Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
20. aug 2012

@pristela no tak tomu sa povie, že objednávka. Až na tie farby. To ja robím len také trpasličie torty, možno preto, že keď ma ľudia vidia si povedia, že takú veľkú tortu by som neuniesla 😀 😀 😀

vlada111
20. aug 2012

@lamps daj pokoj s obrúčkami 😨

lamps
20. aug 2012

@vlada111 no veď píšem, že ich tam nechcem dať, len dúfam, že tam nikomu chýbať nebudú 😀

pristela
20. aug 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 akože my dve niesme rovnako krpaté, že? 😀 😀 😀 😀
ja tiez neunesiem ani jednu 😀 pre 10kg si pridu 😝 a tu 15kg asi zavolam bracha, bo tu mám aj s donáškou 😀 ma sa ist s nou vraj len po tych "konskych schodoch " co su na zámku, tak snad naozaj a neoklamali ma, bo by ma porazilo po tych točitých 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
20. aug 2012

@pristela 😀 😀 😀 sme, ale ty si možno vybavovala objednávku cez telefón, tak ťa nevideli 😀 😀 😀

pristela
20. aug 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 umrem 😀 😀 😀 😀
jaj 😀 obe objednavatelky ma poznaju osobne 😀 ale je pravda , ze na vlastne oci ma videli uz dáááávno 😝

lamps
20. aug 2012

@pristela nooo možno si myslia, že si podrástla 😀 😀 😀, ale veď dobrého veľa nebýva. A u nás moju výšku kompenzuje mm, ten má výšku 1,90 😅 😅

nika222
21. aug 2012

Ahojte maminy 🙂 Urcite ste skusenejsšie ako ja v pečení tak idem poprosiť o radu. Chystam sa piect svadobnu tortu na svoju vlastnu svadbu 🙂 . CO je lepšie a hlavne menej narocne na opracovanie ? Klasicka vypracovana hmota s marshmalow alebo kupena hmota na potahovanie? Ja som raz robila tu marshmalow a skoro to letelo von oknom 🙂 Dakujem za radu 🙂

dm1
21. aug 2012

@lamps ja mam tiez robit do zlata a planujem robit zlaty asi len stencils alebo nejake take zdobenie pripadne stuha inak teiz maslova alebo biela

dm1
21. aug 2012

@iwulka23 ja mam tento recept ktory mam najradsej je tu od lusilky 😵 :

140g praskoveho cukru preosiateho
400g hladkej muky
100g hery
2 vajcia
2 lyzice medu tekuteho
1 lyzicku sody bikarbony
1/2 - 1 lyzicku pernikoveho korenia

/ja osobne jednu lyzicu muky nahradzam kakaom aby boli tmavsie medovnicky/. vsetko bachnem do mixera a nastastie mi to pekne spravi. necham odlezat a je hotovo

sisix
21. aug 2012

@nika222 ja kupuji formix

dm1
21. aug 2012

@nika222 ak si uz nemala dobru skusenost s MMF tak by som sa s nou urcite nestresovala zrovna na vlastnej svadobnej torte 😝. Ja robim vacisnou z MMF ale pre menej stresov a ked nemas s nou skusenosti si kup radsej napr. smartflex velvet z nej mozes aj potahovat aj modelovat. Odpadne ti tak robota na miesanie hmoty aj stresy ci sa podari

muffinka8
21. aug 2012

@nika222 súhlasím s @dm1 ja som raz dááávno skúšala MMF. Aj sa celkom podarila, ale ozaj s tým bolo roboty a ktovie či by sa mi podarila aj druhý krát. A to je naozaj stres keď už máš upečené, naplnené a nedarí sa ti spraviť poťah, a ak sa napokon aj podarí, môžeš byť už natoľko v strese, že sa pobabrú iné veci 😒
Potom som si kúpila smartflex velvet a to je naozaj paráda. Čistá robota, netreba nič podsypávať, chvíľu premiesim v rukách a vyvaľkám.
Veď skús ten smartflex na nejakej malej torte len pre vás a uvidíš, porovnáš 🙂

eliska22
21. aug 2012

@artepf jasný maxipes fík 🙂

pristela
21. aug 2012

@dm1 Dani sím ta kolkeho je to stretko v TN ? dufam, ze zrovna ked pojdem na svadbu ☹

ja si uz mmf zarabam viac balikov naraz, slahnem do sacku a do vedierka abo plechovice takej velkej zavrem a pak len vytahujem ako smartflex, na zaciatku premiesim bez akehokolvek posypavania len namazanymi rukami cerou a pak to ma konzistenciu uplne ako smartflex 😀 ani sa nelepi , žiaden cukor nikde 😉

dm1
21. aug 2012

@pristela stretko je 16.10 http://www.tortysnov.sk/stretnutie-v-trencine . ja si robim MMF 2 baliky amerikancov naraz tak mam 2,5kg hmoty potom uz je to parada ked mam ale to preosievanie cukru ma zabija minule mi to neslo ani gulkom rozdrvit co to bolo ako skala 😠

pristela
21. aug 2012

@dm1 ved to je v utorok 😕 dobre vidim ? 13. idem na tu svadbu , fuha , len neviem dokedy tam budeme 😕 a nevies kto ide? ty ides?
Ja nepreosievam absolut !!!! to by ma uz zabilo 😕 😕 normal trochu vysypem na linku a válkom porozbíjam, pobucham a normalne par krat poprechadzam/vyvylkam ho ako cesto/ s nim po cukre az na uplne tenucku vrstvu a mam cukor uuplne jemnunky bez hrciek a hlavne rychlo 😀

pristela
21. aug 2012

@dm1 no vcul kukam , 13.10 je to stretkko 😠 😠 😠 takze zas nejdem ☹ ☹

ajka82
21. aug 2012

babyyy, prezije mi mramorak ked mi male dieta vyplo ruru a klesla mi teplota v strede pecenia asi na 70stupnov ci mam chystat nove cesto? 😖 😠 akoze detska poistka tam je, teplotu mi neprestavi posas pecenia ale ak sa jej podari vypnut, tak to sa da 😒

iwulka23
21. aug 2012

@dm1 dakujeeem 🙂

lamps
21. aug 2012

@dm1 Danka ja som sa prihlásila do TN aj s kamoškou, zatiaľ mi neprišla odpoveď, čakám 😅

pristela
21. aug 2012

Holky prosim vas, ked robite biely stencil , davate tam aj bielu farbu alebo len cisto ceru s cukrom ? 😕

dm1
21. aug 2012

@pristela juj to je skoda ze vtedy nemozes ☹. Viem ze ide Mirka a este nejake baby co rozbiehali torty snov a vraj sa tam planuje aj krst stranky

@lamps juj to by bolo super keby sme sa tam stretli ty tusim nejdes na stretko co mame odtialto ze?

dm1
21. aug 2012

@pristela ja som nedavala uz farbu

mishulle
21. aug 2012

@lamps a co ty písmenka jen zaprášit barvou snowflake, je to takový stříbrný jemný lesk?

lamps
21. aug 2012

@dm1 ja idem s kamoškou, ktorá len tak cvične pečie torty. A ktorú Mirku myslíš? Na to stretko odtiaľto to zatiaľ so mnou vyzerá tak, že vás prídem pozrieť v nedeľu urobím vám tam budíček. Na oba dni sa mi nedá.

mishulle
21. aug 2012

holky prosím, z jakýho materiálu používáte stuhy na dorty? monofilový?

eliska22
21. aug 2012

@mishulle tak ja používam stuhy čo sa mi práve hodia a páčia 😉

mishulle
21. aug 2012

@eliska22 děkuju

pipka
21. aug 2012

@ajka82 podla mna sa upecie...ci? 😅

ako to dopadlo? prezil to? 😕 😉 daj vediet...zide sa mi do buducnosti 😀
ja som raz dala kysnut cesto do rury na 30° a moj maly demolator tam pridal na 200°...takze cesto sa skoro upieklo 😠 😀
nastastie som si to vsimla asi po 10 minutach, co to nejak podozrivo vonalo z tej rury 😅 😅 😅 tak som to svihom vybrala a este ako-tak zachranila 😅 😝