Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
12. jan 2010

lindus podla mna uz tehu knizku dostanes,ja som ju dostala v 8tt...to podla lekara ako si sam urci,,,johanka ja som zatial ziadne etsty tiez nemala ,.,,okrem vazenia a merania tlaku,ani mi este krv nebral ☹ v pondelok idem na dalsiu poradnu,tak hadam by uz aj mohol mi zobrat a spravit vsetky testy,co ma

lindus1
12. jan 2010

peppe tiez si myslim, ze to zalezi od doktora, lebo citam, ze niektore kocky ju dostali uz v 6 tt a ine aj v 14 tt..

johanka19
12. jan 2010

tak ja si pockam, o 4 tyzdne som tam znova, uvidime, co bude .... dovtedy ako sa poznam sa budem sledovat a budem citat k comu sa dostanem 🙂 🙂

zuzuz1
12. jan 2010

no petka je to tak... srdiecko by malo byt pocut okolo toho 6-7 tyzdna... na potvrdenie tehotenstva to postaci... je dobre tam ist teraz aby tvoj doky vedel ze si tehotna a aby ste sa dohodli na dalsej navsteve (kt. mozes cakat tak za mesiac)
baby teho knizku dostanete az nejakom 12 tyzdni (teda 3 mesiaci) a to koli tomu ze do 12 tyzdna moze nastat aj samovolny potrat(nestrasim ani neprajem ale je to tak) a testy to netusim ale myslim ze tiez az vtedy...
a johanka u nas to tiez moc ludi nemalo vediet... povodne nikto... ale my sme taky radi ze st. rodicia a najblizsi priatelia to vedia 🙂 heheh a je to fajn... ale aj tak sa neviemdockat kedy to zavesim na facebook 🙂 uz nech som aspon v 10 tt... jaaaaj 🙂

avila
12. jan 2010

Johanka, i ja Ta vitam. Ti verim, tiez som rekapizulovala mesiac, ze co a kde som pila. To sa nezda, ale ludia si nalievaju takmer pri kazdej prilezitosti. Ale odkedy viem, ze mam v sebe papulku, mala som dva hlty sampana, viac som odmietla. Kavu vylucila. Vitaminy beriem, ale na vsetko sa radsej spytaj dokyho, aby vedel. Aspon so sestrou sa snaz komunikovat, zavolaj si tam. Vsak clovek je taky ohlupnuty najprv. Aj oni to chapu...

Mne brali krvicku a moc min. tyzden, po tehu knizku si idem tento. A to mi sestra povedala, ze ona zvykla kedysi davat az po 14.... Ale ked je vsetko OK, tak kaslat na knizku...

Na tu mykozku... Mamca moja hovori, ze kupel zo spodu zo zalievky dubovej kory. Dostat aj v lekarni, ale aj ich sa mozes spytat. Lekar mi to odobril, ale nic ine, ziadne maste, nic. A este si kup neparfumovany galik na intimnu hygienu, ak nemas. To je super. I ja som mala problemy, teraz, tuk-tuk, dobre.

pepppe
12. jan 2010

jasne taka som aj ja 🙂 ja citam kade co,heh co sa somnou deje a tak,ako rastie babo

zuzuz1
12. jan 2010

peppe tak to aj ja... uz som kamosku olupila o knizku o materstve a manzel cely vyvaleny z obrazkov a informacii...

inak neviem ako u vas baby ale len ten moj je taky sialeny alebo vsetci? ten by ma najracej ofukoval a choval ako v perinke a strazi ma aby som vela pila a jedla... fuuu to som len na uuuplnom zaciatku... co bude robit ked budem dajme tomu v 20 tt???!!! sa ho snazim krotit ale to nejde...jaaaaj nekedy mi s tym uz leze ne city... 😅

xpetka1x
12. jan 2010

no babulky aj ja som nova som na zaciatku tehu ete som nebola ani u doktora mam to len s testou tie boli 4.. 🙂 teraz som v ktorom som tt ani neviem bo vsade mi napise inak ked si pocitam ale na mobile ked si vypocitam je to 5tt a 2 dni.. tu na koniku mi pise 6 tt a na tehu kalkulacke mi pise 4tt a 5 dni tak ani samam neviem co a ako a kedy ist k dokymu 😒

zuzuz1
12. jan 2010

peti rata sa to od prveho dna poslednej menstruacie... nemoze ti to vyhadzovat vsade inak ak zadavas rovnaky datum ;)

xpetka1x
12. jan 2010

no ved to viem aj zadavam,,posledna bola 8.12, ale ozaj vsade inak

johanka19
12. jan 2010

sak to, clovek je z tych info taky oblbnuty a cim viac cita, tym viac je zmagorený 🙂 a ma viac otazok / aspon u mna to teda plati - samozrejme viac to plati asi ak ide o prve teho ... proste vsetko to, o com som len pocula co sa dialo okolo mna, sa deje mne a vo mne ...a ja si na to musim najprv zvyknut 🙂
to s tym alkoholom je pravda - proste tu nejake narodky, tu novy rok, tu vianoce, tu prides na navstevu ... dnes napr. - a to som ofic. tehu jeden den 🙂 - a už som odmietala alkohol a musela som korculovat, ze preco - stretla som sa s kolegom prvy krat toho roku na chodbe, stavila som sa u neho v kancli - a on k prianiu hned ze co naleje ...a ja len tak, ze nic ..a ze ci aspon trosku ...a ja ze ani trosku ..... 🙂 a toto bude zakazdym kym nezverejnim tehu - a to do tretieho mesiaca v praci nechcem - a zajtra mame ofic. otvorenie noveho roka, taku akciu - a zas bduem musiet vymyslat 🙂 😀

pepppe
12. jan 2010

zuzuz moze,tu na koniku to ukazuje aspon mne o 1tt viac a na tehotenskej kalkulacke mi to vychadza o 1tt menej,

xpetka1x
12. jan 2010

pepe mne tie na koniku viac a tam menej ale na tehu kalkulacke ukaze o tt menej ale ked citas tak je o tt viac no taka magoria.. ja pockam este do konca bud, t a potom pojdem

johanka19
12. jan 2010

no ja som mala posledny menzes 27.11 a doktor podla velkosti vyhlasil ze 5 tt 🙂 a ze termin mam 8.9 😀 😀 samozrejme, to teraz este beriem s rezervou 🙂

zuzuz1
12. jan 2010

johanka... ja to riesim tak ze beriem lieky... a bodka 🙂

lindus1
12. jan 2010

xpetka mne doktor kazal prist po tyzdni meskania menstruacie kvoli tomu (a samozrejme po pozitivnom tehotenskom teste), aby vylucil mimomaternicove tehotenstvo.. kvoli tomu nie je dobre dlho cakat, aspon mne to tak bolo vysvetlene.. takto potvrdil, ze vacok je tam, kde ma byt, aj ked babo teda este nebolo vidiet

zuzuz1
12. jan 2010

hmm to mje mile... no mozno tozalezi aj od dlzky cyklu... v akzdom pripade som si robila cez 3 kaukulacky (vratane bleskoveho vypoctu mojej kamosky) a vysli mi rovnako 🙂 9.9.2010 🙂

soni1
12. jan 2010

Ahojte, dúfam, že mi viete poradiť, prosím, mešká mi menzes 6 deň, sem-tam cítim bolesti v podbrušku ako na menzes, robila som si tehu test, ale je negatívny. Je možné, že by som mohla byť tehu, ale test to nemusel ukázať? Nemáte podobné skúsenosti?

xpetka1x
12. jan 2010

no ja som volala a povedala ze po 2 tt meskania mam dijst,, mam za sebou uz jeden potrat a neni dobre ked furt kuka vaginalnou sondou doktor..mne kukal prvy krat a tiez mi potvrdil tehu v maternici potom ma obj o tyzden srdce nebylo tak zas o tyzden srdce bylo no a potom uz nic bo som zacala spinit,,tak uz si do seba nechcem nechat vrtat ani sex nemame necem zazit potrat zas

avila
12. jan 2010

Johanka, povedz, ze beries antibiotika... to je jedno na co... kozna choroba, bacil v tele... /take, co nevidno, aby neboli podozrenia/. Ja som v robotke tiez nepovedala do zaciatku 3. Uz potom hej. Ja to neviem udrzat.

johanka19
12. jan 2010

hej, zuzuz, kedze kolegovia vedia, ze nesoferujem (co sa vo vseob. absolutne toleruje ako dovod odmietnutia alkoh.), tak lieky su asi pre mna jedina "vyhovorka" preco no alkohol ... nerada by som odmietnutim vyvolala otazky na temu tehu 🙂 to je este skoro ....

pepppe
12. jan 2010

soni,tehu test to nemusi ukazat hned,som tu citala vseliake pripady,niekorim babam,ukazal pozitivny test az na treti krat,,,cize skus urobit o nejaky den neskor test a uvidis,abo chod rovno k doktorovi a mas to istejsie,,,kedy si si robila ten test?

zuzuz1
12. jan 2010

soni, ja som ziadny tlak necitila ale zato som citila prsniky...a z teho testu si nic nerob... mne prvy nevysiel a druhy bol +... 🙂 treba pockat tak 3-4 dni a skusit znova... a rob to z ranneho mocu ten je koncetrovanejsi 🙂 vela stastia

zuzuz1
12. jan 2010

ja ti verim jhohanka... tiez sa to snazim utajit... ja mam to stastie ze kavu nepijem a alkoholu sa vyhybam velkym oblukom uz dost davno...je to o mne zname tak s tym problem nemam.,.. 🙂

pepppe
12. jan 2010

tak kavu som nikdy moc nemusela,raz za tyzden si mozno dam,skor ked som v praci,aby som tu nezaspala nahodou 😉 a alkohol neznasam,,fujha keby nebol mne yb to nic neurobilo a ani by mi nechybal

lindus1
12. jan 2010

xpetka tak to sa ti ani necudujem, ze si opatrna.. sama najlepsie vies, co je pre teba dobre 🙂

zuzuz1
12. jan 2010

juj baby akurat som zobrala do ruky mineralku... co pijete vy? bo kukala osm ze je teda lucka klasika ale videla som aj nejaku mama via... pozna to niekto z vas?

johanka19
12. jan 2010

xpetka - nacala si temu, co ma momentalne dost "trapi" - sex ....🙂 manzel zahlasil, ze ak sa na to nebudem citit, ze je to ok, ze teraz je hlavna bublinka (už to tomu malemu stvoreniu asi prischne) a ze kym sa neusadi 🙂 do tretieho mesiaca, ze je to ok .... ja neviem, treba sa az tak báť? co vy na to?

zuzuz1
12. jan 2010

ja som ani nemala chut ale stacilo jedno kino a bolo to... neni to nebezpecne si myslim

lindus1
12. jan 2010

pozrite baby podla mna, ked je baba zdrava, tak sa nie je coho bat.. jasne, ze ziadne krkolomne polohy, tak ako to vam vyhovuje.. ale pokial by som prezila to co xpetka, tak asi by som sa tiez obmedzovala 😒