Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

emily333
7. mar 2010

my byvame na prizemi a nad nami povala a tam sem tam myši lopotajuu 😠 😠

andreah70
7. mar 2010

dobré ránko 🙂

emily všetko najlepšie a nech ti čo najskôr vo vizitke nesvieti snž. ale čísielko určujúce počet týždňov tt. 🙂

andreah70
7. mar 2010

ja až teraz pozerám na hodinky tak to som s tým ránkom prehnala, takže ešte raz dobré predpoludnie 😀 😀

iwusska
7. mar 2010

emily vsetko najlepsie a najkrajsie k narodeninkam a nech sa ti co najskor splni tvoja velka tuzba cmuk 😵
ak ma niekto chut piekla som kysnutu babovku plnenu cokoladkou 😝 , od nasich som si pozicala domacu pekaren a prvy krat v zivote som skusila robit kysnute cesto v nej...a mozem povedat ze je to nieco uzasne, nahadzete suroviny a potom len vyberiete hotove cesto 😝 😵
lilusik Vivi posielam velikanske cmuk na uzdravenie 🤐 🤐 🤐 🤐
mna to este stale drzi, uz treti tyzden 😠

hasleerka
7. mar 2010

ahojte idem vás pozdraviť ... detičky nakrmené, odchádzam do práce

kto má chuť, vynikajúce bratislavské pliecko s cestovinkou ... som dnes skúšala, je to mňam

emily všetko naj naj naj ešte raz k narodkám

cica13
7. mar 2010

Emilyyyyyyyy...vsetko najlepsieeeeeee este raz!!!! A ked tento rok bocian neprileti, tak ja uz na bocianov neveriiiiim 😀 😀 😀 😀

Iwusik szia moja.....este si chorucka???? ☹ ☹ ☹

cica13
7. mar 2010

Tatolu....Tominkovi prajem vsetko najlepsie k dnesnym meninkam, vela zdravicka!!! Cmuk 😲

zuzadlo
7. mar 2010

emily,vsetko najlepsie k narodeninka, vela zdravia,bozskeho pozehnania a nech uz ten bocian konecne prileti 🙂

k dnesnym meninkam=Tomaskovi,tiez vsetko najlepsie prajem 😉

zuzadlo
7. mar 2010

my sme uz po obede,ostrihala som mm a aj lenku,sebe som nafarbila a upravila obocko,tak uz je len oddych 🙂

bodka13
7. mar 2010

aj ja sa pripájam ku gratulantom 😉
Emily všetko najsamlepšie k tvojim narodeninám,aby sa ti splnili všetky túžby 😵 😵 😵 cmúúúúúúúúúúúúúk

a Tomáškovi prajem k meninám veľa zdravíčka,šťastíčka a detskej radosti 😵 😵 😵 cmuk-cmuk-cmuk

renka9
autor
7. mar 2010

vsetkym Tomasom, a Emily vsetko naj,naj, naj 😉 😉 😉

bodka13
7. mar 2010

😕 máme viac Tomáškov ? ...Renka normálne si ma prinútila rozmýšľať 😀 😀 😀

Zuzi ...ty si na baterky? 😀 😀 😀

renka9
autor
7. mar 2010

tatolu ma Tomasa 🙂

aadula
7. mar 2010

tatolu som na Tominka skoro zabudla, tak všetko najlepšie aj jemu 😉

bodka13
7. mar 2010

tak to je dobre,lebo tomu som blahoželala 😵 😵 😵

zuzadlo
7. mar 2010

bodecka ,veru,baterky su funkcne 😀

aadula
7. mar 2010

http://www.facebook.com/album.php?aid=2018966&i... tak túto tortu som včera upiekla... nie je taká nádherná, ale chuťovo bola fajn... 😉

cica13
7. mar 2010

Adi....hod potom rceptik!!!

zuzadlo
7. mar 2010

adulik, to bola aka,ananasova?

iwusska
7. mar 2010

tatolu Tomaskovi vsetucko najlepsie cmuuuuk 🤐 🤐 🤐 🤐
cicusik ani mi nevrav, uz mam dobre nervy 😠 ☹

tatolu
7. mar 2010

Tomáško vám všetkým ďakuje 😉 a sľubuje, že bude dobrý 😉

zuzadlo
7. mar 2010

tatolu 😀 ,len to este splnit-to bude veeeeeeeeelmi tazke 😀

tatolu
7. mar 2010

zuzi 😉 😀 😀 😀 - teraz mi to dokazuje 😝

zuzadlo
7. mar 2010

tatolu 😀 ,neboj,ja to poznam tiez 😉

tatolu
7. mar 2010

Mám chvíľku voľna 🤐 Mm sedí v kúpelni pri deťoch, takž nikto ma odtiaľto nevyhadzuje 😉 😵 😵 😵

aadula
7. mar 2010

toto je pôvodný recept...ale ja som si z nej urobila marhuľovú 😀 😉 a trošku som si to upravila..ale cesto a plnka sú fakt chutné a hlavne jednoduché 🙂
Novoročná ananásová torta
Potrebujeme:
Na cesto:
100g polohrubej múky
100 g hladkej múky
2ČL kypriaceho prášku
5vajec
200g práškového cukru
5PL horúcej vody

Na krém a plnenie
350 ml. mlieka
1 balíček Zlatého klasu
150g práškového cukru
200g masla
1 ananásový kompót

Na ozdobenie
100g marcipánovej hmoty
30 g mletých mandlí na ozdobenie

Postup:
1. Pripravíme cesto: Polohrubú múku zmiešame s hladkou múkou a kypriacim práškom a preosejeme. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Žĺtky vyšľaháme s práškovým cukrom do peny a postupne k nim primiešame horúcu vodu. Potom striedavo vmiešame pripravenú zmes múky a vyšľahaný sneh z bielkov.
2. Rúru vyhrejeme na 170 st. C. Tortovú formu vyloženú papierom na pečenie naplníme pripraveným cestom. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 10 minút, potom teplotu znížime na 160 st. C a pečieme ďalších 20 až 25 min.
3. Upečený korpus necháme na kuchynskej mriežke chladnúť. Po miernom vychladnutí opatrne uvoľníme boky formy. Takmer po úplnom vychladnutí korpus obrátime na mriežku a odstránime papier. Ananásový kompót scedíme, necháme odkvapkať a pokrájame na menšie kúsky. Šťavu zachytíme.
4. pripravíme krém: 50ml. mlieka zmiešame s 50ml šťavy z ananásového kompótu, s krémovým práškom a 50g cukru. Zmes vlejeme do 300 ml. vriaceho mlieka a za stáleho miešania uvaríme hustú kašu. Odstavíme z plameňa a miešame až do vychladnutia. Maslo vymiešame so zvyšným cukrom do peny a postupne vmiešame do vychladnutej kaše.
5. vychladnutý korpus prekrojíme na tri pláty. Jednotlivé pláty pokvapkáme ananásovou šťavou, natrieme asi dvoma tretinami krému, na ktorý poukladáme nakrájaný ananás. Celú tortu natrieme tenkou vrstvou zvyšného krému. Trochu krému si necháme na ozdobenie povrchu. Boky posypeme mletými mandľami a povrch torty ozdobíme zvyšným krémom, pokrájaným ananásom a marcipánovou hmotou.

tatolu
7. mar 2010

Hasli, myslím, že Tvoja Mišenka má problém s plochými nohami, alebo sa mýlim?
Vraj na cvičenie existuje nejaká kniha. Píšu o tom v táme Operácia plochých nôh - myslím, že taký názov, alebo nieč podobné 😉

tatolu
7. mar 2010

Adulka, mňam 😵 , taká je dobručká, že slinky neviem zastaviť 😉

aadula
7. mar 2010

tatolu, ešte máš nejaké skúšky teraz pred sebou?

tatolu
7. mar 2010

No ešte stále neviem termín jednej opravnej zo zimného semestra. Ale už mám termín na jednu z letného a to 17.4.
Dúfam, že do nášho stretka budem mať väčšinou po 😉