Maminy 2 malých detí, ako to zvládate doma bez pomoci ?

24. mar 2020

Som s detmi doma sama temer 10hodin, muz musi robit. Vek deti je 4 a 2. Takze obdobie vzdoru v plnom prude a druhe len zacina vzdorovat. Mam pocit, ze som vyhorena, nevladzem jednoducho. ☹

pieksamaki
24. mar 2020

Tak im obcas pusti rozpravky.....
Je to take narocne pre vsetkych.......
Ja si tak nejak uvedomujem ze musim a davam si mensie ciele......vazim si ze som doma na materskej...mamicky co musia do prace to maju horsie...ale verim, ze by som sa prisposobila.

0silvia0
24. mar 2020

Treba si uvedomit, ze si s detmi len 10 hodin sama, nie 24 hodin, niektore zeny maju muzov v zahranici a su na deti same...
Treba si urobit rezim a dodrziavat ho. Rozdelit si den na sekcie. Teraz sa hrame, teraz kreslime a citame, teraz dame hodinku rozpravku atd. Lahsie ti den prejde.

dankabetka
24. mar 2020

Ahoj, tiez som cele dni sama( deti 4 roc. a 11mes.) muz az vecer o 18 pride a to deti uz o 19:30 chodia spat, takze mame len spolocnu veceru, kupanie a on im cita pred spanim a hajde do hajan,
Ale cez den mame presny rezim, a aj musime mat lebo mam 11 mesacneho a ten spi dva krat za den takze sme prisposobeny jemu, aj sa hrame, tvorime, aj spolu varime a robime domace prace, sice vsetko trva dlshie ale aspon starsi vie, ze pradlo sa samo nevyvesia, nepozbiera, neposklada, ze smeti pod stolom treba povysavat, zatial to funguje, uvidim do kedy 😉 , ja som s mojimi detmi nahodou rada, aj do skolky ked chodil bol len na pol dna, aby bol aj s nami doma, samozrejme ked treba mame telku a ked je veeeelmi treba tak ju ma pustenu aj dve hodiny, nerobim z toho tragediu 😄

deti95060810
24. mar 2020

len dve? niekedy nemáš inej voľby len ako to aj sama zvládnuť...poznám. prejde si tým veľa žien. Skús im púšťať rozprávky a nám ešte pomohli prechádzky...

jankabenji
24. mar 2020

2? Ja mám štyri...dvoch takmer pubertiakov (13,11) ,jedného 9 ročného čo skúša koľko môže a malu pol ročnú zubrienku. Takže momentálne ovládam učivo od prvého až po druhý stupeň, ale poviem,že je to makacka každého donútiť si urobit povinnosti. Mám chvíle, kedy chcem byť sedemhlavy drak 😁. Ja som teraz učiteľka, kuchárka, upratovacka, animatorka, vychovavatelka. O hubu,ale zvladneme...Ps: ocko je tiež v práci 10 hodín denne

ro_manka
24. mar 2020

mne veľmi pomáha chodiť von. teraz len do prírody, k rieke, do lesa. tam si deti nájdu kopec zábavky. na bicykel/odrážadlo. inak aj do knižnice, kultúrnych centier... hoc aj iba na zmrzku, alebo kávu. ja mám ale muža, ktorý keď príde, tak sa ozaj deťom venuje. dbá o to, aby som každý týždeň mala aspoň jedno poobedie voľné pre seba a čas na upratovanie. prípadne ráno pred odchodom do práce aspoň poumýva riady, alebo zavesí prádlo. toto dosť pomáha, keď nemusíš byť v strese, čo ešte všetko treba s nimi stihnúť. vpodstate musím s deťmi iba navariť a všetko navyše je plus. a predsa šťastná mama = šťastné deti 🙂

ktochytavzite
24. mar 2020

uale ved to mas v pohide a 4a 2 uz ste predsa z najhorsieho vonku.

janickacrazy
24. mar 2020

viem, že ti to veľmi nepomože, ale poznám ženu, ktorá má deti vo veku 10r., 2r., 1r. a pármesačné dvojičky, ked je mi ťažko, vždy si na nu pomyslím a ten blázinec, čo má doma ona každý den a hned mi je lepšie 😀

autor
24. mar 2020

@janickacrazy a este je aj v tom 😂. no to mi ozaj moc nepomoze. ale dik

janickacrazy
24. mar 2020

to zas nie, ani tie dvojičky neboli plánované, ale tak zadarilo sa

evulka2203
24. mar 2020

Ved to su uz v pohode deti, ja to mam tak isto☺a stiham s nimi aj popri nich xy veci.netreba sa opustat☺

ivinkapink
25. mar 2020

iste ked mate poslusne deti 🙂 dobre spinkaju a pekne im vysvetlite a oni posluchnu..
nevidim ze by tu bola nejaka dobra rada, okrem konstatovania mamiciek co nemaju problem..spominam si na moju starsiu dcerku, tiez to s nou bolo tazke /a bola i ba jedna/ preto mam dalsie dieta az teraz ked ma 5rokov, to vam tiez uz nepomoze...mne napr pomaha ked si s kamosku piseme o nasich starostiach/radostiach a vyventilujem sa...
ako pisu zenicky vyssie vsetko raz prejde a este vam bude chybat toto obdobie...

andrea_ff
25. mar 2020

@ivinkapink ved to! Moj syn 2,5 rocny ma obdobie vzdoru. Dcerka je zatial fayn, zacala teraz chodit 11mesacna...a ja som v posledne dni taka nervna...ze uz za fakt blbosti zacnem kricat...syn stale nieco vymysla, vyparati....krici, odvrava.... skusame aj odplienkovat konecne....ale aj na to kasle.... nikdy nepovie, ze mu treba. Ja uz neviem? Citim, ze zlihavam....je mi to luto. Kazdy den zacnem s tym, ze budem dobra a skoro kazdy vecer mam vykricane hlasivky...a je mi luto, ze to vidi a pocuje aj dcerka 🤔🤷‍♀️
Od kedy je u nas korona som s nimi non-stop cele dni. Manzel pracuje a vo volne robi okolo domu a teda ani cez vikend si od nich neoddychnem a viem, se toto bude este x tyzdnov pred nami.
..ziadne babky aspon na 2 hodiny.
A viete z coho mam des?? Ze keby nedajboh obaja s manzelom chytime ten virus, co bude doma? Ako v bolestiach a horuckach zvladneme starostlivost o deti?? A samozrejme, ze musia zostat doma, lebo kto by strazil potencionalnych roznasacov??
Ach jaj, prepacte, nejak to na mna dolahlo....

zuzkaz91
25. mar 2020

No mám tri a jedno ani rok a v norme..nepreháňaj všetko sa.da zvládnuť ak nie si s tých psycho matiek.

daisylucky
25. mar 2020

Ja mam doma troch chalanov (6, 4, 2), dva týždne to bolo s nimi celkom v pohode, dosť sa aj sami prehrali. Tento pondelok to už bola katastrofa, tak od utorku sa im snažím robiť program/režim ako v škôlke. Všade čítam, že toto nie sú prázdniny, že treba režim, aby sa deti nenudili a aby to všetko psychicky lepšie zvládali. Tak po raňajkách majú dve deti,, výtvarnú,, (kreslia si) s tretím precvicujem logopédiu, potom majú,, telesnu,, - urobila som im prekážkou dráhu, potom robia dáke cvičenia z časopisov, potom im dám ovocie a k tomu pustím rozprávku na počúvanie. Zatiaľ pripravujem obed. Po obede chvíľu oddychujeme a potom ideme von. Snáď to takto bude fungovať aj ďalej a nezblaznime sa z tejto ponorky.

autor
25. mar 2020

@daisylucky ach boze, mas co robit 🙄

autor
25. mar 2020

@andrea_ff ja mam velmi podobne pocity tiez, syn mal v januari operaciu takze cely januar bol doma..aby neochorel v skolke pred operaciou a po operacii 3 tyzdne tyzden doma skolka opat chory museli sme letiet na pohotovost, kde bol s podozrením na slepe crevo, nastastie nic ale mal horucky..takze dva mesiace v zasade doma plus druhe dieta a este pes. Teraz korona, ano som velmi velmi unavena v tychto dnoch este viac.

autor
25. mar 2020

@andrea_ff nie urcite neochoriete tak, nemysli na to

autor
25. mar 2020

@ivinkapink presne tak 🙂

andrea_ff
25. mar 2020

No to hej...nezavidim. Ja som si vsimla, ze proste pendlujem medzi nimi....furt nieco jeden, alebo druhy...ranajky...prichystam vsetko...papame. po ranajkach spracem....potom ich oboch prebalim, obleciem. Urobim si kavu. Dam prat...medzi tym vsade robia "poriadky" 🤦‍♀️😀🤣 uvarim polievku ci ine k obedu
..potom si dame nejake ovocie a zacne ceremonia, kym sa vychystame von na prechadzku... oboch prebalit, obliect.....po prechadzke obed. Dcerka spi iba na prechadzke v kociku..... po obede spracem a som vyflusnuta...v podstate som rada, ze si konecne sadnem 👍🤣 no a potom sa pohrame, volaco furt upratujem ( len to nevidno) a tak... no, ale ked musim byt cely cas v strehu...kde sa kutru, ci si neublizuju, ci sa nedostali k niecomu, co je nebezpecne?? Ci nieco nenicia? A z toho podvedomeho napatia + ked sa prida to, ze syn nepocuva a x krat musim opakovat...no proste potom sa uz aj ja stavam 5 hlavy drak a nie maminka....🤣🤣🤣 ale lubim ich a hnevam sa na seba, lebo najdolezitejsie je, aby boli zdravi...a tieto problemy nie su problemy...ze? Len ked clovek niekedy ma blbe dni aj tak.... ale toto proste pochopi asi iba mama, co je na 2 male deti sama takmer cely den.....
No ked vyrastu, tak pridu ine problemy asi...takze tak...drzte sa a od zajtra bude lepsie pocasie, tak budeme viac vonku....
PS: A este dufam, ze moj syncek nebude maturovat s plienkou na riti 🤦‍♀️🤷‍♀️, lebo mam pocit, ze 11 mesacna dcera sa odplienkuje skor, ako takmer 3 rocny.... 😂😂😂

jajka71
25. mar 2020

Ja som od navratu z porodnice cele dni sama s 5r inak obdarovanymi dvojickami, nastastie uz 1.5r v dome, 2nadzemne podlazie bez vytahu u svokry ktora nikdy nebola doma bol najlepsi vycvik ;) netreba sa opustat, nasi su chodiaci komunikujuci (malemu sa usta nezavru)....hlavne treba decka zamestnat, nakrmit, prebalit, ked to ide a takmer vzdy to ide ist von na cerstvy vzduch a hlavne ak sa budeme stresovat my, deti budu viac saliet ;) musime to zvladnut! To si denne opakujem, keby som nemala chladnicku v skrinke aj na chladnicku si to dam

cammille
25. mar 2020

Treba si najst v tom zalubu😊...proste deti su male len teraz, o par rokov ta uz nebudu tolko potrebovat, tak to ber ako krasne obdobie, ktore si mozes s nimi naplno vychutnat😊 ( aj ked jasne, nie vzdy je to ruzove😅).
Ale mas celkom fajn situaciu, muz ti vecer chodi domov, takze uplne sama nie si😊, su zeny, ktore muza vidia par dni v mesiaci...takisto mas zdrave deti, aspon nepises o nejakych vaznych problemoch...su mamicky, ktore to maju ovela tazsie. A takisto su zeny, co by dali prve posledne, aby mohli byt na tvojom mieste a mat dve deticky, rodinu...nie kazdy ma to stastie...takze sa netreba lutovat, ale naopak, byt vdacny za to, co mas😊Treba vidiet pohar poloplny, nie poloprazdny😊
Tes sa, ze mozes byt s detmi, ze ste spolu a ze ste zdravi😊
Btw, ja mam 6 deti a tiez som vacsinu dna na nich sama, manzel chodieva domov bezne okolo 18-19, akurat teraz je uz 2 tyzdne doma. Ale teda bezne som s nimi sama a je to fajn, mame svoj system, dokonca aj do skolky ich davam az od 4-5rokov, mam ich rada doma, rada som s nimi😊 takisto ich uz na obed vyzdvihnem zo skoly, ideme domov a vsetci spolu sa najeme atd....teraz sme vsetci spolu doma, mam 3 skolakov a kazdy dostava od ucitelov ulohy, beham od jedneho k druhemu, pomedzi to este mladsie deti, plus navarit, upratat...a da sa to😊 ja sa z deti velmi tesim a som za ne velmi vdacna😊.
Proste sa treba nakopnut a necakat, ze zivot bude vzdy easy, uzasny, krasny, jednoduchy...zivot moze byt niekedy aj narocny, aj fadny, jednotvarny...ale je len na tebe, ako sa k tomu postavis😊.

jana005
26. mar 2020

Ahoj, buď rada, že máš maličké deti a netreba ti s nimi robiť úlohy.
Lebo mne už z tých úloh šibe, obdivujem pani učiteľky.

nini1010
26. mar 2020

Ja 7r a 8 mes.Tazko,velmi tazko.Permanentna unava,nonstop sme sami.Je to naozaj tazke.Nevyspala som sa neviem.od kedy.Zobudim sa a uz som unavena.

mily7
26. mar 2020

Nabit sa. Ty musíš poznať sposob, ktory ta nabije, pomoze ked je ťažko. Ci modlitba ci beh, pobyt vonku na biku, cvicenie, hudba, maľovanie. Chytit si ten kusocek casu ked spia, ked je muz doma a naozaj dobijat baterky. Az vtedy si vie človek povedať, je to len obdobie, urcity časový usek, prejde to, bude dobre. Vydrz vo vaznych veciach nepolav, v ostatných daj a vyber. Odplienkovanie mozno počkaj. Nevsimaj si, nebude just robit opak. To je taky vek, ze teraz nie, ale o mesiac to pojde. Nechci od seba dokonalosť, majte teply obed, chodte von, odychni ked sa da a tak bojuj.

pieksamaki
26. mar 2020

@nini1010
To je obdobie....mavala som take....skus pre zmenu nieco na dni zmenit....preinakšit deň....skus napr.pocvicit s detmi len tak na zinenke......lebo to je unava z toho nevyspatia....ale niekde to naber...inde.....
Ja som zistila ze aj tym ze nesportujem...ze som taka unavena.....jasne ze nie je cas...ale tych 15 minut doma pozdvihat nohy rukh aj s detmi.....sa niekedy da.....nieco urcite vymyslis...

nini1010
26. mar 2020

@pieksamaki Porozmyslam ako na to.Praveze cvicim,hoci bez deti.Chodila som do fitka pravidelne takze sa snazim doma robit aspon to z cvicenia co sa da.Potrebovala by som pospat.Maleho 4- 5 krat za noc kojim,dnes vstal uz pred 6,cez den nonstop vyzaduje byt na mne nalepeny.Ked ho necham chvilu sameho len ruci a ruci a ruci az mi ide hlavu rozrazit.Mas oravdu,je to len obdobie,monentalne tazke,ale nejak zvladnem.Dnes ich vezmem trosku na prechadzku kedze sa ma trosku oteplit,spravi nam to vsetkym dobre.

nini1010
26. mar 2020

@pieksamaki A dakujem ti moc ze si napisala,za povzbudenie .

kassandra25
26. mar 2020

Nie si v tom sama. S tym, ze ked sa toto skonci, tak aj tak nebudem mat pomoc od nikoho a pride plus chodit do prace. Je to vlastne to iste akoby som do nej chodila a deti boli v skole a skolke. Moj muz je tiez mimo cca 11 hod a ked pride, tak nula bodov.

ivinkapink
28. mar 2020

@andrea_ff urcite je uz teraz lepsie 😉 si sa trochu vyventulovala, vidis je nas tu takych viacej..len nikto sa nechvali tym ked nieco nezvlada al nie je podla jeho predstav,vsade sa na nas vali iluzia dokonalosti a potom mame pocit ze zlyhavame..
Robis to najlepsie co vies, a ze kricis a je z teba drak? Ktora z nas taky den nema? Aj maminky maju len jedny nervy a ked nevypustis paru kricanim moze ta jedneho dna picnut..
Neboj aj plienok sa zbavite,aj pre nas to bol obrovsky problem,dokonca mi malu kvoli tomu nevzali do skolky, je novembrova,teda este nemala 3 a mala plienku a neslo nam to..tiez som uz mala nervy v kybly..ale vies co?az bude pripraveny pojde to..treba skusat po nejakom casovom useku..nasej princeznej sa to podarilo ked mala tri roky a 4mesiace 🤣 a dudla sme sa zbavili mesiac pred tym..drzim palce a hlavu hore! 😉