Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
21. mar 2010

mirov presne toto sa tu vcera pytala henikav ale myslim ze jej nikto neodpisal ☹

petaba
21. mar 2010

aj mne sa zdá, že to nikto nevedel 😖

alionuska
21. mar 2010

Petaba,Boldy ,Neurologia Dakujem! 🙂
A Petaba,tie bradavky su iba obycajnym kakaom natrete...Jedna moja kamaratka-Mirka-mimulilinka-robi tieto torza tusim kazdy tyzden ..vzdy je nejake ine a ja som sa jej na to pytala,ze ako to,ze to ma akoi naozajstne tie bradavky...a ona mi povedala,ze normalne kakaom praskovym to farbi...ale asi rozpustenym v troske vody... 😉

petaba
21. mar 2010

a nevieš náhosou postup ako sa to poťahuje?

henikav1
21. mar 2010

cessy, ja len k tomu, co si pisala na TOM, mas 100% pravdu ohladne tych rafikov. Ak si chce niekto priotravit vlastnu rodinu, je to jeho problem, ale ak v zdraviu skodlivych rafikoch mienia piect torty na predaj, to je vyslovene drze a nezodpovedne. Pre mna sa niekto zbytocne bude odvolavat na to ze rozdiel je len 0,03%, alebo na to ze este stale pouzivaju al krcah na mlieko a este ziju. proste, len na to aby usetrili 1-2 eura, radsej riskuju, no neviem, ale takyto ludia si podla mna zasluzia prepad hygienikov a obrovske opletacky. Ja si radsej zapytam ten rozdiel, o 1-2 eura viac za tortu. Na toto si ja osobne davam pozor a na vsetky veci co som kupovala z e shopov som pytala certifikat, ze je to urcene na styk s potravinami. Mozno je to moja profesionalna deformacia, kedze mam potravinarsku - chemicku skolu, ale bala by som sa riskovat. Aj som im chcela napisat, ale potom som sa na to vykaslala, nemozem predsa riesit vsetky problemy sveta, nie?? 😀 😀 😀

a inac strasne lutujem ze nemam doma zelatinu, uz by som rada ponorila tie mysi co mi zostali do nej, aby som videla, ako sa mi budu postavicky topit v bazene 😀 😀 😀 😀

neurologia
21. mar 2010

heni
ja zelatinu doma mam okamzite ti teda posielam... 😎

aha tak ak som spravne pochopila tu mramorovu piskotu spravim tak ze normalne zacnem do stredu davat cesto 2 lyzice bieleho potom lyzicu kakaoveho opat biele a podobne....a to sa mi potom tak pekne rozleje....?

cessy
21. mar 2010

heni aj ty si si vsimla ten inzerat, alebo ako to nazvat na TOM?????
moj muz je klampiar, mame sklad plechu a podobnych tomu výrobkov.....takze sa aj trosku rozumieme.
dotycna osoba chce zarabat na nevedomosti ostatných. mne muz vyrobil jednu formu na pecenie ale ta je z nerezoveho plechu. hlinikovy je skodlivy a teplom sa tie skodlivyny este viac uvolnuju.
a cena aku tam dala 😨 , taku formu po prepocitani spotreby plechu by vysla na necele euro robotu nepocitam,lebo to nieje tazke....

par krat som si ten izerat otvorila a vzdy som si povedala ze to necham, tak...nic nenapisem...ale nedalo mi to.......
idem to pozriet,ci mi aj nieco odpisala 😉

cessy
21. mar 2010

neuro prave teraz ma napadlo ze som niekde videlaaj inakrobenenaplech,pockaj pozriem link.
pamatamsi,ze abytam bol ten mramorovy vzor, tak to robili na4 kopkach na plechu.....moment,pohladam to

ja ako som pisala som to davala vzdy do stredu a vyslo mi to tiez pekne

cessy
21. mar 2010

uz to aj mam,bolototam kde som predpokladala 😵 😵 😵 😵

http://www.zorka.estranky.cz/fotoalbum/-----moj...

henikav1
21. mar 2010

cessy, ani ja som sa nechcela starat, ale potom som jej napisala, snad je to napisane dost diplomaticky, aby mala na com rozmyslat, pretoze si nemyslim, ze by ozaj chcela niekomu zle, iba si chce privyrobit, ale neuvedomila si vsetky dosledky. A potom dobre je zareagovat aj preto, lebo potom si aj tie ostatne baby co chcu objednavat uvedomia, ze ako to vlastne je. No a potom je to uz len na nich, ako budu reagovat, ci v tom aj tak budu piect, alebo si radsej objednaju rafiky z kvalitneho plechu s certifikatom, ved ako som pozerala, tie rafiky aj certifikovane nie su drahe. Ja by som sa veru neodvazila takto hazardovat. Alebo ma moznost ich vyrabat z plechu, ktory je urceny na to

neurologia, zelatiny este nedosli, takze mysi budu plavat asi az zajtra 😀 😀 😀

cessy
21. mar 2010

heni ved to.....preto sa aj pribory aj plechy postupne vytratili z predaja.
podla mna tie rafiky na pecenie hrou alebo na ktorejkolvek stranke nie su drahe.....tak ako si napisala...je to nakazdom,pre co sa rozhodne.

cessy
21. mar 2010

heni a coteda budes davat pod to zele???

cessy
21. mar 2010

heni a tie vlasky lisom na cesnak, dnes mi to rano nedalo zobrala som kusok hmoty a sup ju do lisu 😀 ak budes chciet dlhe, tak len pridavaj po troche hmotu a take pekne vlasky sa ti spravia 😵 😵

henikav1
21. mar 2010

cessy, dik za pokusy, ja teraz cakam navstevu, takze velmi nestiham skusat
no a tak to mam rozmyslene, ze by som si spravila figurky hodne dopredu, aby poriadne stvrdli a potom ich len namocim trosku do zelatiny a vytiahnem susit, takisto dno a boky by som len potrela natenko zelatinou, proste aby rychlo stuhla a potom uz na tuto vrstvu nalejem vychladnutu zelatinu tesne pred stuhnutim. Toto samozrejme najskor vyskusam dam si normalne potah, potriem zelatinou a tie mysky co mi zostali su uz riadne tvrde, tak ich tam strcim, som velmi zvedava co to spravi, ale kedze neurologia poslala zelatinu pomalikom 😀 , tak sa k nej asi najskor dostanem v pondelok poobede ked sa stavim v obchode cestou z prace
No a ak sa mi rozpadnu, tak tam este pridam elektricky fen, ze mrtvoly v rozklade 😀 😀 😀

cessy
21. mar 2010

heni ja som ti len dala typ, nie aby si to isla skusat 😀 😀 😀 😀

no a to s tym fenom nema chybu.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a keby si tam spravila normalny modry potah, trosku vytienovala praskovymi farbami...a hotovo. postavicky by som spravila len do pol pasa a hotovo 😉 😉 😀

henikav1
21. mar 2010

najprv ich skusim nechat v rozklade a potom sa rozhodnem co dalej, ak sa mi rozlozia, tak to urobim tak, ze ta voda nebude priesvitna, ale normalny modry potah, ale nikdy nevies, za pokus to stoji, bude sranda.
a najvacsia sranda bude ak sa mi to teraz podari a ked ju budem robit na objednavku, tak vtedy sa mi rozpadnu 😀

lenka.pav
21. mar 2010

heni, toto som nasla, snad ti to pomoze:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=22&t=97
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/jazierko-s...
nic viac som nenasla.
co sa tyka tych rafikov, tak sa mi tiez zda, ze su dost drahe na to, ze su z hlinika - odhliadnuc od toho, ze su skodlive ☹

henikav1
21. mar 2010

leni dakujem, si zlatucka ze mi hladas info, takisto cessy, co to pre mna hned aj vyskusala, to jazierko som pozerala, ale sa mi nepozdava davat do torty alobal, ako to budu krajat, alebo to uplne rozvratia? ako to bude vyzerat? Preto som nezvolila tuto variantu a este su tam aj figurky
tiez som pozerala tento piping gel, ale ja cele vedierko nepotrebujem, ale nasla som aj modecor gel, neviem ci je to nieco podobne, ale maju ho v malej tube asi za 1.50, tak to by sa mi ako mnozstvom aj cenou hodilo. To vedierko piping gelu je priliz velke a ja to asi viac ani nevyuzijem, ved nie som cukrarka, co pravidelne pecie a neviem ci este vobec niekedy budem robit bazen po prvej skusenosti 😀 😀 😀

vinka
21. mar 2010

Heni ja som robila bazén synovi a nedávala som alobal.Dala som hmotu do bazénu a do neho som potom vyliala modrú želatinu.Ale som ju mala dosť hustú skoro už horúca bola tuhá tak preto asi sa neroztieklo nič. 🙂
Ali dík a isto tťo skúsim urobiť hmotu den pred tým. 🙂

henikav1
21. mar 2010

jej vinka, ani nevies ako si ma potesila, ze sa to da 😉
mne len pred chvilou odisla navsteva, asi sa citili dobre, aj bolo celkom pekne, tak sme si zahrali aj tenis, no a ja som teraz utahana, takze dnes uz asi aj tak nic nespravim, ale na tu vodu som strasne naladena a som nedockava
cessy, ta pani na TOM si to vzala k srdcu a vraj idu zhanat dobry material na tie rafiky

vinka
21. mar 2010

Heni mne to išlo.Ale v tedy som ten poťah robila z K2.Tak neviem či to bolo tým. 😕

henikav1
21. mar 2010

vinka, aj ja mam teraz doma na skusku K2, len jedno balenie som vzala, ale mne sa s tym velmi dobre robi, takze idem doobjednat a este chcem skusit tu pastu dama top, lebo som videla ze aj tu velmi chvalia
vinka a fotku bazena nemas?

vinka
21. mar 2010

Joj niekde v pc ale je zas pokazený tak ti nemôžem hodiť.Ale ani neviem či vôbec mám.Fakt si to nepamätám. 😀 😀

henikav1
21. mar 2010

no nevadi, ved ja len tak zo zvedavosti a z inspiracie, vsetko co ma zaujme si ukladam, lebo potom ked to chcem najst, tak ani za svet neviem ze kde to bolo

alex21
21. mar 2010

Ali krasne torticky 😉
petaba mam silikonova listu tehly a drevo. Kuk: http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

cessy
21. mar 2010

vinka ja si pamatam tvoj bazen, to si robila pre syna, pravda, aj take skokanske mostiky si tam mala 😉

henikav1
21. mar 2010

cessy, ja si nepamatam ☹ mozno ked ho uvidim, tak si spomeniem
alex, videla som jednu rybu na TOM , pozri nevyzera zle a to ta tvoja skusobna bola krajsie nafarbena podla mna http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/rybarska

cessy
21. mar 2010

heni mne sa aj tato rybka paci....a pacilo sa mi veru aj to co alex skusala 😉

henikav1
21. mar 2010

cessy, ved aj mne sa paci, ved som napisala ze nevyzera zle, teda som myslela ze vyzera dobre, asi som sa zle vyjadrila 😀 😀 a aj ta alexina sa mi pacila, podla mna by bola peknucka

alex21
21. mar 2010

heni dakujem, paci sa mi na nej hlavne ta akoze doska na ktorej je polozena to je dobry napad.
Problem je v tom, ze ta kocka mi poslala tu fotku kapra co som aj sem davala, a ta je fakt ako ziva. A ona chce presne taku.
cessy dakujem za pochvalu ale v skutocnosti neni pekna. No presvedcili ste ma este na jednu skusku viac do hneda a potom sa rozhodnem.