Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

veronkaj
13. jan 2015

kto by mi poradil, stále nech skúšam ako skúšam nejde mi urobiť pekný jemný korpus v robote čo má tú veľkú šlahaciu metlu. prosím o radu ako dlho tam šlahaáte a na akej rýchlosti bielka a potom žltka alebo celé vajíčka a dávate aj vodu a olej??

jakelina
13. jan 2015

@crowka18 já si plochu co na ní pracuji přejedu tím válečkem co je na oblečení na chlupy a i několikrát za sebou. Když dělám z bílé hmoty, tak si nedávám nic tmavého na oblečení, nejlíp bílé triko 😉

mimcak
13. jan 2015

@veronkaj ja som s tým mala tiež problém. Problém bol v tom ,že som dlho miešala.A baby tu mi poradili ,aby som sa s tým nepyplala .Takže teraz si vždy najp.všetko prychystám čo potrebujem,múku a tak a až potom začnem šľahať žltka,len chvíľu na najvyšších otáčkach,aby sa spojili s cukrom a potom stiahnem otáčky a pridávam ostatné veci olej,vodu ,múku to len aby sa všetko spojilo a potom už len ručne vmiešam vyšľahané bielka s cukrom. Ja robím mramorový,alebo čokoladový korpus. Naozaj netreba dlho šľahať,len šup,šup.

veronkaj
13. jan 2015

@mimcak takže žiadne šlahanie kým sa to neznásobí a nezbledne napr. tie žltka kým to nerobí takú tú ryhu - cestičku ked prejdem metlou žiadne ako ja že 5 min a podobne??a to ostatné som tiež dávala na vyšších otáčkach len múku na najnižších.
skúsim tak som myslela že nebude dobre vyšlahaný ten korpus potom že nebude jemný na you tube čo sú videá tam šlahajú 5 a viac minút tak preto. dakujem

pristela
13. jan 2015

@veronkaj som ti skopirovala spravu co som davnejsie pisala @mimcak je to presne ako pise 😉 ziadne piplanie sa , casu malo 😀
a tu ten text, korpus mam uplne jemnunky, niekedy az na skodu 🙄 :
ja mixujem cely korpus asi 8minut nie, ze len zltka s cukrom, tolko casu nemaaaam, vyslaham bielka so štvrtinou kryštal.cukru, bielka pak vyberiem, vhodim do misy od bielok zltka s cukrom, zapnem na najvyssie otacky, otočim sa pre horucu vodu, vylejem, otocim sa po olej, vylejem/za staleho mixovania na vysokych otackach-/nemam cas pouzivat pomalsie otacky/ otocim sa otvorím PDP vysypem do uz pripravenej muky, vezmem lyzicu , znizim otacky na polovicu, a po lyziciach, rychlo davam muku, jednu za druhou bez prestavky ako vhodim poslednu lyzicu hned vypínam robot, vyberiem misu, vhodim do nej vyslahane bielka a rucne , rýchlo /vobec nie jemne/ zamiesam bielka- hotovo, vylejem do formy a hned peciem , cize zltka s cukrom sa mi slahali vlastne len pokial som vyliala vodu, olej a otvorila PDP , peciem v strede rury bez ventilatoru na 160°C 80-90minut

pristela
13. jan 2015

@veronkaj este ja robievam recept na mramorovy korpus v uprave cisto coko, vanila, ci orech, ci mramor

ellyy21
13. jan 2015

Ahoj Mozem sa k vam pridat? Velmi obdivujem vase nadherne dielka a rozhodla som sa ze aj ja s abudem ucit. pozrela som vela videi ohladne modelovanie postaviciek aj potahovania torty. Tato torta bola na zelanie pre ludi, ktori pomahaju druhym. Mala byt urobena podla konkretnej kbizky. Islo o Timovu pracu. teta robila korpusy, mamina krem, brat potahoval - mimochodom je to jeho druha potahovana torta v zivote a ja som namiesala odtiene a modelovala. Budeme s bratom robit viacej torticiek a postupne sa zlepsovat a tymyto tortami chceme robit radost nasim drahym priatelom a aj tym, ktori potrebuju pomoc aby mali take male potesenie. Pridavam aj bratovu prvu potahovanu tortu v zivote. Ja som modelovala figurky a bolo to pre rodinku, ktora ma cast domu je ako vystrihnuta z rozpravky Flinstonovci. Postavicky som robila podla roznych postupov na youtube.

ellyy21
13. jan 2015
mimcak
13. jan 2015

@veronkaj ako ti ti skopírovala @pristela presne ten článok ktorým radila vtedy asi mňe 😀 😀 😀 😀 ,ked som ja už mala hlavu v smútku. .Netreba sa báť ja som potom znížila minúty šľahania,lebo som sa bála,že to nebude prešľahané ak to bude iba šup,šup,ale korpus aj tak nevyšiel ako mal.Tak som potom robila naozaj všetko raz dva,len musím si vždy všetko pripraviť dopredu a odvtedy mám korpusy jemnulinké.

ellyy21
13. jan 2015

dalsia bratova a moja torta na vyrocie svadby. kedze mne bolo velm izle, potahoval ju brat. Postavicky som robila s vypatim vsetkych sil

ellyy21
13. jan 2015

a este dalsie torticky ktore som uz robila sama tie podpisane su tie novsie.

ellyy21
13. jan 2015

toto je ta torta na vyrocie, ktoru robil brat............ Ja sa chcem zlepsovat a kukala som vela postupov na internete ktore mi pomohli. 🙂

timea7
13. jan 2015

@ellyy21 veď si tu bola už dva krát, raz ako @lussy23 😎 😎 😎 😎 😎

florentina
13. jan 2015

@pristela děvče, jsi bezkonkurenční mistr! Ten tank dech vyráží 🙂

A jinak jste holky vsechny potvory 😀, protože vždycky, když mám pocit, ze se trošku zlepšim a třeba bych se tady jednou mezi vámi nemusela stydět, tak vy se zlepšujete porad taky (i kdyz u nekterych dam jsem mela pocit, ze uz to ani dokonalejsi byt nemuze), takze sance, ze bych jednou mohla prestat mit mindrak je rovna nule 🙂. .... doufam, ze vsechny zucastnene pochopi nadsazku a vezmou to jako poklonu.

sticker
13. jan 2015

Baby, prosím vás. Nedávali ste náhodou niektorá robiť etiketu na fľašu na jedlý papier? Konkrétne minerálku?

evicaka
13. jan 2015

@sticker ja som dávala, ale myslím že nejaký alkohol...

sticker
13. jan 2015

@evicaka Prosím ťa a odkiaľ si mala obrázok tej etikety? Ja neviem, ale taký detail neviem nájsť. Ten alkohol mali asi na stránke v ponuke? Pozerám jedleobrazky..... Moc ďakujem 🙂

evicaka
13. jan 2015

ja som si obrázok vygúglila, dala na kľúč a s tým som išla do predajne, kde to tlačia.... ale ak to chceš cez net, vygúglený obrázok pošli do obchodíka, kde tlačia jedlé obrázky. Dievčatá tak robia bežne.... myslím 🙂

sticker
13. jan 2015

@evicaka No veď som dala do uja googla že Rajec, ale čo mi našlo obrázok, zdá sa mi dosť malý. Či myslíš, že to nevadí? A teoreticky - nedá sa dať normálnu etiketu z fľaše? 😅 Neviem síce či by to držalo gelom. Dať na hmotu tenkú a tak to dať potom na fľašu.... To len "nahlas" premýšľam 🙂

evicaka
13. jan 2015

mne sa dal ten obrázok zväčšiť, takže problém nebol.... myslím, že ak upozorníš konzumentov že etiketa je nejedlá, tak by nemal byť problém , podľa mňa dobrý nápad 🙂

adrika202
13. jan 2015

jedna dnes odovzdavana 🙂

muffinka8
13. jan 2015

@timea7 toto je jej už tretí nick v tejto téme 😕 po lussy23, to bola macickarebeka ...

mimcak
13. jan 2015

@adrika202 veľmi pekná tortička

mimcak
13. jan 2015

@timea7 ,
@muffinka8 baby dobrý postreh 😀 😀 😀 mne sa zdalo,ale nebola som si istá a nechcela som sa pre istotu strápniť,ale ked niesom sama tak to bude tak. 😀 🙄 🙄 😠

abriela
13. jan 2015

Dievčence, prosim vas pri potahovani tiramisu torty staci tortu omaslovat???@pristela

haannka
13. jan 2015

@lamps dakujem za radu...nedavala som...potom som uz dala....a drzi mi to...dakujeeeeeem

haannka
13. jan 2015

@lokalistin aj tebe este raz dakujem...tak som sa s tou Arielkou potrapila...

haannka
13. jan 2015
lamps
13. jan 2015

a sú na svete 😀 😀 😀 😀 ešte ma čaká volejbalka

abriela
13. jan 2015

@lamps wauuuu nadhera