Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
25. aug 2013

@lamps no ved aj ja som jej napísala,ze predosle torty,ktore som jej robilka tak ich mala za 8,7 za 1kg ako spoluziacke a kamaratke...a nejak sa jej to asi nevidi tak sa ma pýtala,ze ci jej urobím tortu znovu,ked si donesie material...lebo ,ze robim velmi dobre torty,,,ja uz fakt asi nebudem robit,,, nezavdaci sa clovek...

viera6
25. aug 2013

@zuul juj aj ja ho mam na sobotu a tiez ma mat do 3kg...a to s pribinakom a ovocim..

pipka
25. aug 2013

@viera6 ja by som z kupenych surovin tiez nerobila, max ak mi niekto prinesie ovocie alebo orechy..ale nie ze muku, cukor..a to ti donesie aj heru na vymazanie formy, alebo prasok do peciva..a podobne 😕 no ja bych to odmietla asi ...sak to potom kolko zarobis...ci ona to mysli tak, ze suroviny donesie a robotu jej darujes, lebo je to spoluziacka? 😅

lamps
25. aug 2013

@viera6 no moja ty si z riadne lacného kraja, veď to robíš zadarmo. A máš pravdu, čím viac sa človek snaží tlačiť cenu dolu, tak si to ľudia nevážia, ale ešte skôr zneužívajú. Ja rozmýšľam, že cenu zvýšim, lebo nech rátam ako rátam .... robím takmer zadarmo. Teraz som sa náhodou dostala ku fotkám tort, ktoré robí jedna pani tu od nás pýta oveľa viac ako ja a teda torty nič moc, čo sa výzdoby týka a chuťovo sú vraj moje lepšie ako jej. A na to, že donesiem ti suroviny by som nepristúpila

elamaslakova
25. aug 2013

@luciahromadkova Krásne tortičky

pristela
25. aug 2013

@viera6 ženaaa, ale ved si urob z nej srandu , nech sa zapotí holka , normalne jej napis zoznam presne kolko coho ked donesie zvaž este pred nou aby si mala dost , ked bude malo aj o 50g posli nech ti to donesie , nedosypaj zo svojho :D ja by som pre tu srandu normalne jej dala taky zoznam , ze papier na pecenie trebars 30x30cm , alebo uz aj vystrihnuty na tortovnicu, bo brusenie noznic je drahe 😀 😀 pak lepiace pasky , papier na podlozku, podlozku/karton, alebo kupovanu, ak donesie malu normal by som to capla nech pretrca aj na malej, celofán, a napisala by som jej aj bud 1tabletu do umyvacky+ pol šálky soli do umyvacky 😀 😀 , alebo deci jari na rucne umyvanie a dve vedrá horucej vody 😀 😀 😀 a co 😝 ved aj to su vydavky , ktore ale nik nevidí 😝
a este by som jej napisala aj presne znacky surovin aby nedoniesla ten najlacnejsi šmejd 😝 a aj olej presne znacku 😀 😀 😀 nech musi kupovat celu flasu a vie čo to je 😝

jakelina
25. aug 2013

@pipka přeji zítra úspěšný pracovní den. 😉

ikula2
25. aug 2013

@lamps
@viera6 ja tiez vkuse riesim cenu a fakt je ten ze suroviny idu stale hore a naozaj ten zarobok je minimalny ked zacnete ratat naozaj vsetko, vierka ja by som uz za 8 ci 9 eur nerobila, ked tak naozaj dobrej kamoske, ze za suroviny, ci ako darcek, to je samozrejme ine. Ja teraz beriem 11e a myslim, ze je to malo aspon 1 do roka kupujem slahac co mi nevydrzi vkuse vsade neporiadok, co sa clovek naumyva riadu a minie jarky ved to nikto do toho nerata...

jakelina
25. aug 2013

@pristela a ještě aby jí donesla na zádech troubu, ať si svoji nezničí ne 😀 😀 😀

jakelina
25. aug 2013

@ikula2 máš pravdu, taky už mi někdo i řekl, že jsem levnější než jiní. Asi si někdo zjišťoval ceny i jinde a já mám 250,- korun za kilo a dost už 300,-. Je fakt, že teď jsou levnější vajíčka než třeba v zimě, ale šlehačky, máslo a všechny ty mléčné výrobky šly hrozně nahoru. Ještě pamatuju dobu, kdy jsem kupovala máslo za 25,- a teď 35 až 40 korun. 😝 😝 😝

lamps
25. aug 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 Žanetka, máš 100 bodov. Odo mňa si kámoška, ktorej som robila už dosť tort pýtala recept na mascarpone plnku, tak som jej ho ochotne dala, lebo to je taká dobrá duša. Za pár dní som ju stretla a ona mi hovorí, že Andrejka a ty čo máš z tých tort, dievča veď ty robíš zadarmo .... ja som si kupovala suroviny len na tortu a keď som videla koľko som platila za nákup .... tak nechápem, čo tebe vôbec ostane. A to je fakt osoba, ktorá mi vždy nechá za tortu tringelt

ikula2
25. aug 2013

Tak dievcata pridam svoju dievcensku kvietkovu torticku 🙂
Slonikova je podla predlohy 🙂 zakaznicky, urcite od vas niektorej sikulky, trosku zmenena

viera6
25. aug 2013

sladulienky dakujem,, veru ,,,to ja urobim ako pise @pristela umyvacku nemam takze prirátam aj ruky 😝 😀

ikula2
25. aug 2013

@jakelina no a to v CR mate este dobre ceny 😀 , my mame teraz maslo 1,39e 😖 no proste suuper cena este minuly rok v pohode aj 0,80 ci 0,90centov v akcii dnes taka cena nehrozi

wera.g
25. aug 2013

ja mám len tohoto uloženého, čo sa mi celkom pozdáva, ale pravdupovediac nezávidím, mne nejako tieto chalanské nejdú 😀 @pipka

viera6
25. aug 2013

tieto dve som jej robila....

wera.g
25. aug 2013

Ahojte ženušky, tak ja pridávam moje za posledných 7 dní, nie sú všetky, zopár bolo takých čo som už dávnejšie robila, tak tie som nefotila, načo 😀 prepáčte tapetku 😉 a pri tej farmárskej som sa snažila ísť podľa úžasných @pristela pristelkyných zvieratiek ale nič z toho 😀DD

luciahromadkova
25. aug 2013

inak pise sa tu o cenach... tak ja teda tortujem malo...skratka len pre to, ze sa mi to paci...
a vcera kedze som robila tie 2 vyssie na oslavu, som dostala na oslave 2 otazky...

1. kolko trva vyroba torty..../tak som popisala celu pripravu az po uplne dokoncenie ste mali vidiet tie oci...ze tolko ☹ a to akoze ako fakturujes... haha nijako hobby..../ popisala som aj nakupovanie, umyvanie riadov, pecenie, skratka vsetko co ma v tej chvili napadlo...
2. a aj my by sme chceli len taku jednoduchu torticku, ze Na vlasku... ta princezna... naramne sa som bavila, ze jednoduchu...uz som si predstavila@pristela /pristelkinu krasku.../ tak toto teda rozhodne jednoduche nie je... aspon nie pre mna...
ja teda dost odmietam, pretoze sa chcem venovat drobcovi a tiez je to nezaplatena praca..., a tiez nemam podmienky my nemame auto a suroviny stale vlacit, nakupovat s dietatom, skratka robim len ked ozaj chcem... 😀

jakelina
25. aug 2013

@wera.g hledám fotky a nic 😀 😀

wera.g
25. aug 2013

do prčíc a fotky 😀 😀 😀

sikag
25. aug 2013

@zuul ako vies ze cirkevnej? si odtialto? 🙂 aha uz vidim DL - tak sme susedky 🙂

luciahromadkova
25. aug 2013

@pristela a este aj rozmery vajec.... 😀 😀 😀 nech vie, ze pekny korpus s drobcov neupecie... mimochodom take mi raz priniesla moja teta co neupiekla ani bublaninu.... ze ved akcia...no nekup to... mhm, len kto ma potom vediet kolko tam dat...

luciahromadkova
25. aug 2013

@wera.g nadherna tapetka 😵 😵 😵

pipka
25. aug 2013

@wera.g noo toho mam aj ja 😉 ale hadam ho nejako zvladnem...ani mna tieto az tak nebavia...ja mam radsej bud take uplne detske, miminkovske..alebo potom dievcenske 😉 pokial nechcu realne princezny 😅 😅 😀 😝

muffinka8
25. aug 2013

@wera.g pekné, originálne 🙂
ale prosím ťa, to kedy stíhaš? Ty ani nespíš, či čo ? 😅 Ja spravím jednu tortu za týždeň a to mám aj výčitky, že som ten čas nevenovala malému.

pipka
25. aug 2013

@luciahromadkova tak to akuuu ja som mohla mat zakazku 😝 vola mi svagrina vcera, ze nejaka jej znama by tortu potrebovala na narodeniny...a ja ze nemozem, ze mam plno a zacinam robit a tak... 😝
a ze sak ona len taku malinku DO POL KILA 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa dobre pobavila...a odporucila som jej milej znamej, ze nech si v lidli Muffin kupi 😠 🙄 😀 😀 😀 😀

podla mna ti ludia absolutne nemaju predstavu, kolko je to pol kila 🙄 😝 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

sak to keby som fakt muffin potiahla, tak je to pol kila 😀 a ona na to napis, ze najmilsej sestre Agneske 😅 😅 😅 a ruže 😝 😀 😀 😀 😀 😀
no skratka, s totaaalnou radostou som ju poslala do horucich pekiel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
25. aug 2013

@pipka pche, to neumíš jo, že půl kila, se tu řehtám 😀 😀 Však ať si vezme dvě másla, dá na sebe a do nich zapíchne růže a má to 😀 😀

mysiatkoo
25. aug 2013

@wera.g kokso zenska ako to stihas??? 😉

pristela
25. aug 2013

@wera.g suprove ako vzdy !!!! aa , uz ma "štveš " 😀 😀 😀 s tými gombíkami 😀 😀 musim ich vysondovat a kupit , bo slincem , vzdy ked ich vidim u teba na tortickach , uzasne to vypada 😵 😵

luciahromadkova
25. aug 2013

@pipka ved to ja zistujem normalne, ze ludia ani potuchy co je za tym... sak len tortu malicku, najlepsie zajtra s 10 postavickami alebo aspon 3D...
tak ja teda odmietam... zaciname skolka a za chvilku aj ja cupitkam pekne medzi deti....
inak Samovi ten Bob este stale z hlavy nevyfucal... takze chce len valec, bager, budozer, vyklapacku a miesacku.... a teda Boba... 😀 tak asi ich len vystrcim z garaze 😀 😀 😀

lamps
25. aug 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 Janka, to si ani nemala odmietnúť 😀 😀 😀 😀 😀 veď toto bola objednávka roka 😀 😀 😀 😀 takú váhu tuším ešte od žiadnej z nás nikto nežiadal 😀 😀 😀