Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
3. sep 2007

majdiska ja som v siedmom mesiaci mala take zapalene hrdlo ze az!nevedela som si dat rady.tak som kaslala ze mi celym bruchom triaslo.skus prieduskovy cajik a septolete, to ako tehoška možes!

anicka
3. sep 2007

tretulka, majdiska: ďakujem 😀 som rada, že sa Vám páči.
majdiska: ak máš, kľdune si daj aj svadobné, aspoň pokukáme 🙂. My sme mali svadbu minulý rok 26.8. 🙂 To ste už riadne dlho spolu. 🙂
😵 Ja som tiež mávala problémi s kašľaním a najmä s nádchou, ale potom si mamina kúpila bioptrónovú lampu a od vtedy nemám problém. Akonáhle cítim, že ma trošku škriabe v hrdle hneď si ju požičiavam a svietim. Nebola síce najlacnejšia ☹ ale tie investované peniaze stáli za to. Obrovská výhoda je, že ju môžu používať aj tehotné mamičky aj malé detičky. Je to čisto na prírodnej báze. Ak máš niekoho kto ju mám, určite odprúčam vyskúšať.
Nestraš ma, že Ťa chytá depka už prvý deň na materskej 😕 ja sa jej už neviem dočkať. Počítam dni do 1.12. kdy by som na ňu mala nastúpiť. 😉
S tými peniažkami to je strašné, keby sa tak človek mohol rozhodovať bez nich. 😖 . Budú Ti držať miesto v robote aj keď zostaneš rok na matersekj alebo ti sľúbili len to čo musia - 6 mesiacov? Mne našťastie sľúbili, že môžem byť na materskej koľko budem potrebovať, že mi miesto podržia. Ale myslím si, že s naväčšou pravdepodobnosťou pôjdem po dvoch rokoch už do roboty, aby aj nám tie peniažky ako tak vyšli.

majdiska
3. sep 2007

ahoj nenka83, a tvoja malá sa potom nejak nestrhávala? bojím sa že takto z môjho drobčeka urobím malého nerváčika 🙂 . prieduškový čaj pijem stále, a dávam si aj kvapky od kašlu Hedelix - píšu že sú vhodné i pre tehotné. len mám obavy z toho, že ma dosť bolí pod rebrami vľavo. neviem z čoho, ale po tom kašli to bolí ešte viac.vlastne ma to bolí stále, len teraz keď mám všetko poposúvané tak neviem čo sa tam nachádza.

vavka33
3. sep 2007

Ahojte krajanky 😀
Anicka,my sme mali svadbu 25.8 min.rok a babo som cakala 14.1-vsetko o den posunute 😉

majdiska
3. sep 2007

ahoj vavka33,my sme mali svadbu 28.8.2004. maličké čakáme 14.10.07 takže po troch rokoch aj dačo. anicka mne nič nesľúbili, ale ako poznám našu firmu, zíde z očí zíde z mysle. majiteľka síce povedala aby som sa vrátila, ale čo možno najskôr. a keď ten termín predĺžim, tak to nebude bohvie čo. u nás je každý zastupiteľný. mňa síce teraz chytá depka, ale z toho že neviem, čo skôr robiť. aj sa bojím pôrodu, tej bolesti - mne ešte ani zub nevŕtali, tak neviem s čím porovnať (no to je prirovnanie 😉 ).aj z finančnej situácie mi nie je nejak veselo. síce som už skoro všetko pokúpila, ale sme už teraz zruinovaní, tak neviem čo bude potom pri tých pôžičkách, poistkách a všetkých bežných výdavkoch. ☹

anicka
3. sep 2007

vavka33: to je super 🙂 Ako si zvládla svadbu s dietatkom v brušku?

s tými dátumami je to super mojej kamoške se 26.8. tento rok narodil syn, tak sa vytešujem s ňou a neviem sa dočkať, kedy aj ja už budem držať toho nášho Drobčeka v náručí. 🙂

majdiska
3. sep 2007

no idem do mesta na nákup, takže sa ozvem neskôr 😉 .

anicka
3. sep 2007

majdiska, vavka33, ritaklea: my sme sa všetky s tými svadbami stretli v auguste. 🙂 a tretulka má synčeka narodeného v auguste, to sa mi nedzá ako náhoda 😉

anicka
3. sep 2007

majdiska aj sa chystám o 15:00 do mesta, kde máš namierené?

majdiska
3. sep 2007

no idem do banky zrušiť účet, a presmerovať platby do Orangu a Eurotelu.potom idem nakupovať vecičky pre malé, prací prášok a tak. na pomoc si beriem moju mamu, aby mi pomohla s taškami. 🙂

anicka
3. sep 2007

Tak sa možno niekde stretneme. 🙂 Ja potrebujem vybrať peniažky z bankomatu. Chcem ísť pozrieť kamošku do bižutérie na námestí, potom do drogérie a určite sa pôjdem pozrieť aj do nejakého detského obchodníku, lebo ako sa poznám tak určite neodolám 😀 😵

nenka83
3. sep 2007

majdiska, malinka bola v pohode.tiez som sa o nu bala, uz som kaslala tak akoze potichucku, az vykasliavala.ono to prejde, mas slabu imunitu! joj ako vam fajne tehulkam!!!

anicka tiez rada nakupujes? ja som tiez dnes chela ist, potrebujem vacsie body s dlhym rukavom, bo uz doma mame zimu.myslela som ze daco v tescu bude, no sami kratky rukav.no asik pojdem aj ja kuknut a prdku necham doma, bo perieme kocik, lebo sme ho mali ako svinky!

vavka aj ja som sa vydavala tehoska.vo stvrtom mesiaci som bola, na svadbe som o polnoci zaspavala od unavy! tak som sa pekne o druhej odobrala spat a moj manzel prisiel o siedmej rano 😠

tretulka
3. sep 2007

nenka - dakujeme za blahozelanie 🙂 , veru uz sme oslavili prve narodeniny, hodim sem potom nejake foto

majdiska - ja som bola velmi chora na zaciatku tehu, strasne som kaslala, moj dr. mi vtedy povedal, ze viac uskodim malemu tym kaslom ako ked si dam nejake lieky, tak som isla k dr....ale zas to bol iny pripad, to bol este Martinko v brusku velmi malicky
majdiska a s kym budes mat potom babatko, ked pojdes tak skoro robit?
anicka - vies ako je to s peniazmi, tych nikdy nie je dost 😉

majdiska
3. sep 2007

ahoj anicka, tak bola som v bankách, kde som strávila dve hodiny. rušila som jeden účet a zadávala som príkazy na druhý účet. pri tej mojej šikovnosti, som jeden zablokovala a tak na peniažky môžem čakať ešte dva týždne kým ich prevedú. nakúpila som vecičky pre drobčeka - vyšlo to na 2500 sk. kupovala som výbavičku do pôrodnice, ozdobené plienočky, fľašky, cumlíky, kozmetiku - len tú základnú (lieh, kalciovú mastičku, rybaciu mastičku, čaj na kojenie a pre maličké, olivový olej),lak na postielku, tekutú Lovelu - uvidím aká bude... a kvapky od kašľu. dnes som sa po dlhšom čase vážila a zistila som že som už nepribrala, asi som i schudla 1kg, ale to nevadí 16 kg je dosť a teraz by som nemala priberať.
tretulka - to s tým bábom ešte neviem, rozmýšľala som nad opatrovateľkou a potom škôlkou, ale to sa dopredu nedá povedať. uvidím, čo bude keď sa maličké narodí. aké bude a tak ...

vavka33
3. sep 2007

Svadbu som zvladla v pohode,mali sme ju len pri svedkoch a v sobotu hostinu doma-len najblizsia rodina .museli sme sa krotit,lebo ja som vo stvrtok prisla z nemocnice a v piatok sobas.Ale vsetko bolo o.k. 😉

janulap
3. sep 2007

caute baby 😀
Majdiska:Ja som vela krasnych veci pre mimi pokupila v tom sekaci genesis-je na namesti,hore na poschodi.Bodynka po 20sk a slovenska vyroba.Bola som velmi spokojna a vzdy som isla s plnou taskou odtial.Vela si nekupuj,ved rodina,ked vas pride pozriet,tak parady donesie 😀

nenka83
3. sep 2007

janulap a bundicku na jesen si zohnala? ja intenzivne zhanam, bo je zima.

ritaklea
3. sep 2007

joooj, ja som na vas akosi zabudla... 😀

janulap, a vidis... tam v tom genesis som sa nebola pozriet - tak aj tam je detske oddelenie? jeeemine, asi tam zbehnem. ale pockat asi tazko - kocik sa mi tam trepat nebude chciet... 😀 😀 😀

anicka
4. sep 2007

nenka83: nakupovaciu vášeň som v sebe objavila až keď som zistila, že čakáme drobčeka 🙂 Pre seba toho moc nenakúpim, ale ako náhle vôjdem do obchodu s detskými vecami, tak vždy niečo kúpim 😀

majdiska: ja som včera viac menej vybavila všetko. Bola som popozerať po detských obchodíkoch a pozisťovať koľko stoja látkové plienky. V Bocianiku aj hore na námestí ich majú za 27,- len sa mi zdajú také iné ako sme mali my, také menej kvalitné. Hľadala som aj ten Ariel a Persil Sensitive, ale zatiaľ som nenašla. ☹ Asi si aj ja na začiatok kúpim Lovelu a uvidím. Ja som ešte nezačla priberať, stále vážim menej ako na začiatku tehotenstva ☹ Trošku sa toho bojím, ale dúfam, že už sa to s tým vracaním umúdri a začnem priberať. 🙂

majdiska
4. sep 2007

ahoj anicka. ja som včera kúpila 3l Lovelu. Dnes som bola u doktorky. predpísala mi antibiotiká na tie moje priedušky a železo - mám slabý krvný obraz. mňa už z toho kašľa pichá rebro. maličké je v poriadku a kontrolu mám o dva týždne. dokúpila som si ešte nejakú bižutériu na sestrynu svadbu. prešli sme so sestrou celé námestie a som mŕtva. ešte aj ten protivný most na Brezovec musia opravovať teraz, no na nervy 😠 , išli sme skratkou.s tým priberaním si nič nerob. ja v tvojom čase som mala navyše len 2 kg. teraz som zhodila 1kg, tak celkovo mám navyše 15 kg, dúfam že si to udržím - lebo je to aj tak moc 🙂 .a budúci týždeň o 10h idem na cvičenie pre tehulky aj pozrieť si pôrodnú sálu - to aby som im nezdrhla skôr ako to príde 😉

janulap
4. sep 2007

Caute baby:
Nenka ja vacsinou kupujem na MMB 😀 .Mam istotu,ze nieco kupim,ale skus popozerat v sekacoch...uz mozno bude aj zimny tovar.
Ritaklea:tam to maju nahadzane v kosoch..musis sa hrabat,ale ja som vzdy nieco nasla.
Baby kubincanky...nejdete niektora dnes alebo zajtra do mesta-niekde do obchodov so spodnym pradlom??Potrebujem surne kupit toto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1768252
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

anicka
5. sep 2007

ahoj majdiska, kedy ideš na sestrinu svadbu? 🙂O tom moste mi ani nehovor ☹ už lepší termín si ani nemohli vybrať 😠 ja bývam na Brezovci a v pondelok som musela ísť domkov tými schodami okolo Gympla. Fučala som ako parný valec 😀 Ja sa tiež chystám chodiť na cviečenie. Chcela som ísť už aj skôr, ale sestrička, čo cvičí v nemocnici mi povedala, že stačí od 6. mesiaca, tak už sa teším 🙂 a neviem sa dočkať 😉 20.9. mám ísť na kontrolu s drobčekom a definitívne sa dohodnúť na cvičení. Aj mne hovorila, že si pôjdeme pozrieť pôrodnú sálu - som rada, že tam potom = keď to príde, neprídem ako vyorananá myška 😕 a už budem vedieť čo a ako. 😀

vavka33
5. sep 2007

Ahojte,co opravuju?Ten most nad hlavnou cestou,alebo az tam na nadjazdom 😲
V piatok asi ideme do kubina,bracho v sobotu krsti syna,no neviem sa rozhodnut,bude asi hrozna zima.Ale rada by som sla zas domkov 😉

anicka
5. sep 2007

vavka opravujú ten nad nadjazom, ale neviem či budú pokrčovať aj tým cez Alejku aj tomu by sa už zišla rekonšturkcia. Momentálne v Kubíne riadne prší a je tu dosť zima, ale že vraj sa má cez víkend trošku "otepliť" ale pršať asi bude stále ☹

ritaklea
5. sep 2007

baby, a zevraj ten horny most idu spravit spadom dole - vraj sa zrusia tie skodiskaaaaa dlhe... neviete nieco o tom?

vavka33
5. sep 2007

Ale ved ten most nebol daky zly,opravovali ho stale,a malovali kazdy rok.No nech ho teda urobia,len chodite bud okolo sareneho alebo tesca,ze?

ritaklea
5. sep 2007

no ale sa na strane smer bysterec prepadnut isiel... ale je to slusna obkluka - hlavne ak sa domov ponahlate...

anicka
5. sep 2007

vavka33: veď to je na tom najhoršie, že sa dá ísť len okolo Tesca alebo okolo Sáreného. A to je dobrá obkľuka ☹ Už, aby to dorobili 🙂

vavka33
5. sep 2007

tak super,ze to nerobili,kym som tam byvala,lebo som tade chodila z mesta po malu do skolky a potom domov.teraz by som to obchadzala vsetko a prisla po nu neskoro

majdiska
5. sep 2007

ahoj anicka 🙂 . dnes píšem dosť neskoro, lebo do práce už nechodím, tak idem na internet raz za čas. sestra sa vydáva teraz v sobotu na mestskom úrade v DK o 15h. mne už tie jej prípravy idú poriadne na nervy. všetko sa točí len okolo svadby, či mne tak preskakovalo pred troma rokmi to si radšej nepamätám 🙂 . čo sa týka toho cvičenia, tak sestrička mi povedala, že už idem dosť neskoro. ale kedy som mala chodiť, keď som celé dni bola v práci? a to som dochádzala zo Sedliackej Dubovej do Nižnej, takže tá nemocnica bola fakt od ruky. teraz keď som už doma, môžem chodiť k našim kedy sa mi zachce tak i to cvičenie je prijateľnejšie. mala som cvičiť už i teraz,ale doktorka mi to zatrhla pretože mám stále chytené tie priedušky a nakazila by som všetkých naokolo 😉 . pomaly si budem chystať výbavičku do pôrodnice. idem zbrúsiť a nalakovať postieľku - len keby bolo teplejšie. prať plienky a výbavičku budem bud. týždeň aby som to mala kde sušiť 😀 ..ak sa vyčasí