Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamičky s drobnými detičkami od 1 roka. Pridajte sa

galioska
16. aug 2010

mamicky s drobnymi detickami, sup sem;)

moja dcerka coskoro 7 rokov ma 17 kilov a vysku neviem ale asi 116cm
syn 2 roky 11 kilov a len 74cm, co lekarku desi 😖 tak sa aj trocha bojkam
muz ma 183cm ja 164cm

galioska
autor
16. aug 2010

mamicky co si myslite ze mate drobne deticky, pridite pokecat, nech niesom v tom ,,mysleni ,, sama.....

andrea12737
16. aug 2010

Ahoj,
starsi syn ma 3r a 9mes vyska 104cm, vaha 15kg
dcerka 9mes a 1t (uz skoro 2t) 69,5cm a 8,2kg ... ja 164cm, manzel 175cm ... dcerka by mala mat v priemere 73cm a syn ani neviem, ale dr. nic nehovorila 😉

galioska
autor
16. aug 2010

ahoj adi
a ako sa to vyratava, to ze kolko by mali mat v dospelosti vysku??🙂 zisti ak mozes 😉
a vobec to nemate az take zle 😉 celkom slusne, aj vahovo aj vyskovo 😵

jankapiknova
16. aug 2010

@galioska - ja som mala 17kg tiež ked som išla do prvej 😀
teraz moj maly ma 11,5 kg neviem či je to malo,myslim že v pohode 😕 ale je taky drobnejši,taky chrustik 😀

andrea12737
16. aug 2010

golioska, pozerala som to uz davnejsie a vyslo my ze mala ma mat 164cm a maly 175cm 😀 😀 😀 no s chutou som sa zasmiala 😀 ten nas synator nie je az tak vysoky, ale zasa ani nizky, no napriklad minuly rok patril medzi nizsie stavane deticky v jeho veku, on to od januara stihol tak krasne podrast 😵 a mala to snad dorastie.. Syn mal tiez v 2r.11kil, mozno 12 😉 teraz ma 15kg cize za necele 2r pribral 3kg, co si myslim ze nie je vela (alebo som ja taka narocna 😅 😀 ).. co ja viem, pokial je dietatko zdrave, a rastie netreba to riesit... horsie by bolo ak by nerastlo a raz do roka by netrebalo kupit veci o cislo vacsie (to mam z nejakeho casopisu pre maminy 😉 )

galioska
autor
16. aug 2010

jankapiknova 😀 no tiez teda sme drobatka aj my aj deturence, len ja stale verim ze dorastu,,,,,,
hlavne sa mi jedna o tu vysku, pretoze syn sa jej zda prilis maly na svoj vek, vychadzame z tabulky, sme vraj uplne drobny na 2 roky 74cm je malo, takze vraj bude drobny po starych rodicoch, tych sme mali s manzelom drobnych 🙄 no hadam sa ozeni aj tak 😝 😀
andrea, tak ja niesom tiez narocna a reku mam tie mensie deti ale nech ma takto nikto nestrasi 🤐 ja potom moc rozmyslam, sakris 😝
ale sak to je fuk, len nech su zdrave, ostatne urobi cas.......no mozno z nasich deti budu modelky a modelovia, hehe

murinka
16. aug 2010

moja dcera bude mat 17mesiacov a vazi necelych 9kg a vysku 80cm 😅

galioska
autor
17. aug 2010

murinka, tvoja mala teda drobna nieje 😉
skoda, ze sem neprispeju mamicky s drobnymi detickami, asi mam drobne deti len ja 😔 😕 😅

duracelko
18. aug 2010

moja dcerka vážila necelých 9 kg ked mala 12 mesiacov. teraz má 11 kg a niečo a má 2 roky a 2 mesiace. je drobná, ale strašne šikovná (nemá už plienky, chodí na nočník, sama sa obuva, pekne všetko rozpráva)
galioska - nech ta netrapi že sú tvoje detičky drobné určite sú v niečom naj ako iné deti 🙂 🙂 Dobrého veľa nebýva 😀

miluska.h
18. aug 2010

ahojte, nas Tomasko ma 16 mesiacov a necelych 9 kg. meria 74 cm. lekarka povedala, ze vysku ma v pohode, len vahovo je trosku drobnejsi. dolezite je postupne priberanie.

zuzu101
19. aug 2010

Ahojte, som rada že môj drobec nie je taký malinký sám.Poznám len samých "buchťošov" v jeho veku.Môj synček bude mať o týždeň 13 mesiacov a má 7,2kg a 72cm.Pravdepodobne je to genetika. 😀 😀 😀

alca85
19. aug 2010

jééj, a ja, že moja malá je totálny drobec, ale ako čítam, tak je na tom ešte celkom dobre 🙂 má 12 mesiacov,73 cm a 8700g (teda to mala ako 11,5 mesačná)

lujza123
19. aug 2010

Moje dieta sa mi nezda az tak drobne ale je velmi chuducka 11 mesiacov, 74 cm, 7,5 kg, Jediny problem mame s teplakmi, vsetky jej padaju, tak zhanam kde mozem tie s trakami, samozrejme vsade len letne veci a ked najdem tak c 80 vypredane, no a bola som v detskom obchode kde predavaju slovenske vyrobky, priserne cosi, strih presne ten isty ako ja na fotke z jasli a cena ze 10 EUR.

jolinka
20. aug 2010

galioska, myslim ze tvoja dcerka je vyskou ako tak v poriadku. Minimum pre chlapca na 7 rokov je 111 cm, na dievca asi o 2 cm menej takze sa v poho vmestite. Moja najstarsia dcera ma za tyzden 6 rokov, vysku 107 cm takze o vyske 116 cm na 7 rokov mozme len snivat. Mladsia dcera ma coskoro 4 roky a ma 92 cm.

tvoj chlapcek ma ale fakt malo cm na tie 2 rocky, hlavne ak vy mate celkom slusnu vysku. Neposlali vas este s malym na endokrinologiu?

Dolezita je ani nie tak absolutna vyska ako rast za urcite obdobie, medzi 1 a 2 rokom by malo dieta podrast aspon 9/10 cm.takze ak mal tvoj maly v roku okolo 65 cm tak jeho rast je ako tak ok, no ja ale na tvojom i tak zajdem s nim na endokrinologiu.

jol

galioska
autor
20. aug 2010

duracelko 😉 veru netrapilo ma to do teraz, do kedy to nezacalo trapit moju dokusu 😒
miluska, moj syncek ma uz 2 roky a 2 mesiaca a ma len 74cmu, cize ako tvoj, co je o dost mladsi 😉 tak co uz no 😎
zuzu ale tvoje drobatko nieje drobatko je o rok mladsi od mojho, cize je v poho, vyskovo 😉

jolinka, no praveze medzi tym rokom 1-2 narastol len 4 cm,,,,,pretoze v roku mal 70cm a to trapi dokusu 🙄 no neviem, tak asi nas treba kuknut, ale ked sa mi zda uplne vporiadku, nebadam ziadne zmeny, len to ide pomalsie
takze si myslis ze mala je ok? no sice su od nej o hlavu vyssi a dvojnasobne tazsi ale co uz, no
ja som len rada,ze su zdrave a dufam,ze to je len docastne,ze z deti budem mat akurat vysokych dospelakov a aj ked nie, tak nech su zdravi v prvom rade🙂

dik za prispievanie, tesim sa na dalsie 😉

jolinka
20. aug 2010

galioska no, hm. ja nie som nejaky zastanca zbytocnych behani po lekaroch ale s tvojim malym by som skutocne isla. Tvoja dcerka je sice nizsia ale este v norme, syncekov prirastok 4 cm je fakt malo na ten vek.

Moje obe dcerky mali v roku cca 70 az 71 cm ale v dvoch rokoch uz 81, cize podrastli primerane. a aj ked su stale krpane teraz maju 4 a 6 rokov a rastu asi 5 az 6 cm za rok.

Tvoj syncek ma spomaleny rast a to moze byt signal nejakych skrytych zdravotnych problemov o ktorych nemusis ani tusit. na endokrinologii zistuju nielen ci ma dieta nedostatok rastoveho hormonu ale aj ine priciny pomaleho rastu, napriklad stitna zlaza, poruchy metabolizmu, celiakia a tak. aby ste nieco nezanedbali.

Lebo ak sa dietatu uzavru v kostiach rastove strbiny uz s tym nevedia nic robit, nepomoze ani rastovy hormon.
Ja tiez uzkostlivo sledujem kazdy centimeter meriam deti pomaly kazdy mesiac i ked sa nutim do kludu, vzdy ma zamrzi ked vidim o 2 roky mladsie rovnako vysoke ako moje alebo aj vyssie.

jolinka
20. aug 2010

este ked mozem poradit davaj detom rybi tuk, to podporuje rast kosti, su v lekarnach vhodne pre deti bez rybacej chuti.
Potom este kustovnica cinska, to je ako susene ovocie cervenej farby, obsahuje vela mineralov a vraj podporuje zlazu ktora je zodpovedna za produkciu rast. hormonu.

Tesne pred spanim treba dat detom zjest nejake bielkoviny jogurt, kakao co chcu. a spat cim skor pred polnocou, vtedy je rast najrychlejsi, deti rastu v noci.

J

silvia27
15. okt 2010

@murinka mi máme 18 mesiacov 10kg a tiež 80 cm - tak sú také podobné 🙂

edusik
15. okt 2010

@galioska no podľa toho čo si vysvetlíme pod slovom "drobná", Moja malá má 16 mes., 78cm a LEN 8,6 kg ... 😖

trogir
16. okt 2010

edusik, tak moja dcerka ma tiez 16 mesiacov, 8,3 kg. Ked mala rok, skoncili sme na infuziach, pretoze nam tyzden odmietala papat, pila len caj a trochu mlieka. Je to drobcek, ale strasne vitalny a vesely. Len ked ju porovnavam s rovesnikmi, to su vacsinou male buchty co stale nieco papaju, nasa papa malo a nechce lyzickou, to len jogurt a vyzivky, polievky odmieta a druhy chod trochu rucickou...zavidim mamickach, ktore maju deti s apetitom. Ale pritom nevyzera chudo ked je vyzlecena. Je zdrava a to je podstatne, je som tiez nizsia 45 kilova zena, takze aspon nebude mat problemy s postavou.

edusik
17. okt 2010

@trogir u nás je podobne - ja mám po obede 45 kg ☹, ale malá ma trápi, aj ja závidím tie malé buchtičky (nie zas až veľmi, ale niečo by sa zišlo...). Mne malá aj popapá, ale ona chce všetko sama a za pochodu, neobsedí na stoličke - po 4 lyžičke mi stále ujde, nech skúšam hru, krik, prosto nič nezaberá. My sme tiež skoro na presne na rok boli na infúzkach - podozrenie zo salmonely - ale nepotvrdilo sa, no vtedy mi zhodila aj tie jediné 3 faldičky, čo mala na vnútorných stehnách.... ale každý ma zas ukľudňuje, že čo čakám keď je to také šidlo, keď ani pri jedení nestojí na mieste... Len keby nám sukničky a tepláčky nepadali z riťky, tak by ma to snáď ani netrápilo....

miruska15
18. okt 2010

ahojte aj my sme maličky budeme mat rok a mame 8300g a 74cm.Inak je šikovny už behame .Papa po menej ale už som si zvykla trapilo ma to ale čo spravim nič.Prave som si kupila mliečko Babylove že vraj je dobre a deti pekne priberaju tak neviem či mam skusit.Nedavate niektora?

trogir
18. okt 2010

edusik, tak ja sa tiez tesim, ked mame lepsie obdobie a objavi sa faldik, alebo sedi holučka a ma "brusko ako taky stihlejsi budha". Este ze nosi plienky, aspon ma zadocek, inac su to len take 2 cesnaky.
A tiez neobsedi, stale v pohybe, malo spinka, takze aj to malo co spapa sa nema kedy usadit a vsetko spali.Niektore mamicky nadavaju, ked deti pytaju v noci mlieko a oducaju ich, ja sa naopak tomu tesim a rada vstanem a doprajem malej flasu, aby dohnala to, co cez den odmietala. Ona totiz aj mlieko vypije len v spanku, ked vidi v bdelom stave obsah flase tak je zhnusena. Dufajme, ze sa to coskoro zlepsi!

alca85
18. okt 2010

@edusik my sme na tom s jedením rovnako.....za každou lyžičkou urobí kolečko z jednej izby do druhej. No som zvedavá o mesiac na poradni koľko pribrala a či vôbec narástla, lebo mne sa nezdá 😒 ....ja keď ju aj meriam tak mi nevychádza ani tých 73 čo jej dr. namerala pred 2,5 mesiacmi 😖

edusik
18. okt 2010

@alca85 aj to máme rovnaké, nám na 1 rok namerala 76 cm, a teraz má 16 mes. a podľa našej steny má 78 cm a to podrástla min o 5 cm (vidíme to podľa nohavíc) 🙂 asi majú lepšie metre tie naše doktorky

alca85
18. okt 2010

@edusik no to by som aj ja rada vedela, ako to na poradni merajú.....už som aj meter kontrolovala, či sedí od zeme 😒 a to mala ešte aj papučky a aj tak mi stále vychádza menej...tak ja neviem.
No ale má to jednu výhodu, dlho ponosí všetky veci 😀 😝

alca85
18. okt 2010

ja viem len podľa toho, že narástla, keď dosiahne miesta, kam pred tým nedočiahla 😔

edusik
18. okt 2010

@alca85 no to sú presne veci, pri ktorých si poviem, že ozaj rastú ako z vody...

katusradus
18. okt 2010

@galioska ahoj súhlasím s jolikou,že to môže byť nejaký problém, môj syn bude mať pol roka a meria 73cm,ale to je tiež už extrém 🙂 dcérka ked mala 2roky merala okolo 90cm

dadis
20. okt 2010

ja mam tiez take trosilinku mensie deticky...Obaja mali zhodne v roku okolo 8500g, a merali asi 73cm...nie je to az take strasne, ale pri niektorych detickach vyzerali "mladsie", pretoze neboli chudunki, len mensi...Matko sa postupne dorovnal s ostatnymi rovesnikmi a myslim si, ze aj Saska bude viac-menej priemerneho vzrastu, mozno aj viac, pretoze nozky ma vzdy o cislo vacsie nez Matko v jeho veku. Teraz ma 15 mesiacov a ma 9500g, a zimne cizmicky som kupovala 21tky, ale vysku neviem...nosi 80ku velkost...

@galioska tiez sa mi zda ze v 2 rokoch by uz mohol mat aspon o kustik viac 😕

Tu začni písať odpoveď...

Odošli