Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
17. mar 2011

@alicc teraz ma napadlo, ze ozaj aj ja som nieco take videla, ze striekali tym olejovym sprejom...moze to byt dobre.

chcem sa este poradit dievcata, ako robite listky na ruze a celkovo na kvietky? mate silikonove formy, alebo nejake vypichovace? dakujem 🙂))

jakelina
17. mar 2011

@mizulienka já nemám nic, dělám jenom ze srdíčka. Rozpůlím ho podélně, tak vzniknou dva malé lístky a ty trochu ztenčím a naznačím ty vlákna co jsou na listech. Ale dají se koupit originál na růže. 😉

dm1
17. mar 2011

@ikula2 ja som taky robila ale tam nic neotacas 😉 . Len orezes vrcha a potom spodok mierne a neotacas uz vobec tak sa toho vobec nemusis bat

mrka2
17. mar 2011

@mizulienka no ja si ju kupujem cez internet,pretoze u nas v okoli nemame ziadny obchod a najlacnejsi je tu http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/265/PO... ,ale ked si zaratas postovne - kurier,tak to vyjde v podstate v kazdom obchode cca rovnako. niekto ma lacnejsie postovne a drahsiu hmotu a naopak. 🙂 ja som tiez spokojna, aj je chutna a krasne vonia,ale na leto urcite treba inu,alebo je este PD special na letne dni - asi vedia,preco taku zacali vyrabat 😀 😝 v lete sa PDT nenormalne topi pod rukami... 😝 ja som musela robit az v noci,ked bolo ako tak chladnejsie 😉

mrka2
17. mar 2011

@mizulienka aha,este si sa pytala,ci nepredavaju po kile, pravdu povediac neviem ☹ ale isto budes spokojna,neboj a tych 5 kil minies,ani nebudes vediet ako 🙂

mizulienka
18. mar 2011

@jakelina tak to s tym srdieckom by ma nenapadlo, dobry napad, dakujem 😵
@mrka2 super, dakujem, objednam 🙂 myslim, ze do leta by som mala minut aj to 5kg balenie 🙂

yamahafazer
18. mar 2011

citam,ye pisete o vankusikoch ja som este taku nerobila,ale paci sa mi to niekedy musim vyskusat
ja mam na buduci tyzden roboty lebo svokra ma 50 taj jej peciem aj 2 kartony zakuskov a este pre nu 2 torty jednu chcem kosik zo slnecnicami a druhu malu dvojposchodopvu len vobec neviem ako ju mam vyzdobit a ake kvety spravit furt si neviem vybrat ked pozeram aj inspiracie vsetko mozne sa mi paci 😀 a este 2 torty na objednavku robim tak budem mat perny tyzden
dneska idem este dorabat s krtkom tortu

miruska76
18. mar 2011

@ikula2
@alex21 krasne vankusiky 🙂 🙂 🙂

yamahafazer
18. mar 2011

pridavam pred chvilkou dorobenu je to krajinka s krtkom

jakelina
18. mar 2011

@yamahafazer ta je úžasná,škoda, že je to tady tak špatně vidět ☹

fukylove
18. mar 2011

@ikula2 - ak si do toho cisla 6 nespravis dierku v sestke, tak si myslim, ze to potiahnes uplne hravo a ked, tak tu "dieru" v sestre si iba naznac, trosku vydlab 😉

fukylove
18. mar 2011

@yamahafazer - jeeeej, ta krtkova je uuuuuuuuuuzasna 🙂 a tu zelenu, to farbis Witonkou? a ktorou? 🙂 lebo je krasna, taka tmavsia ako sa podarilo namiesat mne 😉

yamahafazer
18. mar 2011

@jakelina mozes si ju pozriet blizsie na tortach od mamy pod nikom yamaha
@fukylove obucajna zelena gelovka a praveze neni tmava dala som jej menej a este som zmiesla aj bledu hmotu zelenu tak je taka ako kde vseliaka

mrka2
18. mar 2011

@fukylove ked mas len svetlo zelenu,tak si pridaj trosilinku modrej a vznikne ti tmavsia zelena. tot moja nedavna skusenost 😀 😉
@yamahafazer nadherna torticka! 🙂

ikula2
18. mar 2011

@fukylove ano tak to aj chcem nie vyrezavat to je skoda aj materialu a viac ostane na papanie
@miruska76 jeje to som nerobila ja 😀 ale dakujem, to mam iba na inspiraciu ulozene
@dm1 tovoj vankusik u mna zatial vyhrava nadherny, este mam jednu otazocku kedze ja nemam tolko nastrojov nevies nejaky napad ako urobit pravidelne tie kocky na vankusiku, uz som aj rozmyslala ze cim ale v domacnosti teda kuchyni nic podobne nemam

este sa chcem spytat ja idem robit tie cisla 60 ale mensie dnes som si ich vytlacila na A4 uz ste niekto robili aj take mensie je to pekne? Myslim uz ten vysledny efekt. Lebo tato torta je len darcek a nie ako hlavna takze bude mensia.

alicc
18. mar 2011

@zamahafazer krasna torticka

yamahafazer
18. mar 2011

dakujem vam
@ikula2 mensie som nerobila,ale podla mna moze to byt dobre preco by nemalo byt za to,ze bude mensia tak by to nemalo vadit aj to bude urcite peknucke

reruna
18. mar 2011

@ikula2 já jsem dělala ty mřížky podle pravítka vidličkou

reruna
18. mar 2011

@mizulienka mám nerez vykrajovátko na lístek, stálo asi 40,-Kč, koupila jsem ho u nás na trhu před vánocema, tak se podívej v domácích potřebách nebo tak někde... a to žilkování naznačím jen vidličkou
@yamahafazer krásný krtek 🙂
@dm1 krásný polštářek

reruna
18. mar 2011

@alicc pořídila jsem si tyto lesky http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... mají tam různé druhy, ještě jsem je nepoužila, ale dneska se chystám, taky nevím, jak to bude nejlepší - nasucho nebo na mokro? jak byste to udělaly??
@mizulienka a kleště mám jeden oblouček zoubkovaný, chci je dneska vyzkoušet, ale dneska se mi nic nedaří, tak fakt nevím
dělala jsem mramorový korpus, nedařilo se mi vyšlehat sníh dotuha a zabarvila jsem kakaem omylem celé těsto, tak je jen kakaový a ne mramorový, naštěstí se upekl dobře, krém jsem dělala nutelový, povedl se super, ale až napodruhé, první pudink jsem si připálila, malý zrovna něco chtěl, tak jsem to nějak nestihla... no a tak jsem zvědavá, jak se mi to povede potáhnout a ozdobit, chtěla bych porpvé zkusit ty kleště a vykrojit krajku... chtělo by se mi to odložit na zítřek, když se nedaří, tak se mi do toho ani nechce, ale zítra to už nestihnu

sofi07
18. mar 2011

dievcata, nemate nahodou nejaky dobry osvedceny recept na mascarpone krem? zakaznicka chce tortu, ktora sa co najviac podoba tiramisu a ja som to nikdy nerobila.dakujeeem

anibas
18. mar 2011

@sofi07 taký recept by ma zaujímal 😉 😉 tvoja je krstinová medovníková ? 😨 😨

alicc
18. mar 2011

@reruna dakujem 😉

mizulienka
18. mar 2011

@reruna dakujem 🙂
drzim palce, aby ti to dnes dobre dopadlo a bola si s vysledkom spokojna 🙂

lussy23
18. mar 2011

@yamahafazer - nádhera
@dm1 - nádherný vankúšik

lussy23
18. mar 2011

@bzucinka2 @fukylove @ikula2 @alex21 - ste šikuľky! Nádherné torty

jakelina
18. mar 2011

Tak jsem dokončila ten svůj pokus o polštářek. Zase jsem se na něm něco naučila, poprvé obdelníkový tvar potahování a radýlkem dělat ty mřížky. 😀 😀

jakelina
18. mar 2011
jakelina
18. mar 2011

@reruna když se daří, tak se daří, že jo. ☹ ☹

mizulienka
18. mar 2011

@jakelina jeej ved sa ti krasne podaril, blahozelam 🙂