Maródka a ukončenie pracovnej zmluvy na dobu určitú

martinab1
7. mar 2018

Ahojte nevedeli by ste mi niekto poradiť? Som na PN od 30. januára 2018, som 10tt a včera mi skončila zmluva na dobu určitú, čiže som od dnes nezamestnaná ale stále na PN. Viem že na úrad práce sa nepotrebujem ísť hlásiť kedže som PN ale chcela som sa vás opýtať či mám nejaké potrebné vybavovačky na sociálnej a zdravotnej poisťovni,poprípade či im musím niečo nahlásiť. Hľadala som už dlhšie ale stále som nenašla konkrétnu odpoveď na moju otázku. Za rady a odpovede ďakujem 🙂

pelian
7. mar 2018

Podľa mňa nie, keďže si PN a ešte platí tieto veci za teba tvoj zamestnávateľ. Ale choď sa pre istotu spýtať aby sa potom náhodou nestalo to, že ti to dajú doplatiť

martinab1
autor
7. mar 2018

teraz som tam akurát volala tak mi vravela pani na nemocenskom že im vraj nič netreba len prechodku, pretože oni sa riadia lekárom skúsim si teda ešte niečo pozisťovať, každopádne dík 🙂

veronikazoja
13. mar 2018

do sociálnej stačí každý mesiac priniesť potvrdenie od lekára že pokračuješ v PN a na zdravotnú choď tiež s PN, lebo pre nich končí PN dňom skončenia pracovného pomeru, ja som mala to isté, skončila mi zmluva a bola som ďalej PN, stačilo jej len si odfotiť PN

evittam
13. mar 2018

@pelian Co konkrétne za ňu platí zamestnávateľ? Teda konkretne aky zamestnavatel ked ziadneho nema?

evittam
13. mar 2018

@martinab1 Nie nic. Len prechodky na SP.

martinab1
autor
14. mar 2018

no tak mi bolo povedané, že na socialnu na nemocenské nosit prechodky pretože zamestnávateľ informuje sociálnu o ukončení pomeru a tá to má poslať zdravotnej

evittam
14. mar 2018

@martinab1 Co ma SP poslať do ZP? Zamestnávateľ ta odhlasi ako zamestnanca z SP a zo ZP. To je vsetko co spraví zamestnavatel. Na SP si vedená PN, na ZP tiez.