Mamičky štvrtákov pridajte sa

pacna
26. aug 2010

Ahojte mamicky stvrtakov sem-sa sem nech sa podelime o skusenosti,starosti a radosti 😀

bodka70
5. okt 2010

@mimomu , nie - je to folklórny súbor Jahôdka, funguje popri mestskej časti Košice-západ a cez neho je aj financovaný. Vyjde to lacnejšie, ako bežné súbory pri ZUŠ, platíme 5,-(mladšie deti) a 6,- eur(staršie deti) za dieťa na mesiac. Mám nejaké foto zo súboru aj v albume.

mimomu
5. okt 2010

nasa tancuje v zuske aj klasicky tanec aj folklor-folk.skupina zocharik a maju teraz vystupenia......tak ci sa nahodou nestretneme 😉 nasi platia mesacne 6,10 a v marci-v aprili by mali ist do prahy,tak dufam ze im to vyjde 🙂

bodka70
5. okt 2010

@mimomu , my vystupujeme hlavne v Košiciach a okolí a ani do Prahy sa zatiaľ nechystáme 🙂 . Tak to bude mať Viki super, určite bude mať kopu zážitkov. To sa mi hlavne na folklóre páči, že folklóristi sú jedna veľká rodina, deti sa nielen veľa naučia, ale nájdu si veľa kamarátov a oťukávajú sa vo svete 🙂 .

mimomu
5. okt 2010

presne tak bodka,aj mne sa to velmi paci 🙂

bodka70
6. okt 2010

@mimomu , ináč to máte dobrú cenu za súbor v ZUS, tu v Košiciach sú súbory popri ZUS drahšie - napr. ZUS čo je najbližšie k nám má viac folklórnych súborov, z toho detské sú Hanička a Železiarik a tam to vyjde tuším okolo 14eur mesačne na dieťa.

mimomu
6. okt 2010

bodka,tak to je dost potom.
viki tam dokonca chodi aj na klasicky tanec a aj spev a keby chcela tak aj na hud.nastroj,len ma toho teraz dost.a vsetko za tuto cenu.a my rodicia sme sa dohodli,ze kazdy mesiac dame este 2e lebo sutaze si musia doplacat aby toho naraz nebolo vela.

bodka70
19. okt 2010

ahojte baby, vidim že tu to akosi zamrzlo, tak aspoň poreferujem, čo mame nové. Zatiaľ chytá Soňa len samé 1, má ich tuším 18 🙂. Som milo prekvapená, že tohto roku má Sonička ešte lepší prístup k školským povinnostiam, ako minulý rok, i keď paradoxne 4. ročník sa mi zdá akýsi ťažší. Tohto roku k nim pristúpilo do triedy jedno dievčatko - Soničkina veľmi dobrá kamarátka z folklórneho súboru - predtým chodili do inej školy, ale neboli veľmi spokojní - tak som ju a jej mamku "nahovorila" na Soninu školu. A myslím, že má na Soničku dobrý vplyv, je to veľmi šikovné a talentované dievčatko, navzájom sa ťahajú a podporujú.
Niežeby nemali predtým aj iné šikovné deti v triede, ešte je tam minimálne 5-6 detí na podobnej úrovni, len máloktoré bolo také aktívne, aby robilo aj niečo navyše - či už v súťažiach alebo školských projektoch - tak Soňa minulý rok občas išla v týchto veciach tak na 80% a aj tak mávala najlepšie projekty a najviac chodila na súťaže. Tá jej kamarátka je tiež veľmi aktívna, vie veľa vecí čo sa v škole ani neučia. Sonička ju vôbec neberie ako konkurenciu, práveže je rada, že sa má s kým o tom rozprávať, požičiavajú si knižky, držia palce na súťažiach...
🙂
Teraz trochu pokašliava, ale do školy zatiaľ chodí, uvidíme či to prejde samo od seba...

pimpilla
5. jan 2015

Žienky prosím vás ako ste robili tu ulohu čo dostali 4-táci na prázdniny? myslím tu sútaž čo bude na každej škole Kto tu volá o pomoc? kategoria 6-9 rokov Ktorého živočícha sa rozhodneš zachránit,
nevieme si s tým poradit-ako to má vyzerat..má to byt nejaký plagát, či? fuuuu tažká to úloha.poradte

eeffka
5. jan 2015

@pimpilla pytala som sa dcery ( KE-Tahanovce) o nicom takom nepocula a ziadnu taku ulohu nemali...asi iba nieco lokalne