Maminky po materskej, ktoré pracujú v Lídli

slniecko3108
6. mar 2018

Maminky, onedlho sa mam vraciat po MD do prace. Odisla som prva na MD a aj sa prva vraciam. no kolegyna co po mne nastupovala si chce dat ziadost od septembra pracovat od pol 8... Mate s tym niektora skusenost ci vam to bolo umoznene aj 2 predavackam pracujucim na 7hod? budem rada ked nieco k tomu dozviem. dakujem

olifcek
6. mar 2018

ziadost si dat moze. az to prevadzku neohrozi, mozu vyhoviet, az nie, musi sa ukoncit prac.pomer, az mamicka bude na zmene trvat

slniecko3108
autor
6. mar 2018

@olifcek jasne, dakujem pekne

rysavcek
6. mar 2018

ja som sa vracala po materskej a normalne sme si s veducim sadli a rozpravali sa co a ako tiez som potrebovala upraviť zmeny kvoli škôlke tak sme sa dohodli ze budrm chodit na 7:30 ale ja som si uvazok aj skratila na 30 hodin asi po troch mesiacoch kedy som zistila ako viem rano stihat skolku a, aj cestu do prace som zacala chodit na 7:00 a aj uvazok som si upravila na 35 hodin s tym ze som robila iba ranne ale poobedne som mala v zalohe v pripade ze mi dcera ochorela tak mi bolo lepsie sa s partnerom prestriedat ako byt ocr a s tym taktiež nebol problém takze to závisí vsetko len na vedúcom a regionalovi a na vasej spolovnej komunikacii ale za mna ti poviem ze sa to da teraz po 2,5 roku znova nastupujem na matersku ale viem ze ak sa bude dat budem sa mat kam vrátiť do práce

slniecko3108
autor
6. mar 2018

@rysavcek no ja by som najradsej ostala normalne 35ka. Len upravit od pol 8. No mam sa vratit v novembri a kolegyna si chce dat ziadost od pol 8 of septembra. No ako poznam nasu veducu nebude suhlasit ani z jednou. No ja nemam inu moznost bohuzial.

rysavcek
6. mar 2018

@slniecko3108 ešte záleží od toho či si slobodná alebo vydatá lebo ak si slobodná musí ti to umožniť a plus víkendy voľne my sme to riešili v robote lebo po mojom nástupe sa vrátila ešte jedna baba ale tá bola vydatá a tej to umožnené nebolo teda oficiálne nie ale u nás sa dalo dohodnúť takže to fakt záleží len na vedení

bonnie2
7. mar 2018

Baby a ked ste tam pracovali len tie ranne tak vikendy ste mali volne? Ked je clovek na dieta sam...

slniecko3108
autor
7. mar 2018

@rysavcek no prave ze vydala Ale aj muz robi na smeny

rysavcek
7. mar 2018

@slniecko3108 tak to fakt záleží už len na dohode medzi vami vravím kolegyňa čo nastúpila po mne to mala tiež takto vydala sa dráhy jej robí na smeny a viem že ona je časovo flexibilnejšie Rano lebo keď ma jej dráhy voľno alebo poobede ona chodí normálne na 5:30 a keď má dennú tak prichádza na 7:00 veľmi veľa záleží aj od škôlky napríklad mne mala začiatok znášala zle preto som chodila neskôr a keď sa to upravilo mohla chodiť pekne na 6:30 do škôlky a ja na 7:00 do roboty a poobede som robila len keď bola chorá a víkendy sme sa dohodli že si odrobim jeden v mesiaci tak aby bol vtedy dráhy doma takže sme to latali platali ako sa dalo ale nikdy nebol problém sa dohodnúť

slniecko3108
autor
7. mar 2018

@rysavcek no ja Mam silny dojem ze u nas to take jednoduche nebude. Vzhladom na kolektiv a veducu. Kazdopadne sa este uvidi ci Nenastupim o rok pozdejsie kedze mam doma predcasniatko ktoré malo 640g atd... Dr neodporucaju skolku a ja ju nemam kde nechat. Radsej potom asi predlzim RD ako byt v kuse na ocr. Viem ze jednej po MD povolili tak hadam jednej povolia a druhej nie ako to bude vyzerat..

rysavcek
7. mar 2018

@slniecko3108 tak záleží na tebe že či si môžeš dovoliť zostať doma s malou alebo musíš do práce ale poviem ti ja keď som nastúpila spať bola som permanentne chorá z tej klímy na kase a z mopra a tým som si doma väčšinou nakazila aj malú my sme mali jedinú výhodu že sme sa vedeli pri nej striedať tým že sme obaja na smeny inak by som musela byť ocr a fakt prvé dva roky to bolo v škôlke náročné hlavne v jeseni a zime

slniecko3108
autor
8. mar 2018

@rysavcek no prave ze toho sa bojim a este tym ze je extremne nedonosena. Akoze ak by mi nepredlzili rp musim do prace. A vo sa tyka choroby uz som si teraz zlizla. Mam velke problemy odkedy som tam pracovala a taha sa to somnou. Pekaren klima...

slniecko3108
autor
25. sep 2018

Ahojte baby je tu niektorá z vás čo si predlzovala RP zo zdravotných dôvodov dieťaťa? Bolo treba písomne ohlásiť zamestnávateľovi že ešte ostavate doma či sa stačilo dohodnúť z regionálnom