Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte skúsenosť so starým a chorým psíkom?

murcos
19. jan 2015

Dievcata, ktore mate skusenosti so psom.
Mame doma 14 rocneho foxteriera. Zial, od mala je slepy, vekom sa pridala hluchota a navyse ca rok ma tumor (nevylucujem ze metastazuje)
Nemame vsak pocit, ze foxi by trpel. Orientuje sa, zerie...a cele dni spi. Dokonca si vie branit vsetko to, co je v jeho prospech.
Nevieme vsak odhadnut, ci nejako trpi (priznam sa, ze je to prvy pes, ktoreho mame 14 rokov) okolie do nas tlaci, aby sme
ho dali "prec" ze ho len tryznime.....Nie sme tak daleko, lebo je pre nas nasim "prvym dietatom" Mate skusenosti so starym a chorym hafkacom?

geminika
19. jan 2015

Pokým nemá zjavné bolesti a vládze chodiť, tak ho nechajte. Ja som mala fenku 16,4 ročnú. Posledný rok išla fyzicky rapidne dole. Dostala zápal maternice, začala sa pocikávať (doma nosila detskú plienku) ale zjavne bola ešte na tom dobre. V posledný deň bola od rána nekľudná, apatická a zjavne trpela bolesťami. Sedela a zrazu ju hodilo dozadu, alebo z ničoho nič začala trhať svoju deku na ktorej ležala. Veľmi sa triasla. Cvakala zubami do prázdna, tak som to musela žiaľ ihneď riešiť, nakoľko máme doma malé dieťa. Takže pokým zjavne netrpí, kašlite na tlak okolia. Alebo si choďte po radu k veterinárovi, či si myslí, že trpí natoľko, aby bol utratený. Mne 10 mesiacov odhadovali stav ako uspokojivý.

zdena12345
19. jan 2015

prejavy bolesti- agresivita, triaska, knuci, nechutenstvo, vela alebo malo pije, ine reakcie nez predtym....
ak ste s nim stale tak ho poznate a budete vediet ze sa trapi. pre eutanaziu sa da rozhodnut vzdy no opacne to nejde

saska.t
19. jan 2015

Ak zjavne netrpi bolestami,urcite by som neutracala,zmenu stavu k horsiemu uvidite okamzite,tiez som mala 14r. kokricu a nad utratenim som nerozmyslala,kym nenastal rapidny obrat k horsiemu,na tlak okolia sa mozes vykaslat,je to vas psik,rozhodnutie a vas to bude boliet,nie ich... podla opisu sa mu dari dobre,nevidim dovod sa ho zbavit len preto,ze okolie tlaci...

sadoney
19. jan 2015

Pridavam sa k nazoru ostatnych. uz sme odchovali niekolko psov, a majitel VZDY pozna, ci jeho pes trpi alebo nie. tie zmeny su jasne a hned ich spoznate. pokial sa sprava rovnako, chodi, zerie, pije, a nema ine prejavy bolesti-ako pisala zdena12345 tak by som ho nedala prec. pes citi vasu lasku a urcite vam ju aj on vie prejavit. a z vlastnej skusenosti viem, ze ked bude jeho cas, tak vam to da vediet a vase rozhodnutie zrazu nebude take tazke, lebo budete vediet ze ma bolesti a trpi a eutanaziou mu pomozete. drzim paste, nech vam este robi radost.

tinaaa84
20. jan 2015

My sme mali nemeckého špica a mal 17,5 roka. Keď mal 15 rokov oslepol, ale žrať mu chutilo, normálne chodil, potom už vačšinu dňa prespal, ale nemala som pocit že trpí. Posledný rok sa začal pocikávať, tak nosil plienky a jedného dňa sa ráno najedol a zaspal a už sa nezobudil.