Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamičky s 8 mesačnými deťmi - skúsenosti, rady

teplakova
4. mar 2015

Ahojte, v auguste budeme mať svadbu, a naše kuriatko bude mať vtedy presne na deň 8 mesiacov, tak by som sa chcela spýtať mamičiek, ktoré teraz majú 7-8 mesačné deti, že čo všetko už ich malí krpci dokážu (sedieť, loziť, rozprávať 😀 ), akú veľkosť oblečenia nosia - akí sú veľkí (kg, cm), čo všetko už môžu papať, ako často ešte koja, koľko zvyknú spať, ako sa vedia už hrať (s čím) a pod..
Viem, že každé dieťa je individuálne, ale len tak pre predstavu by ma to zaujímalo.
Ďakujem 🙂

zabina27
4. mar 2015

@teplakova tak nas mal 8 mesiacov v januari, vedel sa uz plazit, sedel pekne, nestvornozkoval, to stale len skusa, blabotal mamamabababa a podobne, az nedavno sa viac rozkecal. co sa tyka oblecenia, nas je vacsi, mal cca 78 cm (dnes som to mu pisala do knizky 🙂 ), takze velkost 80, 10,5 kg 😀 papal v podstate zeleninu, ovocie - vsetko okrem alergenov ako napr. jahody, dalej maso, cestoviny, ryzu, na veceru kasu z flase, mohol by aj jogurt, ale nechce. ale mozu take deti aj napr. piskoty, ja to malemu nedavam. davam mu bud varene alebo hotove kupovane vyzivy, co by si na svadbe mala prakticke. plus pije caj cez den. nekojim, je na UM uz dlho, pije UM rano a na olovrant, vecer do UM kasu robim. nas spava uz dlho malo cez den, len cez obed, ale zevraj spavaju aj viackrat babatka 😀 ale je to individualne, niektore sa uz stavaju pri nabytku, stvornozkuju... tazko povedat, co bude vediet. no a hral sa a aj stale hra s hocicim, co najde, idealne ak to vobec na hranie urcene nie je a najde si to sam 😀 ale urcite zvukove hracky, hocico s cim sa da buchat, ale akoze zahrat sa "zmysluplne" to este nevie, proste skusa, skuma, ochutna, bucha a podobne, ale kocky si napr. este nepostavi, akurat zbura 😀 ale hlavne - zevraj baby su sikovnejsie, chalani lenivsi, takze je mozne, ze bude vediet viac 😉
viem, ze na to sa nepytas, ale neda mi 🙂 ja som sa vydavala v 6. mesiaci tehu, vela ludi sa pytalo, preco to riesime, preco nie az ked sa maly narodi, no a som rada, ze je to za mnou, mne by sa nechcelo s malym babom to absolvovat... organizovat a potom rozmyslat, ako to s babom zvladnut, no viem, ze ja by som mala stresy z toho 😉 drzim teda palce 🙂

teplakova
autor
5. mar 2015

@zabina27 Ďakujem za popis, takto som si to predstavovala, super, diky moc za pomoc 🙂
Už má asi aj zúbky, že?
Ja chcem zastaviť čas, aby stále bola také moje malé bábätko, ale asi každá etapa má svoje čaro, a zrazu sa začínam tešiť ako bude väčšia a bude búchať a ožužlávať všetko čo nájde, he he 🙂 Dobre si ma navnadila 😉

A ešte k tej svadbe - veď ja nevylučujem, že budem tiež v 6. mesiaci tehu 😀 😀 😀
Ja zo svadby nerobím nejakú drámu, nie je to môj vysnívaný deň "D", proste bude jak bude, mám aj agentúru, ktorá mi pomôže, a ide len o blbých 12 hodín zábavy, neupínam sa na to.. Teraz keď mám Piu, tak mám úplne jasno v prioritách 🙂 A Pia je neskutočne spokojné dieťa, ona plače max raz do týždňa, pekne spinká v noci, cez deň, a keď nespí tak si spokojne bľaboce, pohoďáčka. A takto je to od narodenia. Myslela som si, že to každé dieťa takto, až kým som sa pred pár týždňami z nudy nezaregistrovala tu na MK, a čítam príspevky mamičiek v jej veku a je to diametrálne odlišné, napr. som vôbec nechápala otázke - "Ako uspávate deti?" Však normálne, položím do postielky a zaspí 😀 žiadny rev, žiadne nosenie na rukách, skákanie na fitlopte... Sooory, to je už na inú tému. Ešte raz ďakujem! 😉

laura0107
5. mar 2015

Takze moja Lauruska ma 7,5 mes, plazi sa,,vacsinou vsak pritom cuva 😀 , chvilu vydrzi sediet sama,,ale este sa nevie na 100% udrzat,,stavia sa na styri ale este nestvornozkuje,,blaboce baba,mama,tata,, co styka prikrmov uz skoro vsetko,okrem tych spominanych alergenov,,ma 74 cm a 8,5 kg,,nosime velkost 74(6-9mes)- to zalezi aj od znacky...kojim ju este pomerne casto aj pocas dna v noci cca 2-3 x(kedze malo pije caju a vody tak aby nebola smadna)..
Este k tym prikrmom: vobec nedavam varenu mrkvu, ryzove kase,ryzu, banany,, po zavedeni prikrmov zala mat problemy so stolicou tak sme tieto vynechali aby zbytocne nezapekalo..
Zahra sa sama v podstate s hocicim,v ohradke, na hracej podlozke, ja ju uz davam aj do choditka,,tam miluje byt,,susedina dcera rovnako stara zas ma hojdacku(taku lehatkovu) a prehra sa tam aj hodinu...miluje byt v kociku,,ked je dobre pocasie tak sme skoro cely den vonku a spokojne si pozera okolie..
Spanie🙂))) si stastna mamina ked mas taku malicku,uzivaj si to...moja Laura spala v pohode do 3 mes a odvtedy do ide dolu vodou,,myslim teraz nocne spanie,,budi sa kazde 2h,,stava sa ze aj kazdu hodinu...cez den nemame problem..vydrzi byt hore 2,5-3 h a potom spi 45min az 1,5 h...posledne dni vydrzi byt hore aj vyse 3 h a potom spinka taku hodinu...
A ako pisali vyssie,,kazde babo je ine,,vela deticiek uz stvornozkuje a stavia sa na nohy,,je to velmi individualne..
Ale ja si myslim ze to v pohode zvladnete,,hlavne ked vam pomozu stari rodicia a priatelia s malinkou..hlavne s nimi sa dohodni ako si to predstavujete co sa tyka malej..drzim palce

teplakova
autor
5. mar 2015

@laura0107 Ďakujem, tiež super info, baby pomohli ste mi. Iné je čítať nejaký "článok", a iné to mať z prvej ruky takto od mamičiek.
K tomu spánku - dúfam, že nám to vydrží, ale možno dopadneme podobne, ktovie.. Hlavne nech sú deti zdravé, my môžeme byť aj trochu nevyspaté 😉

zabina27
5. mar 2015

@teplakova zubky ma 2 (vysli cez vianocne sviatky, cize v 7,5 mesiacoch), ani sme nevedeli, ako vysli, treti sa tlaci, ale ten uz je trosku bolestivejsi, maly je obcas nervozny, ale asi to stale nie je taky zle, ako by mohlo 🙂 ale su babatka, ktore maju viac zubov, aj take, co nemaju stale ziadne.
nas je tiez fajn babulo, spokojne, vesele, ale teraz s tym zubom je to take horsie, mal z toho aj sople, tak sa trochu aj budil v noci, ale inak, tiez fajn spinka, parada 🙂 len kazdym dnom zistujem, ze mi asi konci "dovolenka" a zacina nahanacka 😀 zistil totiz, ze postavit sa da aj inde ako v postielke, tak to skusa, stale sa odniekial strepe, no veru... uzivaj si, kym ju najdes tam, kde si ju polozila 😀 s nostalgiou a vrtulou v zadku spominam 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli