Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

mimkao
autor
9. aug 2009

abbi, vitajte doma. Chcela som napísať, že závidím, Vašu "dovolenku", ale fakticky ani nie... 😝 😀
My sme dnes neboli v zbore... ☹ pri jednej manželovej jazde tipu" rýchlo a zbesilo" 🙄 nám odišli brzdy na aute... 😒 🙂 Tak s a idem kŕmiť kázňou z netu... 🙂

Ozaj, myzma, teda, Janka 🙂 , teraz som si prečítala úplne celú tu knižku, čo si na ňu dala link, lebo hoci som ju poznala, ale vtedy som veľmi takým veciam neverila a neprečítala ju celú, tak práve dnes ma tak veľmi oslovila, že som si povedala, že musím úplne ešte raz a od základov zmeniť svoje myslenie a každú oblasť života naozaj podriadiť Bohu. Aj keď sa to tam týkalo prevažne pôrodu a detí , pochopila som cez ňu, že keď človek začne uplatňovať vieru v akejkoľvek oblasti svojho života, tak je to 😵

A ešte pre Danielku, k tomu počtu detí... Ja nechcem obhajovať, to aké dobré je mať veľa detí, je to naozaj každého osobná vec, ale keď si písala, že nikde v Biblii neni napísané, že koľko deti človek má mať, tak som sa dnes dočítala o verši, kde je písané, že: Ajhľa, dedičstvom od Hospodina sú synovia, odmenou je plod života. Ako sú šípy v ruke hrdinovej, takí sú synovia mladosti. Blahoslavený je muž, ktorý si nimi naplnil tulec; nevyjde na hanbu, keď bude rokovať v bráne s nepriateľmi. Žalm 127 : 3-5. Viem že ani tu sa nepíše počet detí, ale myslím, že do tulca sa ich veľa vojde. 🙂

daniela1983
9. aug 2009

mimkao
Ano ten vers poznam a je krasny. 🙂 ale aj tak si myslim ze Boh nam dava v tomto absolutnu slobodu. 🙂

mimkao
autor
9. aug 2009

Hej, ja viem, len mi to dnes tak "udrelo" do očí.Ale koho môžem, toho rada povzbudím k viacčlennej rodinke... 😀

leishmania
9. aug 2009

aj ja nemyslim ze je to nejak urcene, a hlavne ked vidim moju sestru s 3 detmi vo veku 1-5 rokov, ma teda co robit...aj ked ja som z 5 surodencov a je to super hlavne teraz, aj tak ja planujem max 2-3 deti, aj kvoli robote...z roboty budem moct mat pauzu max 4 roky, inak treba robit skusky, a to by sa mi nechcelo..

daniela1983
9. aug 2009

ja mam spoluziacku co ma deti vo veku 3r+11m, 2r+ 9m., 1r +4m a teraz 1mesacne babu, klobuk dolu, silno obdivujem 🙂

eli77
9. aug 2009

Jeeej znama to tvaricka...ahojky abbi som rada, ze ta tu vidim...
myzma taaaak...teraz som uz aj ja docitala tu knizku....je fakt dobra...ja mam trosku problem sa dostat k podobnej literature, a pritom citat milujem. Momentalne citam aspon cez net...ale ked ja najradsej vonku citam na dvore, alebo vecer ked deti spia v posteli.

etuska
9. aug 2009

Abbi-ticho "zavidim" ten Campfest 😉
Hmm-aj mne dlho vrtalo v hlave to,ci je povinnostou kazdej krestanskej zeny mat tolko deti,kolko Boh da...ale som rada ze sme aj v tomto rozhodovani slobodni 😔 -podobne ako Leish sa na viac ako 3 uprimne necitim a obdivujem vsetkych rodicov viacdetnych rodin.

abbi
9. aug 2009

ahoj eli 😉 😉
etuska bolo super. Moj muz tam bol sluzobne, ale stalo to za to. Bol tam Josh McDowell a velmi dobre sluzil o rodicovstve. ja tam vsak uprimne musim povedat, rada idem preto, lebo tam mozem stretnut ludi, ktorych inak nemam moznost vidiet. Pre nas je to casto pracovny cas, ale ti ludia za to stoja 😉 😉

ozaj baby citali ste niektora knihu CHATRC ?

etuska
9. aug 2009

Abbi-nie-o com je?
ako pracovne? 😅 -vysvetlis?

mimkao
autor
9. aug 2009

Etuska, abbi s manželom tam boli stavať stany... 😀 Ale nie, srandujem. 😝 🙂

abbi
9. aug 2009

stavat stany 😉 😉 ale aj to bolo a nie raz 😀 len nie na campfeste. moj muz tam tento krat tlmocil 😉

mimkao
autor
10. aug 2009

Ahojte, 🙂
Ako sa máte?
Janka, myzma, 🙂 volala som dnes s Paľkom Synovcom, tak som mu povedala, že som sa s tebou cez net zoznámila, 🙂 veľmi sa potešil, a povedal, že si Vás veľmi obľúbil, že ste úžasní ľudia. 🙂 🙂

myzma
11. aug 2009

Ahojte, babulky 🙂

mimka: pocas biblickej skoly sme boli na vyjazde v srbsku, kde slovo uzasny znamena hrozny 😀 😵 😀 . musela som si davat velmi pozor na jazyk, doslova postavit straz, aby som nepovedala vetu s menom niekoho zo surodencov a slovo uzasny 🤐 😀 🤐.

Erika sa mi uz ozvala, tiez boli na campfeste. asi s malym si toho "moc neuzila".

Inak dievcata, ktore mate deturence, smiem sa spytat, aky mate nazor na nedelne skoly a besiedky? su podla vas biblicke? ako vnimate takuto sluzbu v zbore? (sluzila som aktivne detom 3,5 roka v nedelnej skole, vekova kategoria 7 - 13 rokov, kvoli tehotenstvo som to teraz prerusila).

knizka od Jackie: i ja si uvedomujem, ako potrebujem/e dat svoje myslenie a hovorenie do suladu s Bozim slovom. a verim, ze cim sa to bude viac zhodovat, tym viac "zazrakov" v nasich zivotoch a zivotoch tych, za ktorych sa modlime, uvidime 😵

ste tu niekto?

martina46
11. aug 2009

myzma, ja si myslim, ze besiedky s vyucovanim su super, aspon tie u nas 😉
a ma to velky zmysel. no a ako by sa na to pozeral jezis? podla mna by prevelmi suhlasil 🙂

myzma
11. aug 2009

Dakujem, martinka, za odpoved 🙂 bez vyucovania si nedelnu skolu ani neviem predstavit. Vyucovat sa da roznymi sposobmi cez priame slovo, hry, pribehy a pod.

Len som sa stretla s nazorom, ze deti by mali byt na zhromazdeni s rodicmi... ze by sa nemali oddelovat, preto sa pytam 🙂

abbi
12. aug 2009

ahoj myzma, ja som vyrastala na besiedke a jednoznacne v besiedku totalne verim 🙂 dala mi neskutocny zaklad, poznanie biblickych pribehov, priatelstva na cely zivot, uzasne tabory...
sama som tiez par rokov ucila deti na besiedke a dlhe roky som robila na taboroch veducu. Je to uzasna praca... teraz tie moje besiedkarske "deti" maju 20-25 rokov, mnohe sluzia BOhu, a som velmi vdacna, ze som mohla byt sucastou ich zivota.
Ja osobne som velmi vdacna ze mojich ucitelov, za ich lasku a prijatie. a verim, ze ak sme na niekoho mali hoci len na nejaky cas vplyv ma to dlhodoby efekt.
moje deti chodia od malicka do besiedky a som velmi stastna, ze u nas uci besiedku manzelsky par. lebo moji chlapci potrebuju aj muzsky vzor. takze Dakujem Panu za to 😉

abbi
12. aug 2009

osobne mi vyhovuje, ze moje deti su s nami na chvalach a potom idu na besiedku. Od 2 rokov som ich ucila sediet uplne v predu, aby neboli vyrusovane a vysvetlovala som im, ze nedelne chvaly su jedinecny cas, ked mozme vsetci spolu chvalit Pana Jezisa a ze som velmi stastna, ked su pri mne.. casto ich drzim za ruky, alebo okolo pliec a tak spolu chvalime. Milujem tie chvile. a aj oni 😉
po rokoch ucenia, moje deti automaticky ako prideme do zboru si idu sadnut do prvej lavici a ich kamarati sa k nim pridavaju. takze u nas v zbore prve 2 lavice obsadzuju deti a ich rodicia 😉 😉

mimkao
autor
12. aug 2009

Ahojte. Janka, no to som teda netušila, že úžasný znamení hrozný... 😅 a keď tak nad tým rozmýšľam, možno som necitovala Paľkové slová presne, lebo ak on bol tiež vtedy v škole a počul to, tak si myslím, že si tiež na to dáva pozor, aby nepoužíval to slovo... 🤐 Ale v biblii sa píše aj o Bohu, že je hrozný Boh... 😕 No, to je jedno, hlavné, že Vás má rád. Dnes osm mala ísť ku Erike, teda s §ou do parku v BA, ale po
pôjdeme až zajtra. Ozaj, ak by si mala čas a bola by si v Ba, tak si môžme dať stretko... 🙂

Čo sa týka deti a besiedok, tak ja mám zase opačný názor, aj keď z čiste praktického dôvodu, som rada, keď deti idú do besiedky, ale ak nechcú, tak ich nenútim. Ja som rada, že chcú byť na zhromaždeniach s nami. Asi sa im páči, ako Milan káže... 😀 😀 No a tiež, keď sú chvály, to je ich, milujú to. A ja tiež.
Ale zase, keď ja som bola malá, pamätám si, že ja som radšej sedela na besiedke, ako na zhromaždení. Vtedy som nevedela obsedieť a myslela som si, že sú to nudné kázne. Ono, aj naozaj boli nudné. Teraz už vidím, že keď niečo nie je kázané v Duchu, je to o ničom. Som rada, že moje deti môžu vyrastať v zbore, kde je to úplne iné. 😵

abbi
12. aug 2009

mimka, no ale ty mas vynimocne deti, na to nezabudni 😉 😉 😀 to som vzdy obdivovala a aj Judy mi hovorila, ako obdivuje tvoje deti ako krasne pri vas vydrzia 😵 klobuk dolu. moji chalani niekedy sa tiez sami rozhodnu ostat a pocuvat kazne... a som velmi rada. teraz cez leto nemame besiedku tak pekne pocuvaju. aj na campfeste celu kazen Danyho Jonesa pocuval Tobias, totalne bol vtiahnuty do deja. bola som veelmi vdacna.
kazal totiz o 2 bratoch a bolo to u nas velmi aktualne 😎
besiedka pre mensie deti je exte viac o hrani sa.. a trochu o pribehu, ale pre starsie deti od 5 do 10 rokov je skvela 😉 tam sa da vybudovat zakladna biblicka znalost aj pochopenie Bozich pravd

abbi
12. aug 2009

baby mate nejake dobre linky, na kazne, alebo inspiracie? podelte sa s nimi 😉
napriklad tu je link na Kosicky AC zobor, ktory vysiela vzdy utorok o 18.18. hod. mládež a v nedeľu o 9.30 hod. nedeľnu bohosluzbu. http://www.ackosice.sk/video_zive-vysielanie

a tu su kazne z Exitu a chvaly AC BA http://www.exitklub.sk/audio

mimkao
autor
12. aug 2009

hej, ja mám: http://www.barkoci.com/predigten/mulmed/sk/html...

no, my s Peťom si nemyslíme,že máme až také kľudné deti, a teda taká naša Hanka, to je prípad pre Samathu, jak môj brat hovorí... 😀
Ale Lejlu a Reného to baví na zhromaždení. Teda hlavne Lejlu. Ja keď sa tak počas chvál na nich pozerám, neveriacky krútim hlavou, že prečo som ja takto nemohla byť na chválach od malička. Že prečo som si myslela, že je to trápne dvíhať ruky, že je trápne tlieskať na oslavu Boha, že od Duchu Svätom sa nahlas a príliš veľa nemusí hovoriť. 😔 Takže ešte raz to napíšem, ale som veľmi rada, že moje deti toto všetko poznajú a že je to súčasťou ich života.

Joj, Marti, super, že si dala tie liinky, lebo minule som bola na tej stránke AC-Košice a všimla som si tam tie kázne. Som si ich chcela vypočuť, ale som na to zabudla. Takže sa do toho idem pustiť teraz. 😵 Ale idem počúvať tie z archívu. Ozaj, ako klíma? Funguje?

myzma
12. aug 2009

Linky pridavam i ja:

http://www.bozieslovo.sk/kazne.html

Tuto stranku sme s mangelom objavili uz predtym, ale upozornil nas na nu jeden brat, ktoreho mame velmi v ucte. Kazne maju iny nadych ako sme zvyknuti z nasho zboru. Ale doteraz kazda bola pre mna obrovskym pozehnanim (a ta "inakost sa mi velmi paci, rezonuje to v mojom srdci). Kladu doraz na Slovo i v oblastiach, ktore nie su medzi "charismatikmi" tak popularne, ci na take oblasti, ktore byvaju nespomenute....

a potom ta nasa domaca: www.slovozivota.sk

a dievcata, dakujem za pismenka ohladom nedelnej skoly.

Mimka: ja som na PNke a budem az do materskej, do BA chodim len na zhromazdenia. takze to, zial, nebude mozne ☹ ale dakujem

mimkao
autor
12. aug 2009

Aha, škoda. 😒 Som myslela, že sa niekedy zoznámime aj na živo. Ale veď dakedy snáď prídeme k Vám do zboru. 🙂
Z toho prvého linku, čo si sem dala, čo konkrétne si počúvala? Ktorý mesiac? Alebo všetky? A čo je to vlastne za cirkev? O tej som ešte ani nepočula. 😅

abbi
12. aug 2009

mimkao klima je SUPER... ale teraz nie je tak teplo, tak ju nevyuzivam. a vy? asi ani vy ju toto leto moc nevyuzivate, ze? ale ked boli tie tepla, tak bola SUPER. boli u nas svokrovci a svokor ani von nevysiel, len si uzival chladocek 😀 😀

ani ja nepoznam tu cirkev, to je aka?

mimkao
autor
13. aug 2009

abbi 😀 zlatý svokor. 🙂 My sme našu toto leto nemali zapnutú ani raz! Vyfučalo nám chladivo. Škoda, že nepoznám nejakého šikovného klimatizéra, čo by ju opravil... 😠
Čo je to za cirkev neviem ani ja, ale dala by som celú ruku do ohňa za to, že sú východňari... 😝 😀
Ale ja som už včera počúvala jednú kázeň od nich a páčila sa mi. 😵

myzma
13. aug 2009

hej, hej, su to vychodnari 😀

ako som spomenula, tip na tuto stranku sme dostali od nasho znameho, brata, ktoreho si velmi vazime... pocuvali sme cca 5 kazni. a pacili sa mi 😵 velmi sa mi paci, ze tie kazne su plne Slova. chvilami som mala pocit, akoby som citala (resp. pocuvala) nejaky list z Biblie 🙂

je to taky mensi zbor, asi su napojeny na grecko nejakym sposobom. posobia v nej aj surodenci povodom greci. jeden zo starsich (moj odhad, bo kazal v zbore, myslim, z je starsi) ma manzelku grekynu. je dobre si pozriet v to, co veria. mozno ste tam nakukli 😉

myzma
13. aug 2009

napojeni 😅

mimkao
autor
13. aug 2009

Ahoj Janka. Hej, už som kukla na ich stránke adresu, tak vidím, že sú z Giraltoviec 😵

Ja už mám CD BCC Pred tvoju tvár. 😵 😵 😵 😵 od rána nám to doma beží, už vieme takmer všetky piesne na spamäť... 😀

abbi
13. aug 2009

mimi ze je super 😵 😵 😵

mimkao
autor
16. aug 2009

Ahoj Marti, hej , je super. Teda dve piesne tam mám úplne obľúbené. Na ostatných sa mi páčia len slová. Teda, ani hudba neni zlá, len taká rovnaká.Na jedno kopyto... 😅 Ale ináč super.
A čože ostatní? Odpojili Vás od netu...? 😀 Ale nie, ani ja tu cez víkendy moc nechodím. Sme sa nedávno vrátili so zboru. Bolo super... ...celý čas som presedela s deťmi na chodbe... 😀 Ale nie, ináč naozaj bolo dobre.
Ešte sa chcem s Vami podeliť, že teraz som si opäť po dlhom, dlhom čase začala čítať žalmy a keď som prečítala 119, tak som bola veľmi, veľmi povzbudená. Fakt je veľmi super ten žalm.