Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj

Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lamps
20. dec 2012
@pristela o 10-tej budem určite doma, musím piecť, akosi nestíham 😃 😃 😃 a na nedeľu mám ešte tortu :-N a neďakuj toľko, rada som pomohla 😉
lamps
20. dec 2012
@pristela a môžeme dať aj kávu, dúfam, že tu nebude stále zvoniť zvonček alebo telefón ako naposledy ]-(
pristela
20. dec 2012
@lamps no ja idem aj s mojím 🙂 ale mozno sa utrhne, no veeelmi nerada 😃 ale nemusím ist k svokruske a pojdem k tebe na kavicku 😃 😃 😃 uvidíme ako to este drahy premyslí x-)
ja mam tiez 2 na sobotu a pak aj po stedrom dni jednu a pak este jednu a ......
Holky a ze aku objednavocku som dostala 😃 😃 tí čo brali ten kamion mi volali , ze ich 80rocna babka , ktora je len za maslove plnky, prosto stara skola :-N jedla tu tortu a že ona si nic ine nezela pod stromcek len taku tortu odo mna 😃 😃 a ze mam urobit len cisty biely kruh nech nemam ziadne starosti s tym , ziadne kvety , nič 😃 no bozkávam ručičky babičke sladkej x-) x-) x-) x-)
A tu moja dnesna firemna
lamps
20. dec 2012
@pristela torta je bombová, mala si s ňou asi viac roboty ako s nejakou s postavičkami, nie?
pristela
20. dec 2012
@lamps ach ani nevrav :-N ťažko bolo namiesat presny odtien tej ich firemnej farby , to velke logo slo rychlo ale tie prtinky cierne 8-( ... aa co sa mi stalo zas ? mala som este par balikov tych malych maršmelov , tak som jeden balik sla zarobit aaaa.. no sups s nim do kosa !!!! jaj som nadavala , sa mi uz nechcelo dalsie zarabat tak som dlabala smartflex ]-( ale že vyvalkala som ho ako papier tenulinkýýý 😃 😃 😃
pipka
20. dec 2012
@pristela ty koki...nemam slov :-x =-) bombova 😉 tie cierne pismenka v tych stvorcekoch si prosim ta zena moja ako robila =-) =-)
sak to by som aj jezuriatka proti srsti porodila, kym by som ja toto dala :-N :-N :-N
vecernicci
20. dec 2012
@jakelina asi máš pravdu, manža mi to taky říká, ale od zítra odpočívám celé svátky 😉 slibuju 😃
lamps
20. dec 2012
@pristela to si taký človek, ktorý v živote nerobil tortu ani neuvedomí, koľko nervov spôsobí 😞 😞

@pipka Janka 😃 😃 😃 😃 😃
lussy23
20. dec 2012
@pristela parádna
pristela
20. dec 2012
jaj baby a ta torta bola maláááá , len A4 😃 3kg takze tie cierne pismenka ......
@pipka no narezala som si tenke pasiky a nahrievala v rukach aby sa dali stocit a nepolamali sa v zhyboch 😃 kedze to rychlo schlo take tenucke 8-(
mysiatkoo
20. dec 2012
ahojte tortarky 😉 neda mi nepodelit sa o moj prvy modelovaci pokus peceny pre kamoskinu dcerku 😉
janula.h
20. dec 2012
žienky hlod dňa čo dňa týždňa 😃 Manžel mi vraví bol tu sused a ja že čo chcel? Tortu a ja na kedy? A muž že na zajtra 😃 ]-( ]-( 😃 😃 😃
aduskatt
20. dec 2012
@mysiatkoo nebolo to nahodou pre Ivku?
mysiatkoo
20. dec 2012
@aduskatt bolo 😉
aduskatt
20. dec 2012
@mysiatkoo 🙂
mysiatkoo
20. dec 2012
@aduskatt svet je maly 😎 a ten cukrarsky zrejme zvlast 😉
pipka
20. dec 2012
@pristela no teda...kalap aj so skalpom dole 😃 :-N ja uz vidim ake by som to mala ja docapkane, keby som ciernu "nahrievala" :-N :-N :-N 😃 :-p aj keby som priamo na to mala vykrajovacky, tak to nebude take pekne :-N 😎 😎 😎

dobru zenu som si to ja vybrala 😃 😃 😎
aduskatt
20. dec 2012
@mysiatkoo no ved to:-)) ja Ivku poznam uz roky a pytala sa ma, ci jej upeciem, ked nebude mat cas ta, ktoru oslovila🙂 a vedela som, ze tam chcela dalmatincov, lebo Terazka je teraz do nich blazon🙂) tak preto som tipovala, ze je to pre nu🙂
mysiatkoo
20. dec 2012
@aduskatt no niekto jej vybuxol, tak som sa ponukla s rizikom prepadaku, lebo to je moja 4ta potahovana a vobec prva modelovana len,ale tak hadam sa potesi mala...
lussy23
20. dec 2012
@sisix parádne
@mamina1978 ďakujem. ja to tak robievam, že aj opravujem. a dam až také ušká alebo očká, aké sa mne pozdávajú.
Ono asi hrá rolu aj to, že naozaj mam ten problém s očami, a čo sa mne pozdáva, dobre vidiacim sa nemusí. ďkaujem za rady. Dnes som robila opičku. Robila som takú ešte pred rokom , tu je tá pred rokom.
@lucula73 @pipka mňa modelovanie baví. a keď vidím, že niekto sem dá prvú tortu aj s postavičkami, mňa to úplne posilní a idem robiť aj ja. proste nedokážem nemodelovať postavičky, keď to vedia aj začiatočníčky😞
Tu sú opičky. ale robila som ju ešte predtým ako sem sem šla, aj na to psotupe boli také očká. a psotup podľa ktorého som robila
lussy23
20. dec 2012
lussy23
20. dec 2012
@mysiatkoo jejo krásne. tie psíky sú krásne. oslávenkyňa má aspoň aj darček v podobe hračky.
lussy23
20. dec 2012
@pipka ale iný robia postavičky a vedia aj na prvýkrát, mňa to poháňa aby som robila aj ja. mne je smutno, že mysiatko to dokáže aje amater, ale ja ako cukrár nie.
pipka
20. dec 2012
@lussy23 a preco by si to nedokazala..ved ta prva opicka je celkom dobra, ta druha uz ma trosku horsie ocka, ale ta vrchna je v pohode... 😉
je to len o treningu, nesmies sa tak zhadzovat, ty stale len pises, ze nedokazes toto a nevies tamto...nikto uceny z neba nespadol hovorievala moja babicka..tak sa toho drz...my sme to tiez nevedeli tak, ze lusknes prstom a mas postavicku..ale sme modelovali a modelovali do aleluja...a ja teda som totalny amater a moje postavicky su nic moc oproti niektorym babam tu..ale tak robim tolko co si trufam, nepustam sa do niecoho co mi nejde, ale postupne po troske si pridavam 😉
neboj, hlavu hore, v nasom vekuuz mozno budes sikovnejsia ako my 😎 len to chce trenovat a trenovat 😉

vezmi si, ze ty by si mi mohla byt dcera :-p 😃 a ja som s tortami zacala pred dvomi rokmi...ty kym budes v mojom veku, uz budes inaaa frajerka, ak budes poctivo trenovat a piect 😎
lussy23
20. dec 2012
@pipka mňa teraz zarmutila mysiatko že na prvyrza spravila tak úžesných psíkov😞 mňa to trápi, lebo som vyučení cukrár. a ja sa stále snažím😞 ale nejde to vždy sú tie očká veľké, aj keď mne sa pozdavali.
pipka
20. dec 2012
@lussy23 ale ja nechapem jedno...preco ty hned pises, ze ta zarmuti niekto, kto nieco urobi lepsie..to ta ma motivovat a nie rmutit ]-( ]-( 😉
spamataj sa dievca...sak ty podliehas svojej vlastnej neistote 8-(
takto nikdy nebudes dobra, ked si nebudes verit :-| 😉

dufam, ze tvoj dalsi prispevok uz bude zniet: jeeej akí krasni psíkovia..idem sa aj ja pokusit spravit takych, mozno aj krajsi budu!
]-( 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
muffinka8
20. dec 2012
@lussy23 nič v zlom, ale tým, že máš také veľké a vypuklé tie oči a nos, tak to vyzerá ako keby tvoje postavičky včely poštípali. Stále robíš tie isté oči, tak, že ich nalepíš. Skús im prosím najprv spraviť dierku, jamku a tam ich dať a nebudú také vypuklé. Alebo skús postavičky s inými očami, napríklad také ako ti dala obrázky mamina. Pozri na toho môjho anjela, som si vybrala to najjednoduchšie, oči len dve bodky :-N
pristela
20. dec 2012
@mysiatkoo tí psíkovia su neskutočne krasne vymodelovaný x-) x-) x-) x-) x-)
mysiatkoo
20. dec 2012
@lussy23 vobec som nemala v umysle niekoho zarmutit...a pravdupovediac ma tato reakcia celkom zaskocila....je tu miliarda sikovnejsix,vela rad som si odtialto vzala...a na to to tu je, ci? Stale sa tu rada pozeram s obdivom k sikovnym rukam.... napriklad ta prva opica je krasna 😎
mysiatkoo
20. dec 2012
@pristela dakujem 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli