Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

myzma
24. aug 2011

(pisme tu monology, ale potrebujem to doatiahnut myslienkovo do konca)

...cize tu nejde o to, ktore cirkev ma pravdu, obdobne budem postupovat, i keby tu bola diskusia o nasich zboroch.... a v ramci Ip si piseme, co prezivame a ko veci vidime....

to najdolezitejsie je, aby sme hladali pravdu a zili pravdu podla Pisem...

@molka

myzma
24. aug 2011

Alexander Seibel: Nebadane zvedenie zborov

Pasivita
New age
zazracne uzdravenia

su pozehnanim alebo kliatbou?
Plna moc alebo zvod?

O torontskom pozehnani

vydalo MSEJK

pan Menka cituje cele state z tejto knihy

molka
24. aug 2011

@myzma ale vsimla si si, ze tu takmer nedokazete rozoberat vasu vieru bez toho, aby ste nesklzli do ohovarania katolikov? A este si to tak pekne nazves, ze ty len hladas pravdu. Da sa hladat pravda a dobro takym stylom, ze budem povysenecky poukazovat na to, ze ti ostatni sa mylia?

myzma
24. aug 2011

@molka mrzi ma, ze to tak vidis...

myzma
24. aug 2011

@molka a zial vytrhas vety z kontextu a doplnas si tam slovicka.... nikdy som nenapisala, ze LEN ja hladam... reagovala som, ci to tu niekoho buduje, odpovedala som za seba...

ak sa ti zdaju pripsevky povysenecke, velmi ma to mrzi a nuti zamysliet sa nad svojim postojom...

svoje prispevky dlho zvazujem nez prispejem, pisem a mazem... nie je mojim cielom nikoho urazit a ak som, mrzi ma, odpust...

ale momentalne mam svedomie ciste, nie som si vedoma nicoho takeho, z coho ma obvinujes... sypem si popol na hlavu a akoby ti to nestacilo, utocis v osobnoej rovine, z coho ma krivo ty samamobvinujes... citim sa previnilo len kvoli tomuto prispevku, nakolko pisem z potreby branit sa, no sucasne citim, ze by som nemala... lebo Jezis je mojou spravodlivostou a teraz sa ospravedlnujem sama .... ano, som pysna, a moja pycha sa preukazujem prave teraz, lebo sa chcem branit proti reciam o mne, ktore nie su pravda... iked by som nemusela

molka
24. aug 2011

@myzma ako ako? Asi som nepochopila. Ak branim svoje presvedcenie a upozornujem na to, ze ohovaranim druhych sa pravda nehlada (podla mna), tak to je utocenie? Ak sa necitis previnilo, tak preco sa ospravedlnujes? Myslis, ze take ospravedlnenie moze vyzniet uprimne?

pia22
24. aug 2011

@myzma neutocis na nikoho konkretne?! Utocis na moju cirkev cim urazas aj mna osobne! Kde je laska tam je pokoj, kde je pokoj tam je Boh. A vase prispevky najroznejsimi sposobmi napadajuce katolicke nabozenstvo prinasaju nepokoj a rozbroje. Nie je v nich ani naznak Bozieho ducha. Lebo Ducha poznas po ovoci.

etuska
24. aug 2011

@pia22
mas super motto a myslim ze to vystihuje aj prispevky
@myzma
nepise to preto,ze chce urazat,ale ze je zapalena pre Bozie veci a ked niektore veci vidis-musis ich napisat.neber to prosim ako utok 😔

etuska
24. aug 2011

@myzma
@molka
@pia22
kriza je v kazdom zbore kde nevladne Duch Svaty 😔 -odhliadnuc od denominacie 😔

http://www.chcemviac.com/index.php?option=com_c...

dobre tak neriesme rozdiely,ale riesme to ako mat dobry vplyv na zivoty ludi....Okolo nas je tolko beznadeje,ak mame v srdciach pokoj a radost-je treba to sirit dalej 😵 😵 😵

etuska
24. aug 2011

este som nadabila na tento clanok,nestihla som ho docitat,ale myslim ze je dost motivacny,co vy na to? 😵

http://www.chcemviac.com/index.php

myzma
24. aug 2011

mile zienky,

lucim sa s touto temou, tymto forom a i s vami a kedze vas nemam vsetky zaradene medzi svojimi priatelkami, neukaze sa vam moja sprava z fotoblogu, preto pisem takto vsetkym v tejto teme.

zdalo sa mi to ako prejav ucty, aby ste vedeli, ze kde som, resp. preco neodpovedam a neprispievam.

v pripade zaujmu vam mozem poslat kontakt do IP na mejl ci skype.

bezte dobre svoj beh a bojujte dobre svoj boj, drziac sa Pisem, ktore je svetlom nasim noham a hlavy, ktorou je Kristus, ktorého prichod ocakavame,

nech je vase rucho kazdeho casu biele a oleja na vasej hlave nech nie je nedostatok,

a ak sa uz nestretneme nazivo, ci tu, cez forum, tak snad az na svadbe Barankovej,

s laskou

J


inkinka
24. aug 2011

@molka ten clanok nie je o protestantskej cirkvi, dost hruba nepresnost a kedze si tu vec uz spomenula aj so zdrojom, je to skoro to iste, akoby si dala link.
@myzma nerozmyslis si to este, neostanes?

molka
24. aug 2011

@inkinka ale ako vies, aky clanok som myslela, ked som sem nedala link? Apropo, aky je vlastne rozdiel medzi pojmami evanjelik a protestant?

maruska74
24. aug 2011

@mimkao Vies mne nevadi , ked niekto vyslovi protikatolicky nazor. Mne len vadi, ked nesmieme povedat my ten svoj nazor, ked sa hovori o nas.
Takze Maria a svati.
Katolici sa nemodlia k Marii (a svatym) ako k Bohu. Prosia ich len o prihovor u nasho Jedineho a praveho Boha, ako aj vy(my) ked prosime inych bratov a sestry aby sa za nas modlilli. Nic viac. Aka je v tom modlosluzba?
Boh nas stvoril (cirkev)ako telo, kde jeden ud pomaha druhemu. Sme rodina a tak to Boh aj zamyslal. Preto sa aj modlime jeden za druheho (ako to aj prikazuje biblia). Bohu sa paci, ked jednotlive milosti dostavame jeden cez druheho.(Ef 4:16 Kristus, z ktoreho vsetko telo, prislusne vedno spojene a spolu viazane kazdym pojivom podavania vyzivy podla posobenia v miere jedneho kazdeho diela, vzrast tela si posobi na svoje budovanie sa v laske.) Ved aj vy idete za bratom ci sestrou, ktoremu Pan pridelil dar uzdravovat. Jasne, Boh vas moze kedykolvek uzdravit aj priamo, nepotrebuje nikoho. Ale Jemu sa paci , ked si Jeho milosti navzajom podavame. Budujeme sa tak v laske. Pritom je vam jasne, ze vas neuzdravuje ten brat alebo sestra, ale cez nich a cez dar ktory im pridelil sam Boh vo svojej zvrchovanosti, vas uzdravuje Boh cez iny ud Jeho tela -cirkvi.
Panna Maria je velmi pozehnana sestricka v Kristovi . Dostala veeeela darov. Ked si ich prosim od nej, je mi jasne, ze mi nedava zo seba, ale len rozdava z pokladu, ktory jej zveril Pan a Boh , aby nim sluzila jeho cirkvi.
Ak by vas trapilo, ze predsa tito bratia a sestry su mrvti a preto podla biblie nemame mat s nimi nic, tak pravda je taka, ze nie su mrtvi, kedze " v Jan 3:16 sa pise:Lebo tak Boh miloval svet, ze svojho jednorodeneho syna dal, aby kazdy kto veri v neho nezahynul, ale mal vecny zivot.
Je mi luto,, ked ostatni krestania maju moznost vidiet len tie nespravne interpretacie katolickej tradicie a podla toho ju odsudia, ze nesedi s bibliou (comu sa vobec nedivim, lebo tie nespravne interpretacie su velmi nebiblicke) a prave preto sa snazim vysvetlit, ze prave katolicke ucenie je o inom.

maruska74
24. aug 2011

@myzma
@molka Zienky, aj mne sa s "obranou " svojej viery spaja kooopa emociii, podobne ako s obranou svojej fyzickej rodiny. 😅 Ale skusme v sebe najst tolko pokory, aby sme sa vedeli rozpravat aj napriek tomu. Ktokolvek by odisiel, bude to skoda 😔 pre vsetkych.

molka
24. aug 2011

@maruska74 diskutovat znamena slobodne slusne prezentovat vlastny nazor, s tym nemam problem. Ja len tolko, ze pokial sa niekde utoci na "moju" cirkev, musim ju obhajovat. Som presvedcena, ze ak by to bolo naopak, tak by mali niektore dievcata tiez potrebu obhajovat prave to ich presvedcenie. Ale co je zaujimave, ze ja som v druhej teme nezaznamenala nejake utoky na evanjelikov, tu je to presny opak.

inkinka
24. aug 2011

@molka naozaj treba davat navod? Nasla som po troch kliknutiach ...

mimkao
autor
24. aug 2011

@maruska74 S tým rozdielom, že my prosíme o modlitby bratov a sestry, ktorí sú živí. Vy o prímluvy prosíte mŕtvoly.
A nesnaž sa mi prosím ťa nahovoriť, že Mária, alebo voľajaký váš "sväty" je živý. Nie je. Zomreli a z mŕtvych nevstali.

mimkao
autor
24. aug 2011

@maruska74 veľmi blúdiš.

maruska74
24. aug 2011

@mimkao Vies, teraz sa mne zda, ze oponujes biblii. V nej sa pise, ze kazdy kto veri v Neho nezahynie, ale bude mat vecny zivot.

mimkao
autor
24. aug 2011

@maruska74 a ty si si už prečítala celú bibliu?

maruska74
24. aug 2011

@mimkao Aj mi povies co z toho co som napisala nie je biblicke?

mimkao
autor
24. aug 2011

@maruska74 alebo len mieniš vytrhávať z nej verše, ako sa to hodí tebe, aby si niekoho presvedčila o svojej "pravde"?

maruska74
24. aug 2011

@mimkao Ano, viackrat. Aj systematicky od zaciatku do konca aj podla rozpisov na kazdy den. A aj s modlitbou k Duchu Svatemu. V tom sme zrejme podobne, ci nie?

mimkao
autor
24. aug 2011

s modlením sa ku márii u mňa nikdy, nikdy, nikdy nepochodíš a nikdy ma nepresvedčíš, aby som sa modlila ku mŕtvole.

mimkao
autor
24. aug 2011

nie, nie sme podobné Ja sa k Duchu Svätému nemodlím.

maruska74
24. aug 2011

@mimkao Nesnazim sa vas presviedcat, len ukazujem, ze katolicka viera nie je v rozpore s bibliou. Ty sama si chcela pocut moj nazor. Takze konkretne, v com je to co som napisala nebiblicke?(je lepsie byt konkretny miesto par -slovneho osocovania Mimka)

maruska74
24. aug 2011

@mimkao POckaj, patris k Svedkom Jehovovym?Lebo pokial viem, vsetci krestania, ktorych poznam sa k Duchu Svatemu modlia.

mimkao
autor
24. aug 2011

😀 tak to teda rozhodne nepatrím. A ja poznám veľa kresťanov, ktorí sa k Duchu svätému nemodlia. Ja sa k nemu nemodlím preto, pretože sa chcem modliť tak, ako dal Pán Ježiš za príklad a modlím sa k Bohu, ako Otcovi.

K ostatnému sa ti vyjadrím večer, pretože je to na dlho a musím teraz k deťom.