Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 to se mi zdá málo, já to dělám podle váhy na jednoho člověka 20 deka dortu.

florentina
22. mar 2013

@katkak23 nevím, zda je to někde dané, záleží jak kdo krájí silné plátky a jak je dort vysoký, ale já dělala pro 100 lidí dort s patry 31,24,17 a nakonec chtělo dort jen 70lidí a snědli dohromady ty dvě horní patra. Celé spodní nevěstě zůstalo. Jo a patra byla cca 13cm vysoká.

katkak23
22. mar 2013

@jakelina @florentina a co myslite chcu mramorak a pribinaka s malinami - poschodia 30 a 20 lebo tam budu kvety na boku a "veched" taka padana ako skladana latka - na tu sa obzvlast "tesim" . ja nedokazem odhadnut vaju ale do 30cm budem robit asi z 12vajec a do 20 6vajec a asi 3 davky pribinada z 1,5l smotany....ale namam paru kolko to bude vazit myslite ze takto to bude fajn ... taku velku som este nerobila...

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 pribiňák krém je dost těžký, ale stejně se mi to zdá málo. Po mně chtějí na oslavu pro 15 lidí čtyřkilový dort, ale tam zase jí jenom to a ne jako na svatbě je plno i jiného jídla.

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 a on bude kulatý nebo hranatý?? Do 20 cm kulatého se mi zdá z 6 vajec moc. Já dávám z 6 vajec do kulaté 26 cm.

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 možná mají ještě jiné dorty víš, tak nechtějí velký. 😉

mamina1978
22. mar 2013

@katkak23 skus tu kuki, len nie je to v Slovencine , ale tak cisla moc netreba prekladat 😉
Snad trosku pomoze 😉
http://www.backformenverleih.de/html/torten-pla...

katkak23
22. mar 2013

@jakelina no vraveli ze MOZNO bude ale vies kazdy chce podla mna zo svadobnej ...ale tak mne je to jedno...budu mat aku chcu este ma aj cenovo okliestili ze sa mam zmestit....kolko by mohla vazit podla vas?

katkak23
22. mar 2013

@jakelina asi ano 4vajcia na 20cm budu stacit a do tej 30cm by 12vajed malo byt dost nie???

katkak23
22. mar 2013

@pristela prosim ta moja tebe som videla zopar krivych torticiek ake priemery robis taky pekny pomer si mala 😀 aj ked zrezavat to asi bude sranda hihi ci sa trafim

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 já 30 nemám, tak nevím 😲 😲 😲

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 u nás se dává dort za dceru a syna, tak nevím jestli i u vás.

aduskatt
22. mar 2013

taaaaaaak a hotovo... kto sa hlasi upratat mi kuchynu? 😀 😀 😀 😀 😀
6 kg, spodok kavovomedovoorechovy krem, korpus kava s rumom, vrch puncova

micmo
22. mar 2013

@mirka_aa Moc se omluvam, ze ti odpovidam az ted,ale onemocnely mi deti tak je to tady vse vzhuru nohama ☹ K tomu obmazavani, ja dort obmazavam maslem s cukrem nebo maslem s nutelou, nedelam to kremem protoze delam jenom slehackove a to pod marcipan nesmi. Je dobre ten dort obmazat poctivou vrstvou a par krat pri chlazeni vyndat a uhladit. JA mela malo masla a neslo s tim nic udelat. Jinak ja pouzivam marcipan a kdyz ho zadelavam tak musim davat hodne pozor na vodu, kterou do ni pridelavam, kdyz to prosvihnu tak se potom vic lepi a nic moc s tim pak delat nemuzu. Jinak nevim jak to funguje s jinyma hmotama,ale myslim, ze podsypavani at cukrem nebo skrobem je zaklad. Tak snad jsem odpevedela na vse ,pokud ne, urcite se ptej, pokud budu vedet rada ti dopovim 🙂 Tak hodne zdaru!!!

katkak23
22. mar 2013

@aduskatt krasna torticka 🙂

mima595
22. mar 2013

@pipka - ja pozeram na tu tortu a tvoj popis a dumam, dumam,kolko ty davas toho masla pod potahovku, ze je ho tam tolko vela 😀 😀 😀 ..az ked som sa hlbsie zamyslela, tak mi tuklo, ze je to ta druha potahovka 😀 😀

ajka82
22. mar 2013

@katkak23 no ja som robila tuto jednu stvorcovu 30 cm a 20cm...mala 9kg a isla na oslavu 50tky, kde malo byt cca 70 ludi ...plus este dalsie dve co mali 3,5kg-gastanova a 4kg ovocna s tvarohom... 30tka bol bohusov nastavovany v orechovej verzii z 12 vajec a vrch 20cm mramorak v kakaovej verzii z 5 vajec ak pomoze

katkak23
22. mar 2013

@mamina1978 dakujem za pacitka v albume ma to tu "osvietilo" ze 10 😀

aduskatt
22. mar 2013

@katkak23 dakujem🙂

katkak23
22. mar 2013

@ajka82 jeej dakujem len neviem co je ten bohusov nastavovany koprus 😀 ale tak ta moja s pribinakom by mohla mat tak do 10kg nie? inak tie spiralky si robila z hmoty krasne to vyzera 🙂

sendy182
22. mar 2013

@aduskatt iba som na prázdno prehltla...... 😝 😝 😝 😝.....ale fakt......punčovú mám veľmi rada.......no i ten korpus že káva s rumom mňaaam...............chuťky robíš... 😀 😀 😀........to by moja svokra neprežila keby som toto ja vedela upiecť 😀 😀 😀 😀

aduskatt
22. mar 2013

@sendy182 a to je zle, ci dobre, ze by to neprezila? 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
22. mar 2013

@katkak23 piskot http://tortyodmamy.sme.sk/?q=content/nastavovan... ...az na to ze ja davam na 24cm okruhlu 6 vajec, nie ako je tam pisane ...ono ked budes robit okruhle, je to troska mensi objem ako stvorcove, takze myslim, ze budes nna rovnakej vahe ako ja som bola a kludne do okruhlych mozes dat 4 a 10 vajec 😉 😉
hej, su z hmoty...tenke pasiky som namotala na pestelky a nechala den vytvrdnut a napichala som preistotu drotiky stredom spiralky, kedze sa viezla neviem kolko km na oslavu do rakuska, aby sa nepolamali 😅

sendy182
22. mar 2013

@aduskatt od závisti samozrejme.... 😀 😀 😀 ......no jasné že zle.......ináč je v pohode "sem-tam"........ 😉

viera6
22. mar 2013

@aduskatt prosim ta ako si tam pripevnila modrú stuhu?

aduskatt
22. mar 2013

@sendy182 🙂a som pochopila

aduskatt
22. mar 2013

@viera6 vzadu spendlikom

sendy182
22. mar 2013

@aduskatt 😀 😀 😀

viera6
22. mar 2013

@aduskatt a ako si robila kavovomedovoorechovy krem? 🙂

cat
22. mar 2013

@aduskatt krásna je tá torta 🙂 dávaš do takejto 2 posch. aj výstuž? Včera som si o tom hladala info, niekto dáva, iný nie..ja pre istotu dám, štvrtok budem robiť.