Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
23. mar 2012

prvá dnešná 🙂

alenv
23. mar 2012

holky jakou čokoládu používáte na čokotrasfer

mizulienka
23. mar 2012

@janula.h Jani krasne sa ti podarila 😉

dadka212
23. mar 2012

@alenv ja som používala z lidla ale už používam takú z rakúska nosí mi ju švagor je 400gramová za 1,19 😵 ale tá z lidla je super 😉

alenv
23. mar 2012

@dadka212 ty 52% ttady mám.. já si to chci jen zkusit.. budu dělat takové malé deserty do těch plastových hranatých kelímků a na vrch chci tuto čokošku s trasnferem.. tak,a by to vyšlo díky za radu 😉

dadka212
23. mar 2012

@alenv to je dobrá čokoláda, s tou sa mi podaril transfer vždy 😉

mizulienka
23. mar 2012

@dadka212 Dani a ako si spokojna s tou cokoladou? mne minule kamoska spominala,ze mi jumoze doniest.

dadka212
23. mar 2012

@mizulienka ja s tým robím všetko tak ako som predtým používala lidlacku...mne sa páči aj chuťovo je v podstate rovnaká aj keď má 40% kakaa, ale zas je cenovo výhodnejšia 😉

yamahafazer
23. mar 2012

@pristela tak mozno,ze ich je aj viac znaciek alebo uz robia lepsiu lebo ja som ju iba raz mala este ked som kedysi zakusky piekla a to je aj vyse 6 rokov dozadu a vtedy som snou vobec spokojna nebola hnusna bola tak mozno,ze sa uz z lepsili lebo mne ani nechutila len tuk bolo citit

bol tu opravar na tu moju umyvacku zas a teraz sa spalil niaky kontakt ci co to vymenil len ked ju pustil tak zacala niako fucat a ,ze musi celu elektroniku zobrat a nevie ci to vobec pojde opravit ☹ tak ma teda potesil dokelu to aby sme na novu umyvacku setrili a tato chudatko tolko si uz odpracovala asi sa prepracovala tolkym umyvanim a vidis to ludia nevidia ked peceme ako truba pracuje,umyvacka ,mixeri a ine veci na pomahanie ja uz som aj mixeri zodrala tusim tri .No tak som potesena ked som zas bez umyvacky len teraz nemam nastastie tak vela pecenia uz idem do prace od aprila takze si ani vela pecenia neberem.

mizulienka
23. mar 2012

tak tu je ta moja stresujuca torta 😀 😀 😀
dakujem vsetkym za rady a @anibas za tie hnede listky 😉

zuziq
23. mar 2012

@mizulienka je fakt krasna a tie kvety su ako zive. Nadhnerne farebna a odfotena na slnku, normalne sa mi "rozziarilo vnutro" ked som na nu pozrela 😵

mizulienka
23. mar 2012

@zuziq vonku je krasne, mne to slnko dodava tolko energie a ta torta na tom slnku bola taka rozziarena ako hovoris 😉

pristela
23. mar 2012

@mizulienka jeeej, ta je kraaaaasna !!!! 😵 😵 😵

@yamahafazer fuha , to je des bez umyvacky ☹ my sme tak boli mesiac ked bola v oprave ☹

maca77
23. mar 2012

@mizulienka krásna 😉
.. ja mám teraz tiež jednu stresujúcu ..... som včera kľačala pred chladničkou a plakala .... naplnila som totiž tortu na chalupu a keď som ju dala do chladničky tak začala padať na jednu stranu ale tak že keby som ju nazadržala tak zletí úplne na stranu ..... k tomu doma choré decko ktoré zlostí ..... som ju teraz zachraňovala a snažila som sa ju orezať a dotvarovať punčovinou.... no hrozné .... už som sa videla ako do rána pečiem nové korpusy a varím kvantum krému 😝
.... teraz som dokončila jednu, tak aspoň z nej sa vytešujem..... idem zobrať najmenšieho z postieľky a ešte trošku vonku na vzduch nech prevetrám hlavu 😅

artepf
23. mar 2012

ahoj holky, moc moc krásné dorty jste sem zase přidaly, se vždycky kochám a s dovolením ukládám pro inspiraci 😵 . Přidávám sem taky moje tři z konce tohoto týdne 🙂 . Nejvíc mě teda potrápil ten květináč z orchideou, jestli je teda vůbec k poznání 😖 . Krém (dělala jsem ten kávovo-čokoládovo-salkový) byl řídký, takže mně korpus celý sjel ke straně, myslela jsem, že poletí do koše. No ale nějak jsem ho srovnala, zapíchla špejle a dala ztuhnout do lednice. Naštěstí ztuhnul, ale je trochu křivý, no snad aspoň bude chutnat, ten naštěstí není na zakázku, ale jen jako dárek 😀. Poprvé jsem zkoušela kytičky na drátkách, tak příště už snad budu vědět, co a jak bych mohla vylepšit, docela mě potrápily 😅 .

maca77
23. mar 2012

@yamahafazer my sme mali pred týždňom umývačku v oprave... som tak nadávala ..... a to ju len niekde pod krytom prečistili a 58€ za to pýtali.... jooooj mm nadával že keby vedel tak ju sám doma rozobere 🙄

yamahafazer
23. mar 2012

@maca77 ved prave na mojej sa zaciatkom decembra pokazilo ohrievacie teleso a to stalo 101,88 eur a teraz na novo a predtym slapala furt ako hodinky nic jej nebolo a to ju mame tusim 4 roky.Uz sa asi prepracovava ked furt tolko umyva ked peciem

yamahafazer
23. mar 2012

@mizulienka tolko stresujes babo a nadhernu tortu spravis vzdy 🙂
@artepf krasne a je poznat,ze to je orchidea nic sa neboj

zuziq
23. mar 2012

@yamahafazer nie je to nahodou znack whirlpool? 😕

anibas
23. mar 2012

@janula.h krásna 😵 😵 😵 naozaj je tá PDT mäkká ?? ako sa ti s ňou robilo, ja idem teraz otvoriť vedro 😅 😅

mizulienka
23. mar 2012

@yamahafazer ja uz som asi taka natura 😀 😀 😀 ale ste zlate, ze stale pomozete 😉 velmi sa z vas tesim 😉

anibas
23. mar 2012

@mizulienka úplne úžasná je 😨 😨 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
23. mar 2012

@anibas dakujem 😉 ved ste my vsetky radili 😉

yamahafazer
23. mar 2012

@zuziq ano je preco?co tie sa viacej kazia?

mishulle
23. mar 2012

holky mátae radu, jak dělat v tomhle vedru růžičky, aby se mi nematlaly v ruce? už jsem z toho zoufalá

heni79
23. mar 2012

@artepf
Tá orchidea je nádherná. 😵

pristela
23. mar 2012

@yamahafazer nam "wirpulku" neodporucali, ale hodne ludi je s nou spokojna, ja chcela strasne Bosch - to mas zarucenu "kvalitu" len u nas je problem , ze v nasom okrese bosch servis nieje 😠 vraj sa neoplati 😠 bo su drahe 😠 tak najblizsie až Nr , ale ukecala som vtedy opravara , my sme ju mali celu zapchatu kamenom ☹ ☹ sice ja ju mam na prasok, ale ten sa nam ani jedna znacka neosvedcil, naj su tablety, tie umyju vsetko stale a kraaasne, len musime sypat sol a hodne, bo mame des vodu, co sme nevedeli ☹ ale tiez nam opravar vravel , ze pre slovakov sa vyrabaju a posielaju šmejdiny, takze to je vlastne jedno aku znacku kupujeme. je hodne velky rozdiel kupit bosch v rakusku a u nas 😠

ladydia
23. mar 2012

Ahojte babule, nestíham vas docitavat, s malym sme takmer stale vonku, pridavam moju dnesnu, mala byt 3D no na posledny amen sa rozhodli pre obrazok 2D 🙂

ladydia
23. mar 2012

😀 zabudla som foto

eliska22
23. mar 2012

pridávam len tortičky, Vaše popozerám neskôr 🙂 nechápem prečo, ale nedarilo sa mi dnes nič, všetky tieto 3 som dnes poťahovala a zdobila.........robila som z amerikáncov a v hmote sa mi robili také hrčky 😠 😠 poťahovka hroznáááááááá, taká som bola vytočená, že tú s tým konárikom a kvetinkami som úplne odflákla, robila som ju pre mňa na zajtrajšiu oslavu, keďže mne nikto tortu neprinesie 😀 😝 a inak nechápem ako si niekto môže dať takéto auto k 1 roku 😕 ľutujem, že som tú tortu neodmietla, už minule som sa zaprisahala, že 3D autá nerobím 😖