Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
8. mar 2012

@lusil2005a co si papala, ked si toto vsetko vysadila?? , juj herpes neznasam, setri sa dievca 😉

jakelina
8. mar 2012

@miciatko to jsem si taky říkala, však ani pečivo nemohla 😝

jakelina
8. mar 2012

@makinka2 nejmíň kilo musíš mít, jinak to nepůjde ani vyválet na takovou plochu co potřebuješ.

makinka2
8. mar 2012

@zlatat tak jo, ok díky 😉 A teda ještě tu tloušku? sím sím 😎

makinka2
8. mar 2012

Teda holky jdu pro metr a jdu si ho změřit 😝 To říkala máti, že má průměr 28 cm, mě se velkej nezdá 😅 😅

ladydia
8. mar 2012

@lamps u nas tie americke uz pol roka nemaju, aj napriek akciám

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 skús si ho natrieť medom - vraj to pomáha ... teda keď nemáš doma propolis ( ten mne furt pomohol ) a mala by si papať vit.B

makinka2
8. mar 2012

Tak má 26 cm 😀 😀 Ale to kilo i na ty dodělávky budu muset mít 😝 MM už má ze mě srandu, už týden každej večer si hraju s marcipánem a dnes jsem myslela, že si konečně dám oddych a budu muset zase 😝 mě se tak nechce. Aspon kdyby mi to šlo, ale pořád mi padaj uši zajícovi a černá barva kam jsem dala gelovku se drolí ☹ Bože at ten krtek vydrží aspon do soboty odpoledne. 😔 😀 😀

lusil2005
8. mar 2012

@miciatko
@jakelina praveze nic! preto som schudla 12 kil za mesiac 😀

ne inac - fakt to bolo onicom. na cokolvek som si spomenula ze by som si dala, nic som nemohla. tak som sa nakoniec na to vykaslala a nejedla som nic. teraz uz by som bola mudrejsia. to boli len zaciatky a ja som netusila co cim nahradit alebo ako to urobit. potom nasledovali tri roky malej diety a mna to vycvicilo. teraz uz by som tolko neschudla 😅

lusil2005
8. mar 2012

@zlatat mam propolisovu tinkturu... mozem aj tu??? 😕

lusil2005
8. mar 2012

@jakelina ved prave pretoto ma ide porazit! mam ho na rukach, on na mna otrca tie svoje skreckovske makucke hladucke vyskerene licka a ja ich nemozem vycmugat!!! ☹

mates22
8. mar 2012

@makinka2 no tolik mi ho ještě zbylo, nemyslím, že to padne všechno, ale líp se pracuje s větší plackou 🙂

zuziq
8. mar 2012

tak som dnes skusala taku lentilkovu, pre kamoskinho maleho. Je to taka minitorticka a islo na nu az 8 krabiciek lentiliek. Na taku klasiku treba hadam az 2x tolko. Je to drahsie ako ju potiahnut 😀 A jedna rychla cokoladova pre nasich k drobcovym a mojim narodkam 😵

jakelina
8. mar 2012

@zuziq já kupuju lentilky v Tescu, jak jsou ty bonbony na váhu. 😉

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 jasné 😉

lucula73
8. mar 2012

@zuziq a na čo si lepila tie lentilky ?drží to?ja idem zajtra robiť lentilkovú a neviem čo mám dať pod lentilky 🙂

anibas
8. mar 2012

@makinka2 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si ma neskutočne potešila - že robíme skoro zadarmo - no fakt 1/3 z nákladov na tortu je poťahová hmota 😉 😉 😉

lucula73
8. mar 2012

@anibas to namená,že sa ti páčia tí amerikánci?a cukru si kolľko asi dala?ďakujem 😉
@bzucinka2 neviem aký máš recept na merlenku,ale ja mám tiež taký kde jje 700gr múky a nikdy som toľko nedala,tuším 550gr najviac 🙂

zuziq
8. mar 2012

@jakelina jej dik za tip, mozno to vide lacnejsie. My sme u nasich v kosiciach, tak som bola len tu v obchode na sidlisku 😀

@lucula73 na klasicky krem slahacka, biela coko, mascarpone. Sice pustili farbu ale len pod lentilkou to vidiet, nerozpija sa to v kreme.

makinka2
8. mar 2012

@anibas no ale je to pravda 😀 Mě řekli za ten dort 650,-Kč + 200,-kč za modelovíní, že je tam strašně moc detailů 😝 A to jsme ani nemluvili o velikosti a jakej bude. Posílala jsem to do 3 cukráren a všude chtěli stejně. No a když si to spočítám, tak 1 marcipán tak 110,-kč, ted bude další tak zase 110,-kč, těsto a krém tak 100,-kč, barvy 100,-kč a jsme na 420,-kč no a já si koupila v tom nadšení jak mě všichni řekli, že to mám krásný (postavičky z plastelíny 😀 😀 ) i serepatičky tak z dopravou 520,-kč 😝 no samo je asi ani nevyužiju 😀 😀 😀
Tak počítám, že jsem ještě i v mínusu než kdybych to nechala upíct 😀 😀 😀 Ale jak řikám od maminky a z lásky 😉 😉

makinka2
8. mar 2012

Holky medovník tady tento http://www.toprecepty.cz/recept/10348-medovnik-... 😵 😵 fakt je super, dobře se s ním pracuje, jen o dost mín rumu !!!!! 😝

zlatat
8. mar 2012

@zuziq jéj, aj ty si z KE? Aj ja ... o dva týždne ideme na otočku na východ k našim 😅

pristela
8. mar 2012

Baby u nás ake zdrazenie!!! 😠 😠 jeden obycajny Oetker kokosovy puding 1€ 😠 😠 😠 😠 to už čo je???? Tak to dopadne, ked poslete pubertaka do ochodu a zahadne mu zmizne 50centov 😝 😀 😀 😀

zlatat
8. mar 2012

@makinka2 a určite bude 1000x chutnejšia ako z cukrárne 😉

lucula73
8. mar 2012

@anibas juj sory,už som sa dočítala,koľko čoho si dala 😉

jakelina
8. mar 2012

@pristela u nás stojí 15.90 v Globusu. Kupovala jsem včera

jakelina
8. mar 2012

@makinka2 za 650,- korun, tak to musel být maličký dortík. 😲

lucula73
8. mar 2012

@larah prosím ťa...a koľko cukru je v tom recepte?ja tiež nie som kamoška s amerikáncaami,ale mám dva sáčkyy,tak by som ich použila

zuziq
8. mar 2012

@zlatat tak dalsia salena vychodniarka? 😀 U nas ma manzel teraz castejsie sluzobky na vychod, tak sa z nim vzdy zvezieme na par dni 😵

makinka2
8. mar 2012

@zlatat to nevím 😀 Se mi nechtělo ještě piplat z nějakým spešl korpusem a krémem, tak obyč ořechovej a valkovej pudinkovej krém. Je to taková jistota, že to nezkazím. Jsem MM ukazovala ten mramorovanej co tady děláte a on by ho tak strašně chtěl 😎 tak na jeho narozky ho upeču, ale ty má až v prosinci 😀 😀 😀