Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

elko69
15. jan 2010

pepppe no uz sa tesim,sak za par tyzdnov uvidim mojho drobca skoro v realy..ja som bola vcera na poradni a toho 9.2. mam poradnu aj so sonom spojenu...

dydynka
autor
15. jan 2010

elko a teraz co si bola na poradni nebolo vidno pohlavie?

johanka19
15. jan 2010

peppe, asi skusim dnes popoludni zavolat, jak uz budu koncit ordin. hodin,y lebo on to tam ma desne narvate, s ho opytam na tie vitaminy napr. - ale co, mam na neho s tym, ze chcem pocut srdiecko, ci nemozem prist skor ako o 4 tyzdne? .... nasla som tu ze su baby, ktore len na potvrdenie tehu cakaju mesiac kym ich dr. objedna, takze v porovnani s nimi som na tom dobre .... mozno len zbytocne stresujem .....

pepppe
15. jan 2010

a co ako dopadla vcera,??vsetko ok,babo spinkalo? 😉

pepppe
15. jan 2010

noo vsak skus najprv tie vytaminy a uvidis co ta potom napadne sa spyatat..ja som bola u dr v 4tt a to tam bola len dutinka,tiez som s na viac nespytala,lebo som tam bola prvy krat a kazal mi dojst o mesiac,to bolo,ked som si tu vselico citala,ale ked som tam dosla v 8tt.tam mi povedal ze srdiecko biije a ze je vsetko ok a dal mi tehu knizku,strasne som sa bala,,vsak ked clovek nevie,co ho caka tak sa nema ani na co spytat.....a ty si tam bola v ktorom tt,,lebo vraj okolo 6 az 7ttje uz aj srdiecko

elko69
15. jan 2010

dydynka nerobil mi sono,lebo narok alebo teda co robi tak su 3 ci 4 sona za cele tehotenstvo...takze asi az teraz ked pojdem... 🙂

pepppe
15. jan 2010

a ako ta vysetril ??JA ANI NEVIEM CO MA CAKA TERAZ ...

dydynka
autor
15. jan 2010

no lebo teraz naposledy ani mne nerobil,,a hovoril ze mi toho 4.2 urobi,,tak sa velmi tesim,,,

xpetka1x
15. jan 2010

no johanka zavolaj si ze ci bilo.. mne tiez nebilo ked som tam bola a objednal ma o 6 dni a uz bilo a potom zas o mesiac.. co sa tyka vitaminou tak beriem kyselinu listovu a vitamnin B6 to je v jednej tabletke.. vola sa to elasrin Q a stoji to 45 korun davam si to 3 krat za den a dokopi mam 600 mg kyseliny v sebe..

elko69
15. jan 2010

no ako vzdy dosla som tam,opytal sa ma na nejake problemy ci nemam,tak som mu spomynala ze ma obcas pichne v tom vajecniku,on mi to vysvetlil preco a tak,povedal vysledky krvnych testov a potom som sla na kozu kde mi kontroloval hmatom krcok maternice ci je to v poriadku,potom nieco zobral meter a meral kusok od posvy hore po brusko,neviem ale co to bolo, a potom srdiecko pocuval a to bolo vsetko...

johanka19
15. jan 2010

peppe - no prvy krat som tam bola 5tt 6den ...

jajka28
15. jan 2010

johanka - hej len kludek, pri prvom tehotenstve nás dokáže rozhádzať všetko-ale treba byť kludná, neviem v ktorom si týždni tehot. nepíše ti to tu, ale základom úspešného tehotenstva je pozitívne myslenie 😉
a keby sa doktorovi niečo nezdalo, tak by niečo povedal, ja som bola tiež ešte len raz na prvej prehliadke a robil mi sono zospodu, tiež bolo vidno len 2 fliačiky...tak čakám od 22.12. do 25.1. na ďalšie sono a to vieš asi ako som nervózna z toho...no a je pravda, že on nestíha vôbec nič vybavovať, len samá poradňa tolko je vraj tehotných teraz...tak len pekne čakajme na našu hodinu pravdy 😅

pepppe
15. jan 2010

fuha takze aspon si mala aj take vysetrenie,pocuvanie srdiecka 🙂

xpetka1x
15. jan 2010

elko to ti meral ci zodpoveda dlzka od susky po pupok s dlzkou tehotnosti kolko ti to mera v tolkom tyzdni by si mala byt + - niake odchylky..inak aj mna pycha na lavej stane a neviem co to moze byt mam strach

mnatasa
15. jan 2010

Ahojte dievcata som tu nova mne doky povedal ze by som podla menstraucie mala byt medzi 7-8tt ale ze mu nebije srdiecko a ze velkost dutinky zodpoveda 5tt ze bud sa prestalo vyvijat alebo som neskor zacala ovulovat ze aj to sa stava, a objednal ma o 2tyzdne vraj je to 50 na 50. Napisal mi aj spravu keby som zacala krvacat a isla do nemocnice ze im to mam odovzdat. Vtedy som sa zlakla a rozplakala. Ale dosla som domou a ma zacali upokojovat a rano som sa zobudila a mala taky dobry pocit a teraz verim ze je vsetko v poriadku len som asi neskor otehotnela.

jajka28
15. jan 2010

mnatasa - držím palce a máš správny postoj!!! v prvom tehotenstve aj mne povedal, že som mala neskoro ovuláciu....ved podla veľkosti on vidí že je to asi 5 tt...takže drž sa!!! 🙂

elko69
15. jan 2010

pepppe no to mi vzdy pocuva a vzdy mu bije osotsest..krasny zvuk veru 🙂

mnatasa drzim palceky aj ja... 😉

xpetka1x aha tak to som zase nevedela ja..dakujem za info.. a co sa tykalo tych bolesti??kde presne ich mas??lebo ja osm si myslela ze to je vajecnik tak som mu ukazala ze tam dole,lenze ma vyviedol z omylu ze vajecniky sa posuvaju smerom hore tusim a teda za tam dole su nejake krcky,alebo spajadla nieco take ale jednoducho ide len o to ze niekedy sa stacilo len raz silnejsie do toho buchnut v minulosti,tam sa na tom mohli vytvorit nejake zrasty a preto teraz citim tu bolest ako pichnutie kedze rastie brusko a vsetko s nim 🙂 on mi len povedal ze pokial nejde o nejake strasne krce a netvrdne mi brucho tak je vsetko ok a neohrozuje to babatko...

xpetka1x
15. jan 2010

j to mam tiez tam dole na lavej strane tak uvidime co sa to tam vnutri deje idem v pondelok k dokymu uz sa mi nece cakat 😒

almi82
15. jan 2010

Ahojte dievcata, ja sa chcem len poradit. Mrska mi meska 4-5 dni, robila som si test a vysli dve len ta druha bola velmi slabucka, dnes som bola u doktorky a povedala mi, ze je na potvrdenie tehotenstva velmi skoro a ze ani ona a ani sono nic neuvidia, nebrala mi ani krv a od poslednej MS je cca 5 tyzdnov a som v 33 DC pricom mavam pravidelny cyklus 28. Najviac ma vsak znepokojuje biely vytok, ktory mam od 20DC. Na kontrolu mi kazala prist az o 3 tyzdne. Som z toho nervozna a bojim sa, lebo absolutne neviem na com som. Myslite, ze az tak neskoro staci ist na kontrolu? Dakujem Vam.

elko69
15. jan 2010

almi82 no ja som mala tiez tusim z troch testov na jednom z nich taky slabsi pruzok,ved kuk moj album ak chces..ale kazdopadne este si kup nejaky aspon jeden a uvidis,najlepsie je z ranneho mocu robit test..a biely vytok tak ten som mala tiez a este aj mam..a brusko ta nepobolieva ako keby si mala dostat mrsku??alebo prsniky,necitis v nich taky mensi tlak akoby??no ja som dosla k dokymu asi 5 dni po otm co mi tomeskalo a uz mi potvrdil 6 tt tak neviem ako to je...

jajka28
15. jan 2010

almi82 neboj si tehotná....mne to začalo slabučkou čiarkou a zvyšujúcou sa koncentr. hormonu to tmavlo až o 2 týždne boli tie čiarky rovnaké...kúp ďalší test a skus z koncentr. ranného moču....a na kontrolu máš čas to príde...niektoré chodia v 10 tt a o nič neprídu...

krish
15. jan 2010

ahojte tehulky. ako sa mate? ja sa musim pochvalit vcera sme boli na 3D a asi cakame chlapceka. videli sme pindurika ale lekarka povedala ze to mame brat na 60%. a ja som taaaaaaaaak velmi chcela dievcatko, ale nevadi. bolo to krasne, mame aj CD s fotkami, niektore som supla do albumu. 😉

almi 82, neboj, vsetko je v poriadku. ked tak skus este daky ten test ako ti radi elko. a taky biely vytok mam aj ja, vraj je to normalne zevraj sa tak precistuje maternica. drzim silno palceky.

almi82
15. jan 2010

Joj dakujem vam dievcata, len to cakanie..... ☹
Testovala som v stredu rano a dnes rano a stale take slabucke. Citim take napatie v brusku a sem-tam ma pichne, mm mi hovori ze som velmi bleda, ale zle mi nie je, dost som sa zacala potit 😠 , a prsia ma nebolia, len mam take tvrde bradavky a tie su citlive, no a krize bolia a hlavne vecer. Ja viem, ze tie priznaky by aj mohli vypovedat o tom ze som tehu, ale nejako sa bojim vopred tesit, aby som to nezakrykla, a tak so dufala, ze ma aspon dokyna trosku uisti 😒 No musim cakat.

krish
15. jan 2010

almi ale zase je pravda ze ti aspon krv mohol vziat... 😠

elko69
15. jan 2010

almi tak sa radsej setri a nepremahaj sa,keby si bola tehu aby to nejako neuskodilo a vies ze sa to lahko hovori ale asi bude smusiet cakat este,skus tie dalsie testy a mysli len a len pozitivne...budeme ti drzat palceky..

krish ako si vlozila ten detsky ticket do albumu,mne sa to paci ale nejde mi to tam vlozit...

krish
15. jan 2010

elko klikni na ten moj, vytvor si tam svoj a potom skopiruj tie popisane riadky-adresu do svojho albumiku.

dydynka
autor
15. jan 2010

inak baby ako som tak vcera pocitala tak mi nevychadza ten termin porodu,,je to dost neskoro,,,,elko ty si nad tym neuvazovala? bo aj tebe by to malo vychadzat skorej ako mas napisane,,

elko69
15. jan 2010

krish no to som vyskusala mam ho vytvoreny a teraz ktoru z tych 3 adries mam ulozit a kam?jak ked pridavas foto do albumu,alebo ako??

dydnka a podla coho si to ratala???

krish
15. jan 2010

dydynka ja som tiez ratala a nijako mi to nevychadzalo, ale moj doky mi zadal presny ten isty termin ako tu na konikovi.

krish
15. jan 2010

ja som vkladala hned tu 1.adresu a tam kam si pises do udajov v albume. ide?