Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

myzma
25. júl 2011

nejako nam to tu opät stichlo ☹

deborah1
25. júl 2011

@myzma ja už asi nebudem prispievať do koníka,veľmi ma sklamal prístup adminov..je to hrozné-žiadna sloboda-ako za komunizmu,nemám slov..však vieš..najhoršie je,že som im opäť písala,a neodpísali..pripadá mi,že ma ignorujú a neberú ma ako normálneho človeka..je to úbohé

myzma
25. júl 2011

@deborah1 ja to este skusam, cakam na odpoved..

pia22
25. júl 2011

Ahojte🙂, obcas sem nakuknem, aj ked k vam nepatrim😉 Dufam, ze nevadi🙂

myzma
25. júl 2011

@pia22 😵

etuska
25. júl 2011

@myzma
dik za link,hadam si to stihnem coskoro vypocut 😵

etuska
25. júl 2011

@mimkao
@myzma
@deborah1
@abbi
@timietinka
mna by baby zaujimal vas ,resp. teda skumam biblicky pohlad na antikoncepciu v krestanstve 😕 😔 -siroka tema-uf-len sme to trochu nacali v "sesterskej teme".Stanovisko svojej cirkvi poznam....len akosi nie som s tym 100% stotoznena 😅 😝

myzma
25. júl 2011

@etuska tak ides... aky je postoj starsich vo vasom zbore a co vidis v Bozom slove?

inak odporucam, odporucam, odporucam si vypocut aspon jedno (sokojuce posolstvo, len par, ci nejake ine od paula).... v poslednych tyzdnoch, mesiacoch je slovo cez toho brata najpocuvanejsie v nasej domacnosti

mimkao
autor
26. júl 2011

@etuska to je vec, pri ktorej by som stanovisko cirkvy vôbec nebrala v úvahu. Zvlášť keď v tom vidím nejednotu.
HAK nepoužívam nie preto, že som kresťan, ale preto, že nechcem škodiť svojmu telu a pchať do seba hormóny.
Tabletku "po" by som naopak nezobrala presne kôli tomu, že čo ak som bola oplodnená... a .... je známe, že nezabiješ. Takže verím, že človek, je človekom od úplného počatia.
Presne pre ten dôvod vylučujem aj vnútromaternicové telieska...
Ostáva mi teda: prirodzený spôsob, to jest meranie bazálnej teploty, pozorovanie hlienu,rátanie p-n, kondómy alebo nesexovať... 🤐 🙂
Kedže posledná možnosť neprichádza do úvahy, tak som skončila kombináciou tých predošlých.
Cyklus mi ide ako hodinky zo Švajčiarska, takže sa môžem plne spoľahnúť či na hlien alebo bazálnu teplotu, ktorú si ale momentálne nemeriam, takže je to skôr iba o hliene a o rátaní plodných-neplodných. A počas plodných používame gumkáča. 🙂

@myzma Jani, tie kázne od Paula som počúvala už dávnejšie a zakaždým keď ich počúvam, sa mi chveje žalúdok. Vždy sa nájde niečo, čo som predtým akoby nepočula a usvedčuje ma to.

deborah1
26. júl 2011

@mimkao tabletky Pharmatex nepoužívate?Tie nepustia spermie dovnútra 🙂 😅 😀

@etuska mám dobré vyučovanie o Judith Németh o výchové detí,hovorí aj o týchto veciach..Ak chceš,môžem ti to poslať mailom /aj ostatným,kto by chcel 🙂 /

Judith Németh je manželkou Sandora Németha zo zboru Viery v Maďarsku.
Som zvedavá,či mi to to tu admini zmažú,ako moje predošlé príspevky v téme Liečenie..že propagujem sektu 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 😝 😝 😝 😀 😀 😀

deborah1
26. júl 2011

Zmazali mi 7 príspevkov v diskusii,z toho 6 s týmto odôvodnením:
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Poznámka admina: “Propagovanie siekt a nabozenskych spolocnosti neuznanych statom. Pozri rozhodnutie Ministerstva kultury SR MK-175/2011-12/6511 z 13. mája 2011, ktorým MKSR ako registrujúci orgán odmietol registráciu Cirkvi kresťanské spoločenstvá Slovenska (patria sem Archa, Milosť, Zbor viery, atď) z dôvodu, že založenie a jej činnosť je v zmysle § 15 zákona č. 308/1991 Zb. v rozpore s týmto zákonom a ostatnými zákonmi, so zásadami ľudskosti a znášanlivosti, s ochranou zdravia občanov a sú ohrozené práva občano”

Vyjadrovať sa k tomu nebudem...len keď som ich pred pár dňami požiadala,aby zmazali aspoň teda celý rozhovor /keď už,tak už/,zatiaľ nič..nikto na mňa nereaguje..
Príspevky,ktoré mňa urážali a provokovali tam stále sú...
🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

mimkao
autor
26. júl 2011

@deborah1 v našom Katolíckom štáte ma to absolútne neprekvapuje. Prídu ešte aj horšie veci 😔

myzma
26. júl 2011

@etuska tak ja hodim svoj nazor sem 🙂 nie do ip 🙂

myslim si, ze o abortivnej antikoncepsii nemusim nic viac hovorit, mimka to asi vystihla par slovami...

cize ak sa mame uz rozpravat o antikoncepcii, myslime tym neabortivne prostriedky....

podla mna sa v Bozom slove nepise nic proti antikoncepcii, ale to este neznamena, ze je to Bozi sposob... Onan nebol zabity kvoli prerusovanej sulozi, ale kvoli neposlusnosti Boziemu prikazu (mal vzbudit potomka)...

to, co sa vsak pise v Bozom slove je, ze deti su pozehnanim, ze deti su darom, ze pozehnany je muz, ktory nimi naplni svoj tulec... a Pan je nas pastier, On sa postara o dom podla poctu deti (to su vsetko citaty zo Slova)
Pan pozehnal Adama a Evu a hovori im, aby sa plodili a mnozili...

Boh sam to uzasne vsetko "vymyslel", ked nas stvoril s moznostou neotehotniet pri kazdom mojkani....

zienky, hovorim, co vidim v Bozom slove, nehovorim, ze tak zijem 😅 😅 😅 😅 sama s tym bojujem... tuzim doverovat Panu, ze nebudem mat nedostatok,a k by sa zadarilo dalsie, nechcem byt zamerana na vonkajsie pohodlie (dom, financie a pod)... ale vnutorne sa tomu branim...

cize suma sumarum, ako to vidim v Bozom slove ja je, ze antikoncepcia nie je Bozia cesta

rozprudime debatu? 😀 😀 😀 😀

maja22
26. júl 2011

Ak sa nenahneváte, žiada sa mi pridať jednu poznámku. Súhlasím s tým, čo napísala @myzma. Len chcem dodať, že za zamyslenie stojí, prečo Onan konal tak, ako konal. Prečo bol neposlušný Bohu? Čo mu bránilo splodiť dieťa? Nebolo to jeho sebectvo? Čo nám bráni počať deti? Prečo to odkladáme? V Biblii nie je všetko od slova do slova, ale z celého kontextu sa dá pochopiť veľa vecí...
Prepáčte môj vstup do vašej témy, ale nedalo mi 😅. Požehnaný deň a plodnú debatu 😉

myzma
27. júl 2011

@maja22 si tu vitana, budem vdacna za "poznamky" 😉

maja22
27. júl 2011

@myzma ďakujem 🙂

myzma
28. júl 2011

😕 halooooo

etuska
28. júl 2011

@mimkao
@myzma
@deborah1
dik baby za infosky/vnimam to podobne 😉

etuska
28. júl 2011

@maja22
vitaj Maji-budem rada ak sa kedykolvek zapojis do debatky 😵

etuska
28. júl 2011

http://www.milost.sk/logos/clanok/bozia-moc-zas...
zienky-chcem sa opytat/boli ste niektora na takomto stretnuti?

myzma
28. júl 2011

@etuska nie a ani neplanujem... priznam sa, ze ked som to videla pred par dnami na stranke http://www.liecenievrutky.wbl.sk/Prebudenie-vo-... tak som preplakala noc... moje srdce bolo rezane, krajane, bolo mi strasne... lebo NIKDE TAM NIE JE VZDANA SLAVA BOHU...

citujem zo stranky:

xxxxx
Okrem iného odznelo jeho povzbudzovanie veriacich k rôznym formám evanjelizácií. Nepísať na plagáty pojmy ako sú Boh, Ježiš, biblia, ale prilákať ľudí inak. Spraviť evanjelizáciu s názvom Liečenie pomocou pozitívnej či vesmírnej energie.

Ako vrútocký zbor sme sa chopili tejto príležitosti a skúsili sme evanjelizovať takouto formou. Obišli sme na plagátoch slová Boh, spasenie, biblia ale dominantným sme spravili „Liečenie.“ Uvideli sme to ako šancu či formu ako prilákať ľudí, keďže vnímanie kresťanstva, Boha a Ježiša Krista v podaní historických cirkví vyvoláva v ľuďoch počas storočí nezáujem ba až odpor, čoho výnimkou nie je ani dnešná doba zvlášť v katolíckom Slovensku.

xxxxxx

nemam kdispozicii ziadnu ikonku, cez ktoru by som vyjadrila svoje znechutenie, bolest, hnev a frustraciu...

lebo sa nehabim za evanjelium kristovo, ktoe je mocou Bozou na spasenie kazdemu veriacemu (list rimanom)
nie kazdy kto mi hovori Pane Pane vojde do nebeskeho kralovstva
tamtoho dna mi povedia, ci sme neprorokovali v tvojom mene, ci sme nevyhanali demonov v tvojom mene.. necinili zazraky? .... ako tato vystraha konci vieme sami...

nas pastor sa k tomu vyjadril zhovievavo...

ja mam k tomu odpor...

ako sa podla vas k tomu stavia Boh? ako sa k tomu stavia Jezis? ved je schvalne vynechane jeho meno, aby sa niekto nepohorsil.... to drahe meno, v ktorom sme spaseni... to meno, ktore je nad kazde meno...

uvedomujem si, ze pisem tvrdo... ale na tu noc, kedy som tieto veci nasla nezabudnem, tu bolest a vnutorny "hnev" citim opät horiet vo svojich kostiach...

etuska
28. júl 2011

@myzma d
ik-idem si precitat ten link ktory si tam dala

etuska
28. júl 2011

@myzma
myslis ze ti ludia neboli uzdraveni z moci Ducha Svateho.....? 😕

etuska
28. júl 2011

@myzma a
le ako si tak citam svedectva vyliecenych,fakt nikde nenachadzam podakovanie Jezisovi za uzdravenie.... 😔

deborah1
28. júl 2011

@etuska

@myzma

Dievčatá,musím sa pridať..aj keď aj mám kopu pocitov..

V prvom rade musím napísať,že nie som nadšená z toho,že táto téma sa vytiahla 😔 myzma vie prečo.
Pred pár dňami som sa v koníkovi zapojila do témy "liečenie" - nešla som úmyselne do tejto témy,iba som sa tam dostala cez Google,keď som hľadala niečo o liečení vo Vrútkach..Jedno dievča sa tam pýtalo na liečenie vo Vrútkach,preto som tam dala zopár videí /prečo,napíšem neskôr/..na čo jedna osoba na mňa štiplavo zareagovala..tak som odpísala..až z toho vznikol rozhovor ..do ktorého sa potom pripojila ešte jedna osoba,ktorá tam,podľa môjho názoru,nakydala špinu na náš zbor /ktorý VôBEC nepozná,iba z rečí druhých/-preto som 2-krát tento príspevok označila adminom,aby ho vymazali-dôvod: "Neurážaj,neprovokuj" Na moje prekvapenie,tento príspevok tam nechali a moje všetky /okrem jedného zmazali/..čo som už vyššie písala-asi 6 z dôvodu,že propagujem štátom neschválenú sektu,ďalej,že vraj som provokovala a na konci,že odbočujem od témy..čo vám poviem,sama som videla,že sa téma uberá iným smerom,preto som tam napísala sama,že už viac tam na tú tému písať nebudem,lebo to už patrí do inej témy-kto chce,nech mi napíše do IP alebo sa pozrie-dala som link na web nášho zboru /načo mi jedna osoba odpísala,že mám pravdu,patrí to do témy sekty-tento príspevok tam stále je../
Písala som im 3.krát,kde som požiadala,nech aspoň vymažú celý tento dialóg..doteraz mi neodpísali..čo považujem nielen za neslušné,ale vnímam to,ako ignoráciu a neúctu voči uživateľke MK..
Poprosila som o pomoc aj myzmu,ktorá sa snažila mi pomôcť /za čo ďakujem 🙂 /..ale stále nič......

Jaaj,tak vám poviem,že moc ma nenadchlo otvorenie témy liečenie vo Vrútkach...ale rada by som sa aj k tomu vyjadrila 😉

Čo mám však trochu obavy,či mi to tu opäť nepomažú..resp.koľko tu moje príspevky vydržia.../keďže podľa adminov propagujem "sektu",ktorá nie je schválená štátom 😕

A teraz k Vrútkam.
"Akcie" typu "liečenie" nie sú klasickým zhromaždením,kde sa stretáva cirkev,nie sú ani cieľom..sú iba formou evanjelizácie. Myzma,možno by bolo dobré ísť sa na jedno také liečenie pozrieť a potom povedať úsudok 😉
Čas sa kráti..Ježiš príde čoskoro..a po svete chodí veľa nespasených ľudí..urobiť evanjelizácie takýmto netradičným spôsobom bol podľa mňa dobrý nápad,pretože naozaj na Slovensku /a celkovo v Strednej Európe/ je odpor k evanjelikálnemu kresťanstvu a veľa ľudí naozaj mávne rukou hneď,ako vidí pojmy evanjelizácia,modlitby a pod. /lebo mnohí za tým vidia katolíkov a mnohí katolíkov nemajú radi..a keď to vidia katolíci-tí zase nemajú radi evanjelikálnych kresťanov.../
A naozaj,veľa ľudí prišlo a prichádza...A väčšina ľudí odchádza zdravých-úplne alebo čiastočne uzdravených,bez bolestí,hallelujah! A to nie je všetko..nekoná sa tam žiadne kultúrne podujatie,ale prebieha zhromaždenie formou evanjelizácie-spievajú sa chvály nášmu Pánovi,káže sa slovo,ľudia počujú evanjelium a potom sa pastori modlia za chorých v mene Ježiš. Mnohí ľudia sú nielen uzdravení,ale sa obrátia,vyznajú Pána Ježiša ako svojho Pána a Spasiteľa a sú pokrstení Sv.Duchom..Za to všetko patrí chvála len ale nášmu Pánovi Ježišovi!
Čo tam po pár názvoch,tie názvy na plagátoch nie sú dôležité-ľudia počujú evanjelium,mnohí sa obrátia..A mnohí sú zbavení svojich bolestí 😵 ,podľa mňa je to úžasné-aj ak sa človek neobráti,aj tak je podľa mňa fajn radovať sa z toho,že nemá bolesti a telesné trápenie..lebo to vie pochopiť len ten,kto trpí je chorý,čo je to za trápenie tak žiť..Ježiš povedal,že budeme klásť ruky na chorých a tí sa budú mať dobre..to znamená,nemusia sa obrátiť ,ale budú sa mať dobre..Aj keď samozrejme,je lepšie,keď sa obrátia a mnohí sa aj obracajú...veľa neveriacich vie s takou ľahkosťou uchopiť vieru v uzdravenie /väčšinou sa káže o krvotokovej žene../

@etuska vo svete je prebudenie,ktoré prichádza aj k nám..Boh robí zázraky po celom svete..po celom svete sa Duch Sv. mocne vylieva..ľudia prijímajú spasenie,sú uzdravovaní,oslobodzovaní,dokonca kriesení z mŕtvych..a postupne sa napĺňajú slová z Písma,že evanjelium bude hlásané všade..
Aj na Slovensko prichádza prebudenie.Buď si istá,že tí ľudia sú uzdravení z Ducha Sv 🙂 .-znovuzrodení kresťania sa za nich modlia v mene Ježiš..A Ježiš robí zázraky..dokonca oni sami sú často prekvapení a dojatí z Božej moci.

Čo sa týka web stránky liečenie vo Vrútkach,tiež je robená nie klasickým spôsobom...ale som si na 100% istá,že ľudia,ktorí píšu svedectvá o uzdravení a veria,že ich uzdravil Ježiš,vzdávajú mu vďaku a chválu inými spôsobmi a na iných miestach...a tí,čo neuveria,sa aspoň tešia zo svojho zdravia..

etuska
28. júl 2011

@deborah1
dik za reakciu.osobne som na takomto stretnuti nebola,len ma to zaujimalo pretoze som tam nenasla nejaku extra zmienku vdaky Jezisovi-skor bol vyzdvihnuty liecitel...
ale osobne verim,ze Bohu nic nie je nemozne 😵

myzma
29. júl 2011

@etuska

@deborah1

to si nedovolim povedat, ze nie su uzdraveni Duchom svätym 🤐

co som napisala, som napisala, asi k tomu tiez nechcem viac dodavat tymto sposobom cez MK... na svojom postoji trvam, lebo v Pisme vidim aj nieco ine, ako len to, ze ludia sa budu mat dobre a ich uzdravenia... to bol sprievodny jav Jezisovej sluzby

myzma
29. júl 2011

pisem este nieco naviac, avsak v inej veci 😉

ste mi vzacne, kazda jedna, to, ze spolu nesuhlasime na niecom neznamena, ze budeme reagovat ako svet.... preto vedzte, ze vas chcem lubit ako samych seba, ba co viac... mame sa milovat ako nas Kristus miluje....

nemam zalubu v sporoch, ani zvadach, zdaleka sa im vyhybam, radsej drzim jazyk za zubami, ale su chvile, kedy clovek citi, ze nesmie mlcat...

preto dufam, ze tu nebude ticho na niekoko dalsich mesiacov 😀 😀 😀

deborah1
29. júl 2011

@myzma 😵