Masarykova univerzita

sari24
23. mar 2014

Ahojte,

chcem sa spýtať, či je tu niektorá z vás, ktorá študovala alebo študuje v Brne na Masarykovej univerzite? Bližšie na filozofickej. Alebo na hocijakej inej. Ide mi len o to, či prijímačky na Masarykovu sú náročné, či je to škola, na ktorú sa dá relatívne ľahko dostať a koľko ste sa učili na prijímacie konanie? 🙂

misaelka
23. mar 2014

@sari24 ja som studovala na filde psychologiu brno odporuicam uzasne studentske mesto a skola na urovni

sari24
autor
23. mar 2014

@misaelka Áno, som akurát dnes z neho prišla, bola som na výlete, neskutočne sa mi tam páči. Prijímačky si robila? Boli náročné? Koľko sa asi hlásilo a koľko zvyčajne berú? Ak si pamätáš teda 🙂

misaelka
23. mar 2014

robila som oborove testy biola + psychola plus studijni predpoklady. oborove testy boli mierne narocnejsie nez na sk skolach co moze byt sposobene odlisnym skolskym systemom a odlisnym obsahom uciva na sk a v cze. hlasilo sa cca 1200, brali 120 cize 10% sanca na prijatie 🙂 teraz som uz uspesne v praxi. brno bolo uzasne! urcite by som sa nerozhodovala inak.

grettka
23. mar 2014

tu sa skus pozriet, je to sice konkretne fakulta socialnich studii http://www.chcinafss.cz/9/bakalářské-studium/
ale najdes tam nejake informacie, napriklad aj ake su sance na prijatie (po kliknuti na prislusny odbor)

blacklady
23. mar 2014

@sari24 ja som studovala na filde... zalezi, na aky odbor sa hlasis, ja som bola anglicky jazyk a literatura. je tam dost slovakov, takze to nebude take narocne...priprava na prijimacky zalezi od odboru, byvaju aj rozne predprijimackove kurzy, viac info o skole tu https://www.muni.cz/?lang=cs

adkat13
23. mar 2014

študovala som... prijímačky som robila v r. 2003 a boli vtedy podľa mňa strašne ľahké. pre celú fakultu boli rovnaké, bez ohľadu na odbor, bolo to niečo ako IQ testy, oni to nazývali "testy studijní zpusobilosti"...

sari24
autor
23. mar 2014

@grettka @blacklady ďakujem za info 🙂 hlásim sa na históriu a čo zisťujem aj inde tak až zle to nevyzerá a v podstate to, čo sa učím teraz celé tri roky - to bude. No uvidíme ako to výjde

@adkat13 áno tie testy. Teraz je to už len pre bakalársky stupeň a aj to ešte musia robiť prijímačky ktoré sa týkajú vyslovene odboru, na ktorý sa hlásia. Zmenilo sa to akosi

blacklady
24. mar 2014

@sari24 ja som sla v 2006, test studijnich predpokladu som robila tiez + test z oboru (anglictina), tiez len na bakalara, na magistra som robila zas prijimacky z anglictiny.

adeala
24. mar 2014

@sari24 úprimne sa dá v dnešnej dobe dostať relatívne ľahko na každú školu 😅 ale k tej muni, hlásiš sa na bakalára alebo už magistra?

schvarzy
24. mar 2014

ja študujem v Ostrave, a čo sa týka Masaryčky, tak je ťažké sa tam dostať a ešte ťažšie sa tam udržať, považuje sa za ešte ťažšiu ako je Karlovka, takže veľa šťastie a hlavne pevné nervy pri učení 🙂

sari24
autor
24. mar 2014

@adeala na magistra sa už hlásim 🙂 No nejak verím, že sa zadarí..ešte mám čas na prípravu 🙂

@schvarzy ďakujem, mám známych, ktorí prijímačky zvládli, jednu čo neurobila, no uvidíme...ak sa podarí, tak asi vyskočím z kože 🙂 😀

mamainprogress
24. nov 2014

@sari24 Ahoj, ako si dopadla? 🙂 Prijali Ta, nastupila si?
ja som tiez na MU Filozoficka fakulta, ale tento semester uz koncim.

sari24
autor
26. nov 2014

@mamainprogress ahoj 🙂 na prijimacky som sa usilovne pripravovala aj som mala pocit, ze uz to viem ale potom aj z rodinnych dovodov som nakoniec na ne nesla a pokracujem v studiu na svojej povodnej skole 🙂
Sice stale mi v tom nic nebranilo, ale bola to moja vlastna volba ostat a dostudovat tam kde som 🙂

sari24
autor
26. nov 2014

@mamainprogress ale idem o par dni do Brna na vylet takze aspon si pozriem skolu 😀
ja som aj zistovala inde ze aka je narocnost prijimacok a podla vyjadreni mali take otazky v predchadzajucich rokoch co mne boli celkom zname a aj na statnice som sa ich ucila..no nevadi, nikdy clovek nevie ako sa situacia zmeni

reni111
7. jan 2018

Ahojte, hľadám niekoho kto aktuálne študuje na Masarykovej, odbor fytoterapia... Rada by som poprosila o informácie ohľadne prijimaciek a prípravy na ne. Dakujem

jaja195
23. jan 2023

@mamainprogress prosím Ťa, ktorý odbor si študovala?