelne na prvu navstevu u lekarky, a ze konecne budem mat tehu knizku... no vobec nic som sa nedozvedela, na calirbum mi povedala ze to brat nemusim a ked som sa spytala na zelezo, ci mi pomoze na unavu, zahriakla ma, ze unava v tehotenstve je uplne normalna ☹

jaruska8
17. dec 2009

Bože, pre toto chodím k lekárovi, teda, nehovorím, že ženy gynekologičky sú horšie, ale aj názor mojej maminy je taký (po vlastných skúsenostich), že muži doktori to berú trochu inak, lepšie. To čo je za kravu, ako môže mať taký prístup!!!! Dobre, že si odišla. Inak, aj moja kamrátka, keď mala missed abort, tak lekárka len sucho skonštatovala, že ,,ono to odumrelo". ☹ ☹ Hneď od nej odišla a neľutuje. 😠 Ja mám lekára a je fajn, odpovie na všetko, čo sa ho opýtam a pýta sa aj sám, ale tiež som ho hľadala dlhšie. 😉 😉

mata299
17. dec 2009

adka...tak to je sila, strašne ma mrzí, že máš taký otrasný zážitok, naozaj zmeň lekára, z tehu sa máš tešiť a nie sa rozčuľovať nad primitívnou ,,doktorkou", ktorá si nevie dávať pozor na ústa a neznáša svoju prácu.

mib
17. dec 2009

kocky, neviem ci je to o lekarkach a lekaroch. ja som vela rokov chodila k jednemu primitivovi, ktory sa tiez vzdy tvaril akoby chcel povedat ... "tak s akou blbostou zase ides". teraz mam doktorku a je to jedna fantasticka a velmi starostliva zena. nemozem na nu povedat zle slovo. lekar, ku ktoremu mas doveru je fakt zakladom dobrej psychickej pohody. ... tiez odporucam zmenit. cim skor, tym lepsie. 😉

alienka22
18. dec 2009

lucka dakujem - tak to uz nestihnem ☹ som v 6 tt, škoda, ale sa nam dlho nedarilo tak som si to neplatila skoda čo už.

nemam žiadne priznaky je to v poriadku? nezvraciam ani ma uz nejak neboli brucho akurat vlmi zle spim - tak dufam ze je vsetko ok. Do ultrazvuku sa mi to zda ako vecnost ☹

adka1986
18. dec 2009

ano, ano, jasne, ze ju zmenim 🙂 snad budem potom spokojna... ale ona je mozno aj preto taka, ze je to stara skola, vraj nenavidi internet, a asi aj vsetky vyzivove doplnky, a este k tomu bude zo mna slobodna matka, staci, ze ma nejake predsudky a tahalo by sa to so mnou cele tehotenstvo... ona inak nema ani ziadne deti, takze nikdy si to sama neodzila, ake je to krasne, ale aj narocne obdobie... no nic, snazim sa na to zabudnut, ale kedze uz mam tehotensky preukaz, xcem to oznamit v praci, ale nevypisala mi policko datum nastupu na MD, a neviem, ci si to spravne vyratam... neviete mi niekto poradit? termin porodu mam 25.7.2010...

lutsine
18. dec 2009

asi ti to este priebezne doplni ,ja mam termin porodu 28.7.2010,tak to sme blizko pri sebe. ja este nemam ani knizku,tu dostanem az po ukonceni 12tt.

adka1986
18. dec 2009

🙂 jeeeej, a odkial si? vsak to mozno porodime aj naraz 😉 a takze nemusim pisat v oznameni zamestnavatelovi hned teraz odxod na MD?

lutsine
18. dec 2009

adka ja som z vychodu, z opacneho konca republiky. Ja som zatial este nic neoznamovala,chcem pockat aspon do 12tt.

adka1986
18. dec 2009

🙂 tak potom nic, heh 😝 ja to xcem oznamit uz teraz, lebo sa nahodou prekecnem a klebety sa siria ryxlo a veduca nexcem aby to vedela ako posledna 😉

lutsine
18. dec 2009

uz na tebe zacina byt aj nieco vidno,alebo mas pocit,ze ti je akosi tesne oblecenie,najma nohavice.?

adka1986
18. dec 2009

mno myslim si, ze ani nie, aj vsetko nosim normalne, ako som nosila... ale vcera, ked som si dala na veceru krupicovu kasu, potom tanier kyslej kapusty a nakoniec kapustnicu, tak som mala bruxo jak v 7. mesiaci 😀

lutsine
18. dec 2009

no u mna je to podobne, zrana mam ploche brusko, no postupne do vecera,ked popapam vsetky dobroty cez den,tak som vecer nafuknuta ako balon. ale manzelovi sa to paci,ze konecne vidi brusko. mavas aj nevolnosti? ja skoro ziadne , okrem nafukovania a casteho mocenia ma skoro nic netrapi,akurat nemozem otvarat chladnicku,tie pachy mi nerobia dobre a potom ma napína na zvracanie ale inak ok.

adka1986
18. dec 2009

hej, hej, aj ja som viac naxylna na vone... nevolnosti ani nie, budievala som sa sice kazde rano s pocitmi ako po opici, ale uz je to ok 🙂 teda klop-klop, snad to nezakriknem... ja by som tiez uz bola najradsej, keby som mala pekne gulatucke brusko, strasne sa uz tesim na to 😉

lutsine
18. dec 2009

no dufam,ze nam stihlejsim skor vykukne brusko.

adka1986
18. dec 2009

nexame sa prekvapit, hlavne, nex je vsetko ok 😉

lutsine
18. dec 2009

no ved hlavne to,ja som si uz musela kupit novu bavlnenu podprsenku bez kostic,lebo akosi mi podrastli prsia a tie moje pushupky uz ma tlacia.

adka1986
18. dec 2009

mnooo, ja som to prave oznamila veducej 🙂 a zabila ma hned, ako som k nej vosla, ze co ste tehotna? 😀 vzala to v pohode, len bola prekvapena 😎

lutsine
18. dec 2009

no tak blahozelam, ja si to este par dni necham pre seba, oznamim to az po novom roku, to uz mozno bude na mne aj nieco vidno. Dnes som totiz posledny den tohto roku v praci. Od pondelka uz mame celopodnikovu dovolenku, nastupujeme az 11.1.

adka1986
18. dec 2009

jaaj, tak to je ine, ja som to radsej teraz hned povedala, lebo xodim zaskakovat aj na recepciu za recepcnu niekedy a je tam brutalna zima, tak nex tam zbytocne nemusim xodit, aj tak sa citim nejako xorlavo stale ☹

lutsine
18. dec 2009

tak prajem skore uzdravenie.

mib
18. dec 2009

ahojte kocky, my sme sa pred chvilkou vratili z kontroly 🙂 🙂 🙂 drobcek ma 8mm a srdiecko mu krasne bije. 😵 😵 😵 dnes sme podla uzv 6tt+6 aj ked podla mrchy by uz dnes bol 8tt. preto na minulom uzv nebolo nic vidiet. spinenie sa nateraz opat vytratilo, aj ked doki vravela ze take slabe spinenie ju netrapi. to prekrvacianie sa zmensilo, takze vsetko vyzera byt na dobrej ceste. 😉

mati, ... a ked som jej povedala, ze som na odporucanie hematologicky vysadila ten fraxik, tak mi povedala, nech ho hned zacnem brat znovu. vraj to moje prekrvacanie nemoze mat ziaden suvis s tym fraxikom. ... tak sa v tom vyznaj. takze od dnes pichame opat. ... kazdy den. 😖

mata299
18. dec 2009

ahoj mib...ver, či never, ale ja od rána chodím nervózne pozerať, či tu ešte nie si......bože, som strašne rada, že je všetko ok......hurááááááááááá------tak bojujeme spolu ďalej 🙂 🙂 🙂 🙂

mib
18. dec 2009

mati, dakujem ... si poklad. 🙂 ja som bola uz od vcera taka nervozna ... zaspala som az o pol tretej rano. 😖 u doktorky sme cakali viac ako pol hodinu lebo sme prisli skor a este sa jej aj posunuli terminy a cely cas ma bolelo brusko od nervozity. ked mi povedala, ze vsetko je v poriadku, uz som nebola schopna sa sustredit. este ze tam bol so mnou drahy, ktory mi potom v aute vsetko porozpraval. 😀 ako je to s tebou? injekcia zabrala? spinenie prestalo?