Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
1. feb 2012

@dada2007 joj, mas ty ale stastie... je super najst si kamosky aj takou cestou ako je net 🙂 skoda, ze som od vas vsetkych tak velmi daleko 😝

mizulienka
1. feb 2012

@katulkaaaaaa jasne kati pec uz dnes, ja som tiez dnes piekla uz na sobotu

katulkaaaaaa
1. feb 2012

@jakelina ja praveze nejdem nic zrezavat...proste aky mam velky plech taka bude aj torta 🙂 to su tie velke pre 100ludi co som tu uz spominala 😉 no vidim ze zacnem uz dnes,a ostatne dopeciem zajtra...aby k tomu nebolo malo,este mam dalsie 3...cize spolu sedem...som zvedava ako to zvladnem 😕

abriela
1. feb 2012

@timonko to je torta??? 😨

jakelina
1. feb 2012

@katulkaaaaaa aha, tak to nebudeš mít žádný odpad, taky dobře. 😉

mizulienka
1. feb 2012

@katulkaaaaaa ty si si teda nabrala na plecia Kati, drzim palce, urcite to zvladnes a ten piatkovy flam si urcite zasluzis 😉

jakelina
1. feb 2012

@dada2007 to je super 😉 Musela být sranda 😉

katulkaaaaaa
1. feb 2012

@mizulienka 😀 😀 😀 luci po 3 rokoch ideme s babami von,jaj sa tesiiim....neviem ako to maly s muzom zvladnu,snad nebudem v tom najlepsom utekat domov....Luci utesujem sa tym ze tie 4 su LEN cokoladove...aj ked neviem ci to pre mna nebude horsie ako marcipan 😕 ozdobky mam vsetky porobene...uvidime

livia76
1. feb 2012

@pristela parádne, len sa na tom autíčku povoziť .-D

mizulienka
1. feb 2012

@katulkaaaaaa neboj, zvladnes 😉 a verim ti, ze sa tesis, ze ides s babami von, ja som nebola poriadne von odkedy mame deti, ale nejak nikdy nie je cas 😉
ale na maj mame tiez naplanovanu akciu, tak som zvedava 😉

katulkaaaaaa
1. feb 2012

@pristela nejako som mimo....s coho si modelovala kvietky,co je lepsie ako mmf? 🙂

79zuzana
1. feb 2012

taka som vytesena... prisli si pre tortu, a ujo sa tak tesil, ze mi nechal este aj 5 eura tringelt 🙂 uz len dufam, ze im bude aj chutit 🙂

yamahafazer
1. feb 2012

@lussy23 a sviezenky robite alebo gulky z odrezkov co sa obaluju v kokose?tak to je to iste proste co ti ostane korpus ,krem,dzem,rum,kakao co mas to zmiesas alebo aj odrezky z torty a spravis ztoho hmotu a dotvarujes torty

dada2007
1. feb 2012

@jakelina bola len chvílku, tak bola malá sranda.......nabudúce dúfam, budeme spolu dlhšie.. 😉

dada2007
1. feb 2012

@79zuzana super! tak to poteší, ked sa páááči tortička 😵

siss_sz
1. feb 2012

@lamps dakujem, krasna🙂)
a co hvoris, ktora chut je tvoja oblubena? nejaka neobvykla? 😉

lamps
1. feb 2012

@siss_sz a čo ti ja viem 😀, mne chutila aj kávovo-salkovo-čokoládová aj kávová. Aj tvarohová ... vlastne takmer všetky, nemám rada len také pudingové krémy, tie veľmi nemusím

yamahafazer
1. feb 2012

@dada2007 fuha to 23cm staci pre 20 ludi?ja robim najviac okruhlu tak 32cm
@pristela to auto je perfektne ja som vedela,ze ty ho spravis dokonale 😵

siss_sz
1. feb 2012

@lamps a tvarohova sa da urobit tak, ze kryta marcipanom? nejaka speci? ci len taka bezna - ze korpus a na to tvaroh?

yamahafazer
1. feb 2012

@pristela moja mala to iste tiez len vypytuje,ze chce tortu,ale potom ju neje aj hmotu taktop by mi vyjedala a ked som jej spravila k meninam s oveckou dvakrat co znej odhrizla a mala dojedene a teraz si vybera k narodeninam zasa jej oblubenec ovecka timmy 😀 a este mi ukazovala vsetky zviertka co snou su aby tam boli aj timmyho mama a aj toto co ma na hlave aby som jej spravila (ona ma na hlave natacky ) 😀 a este tento dom a kvetinky 😀 no reku moja,ale to je az 13 postaviciek a kdo to bude jest 😀 tak ju musim ukecat,ze jej staci jeden timmy a hotovo 😀

lamps
1. feb 2012

@siss_sz áno aj torta s tvarohovou plnkou sa dá potiahnuť, ale tá tvarohová plnka sa nesmie dostať pod poťah. Pod poťah dávam maslo s odrezkami z torty - poriadne to vymiešam, aby mi vznikla taká jemná "kašička" a potriem ňou vrch aj boky torty. O tvarohových plnkách sa tu písalo len pár stránok dozadu - je na nich viac receptov na tvarohové plnky

dada2007
1. feb 2012

@yamahafazer nerobím okrúhlu......robím kocku 25*25......prvý bohušov z 5 vajec, teraz je v rúre druhý bohušov z 5 vajec....cestá budú mať bez plnky cca 10cm na výšku....plus krém....ovocie......poťahovka.........myslíš že to bude málo???????? 😖 😕 😨 😒

yamahafazer
1. feb 2012

@timonko ta je teda perfektna
@abriela super je ako ozajstna

yamahafazer
1. feb 2012

@dada2007 tak to bude dobre vysoka ja ze robis okruhlu lebo to neni moc velky priemer na okruhlu 23 ja teda som podla neho este nerobila toto cesto

yamahafazer
1. feb 2012

@siss_sz tu je par fotiek

siss_sz
1. feb 2012

@yamahafazer krásne, vdaka🙂 z toho si uz vybeiem...
a tvoj oblubena chut? 😉

yamahafazer
1. feb 2012

som sa vas snazila docitat 🙂

joj co sa mi dnes stalo tak som odovzdavala tie dve torty co som vcera robila a pani bola strasne natesena tym tortam uplne nadsena a mi dala 100eur tak som jej isla hladat vydat a som jej doniesla vydane peniaze a isla s tortami a este mi dala cosi na vyse to som si zobrala.Potom idem do kuchyne pozeram a 100eur nikde tak reku sa pytam ci ich mala nezobrala,ale ze nie (lebo ona mi lubi kolkokrat uchmatnut peniaze ako mi daju a uteka snimi prec ) tak pozeram do druhej izby,ze ci som ich vlastne ja niekde neodniesla,ale nikde neboli.Tak volam tej pani(esteze sa pozname a uz som jej viac krat piekla a mam na nu cislo),ze tych 100eur si asi zobrala naspet do penazenky no esteze som to zbadala a aj ,ze mala len jednu 100 v penazenke,ze ju tam zas ma tak sa mi moc omluvala a potom doniesla.No,ale sila stat sa sto s niekym uplne neznamym a kebyze nemam ani cislo pridem este o vydane peniaze aj zarobene.Ako toto sa mi stalo prvy krat.

yamahafazer
1. feb 2012

@siss_sz ja som cokoladovy clovek 😀 strasne mam rada parizsku slahacku,alebo potom karamelove kremy to je moje 😵

lamps
1. feb 2012

@yamahafazer mňam a karamelovo-čokoládová kombinácia plniek je úplne super 😅 😅 😅